BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 20:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 2 października 2010, 14:06 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: bmw e46 coupe
witam czy do wymiany w bmw e46 coupe kurtyny powietrznej strona pasażera trzeba demontować kokpit? czy jest jakieś inne dojscie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 2 października 2010, 19:08 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: bmw e46 coupe
ponawiam :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 4 października 2010, 20:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: bmw e46 coupe
wie ktoś może pomocy :znudzony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 5 października 2010, 07:50 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Z tego co mi wiadomo, to nie. Trzeba wyciągnąć zaślepkę "Airbag" jaka jest na słupku, będą tam chyba 3 albo 4 torxowe śruby do odkręcenia nakładki słupka i w momencie kiedy on zejdzie, po odchyleniu uszczelki od drzwi będziesz miał dostęp do kurtyny. Jeżeli mówię coś źle niech mnie ktoś poprawi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 5 października 2010, 07:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1113
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Chyba, że mówisz o poduszce powietrznej, ale jeżeli o kurtynie to raczej to będzie tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 5 października 2010, 10:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Hej kolego. Przerabiałem ten temat, wówczas niewielu chciało sie tego podjąć wiec zrobiłem to sam.
A oto zakres prac.. W pierwszej kolejności zciągnij zaślepki o których pisze Depson, najlepiej z obu stron, odkręć torxy ze słupków i wyciągnij osłony przednich słupków pociągając ku górze.
Następnie zrób to samo z tylnymi słupkami, wyciągając uprzednio lampki oświetlenia wnętrza/demontaż prawej strony jest konieczny ponieważ tam kończy sie kurtyna/. Wszystko to po to aby podsufitka łatwo się opuściła, w przeciwnym razie podczas wymiany kurtyny można łatwo pogiąć podsufitkę. Skoro mamy górę załatwioną, zciągnij uszczelkę drzwiową o której pisze Depson i zajmij się demontażem schowka, śruby znajdują się pod listwą ozdobną i u dołu...tylko wypnij wtyczkę która idzie do schowka.
Na tym etapie masz pełny dostęp do kurtyny, odłącz akumulator i przejdź do wypięcia wtyczki z naboju kurtyny, nabój przykręcony również torxem, do tego przydała by sie ręka kobiety lub nieletniego chinczyka, dalej pozostaje wymiana i skręcanie.... podł akumulatora.... komp do błedów i heja...

powodzenia.

p.s. Ja mam dłonie koszykarskie wiec dodatkowo zdjąłem osłonę poduszki pasażera [podwaza się od spodu i wypinałem airbag pasażera dla lepszego dostępu :)]

_________________
[img][URL=http://img683.imageshack.us/[/img]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 1 lipca 2014, 19:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
Witam postanowiłem w końcu po 3 latach jeżdżenia z wystrzelonymi poduchami wymienić kurtynę boczną LEWA, szukałem na ten temat informacji i zbytnio nie znalazłem jakiegoś manuala, wiec sam wymieniłem robiąc przy tym kilka fotek.
Po zebraniu informacji z książki "Sam Naprawiam" oraz czytając na różnych forach... zabrałem się do tego ze szczególna ostrożnością.
na fotkach mam mniej więcej opisane co i jak, nie jest to takie trudne tylko praco-chłonne ...
...nie warto dawać tego mechanikowi,,, bo jeszcze swoimi łapami od smaru wybrudzi nam cały sufit, albo coś połamie..
zalecam w 100% zrobić to samemu i pojechać gdzieś tylko na kompa wykasować.

Demontaż podsufitki będzie konieczny..a przynajmniej jego lewa część.

Do przystąpienia do pracy niezbędne będą trzy rzeczy:
1. Narzędzia
2. miska z wodą i ręczniki
3. Dużo cierpliwości, ostrożności i zapału
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mi się udało wymienić kurtynę demontując tylko elementy z lewej strony..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


TUTAJ ostrożnie podważyć aby nie uszkodzić bo będzie widać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obcięłam kurtynę aby łatwiej wyszła


Obrazek
Schowek koło kierownicy

Obrazek
Od razu lepiej schować te śrubki do środka :)

Obrazek
TERAZ UWAGA !!! zaczynają się schody ( ostrożnie podważamy czymś płaskim w tych dwóch miejscach, od drugiej strony można sobie pomoc uderzając młoteczkiem w metalowy CZOP )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KLUCZ 10

Obrazek
długim śrubokrętem zsuwamy ze śruby która jest nitowana.

Obrazek
Obrazek
Wypinamy kostkę trochę ciężko ją wypiąć... ale jakoś mi się udało,, ale urwała się klapka blokująca zsunięcie się żółtej osłonki kostki ( może tak musi być nie wiem. ale normalnie sama nie chciała puścić.. a nie chciałem na chama ciągnąć )


Obrazek
kostka modułu świateł... wciskamy blokadę i białą opaskę ściągamy leciutko w dół i kostka sama wychodzi...

Obrazek
Musimy zdemontować moduł świateł próbowałem bez demontażu tego przełącznika świateł ale się nie dało.
podnosimy w gorę blokadę która trzyma moduł.. i jednocześnie wyciągamy.



Obrazek
Kolejne schody... trzeba ostrożnie a zarazem z siłą wydostać buteleczkę dołem... ( uwaga przy tym aby nie uderzyć w kostkę do kompa OBD która jest zaraz na dole.




Obrazek
Połowa roboty za nami ! :D
teraz nowa kurtyna.

Obrazek
wywalamy wszystkie plastikowe mocowania z nowej Kurtyny (inaczej nie przeciśniemy jej przez KOKPIT )

Obrazek
Przeciągamy nową poduszkę od dołu.

Obrazek
Teraz UWAGA ( przeciągamy jednocześnie śrubę i czarny pas bo potem jak już będzie coraz grubsza cześć kurtyny to będziemy mieli problem ją przecisnąć )
Obrazek
Obrazek
Odkręcamy część starej kurtyny

Obrazek
Ściągamy uszczelki tak aby nie przeszkadzały w demontażu podsufitki

Obrazek
Teraz składamy tylny fotel! ( ktoś może zapytać "Jaki osioł składa tylny fotel żeby wymienić kurtynę AIR BAG...?" :D
otóż będzie to potrzebne do przejścia do kolejnego etapu demontażu podsufitki:)

Obrazek
Obrazek
Można ściągnąć tylny boczek bez ściągania tego czarnego plastiku ale można łatwo połamać dolną cześć boczka... ja wolałem ściągnąć ale jak kto woli.

Obrazek
ściągamy lewy tylni boczek ku górze... i wysuwamy go z kołka mocującego.. ( można też wyciągnąć cały kołek ale ja nie chciałem nic połamać i zrobiłem to ostrożnie w taki sposób).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
musimy delikatnie czystymi rękoma wyciągnąć sufit z Boczka środkowego... bo żeby go zdemontować trzeba by było chyba wyciągać dolne czarne plastiki a to bezsensu tyle roboty sobie robić...

Obrazek
Obrazek
I oto mamy tak wyglądający sufit:)

Obrazek
Teraz wciskamy nową kurtynę Airbag w stare plastikowe zaczepy. ( nie muszą one być zamknięte bo jak kiedyś poducha wywala to i tak to rozrywa,, tak ze teraz łatwiej wystrzeli) :D
Obrazek
Obrazek
Zaczepy które wcześniej wycięliśmy z nowej kurtyny możemy wykorzystać żeby wcisnąć pod sufitem aby zrobić miejsce na klucz torx.. plastiki to najodpowiedniejszy dystans.. bo mocniejsze odchylenie może sie skończyć połamaniem sufitu. ( przyznam się ze najbardziej namęczyłem się na tej śrubie bo długo się ją wykręca i wkręca a grzechotka tam się nie zmieści.. trzeba by było demontować całą podsufitkę a to za dużo roboty.

Obrazek
pomogłem sobie szczypcami bo torx-em ciężko kręcić.

Obrazek
gdy już przykręcimy śrubę z nową kurtyną warto przemyć sobie zabrudzenia podsufitki pianą :cool2:
Obrazek



Obrazek
warto pamiętać że gdy składamy klapkę z włącznikiem szyberdachu i światełka ......to zakładamy w odwrotnej kolejności niż demontowaliśmy, czyli najpierw mocujemy KLAPKĘ POTEM ŚWIATEŁKA ( przy demontażu było to odwrotnie )

Obrazek

KONIEC

To są resztki.... :mrgreen:


( nie pisałem jakie potrzebne są narzędzia bo każdy kto się za to zabiera musi mieć cały zestaw narzędzi i to dobrej firmy nie z biedronki bo może poukręcać niektóre śruby torx).

Powodzenia i pozdrawiam montujących Kurtyne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 16 maja 2017, 15:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46 touring 02
Kod silnika: n42b20
Witam kolegę mugł byś odświerzyć post tak żeby były fotki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 31 grudnia 2017, 21:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: e46
Kod silnika: M47N
szukam tych zdjęć bo mam je na starym dysku jak znajdę to dam wszystkie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] wymiana poduszki powietrznej (kurtyna)
PostNapisane: 2 stycznia 2018, 01:13 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
https://www.youtube.com/watch?v=YQjXBsRiOLg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL