BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 21:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 6 lutego 2017, 20:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Nie widać zdjęcia

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 7 lutego 2017, 21:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Teraz powinno być zdjęcie. Czy ta świeca do czegoś się jeszcze nadaje ??
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 8 lutego 2017, 00:45 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E90 318i 95KW LPG
Kod silnika: N46B20
Pawel6666,

jakie świece polecasz do E90 N46B20 318i z LPG?

miałem wymieniane świece jakieś 20kkm temu, w serwisie powiedzieli że zwykłe będą całkiem ok. ale już mi szarpie na wolnym biegu. wymieniłem cewki myśląc że to cewki skoro świece były niedawno temu wymienione, ale nic to nie dało. a po wczytaniu się tutaj w temat jestem prawie pewien że to świece.

pozdrawiam,
mateusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 8 lutego 2017, 01:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
masz zamontowane izfr6h11?

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 8 lutego 2017, 01:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
leszczu24

Twoje świece są strasznie zalepione, nie wiadomo czy się oczyszczą (wypalą) w zdrowym silniku, jest ryzyko, że dostaną przebicia, taki nagar na świecy, a konkretnie na izolatorze ceramicznym może się nie wypalić
Obrazek

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 8 lutego 2017, 03:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E90 318i 95KW LPG
Kod silnika: N46B20
pawelos666 napisał(a):
masz zamontowane izfr6h11?


dokładnie takie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 9 lutego 2017, 14:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2705
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
Zapytam z ciekawości bo zaczynam z tym walczyć.

Mam świece NGK BKR 6 EK w silniku M52B28 jeden vanos. Fajki nówki sztuki, świece również. Czasami silnik coś zatrzęsie się, nie pracuje idealnie gładko. Jakie zamienne świece zastosować ?

Wtryski czyściłem wlewając do paliwa dodatek z firmy Liqui Moly. Czysta benzyna, nigdy gazu nie widział. Olej Liqui Moly 5W40 Top Tec.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 9 lutego 2017, 23:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
hektor, jeździsz na tych świecach? Jak wrażenia?

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 10 lutego 2017, 19:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Obrazek
przykład STK NO 94290 ILZKR8A firma Japońska, dystrybucja niemiecka - Stuttgart i kontrola jakości...

Nie spotkałem się jeszcze z uszkodzoną fabrycznie świecą... dlatego że są sprawdzane :)

Uszkodzić możemy ją my przesadzająć z dokręceniem lub źle dobierając ciepłotę lub przerwę.

Świece NGK na naszym rynku sa z dystrybucji holenderskiej. Fabryki są wszedzie. Przechodzą kontrole jakosci nie ma mowy o bublu. Są testowane. Na nasz rynek tylko niektore auta otrzymuja lub otrzymywaly swiece z Japonii. Niektore maja jeszcze jako świece w pudełkach NGK stock number ktory podchodzi pod rynek japonski. Iskra do gazu byly montowne w wielu autach swego czasu. Potem weszly z dystrybucji holenderskiej japonskie Denso k20tt. Byly tez briski silver czeskie. Widzialem uszkodzone swiece Iskry z peknietym izolatorem przy elektrodzie srodkowej. Cieplota 65 w swiecach Iskra nie jest do gazu, dlatego że nie odpowiada cieplotom ngk 6 ani 7 oraz cieplotom 5 czy tez 6 boscha. Iskry by trzeba bylo uzyc cieplot 85 lub nawet 95. 95 kiedys uzywane byly w silnikach 2t. Dobranie cieploty jest wazne, bo od tego zalezy erozja elektrod, zjadanie elektrody masowej i centralnej. Zwykle swiece elektrode masowa maja niklową bez powloki itru na powierzchni. Przez to zjada ją duzo szybciej. Im wyższe napiecie do przeskoku iskry tym bardziej zjada elektrody. Im bardziej elektrody się przegrzewają tym szybciej je zje. Starej technologii swiece maja elektrode centralna miedziana rdzeń jest miedziany, a elektroda na powierzchni jest niklowa, lub stop niklu. Jak ktoś czegoś nie rozumie niech zapyta.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 11 lutego 2017, 16:22 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 11 lutego 2017, 15:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Słyszałem o marnych zamiennikach. Na sklepach z częściami do skuterów można było znaleźć. O firmach NGK BERU BOSCH Brisk Iskra Eyquem Champion lub DENSO nie slyszalem. Jest kontrola jakosci. Może być w różnych fabrykach dany symbol produkowany jedynie. Oczywiście do pilarek czy np kosiarek świece mogą być produkowane np w Brazylii ale to normalne. Moje oczy widzialy kilka ton świec ~1,5-2 tony może troszkę wiecej, bo tak sobie na szybko przeliczylem po wadze opakowania, nie spotkalem sie z podróbkami. Slyszalem o ludziach, ktorzy bali sie chinszczyzny, robili jakieś zdjęcia porownania, wkrecali sobie różne błędne teorie... Rozmawialem z nimi... ogólnie na temat czesci samochodowych wiele mitów słyszałem, między innymi że akumulatory np VARTY czy BOSCHA są z Chin, "a kiedyś to był oryginał, dziś to wszystko Chiny..." to jest bzdura. Takie błędne domysły. Robie przy tym, naprawiam auta, ale nie spotkalem sie tez z uszkodzoną fabrycznie świecą gdzie był zanik iskry lub wada fabryczna po wyjęciu z pudełka nie uszkodzonej w transporcie świecy. Zawsze wina była tak jak napisałem w postach wyżej. Widziałem świece chińskie takie NO NAME firma krzak z Chin gdzie było widać że są podróbkami - podróbki świec np do skuterów. Do aut nie ma mowy o czymś takim na naszym rynku. Hurtownie nie sciągają świec z Chin :) Nic z tych rzeczy. Fabryki są w całej Europie. Wszystko to dystrybucje z Niemiec, Holandii, Fracji. Dam przyklad pióro wycieraczki samochodowej firmy Denso dystrybucja to Holandia, fabryka Francja a firma Japońska można nabyć za grosze w Czechach. :) Poza tym nasze hurtownie mogą sprowadzać sobie części samochodowe z innych państw gdzie ceny są właśnie niższe także wyprodukowane np we Francji, Belgii czy nawet oryginalne części OE. Nikt nie ryzykuje z Chińszczyzną. Są kontrole jakości. Importerzy znajkują towar. Świeca podróbka jakby poszła wadliwa seria nie wytrzymała by w silniku tyle co oryginalna. Byłyby masowe reklamacje. Części są znakowane w odpowiedni sposób. Jak ktoś kupuje od lat sprawdził ile wytrzyma, to nie ma mowy żeby trafił na podróbę i się nie zorientował czy też nie zauwazyl roznicy po wyjęciu czesci z auta. Nie ma mowy nawet o takim czymś.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 12 lutego 2017, 20:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
A ja że siedzę w częściach dobrze to mogę cię poinformować że na hurtowniach podróby to rzecz normalna, i tylko dobry mechanik jest w stanie to wyłapać

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 13 lutego 2017, 01:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
ja pracuje w warsztacie samochodowym kilka lat i moge powiedziec, że podróbki części na naszym rynku nie istnieją za male prawdopodobienstwo. swego czasu siedzialem też na magazynie w hurtowni i wydawalem czesci. teraz je odbieram codziennie i nie spotkalem sie z podrobkami.

jakie podroby czesci? czego podróby? kązda taka część ma swoją serie lub stock number oraz ean i jeszcze znaki na czesciach, nie ma mowy o podrobce. może być rozna jakosc z roznych fabryk, roznica wizualna w wygladzie, produkowana w roznych latach pod jednym symbolem jedynie. moze byc nowsza partia dla tego samego symbolu numeru czesci. to najczesciej nazwane jest "podróbką". części np zawieszenia w pozniejszych latach produkowane mogą się nieco różnić i któś na tej podstawie może stwierdzić że jest słabsza to może jest "podróbką".

chce uslyszeć jaka część może być podróbką. jakiej firmy? chyba że jak ktoś wrzuci czesc zawieszenia w pudełko pakowacza (slabej firmy) wrzuci chinszczyzne i to pojdzie do klienta, ale na pewno nie w przypadku topowych firm produkujacych najlepsze czesci ktore przechodza kontrole jakosci. nie ma mowy żeby kupić cewke zaplonową podrobke np boscha i sie nie zorientować. nie ma czegoś takiego. tam jest bardzo ostra kontrola jakosci. możesz kilka tysiecy razy zakladac jakies czesci i nie trafisz... byly tez czesci produkowane na rozne rynki i roznica wizalna nieraz wystepowala. pisalem do producenta tylko po to żeby komuś udowodnić, że jednak nie podróbka i otrzymywalem odpowiedz, że to z innej partii z innej fabryki i że przedstawiciel może przyjechac i to zabrać i sprawdzą... :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 13 lutego 2017, 19:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
OK wiem co chcesz przekazać, ale nie ma mowy żeby na nszym rynku trafić na podróbkę Denso, bo różnica jest zbyt duża... możesz kupować 15 lat i nie trafisz na to... zarówno Denso jak i NGK pokazuje takie zdjecia, ale nie ma możliwości na to trafić. Różnica w jakości wykonania oryginalu od podróbionej części też jest olbrzymia.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 13 lutego 2017, 21:11 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Częsci Lema bardzo często,febi, , sachs już paro krotnie,Mercedes org.niby. a skąd wiem że podróbki bo handlowałem podróbami z Turcji i parę razy mi się zdarzyło że takie częsci mi przyszły z hurtowni, od razu tel do nich i poinformowanie ich , wymiana częsci i prośba aby nic nie wyszło dalej, więc widzę nawet nie wiesz czym handlujesz albo co montujesz

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 13 lutego 2017, 21:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Nie ma takiej opcji jak piszesz. Przewrażliwienie jedynie. Świece np w pilarkach są fabrycznie montowane z Brazylii znanego producenta oryginalne dla firm takich jak np Stihl. ZF ma fabryki juz prawie wszedzie. Dostales inna partie tych części zawieszenia. Przez 15 lat żadna świeca mi nie siadła sama z siebie. Zawsze była przyczyna. Wielokrotnie slyszalem jak mechanicy mowili badziew podrobki chinskie... po otworzeniu paczki swiec NGK smialem sie po czym swieca robila TYLKO 50 tys km. Wiele razy mialem tez przypadek ze w amerykancu była np cieplota 5 NGK i ktos dorrzucil sobie gaz, a mial przerwy duże np 1.3mm 0.041" w Jeepie czy Chryslerze a mechanicy mowili ze to podrobki bo sie wypalilo i to samo na drugie jak przyszly identyczne z hurtowni dobrane do auta... albo inny przypadek ktos do toyoty wkrecal rav4 denso zamiast fabrycznych denso i model ik20 ukrecil chyba ze 3 sztuki porcelany sie obrocilyprzyczyna tego stanu rzeczy lezy w zbyt mocnym dokreceniu. inny przypadek to ktos wkrecil cieplote zbyt niska np do kosiarki cieplote 5 boscha zamais 8 czy 9 lub NGK wartosci cieplnej 2 i swieca dobrze dokrecona siadala po 3 tygioniach 2x pod rząd a maluchu 4T jezdzila 5 lat

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 13 lutego 2017, 22:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Nie musisz wieżyc wiem czym handlowałem wiem co jest na hurtowniach

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 13 lutego 2017, 23:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2705
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
hektor napisał(a):
Do kupienia oryginalne prosto z fabryki od producenta na Allegro.

http://allegro.pl/swiece-iskra-20g-bmw- ... 24489.html


Oznacz post jako przeczytany


Tylko że u mnie nie ma LPG i w tym akurat nie będzie. Te świece będa ok ?

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 14 lutego 2017, 05:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
bedą OK, ale czasem zdarzają się awarie tych świec. wykreciłem z kilku silników w tym roku z pękniętym izolatorem, lekko dokręcane po poprzednim mechaniku, pęknięcie pionowo wzdłuż izolatora wewnatrz w silniku przy elektrodzie srodkowej. dużo lepszą opcją jest bosch FR7LDC+ nie zdarzają się awarie i żywotniejsza, bo jest powłoka itru na elektrodzie, tylko pamiętaj, że wraz nie pracuje to tak równo jak świece z cieńszymi elektrodami. chodzi o średnice elektrod. no ale do samej benzyny może być do mocnych cewek. dłużej pojeździ taka świeca niż oryginalna BKR6EK. To było tak że kiedyś do M3 montowano BOSCH a do cywilnych NGK. Tylko wtedy nie były wzmocnione itrem i symbol był trochę inny tzn taki F7LDCR a pozniej FR7LDC, a teraz mamy FR7LDC+

Z tym, że jak chcesz idealnie równej pracy mając LPG czy nowsze silniki od 98r. to polecam cieńsze elektrody środkowe i oczywiście musisz zejść z ciepłotą niżej, żeby się nie przegrzewała w gazie i nie wypalała tak szybko.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 15 lutego 2017, 15:35 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Kolego a co powiesz o świecach bosch super plus FGR7DQP+ bo siedzą w moim m50tub25 plus gazownia od jakiś 4 miesięcy i jestem z nich bardziej zadowolony niż z denso K20TT.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 15 lutego 2017, 22:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
to nie jest rozwiązanie do gazu, przerwa za duża do tych cewek i cieplota zla do gazowni, a lepsze bedą... tzn poczuć poczujesz że z dołu lepiej :) o ile uklad zaplonowy nie bedzie klekal. i tak jest w kazdym innym nawet zwyklym silniku R4. a co do tej cieploty w boschu to teoretycznie nic sie nie wydarzy ale swieca sie przegrzewa a przegrzewanie powoduje tez szybsze jej zuzycie i wypalanie. może też nie wytrzymać przegrzania. są takie przypadki jeżeli temperatura mocno skoczy lub mieszanka jest bardzo uboga na gazie (wiadomo różne instalacje są)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 41  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL