BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 01:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 18 lutego 2014, 02:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
A jakie świece polecacie do m62tub44 z LPG? Denso IK20 czy NGK ?
Co jest z tymi NGK v-line 4 elektrodowymi, że nie są polecane do gazu ?
Mam akurat NGK i gaz i wszystko smiga jak powinno. To, że śmiga dobrze, nie znaczy, że mogłoby śmigać jeszcze lepiej

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 18 lutego 2014, 20:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
bylo opisane dokladnie czemu nie sa dobre. przy v8 nie czujesz ze to nienajlepsze swiece do gazu. jezeli silnik wejdzie na wysokie obroty to juz bedzie pracowal ok. problem jest zeby na nie wszedl pod obciazeniem. potrzebne jest wyzsze napiecie na takich swiecach zanim wejdzie na wysokie obroty. wpisz w szukajke słowo "świece bosch lub ngk" wyskoczy kilka tematów, dokladnie jest opisane

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 18 lutego 2014, 20:34 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 18 lutego 2014, 20:16 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 19
Lokalizacja: łodzkie
Moje BMW: e39 525i 2001r.
Kod silnika: m54
Witam wszystkich,jak kolega wcześniej napisał miałem też świece 4elektrodowe BOSCH FGR7DQP+ i silnik pracował czy na benz. czy na lpg dobrze tak Mi się (wydawało) do dzisiaj.!!
Po doradzeniu przez kolegę z forum "pawelos666" w sprawie świec mając 3 alternatywy padło na bosch platinum plus 2.
I tutaj niespodzianka silnik na starych świecach a miały zaledwie 14 tyś.przejechane pracował na wolnych dobrze jednak na nowych żadnych wibracji bardzo równomierna praca -spokojna,zmiana nastąpiła też w dolnym zakresie obrotów bardziej harmonijniej rozwija moc czyli ciągnie już od samego dołu.
Pisząc o swoich odczuciach i spostrzeżeniach było warto bo jak się mówi jak się dba tak się ma,może ktoś napisac,że po co wymieniac jak jest dobrze ale dobrze jest do pewnego czasu jak ze wszystkim.
Przecież człowiek też może pic deszczówkę i będzie dobrze ale ten jeden czynnik jak wpłynie na cały organizm z czasem chyba nie trzeba tłumaczyc nikomu.
Pozdrawiam i zachęcam do wprowadzenia swoich czterech kółek w zdrowy stan życia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 19 lutego 2014, 02:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
pawelos666, jakie świece polecasz do m62tu ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 19 lutego 2014, 03:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
bosch platinum +2 dwu elektrodowe platyny z elektroda srodkową ktora ma w tej serii świec 0,3mm srednicy (podobna do fgr7dqp+ ale lepsza), w Polsce nie kupisz, bo produkowane na dystrybucje USA (produkcja Niemcy oczywiscie), jezeli potrzebujesz pisz do mnie wiadomosc na pw lub mail. powoli mi sie konczą. mam jeszcze na jakies 30 aut...na forum nie chce tym handlowac bo mam zaledwie kilka pudelek, jak cos to prosze prywatnie wiadomosc podeslac z adresem na pw.jezeli masz gaz to napisz oraz na czym auto jezdzilo do tej pory - jaki model świec i czy coś falowało lub szarpało jezeli tak to na jakim paliwie (gaz? benzyna?)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 20 lutego 2014, 00:22 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
l0lek napisał(a):
pawelos666, jakie świece polecasz do m62tu ?


ponieważ mam największe doświadczenie z świecami + v8 w bmw

zdecydowanie IK20

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 20 lutego 2014, 15:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
bosch dwu elektrodowe platynowe jeszcze lepiej chulają niz ik20, nic nie zaslania iskry
natomiast 4 elektrodowe są gorsze niż 2 oraz gorsze niż denso ik20, co potwierdzil pare postów wyzej kolega ktory jezdził na fgr7dqp+
oczywiscie fgr7dqp+ beda lepsze niż bkr6equp ngk ktore sa trwałe, ale nie przystosowane do instalacji BMW (nie można ich w BMW wykorzystać do końca i tak) :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 20 lutego 2014, 23:00 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
pawelos666 masz takie auto i testowałeś ? te auto może nie tak kiepsko jak na fabrycznych kiepsko też jeździ na bosch platyna z 4 elektrodami .... mnie jeszcze kuszą z iskrą boczną lub VKB20 potestować

Obrazek


może wytłumaczysz co ma dawać ta dziwna konstrukcja 1 + 2 elektrody ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 20 lutego 2014, 23:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
A jak jest z trwałością tych bosych i IK20? Na forach w USA jest opinia, że IK20 nie są trwałe i są zmieniane co góra 20 tys, niektórzy piszą że nawet co 12 tys zmieniają lub co wymianę oleju, są opinie że 2 razy do roku. Bajki opowiadają ?
Piszą też, że szybko przerwa się zmniejszała

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 20 lutego 2014, 23:14 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1483
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E38 740 4,4 6Manual
Kod silnika: M62B44
jak chcesz bardziej trwałe IK20 kup VK20

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 21 lutego 2014, 00:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Nikodem ma racje. ik20 to bdb świeca. na vk20 bedzie zamulony z dołu, jej dolna masowa elektroda przyslania elektrode centralną (nie jest to świeca że tak powiem tuningową tylko wzmocniona wzgledem ik20)
ik20 potrafi już skrocic wg producenta o 1 sec czas do 170km/h wzgledem tradycyjnych niklowych świec. jest kapke lepsza od ik20 (dolna elektrode ma wzmocniona platynową plytką, zabezpiecza przed wypalaniem jej)
4 elektrodowe boscha to nie rewelacja i w tych autach sie nie sprawdza. na 2 elektrodowej platinum jest lepiej. bylo testowane na kilkunastu m62, ostatnio nawet w tym temacie potwierdzono to.
vkb20 ma dodatkowe boczne elektrody dopalające mieszanke (wtedy świeca ma "większą zapłonność" - mniejsze prawdopodobieństwo niedopalenia mieszanki, wypadniecia zaplonu)
ik20 sa trwałe dość, tzn to zalezy od wydajnosci cewek w instalacji zaplonowej (napiecie). w jednym aucie taka swieca przestaje pracowac wczesniej, w innym chodzi pare lat...
co do 12tys km to bajka. ludzie nie ustawiają denso tylko montują z pudełka. dla niektorych liczy sie wykorzystanie takiej świecy i klepia elektrody ile tylko sie da, dla innych osiągi na zwiekszonej przerwie wzgledem fabrycznej ktora dzieki takiej swiecy mozna osiagnac bez wypadania zaplonu, problemow z zaplonem. tak to wyglada. ale macie racje fgr7dqp+ żadna rewelacja... nawet w autach z duzo mocniejszymi cewkami na gazie chodzi srednio, juz wolalem fr78 :wstyd: (nie wkrecac do BMW). jedyny plus że na takiej fgr7dqp lepiej odpala silnik ( iskra jest odslonieta mieszanka ma łatwiej sie zapalic), niektorzy sie tym odrazu wzoruja, a to blad. fabryczne swiece ngk bkr6equp do tych silnikow to zostawie tym zatwardziałym zawzietym posiadaczom, ktorych nic nie przekona...ten towar jest właśnie dla nich :wstyd: i radość z jazdy na nim :wstyd: :wstyd:

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 23 lutego 2014, 20:20 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 21 lutego 2014, 03:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1857
Lokalizacja: c:\bmw\e38\740i
Kod silnika: 2,0 T
fgr7ddp są w stanach podejrzanie tanie, raczej jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby coś taniego było dobre. IK20 są 2-3 krotnie droższe w USA

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 21 lutego 2014, 08:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
zalezy jaki jest dostep do towaru po pierwsze, skad jest sciagany. jaka dystrybucja. po drugie to zalezy od wykonania swiecy ilosci metalu szlachetnego użytego do wykonania świecy, technologii przy produkcji :) świece z wystajaca igla musza miec elektrody grubsze, sa spawane laserowo, musza byc grubsze nawet te irydowe denso niz z zatopioną, wieksza ilosc platyny tez wplywa na cene dlatego np ngk platynowe kosztują po 50-60zl sztuka. reszta to klasa/moel swiecy. do hondy moze kosztowac 60zl, do BMW prawie to samo moze kosztowac 30zl (z tej samej serii NGK irydowej, zalezy tez od cieploty) czy są dobre jesli maja srednice elektrod 0,8mm czy wiecej? raczej nie są...
iryd jest drozszy niz platyna. to trzeba wiedzieć.
Nie rozumiem Twojego problemu z doborem świec. Przesadzasz z tym m62. Napisz do mnie na PW czego oczekujesz od świec doradzę konkretny model. Nie wiem czy chodzi o osiagi, czy o wytrzymałość czy też o cene. Wszystkiego nie pogodzisz...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 23 lutego 2014, 12:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b30
Nikodem napisał(a):
def patrząc na świecę - polecam się nauczyć je odpowiednio przykręcać


aha, zalozylem ją na "lewą" stronę ? :rotfl:

swiece byly przykręcone prawidlowo.
reklamacja zostala uznana przez NGK i dostalem zwrot pieniędzy za wszystkie 6 sztuk.


jeżdżę teraz na boschach od pawelos666, sprawują się jak do tej pory bdb ;)
dzięki za szybka wysyłkę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 23 lutego 2014, 13:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 19
Lokalizacja: łodzkie
Moje BMW: e39 525i 2001r.
Kod silnika: m54
Witam,wszystkich po założeniu świec poleconych przez pawelos666 PARĘ POSTÓW WYŻEJ silnik pracuje nadal bardzo dobrze, a efektem tej reanimacji ku mojemu zaskoczeniu jest spadek spalania o 0,4 litra patrząc na średnie spalanie co mnie bardzo zaskoczyło ponieważ w ostatnie dni miałem cięższą nogę niż zwykle:)) i końcówka rury jest ładniejsza.
Pozdrowienia dla pawelos666 jeszcze raz wielkie dzięki od BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 23 lutego 2014, 14:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tak jak pisalem moze byc do 10% mniejsze spalanie do tego stare swiece moglybyc zuzyte, to daje dodatkowe procenty i wieksze obnizenie spalania. jesli silnik lepiej wykorzystuje paliwa na nizszych obrotach spalanie zawsze spada, bo glownie na nizszych obrotach sa problemy.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 26 lutego 2014, 12:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E36
Kod silnika: M43B16
Kolego pawelos666 będę wymieniał świece w swoim potworze M43B16 z podtlenkiem LPG biorę pod uwagę platyny Beru ULTRA X TITAN oraz BOSCH PLATINUM PLUS które będą się lepiej sprawowały czy może gra nie warta świeczki i kupić zwykłe świece?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 26 lutego 2014, 22:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Kolego beru UXT3 nie bierz, bo za duza szpara dla BMW :D do podtlenku propanbutanu (one dobre są ale nie w tym przypadku), 2 elektrodowe bosch platinum w Twoim przypadku tylko, a zaraz za nimi jedno elektrodowe bosch platinum plus (nie mylić z platin-ir)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 26 lutego 2014, 22:58 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
no to ja tez.

mam m54b30 z czerwca 2000 r przebieg ok 160 000 km moze mniej co wrzucic??? mam beru platinum

mam 2 gie auto 318 silnik n42 120 000 przebiegu. jakie swieczki??????

moje auat ie widzialy i nie zobacza w zyciu gazu ,,,, tylko benzyna

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 26 lutego 2014, 23:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
przy r6 mozesz zostawic uxf79p, natomiast przy 143-konnym 4 cylindrowym n42 polecam 2 elektrodowe bosch platinum, zeby byl ladny rowny doł. jak chcecie to jeszcze 20 kompletow mam. tych swiec nie kupi w Polsce, na rynek USA produkcja DE. IK20 w tym przypadku beda gorsze, mozesz je kupic zamiast boschy 2 elektrodowych ale tylko w przypadku kiedy masz pewnosc ze je wykorzystasz czyli bedziesz jezdzic 60-80 tys km tym autem. do 50-60 tys starczy bosch dwuelektrodowy jezeli gazu nie ma, mimo ze to auto ma slabe cewki bedzie to lepsza opcja niz denso jezeli chodzi o przepalanie mieszanki :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 41  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 74 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL