BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 czerwca 2017, 20:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie montować do tego typu cewek z lpg... co do sciagania ze swiec nalotu "druciakiem", mozna to zrobic jezeli ma sie do czynienia z przebiciami na swiecach i nagarem a jeszcze nie mamy nowych swiec i chcemy np sprawdzic czy poprawi sie praca silnika bo wypada zaplon. wczyszczenie swiec szczotką drucianą jest złe bo izolator wciera się węgiel i iskra kiedy brakuje napięcia do jej przeskoku pełza po izolaratorach. brazowy nalot na zewnetrznym izolatorze to normalna sprawa są to cząsteczki ktore w polu elektrycznym przywierają do ceramiki jest to zalezne od tego czy uszczelki klawiatury są ok nie paruje olej i od napiecia pracy świecy. im potrzeba wyższego napięcia tym pole jest mocniejsze. także wyglądem wynikającym z "efektu korony" nie sugerujemy się przy ocenie zużycia świec. korona może się pojawić po 2-3 miesiącach jazdy

bert32, nie wyreguluje świec bo są 4 elektrodowe i elektrody są bardzo grube. takie świece są konstruowane do benzyny tzn że dają rady pracować od wyższych obrotów gdy opada zapotrzebowanie na napiecie dla przeskoczenia iskry

świece od sebek, są wyeksploatowane i nie nadaja sie do dalszego montazu do lpg. przerwa jest juz zbyt duza a elektrody są przytępione wypalone i nie mają ostrych krawędzi i malej srednicy, dlatego też będzie większy pobór napięcia dla iskry zwlaszcza na niskich obrotach i podczas przyspieszeń do powiedzmmy 3000 obr... to będzie ta granica.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 20 lipca 2017, 16:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E93
Kod silnika: N54
No dobra moi drodzy parafianie :rotfl: A co do N62B44 w LPG ? Przelecialem 30 stron niestety nic o normalnych silnikach :zawstydzony: :zdziwko: (zgrywam sie ;) ). Mam obecnie świeczki denso K20TT gaz zakladem u Pawła Piekuta niestety z całym szacunkiem do niego i do jego pracy poprzednie dwie Beemki zrobil super (2.8 ) z V8 już niestety nie potrafi sobie poradzić aby nie było problemów... ciągle coś, jak nie szarpie na gazie to cieknie płyn... i najsmutniejsze, że od samego poczatku silnik lekko drży i przerywa/ szarpie przy delikatnym przyśpieszaniu, oraz ok 50obr/min. obroty falują. Toudi stwierdził, że tak ma być :wstyd: :zdziwko: Jak sie Beemce wcisnie to idzie jak zla, ale jak chce jechac normalnie/ delikatnie to trzesie sie i przerywa :( . Chce w koncu wymienic swiece i wszystkie cewki zeby (mam nadzieje) był w końcu spokój. Jakie świece polecacie do tego motoru? A może sama wymiana świec wystarczy... :wstyd: Oby ... Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 21 lipca 2017, 17:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
No to tez pytanko jakie kupić świece do e39 2.8 99rok z LPG. Bo już sam nie wiem po czytaniu tego wszystkiego?? Ngk 2 elektrodowe??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 21 lipca 2017, 22:45 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E60
Kod silnika: N62B48
W e39 528i 98 rok ma zalozone Denso VK22 aby przerwa elektrody pasowala do LPG irydowo platynowe super sprawa smigam juz 50tys km i jestem zadowolony zadnego szarpania zadnego falowania obrotow czy to na Pb czy LPG co prawda cena kompletu 300zl juz z rabatem w zaprzyjaznionym sklepie

Aha i swieca oryginalnie ponoc tylko do motocykla BMW :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 22 lipca 2017, 05:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
silnik z 99 i 98 wymaga zupelnie innej przerwy by mial dobra elastycznosc z dolu. jezdzenie na zbyt malej przerwie i duzej srednicy elektrod bedzie powodowalo pogorszenie elastycznosci silnika od niskich obrotów. lepiej jest zmienic swiece z bardzo cienkimi elektrodami co 20-30 tys km przy wymianie oleju niz jezdzic bardzo dlugo na gazie na swiecach longlife do benzyny. nie polecam jazdy na gazie na swiecach od denso SK oraz VK. swiece te sa skonstruowane typowo do benzyny i maja przerwe do turbo. proszę spojrzeć też na elektrodę masową w modelu VK22, jej ukształtowanie. można je stosować w benzynie z turbo. zwykla benzyna w bmw bez turbiny nie wymaga cieploty 22. przy cieplocie 22 automatycznie kasowana jest przerwa do minimum przez producenta (wlasnie dla silników z turbo). świecami zawsze można poprawić pracę silnika. w motocyklach bmw także. oryginalnie idą świece które pozwalają na poprawną pracę silnika. zawsze można to poprawić przy wykorzystaniu lepszej technologii i swiec z lepszej serii od danego producenta. w wielu autach i motocyklach wymiana swiec poprawia prace silnika. w motocyklach bmw nie byly montowane jakieś wyjątkowe świece.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 22 lipca 2017, 12:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
Te beda dobre?? NGK BKR6EK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 23 lipca 2017, 14:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
conway87 napisał(a):
Te beda dobre?? NGK BKR6EK



pawelos666 Ci robi wykład, a Ty go pytasz czy dobra będzie świeca niklowa :rotfl: Kup sobie iskrę, bo widzę, że albo nie czytasz ze zrozumieniem albo po prostu masz w nosie jego rady, ale wtedy pytanie po co pytasz czy takie świece będą dobre?

Taką świecę (m.in.) zaleca BMW:

NGK BKR6EQUP

Ale jak chcesz mieć "kosę" (no już prościej się chyba nie da tego ująć) to polecam coś z serii iridium - IX, ale tak jak napisał pawelos - taka świeca nie zrobi 100k km, producent deklaruje chyba 40k km, ale u mnie pierwsza z zestawu (zmieniam wszystkie na raz) zdechła po 36-37k km, więc po 30k km wypada się już rozejrzeć za nowymi. Poprzez odwołanie do Denso VK20, którą można u Ciebie zamontować wychodzi na to, że z iridium-IX będzie pasować NGK BKR6EIX-11.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 23 lipca 2017, 17:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
conway87 napisał(a):
Te beda dobre?? NGK BKR6EK

te beda bardziej obciążały układ zapłonowy (cewki)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 23 lipca 2017, 17:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
Czyli te zalecan będą ok NGK BKR6EQUP


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 23 lipca 2017, 17:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
senbon napisał(a):
conway87 napisał(a):
Te beda dobre?? NGK BKR6EK



pawelos666 Ci robi wykład, a Ty go pytasz czy dobra będzie świeca niklowa :rotfl: Kup sobie iskrę, bo widzę, że albo nie czytasz ze zrozumieniem albo po prostu masz w nosie jego rady, ale wtedy pytanie po co pytasz czy takie świece będą dobre?

Taką świecę (m.in.) zaleca BMW:

NGK BKR6EQUP

Ale jak chcesz mieć "kosę" (no już prościej się chyba nie da tego ująć) to polecam coś z serii iridium - IX, ale tak jak napisał pawelos - taka świeca nie zrobi 100k km, producent deklaruje chyba 40k km, ale u mnie pierwsza z zestawu (zmieniam wszystkie na raz) zdechła po 36-37k km, więc po 30k km wypada się już rozejrzeć za nowymi. Poprzez odwołanie do Denso VK20, którą można u Ciebie zamontować wychodzi na to, że z iridium-IX będzie pasować NGK BKR6EIX-11.


bo troche nie kumam włąsnie wykładu nad świecami. Są takie zalecane i tyle. Może jeszcze troche to inne będą lepsze jak będe w górach a inne nad morzem??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 23 lipca 2017, 17:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
i ogólnie kolega senbon napisał to prościej :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 23 lipca 2017, 21:13 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
Na NGK BKR6EQUP w moim odczuciu, auto słabiej jedzie z dołu. Do samej PB może okej ale do lpg?
Miałem NGK 2 elektrody, miałem 4 elektrody.Później przetestowałem 1 elektrodową denso K20tt. I na denso z tych 3 ech silnik pracuje najlepiej.
Następnym razem może potestuję denso IK.

conway87 wrzuć na próbę K20TT, niby one niszczą cewki ( takie chodzą słuchy :) ) ale ja zrobiłem na nich 70 tyś ( wymieniam co 10-15 tyś)a mam 300 tyś przebiegu i cewki paść nie chcą :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 23 lipca 2017, 22:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
pawelos666, po jakim przebiegu wymienić świece Bosch Platinum Plus 1-elektrodowe?
Wymieniałem 2 lata temu ,przejechałem na nich 17tkm. Silnik dobrze zapala i pracuje.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 24 lipca 2017, 10:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
sebek napisał(a):
Na NGK BKR6EQUP w moim odczuciu, auto słabiej jedzie z dołu. Do samej PB może okej ale do lpg?
Miałem NGK 2 elektrody, miałem 4 elektrody.Później przetestowałem 1 elektrodową denso K20tt. I na denso z tych 3 ech silnik pracuje najlepiej.
Następnym razem może potestuję denso IK.

conway87 wrzuć na próbę K20TT, niby one niszczą cewki ( takie chodzą słuchy :) ) ale ja zrobiłem na nich 70 tyś ( wymieniam co 10-15 tyś)a mam 300 tyś przebiegu i cewki paść nie chcą :)

dzięki pewnie tak zrobie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 lipca 2017, 20:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 63
Moje BMW: e46 compact
Kod silnika: n42b18
Witam kolegów z forum. Chciałem tylko powiedzieć ze śmigam na świecach ustawionych przez "pawelos666" od pół roku. Wszystko super zero problemów, Ja polecam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 lipca 2017, 23:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Dzięki za reklame :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 09:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E93
Kod silnika: N54
Ja moze bede śmigaal o ile dojda i beda to swiece, ktorych potrzebuje ... kontakt z kolega mega utrudniony. Nie chce powiedziec ani gdzie pracuje ani podac telefonu do siebie, nic. Czlowiek widmo, chetny tylko wyslac swiece za pobraniem. Nawet nie powie jakie. A co bedzie w srodku, dowiesz sie jak odbierzesz .. Średnie podejście :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 18:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Na forum zagladam prawie codziennie. Odpisuje na kazde wiadomosci. Nie udzielam sie w tematach, bo pracujac w serwisie nie mam na to zbyt dużo czasu. Mam swoje zdanie i doświadczenie na temat części i ich właściwego doboru. Można komuś pomóc odpisując na wiadomość prywatną. Co zresztą staram się robić. Nie widzę sensu opisywania każdego przypadku danego silnika osobno. Ja stosuje kilka typów świec i nikogo przekonywać do danej firmy czy modelu nie będę. A pomóc zawszę mogę. :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 19:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E93
Kod silnika: N54
W którym serwisie niby pracujesz ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 lipca 2017, 19:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
KSR545i napisał(a):
Ja moze bede śmigaal o ile dojda i beda to swiece, ktorych potrzebuje ... kontakt z kolega mega utrudniony. Nie chce powiedziec ani gdzie pracuje ani podac telefonu do siebie, nic. Czlowiek widmo, chetny tylko wyslac swiece za pobraniem. Nawet nie powie jakie. A co bedzie w srodku, dowiesz sie jak odbierzesz .. Średnie podejście :zdziwko:

Co to za sprzedawca z którym nie można się skontaktować nawet przez telefon-przecież to podstawa w handlu? :zdziwko: ,zamawiając towar klijent oczekuje że będzie zgodny z rzeczywistością a tu sie okazuje że czasem może być niemiła niespodzianka? :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 41  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL