BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 06:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 16 lutego 2017, 07:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Kolego ja wiem jaka tam jest przerwa i to mnie właśnie zastanawia czemu ten silnik tak fajnie pracuje na tych świecach. Ostatnio robiłem mały test na drodze bo było w miarę pusto, 50km/h piaty bieg i pedał w podłogę. Silnik ciągnie równiutko bez żadnego szarpnięcia ,zmulenia czy czegokolwiek i to na lpg.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 16 lutego 2017, 18:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
bo jest stary silnik duza przerwa na swiecy i elastycznosc dolu sie poprawia tak dziala ta seria swiec tylko do gazu stosuje sie 1 elektrodowe i obniza cieplote i wtedy pracuje to lepiej jeszcze. w Twoim przypadku uklad zaplonowy jeszcze wyrabia ale dostaje na gazie na takiej przerwie mimo cienkiej elektrody środkowej. taka przerwa jest zbyt duza do lpg. mogą tez troche wtryski lać wiecej i taka dluga iskra lepiej przepala o ile uklad zaplonowy wyrabia. stary silnik i roznie ustawiony gaz może wymagac tez innej cieploty niz podaje katalog. trzeba by bylo pojezdzic na benzynie obejrzec ze 2 swiece wkrecic i na gazie pojezdzic i znow obejrzec. zobaczyc jak to sie oczyszcza itd... zależy jak ten gaz jest ustawiony stary silnik może też troche brać oleju różnie bywa. moze miec lekko nizsze cisnienie sprezania. BOSCH ma gęsto te ciepłoty 5 6 7, te jego trzy cieploty odpowiadają w NGK świecom o wartości cieplnej 6 i 7.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 16 lutego 2017, 20:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Kolego wiek silnika nie ma nic do tego.Sam go składałem ,kompresja 14,5 bara na garnek ,dolane paliwa,nie jeden chciałby żeby jego silnik tak ciągnął. Gazownia to stag ,sam ją stroję. Tym bardziej ta spora przerwa na świecy daje do myślenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 19 lutego 2017, 00:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
piotr520,
jak chcesz ze mna porozmawiac to pokaz swiece z silnika ktory byl skladany, pojezdzij troche na benzynie, potem na gazie i je wykrec to Ci odpowiem czy mozesz jezdzic na cieplocie 7. co do przerwy o ktorej caly czas piszesz ma to swoje plusy i minusy - tak duża przerwa. co do silnika ktos może zlozyc dobrze ale sterownik silnika decyduje sam o mieszance na podstawie tego w jakim stanie jest osprzet i czujniki...

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 19 lutego 2017, 11:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Nie ma problemu,ale po jakiejś trasie bo na razie to robię krótkie odcinki że nawet silnik dobrze temperatury nie złapie i wygląd świec raczej byłby mylny.Świece oryginalnie siedziały w głowicy chyba m54.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 1 marca 2017, 17:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b20
Witam, od tygodnia jestem właścicielem e36 silnik 2.0 benzyna (vanos) z gazem stag 300 6.
W 1,5-2,5k obrotów auto szarpie delikatnie na gazie, nie trzyma wolnych obrotów i gaśnie.
Na benzynie chodzi idealnie, choć nie odpala tak jak powinna (z tego co wiem powinna odpalić od przysłowiowego dotknięcia). Powyżej 2,5k obrotów auto równomiernie przyśpiesza na gazie do końca obrotomierza.
Pierwsze co to wymieniłem wąż przepływomierza ( był zaklejony taśmą :/ ), teraz myślę nad zmianą świec- tylko na jakie... Jeśli wymiana świec nie pomoże i auto nadal będzie przerywało na lpg i gasło, to prowadzę do gazownika, jednakże teraz prosze o pomoc w wyborze modelu i marki. Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 2 marca 2017, 12:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: BMW e60
Kod silnika: M54B30
Witam do BMW e60 530i 2003r z LPG BRC jakie świece?

http://allegro.pl/swieca-zaplonowa-lpg- ... 34172.html

ta powyzsza bedzie okey czy proponujecie cos innego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 2 marca 2017, 19:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
szywal7 napisał(a):
Witam do BMW e60 530i 2003r z LPG BRC jakie świece?

http://allegro.pl/swieca-zaplonowa-lpg- ... 34172.html

ta powyzsza bedzie okey czy proponujecie cos innego?

Będzie OK, ale możesz mieć to samo za pół ceny, np Denso IK20TT, albo jeszcze taniej Bosch FR6KI lub FR5KI. Wszystkie te świece mają irydową elektrodę środkową i platynę na elektrodzie masowej, w Boschu należałoby tylko zwiększyć przerwę z 0,7mm na 0,9mm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 3 marca 2017, 22:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
niestety nie maja irydowej elektrody a miekka platynowa z dodatkiem irydu i maja grubsza igle, sa juz wycofane z produkcji, są lepsze świece z cienszą elektrodą

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 4 marca 2017, 22:02 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
pawelos666 napisał(a):
niestety nie maja irydowej elektrody a miekka platynowa z dodatkiem irydu i maja grubsza igle, sa juz wycofane z produkcji, są lepsze świece z cienszą elektrodą

Komu odpisujesz i co jest wycofane z produkcji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 4 marca 2017, 22:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
miałem na myśli serię świec do LPG - są wycofane, one mają miękkie elektrody, lepiej tam tego nie ustawiać, bo to jest stop platyna i iryd. ta świeca ma srednice elektrody 0,6mm trochę dużo... z cieńszymi elektrodami lub o takiej samej rednicy jest denso oraz ale irydowe. bosch ma z cieńszymi elektrodami świece ale elektroda siedzi w izolatorze - platynowa.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 5 marca 2017, 01:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
pawelos666 napisał(a):
miałem na myśli serię świec do LPG - są wycofane, one mają miękkie elektrody, lepiej tam tego nie ustawiać, bo to jest stop platyna i iryd. ta świeca ma srednice elektrody 0,6mm trochę dużo... z cieńszymi elektrodami lub o takiej samej rednicy jest denso oraz ale irydowe. bosch ma z cieńszymi elektrodami świece ale elektroda siedzi w izolatorze - platynowa.

Miałem zarówno Boscha z cienką elektrodą, zatopioną w izolatorze FR6DP i tego Boscha z serii do lpg z irydową elektrodą FR5KI. Pierwsza ustawiona na 0,9mm, druga ustawiona na 1mm i obie chodziły bardzo poprawnie. Seria Bosch do lpg nie jest wycofana, mają ją cały czas w swoim katalogu, a w hurtowniach pełno na półkach. Co innego platynowe FR6DP, te zniknęły z magazynów i ciężko je teraz kupić. W M52 i M54 nie ma się co podniecać grubością elektrody, bo te silniki chodzą na wszystkim. Testowałem u siebie na lpg różne warianty i generalnie różnice są pomijalne. Co najwyżej warto zainwestować w irydowe dla wydłużenia przebiegu samej świecy, jak i cewki zapłonowej. Odnośnie przerwy między elektrodami, poniżej 0,8mm u mnie było źle, powyżej 1,6mm też było źle. Zakres jest duży, a najlepiej mi silnik chodzi na przerwie 1mm.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 5 marca 2017, 13:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jak dla mnie paltin ir to niezbyt udana seria... zbyt miekkie elektrody srodkowe, swego czasu jak sie pojawily u nas w sklepach to ludzie to brali, ale to nie ma nic wspolnego z irydowymi świecami ngk czy denso ktore niestety sa drogie. poza tym w gazie liczy sie ochrona cewek, muszą być maksymalnie chronione. czyli elektroda musi być jak najcieńsza i się nie tępić. ja jestem zdania, że w gazie nie ma co trzymać długo świec, tylko trzymać się małej średnicy elektrod i wymieniać co 2-3 lata ze względu na ochronę cewek.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 12 marca 2017, 00:46 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54B30
Jakie świece do e39 m54b30 2001r. z przebiegiem 280tys. i lpg od 50 tys?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 13 marca 2017, 09:06 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 47
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E39 520i
Kod silnika: M52/TU
pawelos666, jakie świece do BMW E39 '99 520i m52/TU + LPG BRC


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 20 marca 2017, 12:34 
Offline
Forumowicz

Wiek: 34
Posty: 242
Lokalizacja: ok. Lublina
Moje BMW: e36
Co wrzucić do e36 m43 w gazie? fr5dp? jaka przerwa? dzięki z góry :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 20 marca 2017, 17:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nie wrzucaj tam takich. napisz na pw napisze jakie i jak ustawic albo z gotowych tanich masz brisk silver dr15ys-9

jak chcesz lepsze, droższe ktore bardziej oszczedzaja cewke i odciazaja uklad zaplonowy to napisz do mnie na pw wymienie kilka modeli wartych zainteresowania

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 21 marca 2017, 21:58 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Przy tym silniku mam takie jak fabryka zaleca ngk .na gazie zrobione 100tyś, a bez gazu było coś 130tyś, więc nie ma co kombinować

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 24 marca 2017, 15:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
Co sadzicie o kolorze/zuzyciu K20TT po ok 14-15 tys? Wymienialem profilakrycznie...
Jezdze na LPG..

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 28 marca 2017, 18:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
wszystko dobrze, kolor izolatora jest okay, ale te swiece obciazaja cewki, izoalcja w cewce zaplonowej dostaje. cewka musi dać z siebie dużo wyższe napięcie żeby iskra mogła przeskoczyć. w zakresie niskich obrotów izolacja w cewce zapłonowej jest bardzo mocno obciążana. przyczynia się to do szybszego zużycia cewek. ps jak oceniasz kolor na świecach zawsze patrz też z dołu na świece i na elektrodę masową. na jej koniec od strony tłoka. musi być czysty. jasniejszy koniec elektrody masowej to znak, że włąsciwa temperatura oczyszcza prawidłowo elektrode. świadczy to także o odpowiednim składzie mieszanki. jasne końce elektrod masowych patrząć od dołu to pewna informacja że cewka pracuje ok i nie ma wypadania zapłonu. często jest tak że nie widać pomiędzy świecami róznić na izolatorach wokol elektrody plusowej. dopiero jak porowna sie kolejne swiece patrząć na nie od dolu tzn na dolne elektrody od spodu to widać że w którymś cylindrze wypada zapłon - często to uszkodzone cewki zapłonowe. sam izolator może być w każdej jasny. to taka ważna wskazówka... :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 41  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL