BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 02:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 29 marca 2014, 13:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Podbije temat bo jest ciekawy, przeczytałem cały i kolega pawelos666, , który też sprzedaje te świece zapewne wie co mówi.

Kupiłem od pawelosa dwa komplety świec Bosh platinum 1 elektroda, oba komplety ustawione przez niego pod r6 M54 tylko pod benzyne bo auta bez lpg. Wcześniej zmieniłem w moim 330i, różnica nie była jakaś specjalnie zauważalna bo silnik pracował dobrze na rocznych świecach (Ngk 4-elektrody wiadomo jaki symbol...). Na tych 1-elektrodowych może troszkę elastyczniej na 5 biegu ale równie dobrze mogło to być lepsze paliwo :)

Natomiast wczoraj wykręciłem na oko jeszcze w miare dobre świece w aucie taty E39 M54 2.2 - były to Beru 4 elektrodowe. Zmiana jest bardzo zauważalna w dobrą stronę. Silnik jest odczuwalnie żwawszy na niskich obrotach i wydaje się, że na 5 biegu chętniej się odpycha i bardzi fajnie dokręca się do samego końca. Wcześniej silnik chodził równo ale po lekkim dodaniu gazu na biegu jałowym tak przy 1200-1800rpm (lub przy schodzeniu z obrotów) miał delikatne drgawki, podejrzewałem, ze to przez zmęczone świece. Obecnie tego nie ma, jest idealnie a silnik pracuje jakby równiej a już napewno idealnie równo przy tych delikatnych 'przegazówkach' do 2krpm bez najmniejszych drgań. Jak widać prawdą jest, że te świece poprawiają to i owo.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] Swiece zaplonowe jaki typ
PostNapisane: 30 marca 2014, 11:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
są inne cewki i inaczej byly do m54b22 ustawiane, druga sprawa w m54b30 moglabyć lepsza instalacja w lepszym stanie, mniejszy przebieg auta

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 07:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
jakby ktoś miał jakieś problemy ze świecami instalacją zaplonową, źle pracujący przez to gaz to proszę pisać będę radził co zrobić :) śmiało do mnie piszcie PW lub klikajcie w "email" koperte na dole, bede odpisywal

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 12:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
Co ile km powinno się wymieniać swiece w aucie z LPG? silnik m52


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 16:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: 335i
Kod silnika: n54
Witam
Ja do bmw wrzucam denso i klienci są bardzo zadowoleni.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 18:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 420
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: m43
a jakie polecacie do e46 1.9.i plus gaz 2000 rok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 19:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 132
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142643
Szkoda, że tematu wcześniej nie widziałem.
Zmieniam świece u siebie w M54B25 (tylko benzyna) i zakupiłem Bosch Platinum Iridium Super plus FGR 7 DQP+.
Będzie to dobrze chodzić czy może już rozglądać się za czymś innym?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 22:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
swiece przy gazie co 30 tys wymieniamy praktycznie kazdy model. irydowka wytrzyma dluzej ale w bmw trzeba przy gazie kontrolowac swiece z racji slabych cewek. lepiej wymienic swiece niz 1 cewke.

swiece denso sa przyzwoite ale do silnikow v8, w malych silnikach zamulaja dol na malych przerwach denso sie nie wypali a stosowanie do gazu przerw 1,1mm mija sie z celem bo auto mocy nie bedzie mialo na wysokich obr i zwieksza to potrzebe na napiecie od cewek

do 318i m43 swiece 2 elektrodowe z serii platinum (USA)

do m54b25 do benzyny rowniez da to tym silnikom mocny dol i dobre przepalanie mieszanki na niskich, denso tego nie da bo dolna elektroda zaslania centralną i iskre jest gorszy oplyw mieszanki wtedy i rozchodzenie sie plomienia dotyczy to swiec o budowie podobnej do denso tylko z odkryta elektroda centralna. nie dotyczy swiec niklowych ktore potrzebuja wyzszego napiecia do pracy

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 23 maja 2014, 14:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
świr napisał(a):
To jakie najlepsze do M54B30 bez gazowni bo ja teraz wrzuciłem na próbę Denso K20TT ale nie zdążyłem sprawdzić jak to chodzi bo auto poszło na lawetę i do malowania.


kolego swiece do m54b30 bez gazowni najlepiej fgr7ddp - to sa te dwu elektrodowe boscha na rynek USA produkcji niemieckiej. czemu boscha a nie ngk? bo pobieraja mniejsze napiecie od cewek i lepiej przepalaja paliwo. mają też kapkę cieplejszą cieplote. co to znaczy? to znaczy że świeca kapkę wolniej odprowadza ciepło z rozgrzanej elektrody oraz izolatora, który jest wokół niej. dzięki temu świeca nie ma osadów na długo. jak wiadomo m54 to silnik, który lubi zachlapać świece olejem, zawsze ten osad na nich z pozostałości spalonego oleju występuje. dlatego bardzo ważne żeby przy tym silniku świece się dobrze oczyszczały. jeżeli potrzebujesz napisz do mnie. jeszcze posiadam te świece

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 00:44 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
pawelos666 Jaki powinien być odstęp między elektrodami dla świec BKR6EIX pod samą benzynę? silnik m43.

Świeczki dostałem w bardzo dobrej cenie od znajomego, za komplet zapłaciłem tyle co za jedną sztuke ;D. Już założone, ale zapomniałem sprawdzić jaki tam był oryginalny odstęp i jaki najlepiej ustawić.


Ostatnio edytowano 25 maja 2014, 10:32 przez picia9669, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 04:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39 523iA
Kod silnika: M52
Silnik m52 na pojedyńczym vanosie + gaz... Jakie świece będą najlepiej pasowały?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 09:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
pawelos666, w M52B28TU mam instalację gazową Prins i jeżdżę na świecach jedno-elektrodowych NGK LPG, o takich http://www.ngk.de/pl/produkty-i-technol ... we-lpgcng/
Czy to dobry wybór (dla silnika)?
Oglądałem ostatnio te świece po 30.000km i jak dla mnie wyglądają jak nowe, każda.
Wymieniłem cewki na nowe BERU gdyż miałem trochę wolnej gotówki, a przebieg przekroczył już 277.777km, no i fajki i tak już bym musiał wymienić. Po wymianie cewek z moich pomiaró wynika że auto pali 1L/100km gazu mniej.
Silnik chodzi dobrze, ewentualnie przy wyższych obrotach można się doczepić, że trochę brakuje mu mocy, ale to chyba po prostu charakterystyka tego silnika, albo niepotrzebnie go czasem kręcę powyżej 5500rpm. Dół jest świetny, jak to w TU.
O dziwo na NGK czteroelektrodowych też jeździł bardzo dobrze.

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 10:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Pablo325i Twoje NGK LPG to chłyt marketingowy są bardzo drogie a nie chodzą lepiej niż np BOSCH platinum plus, powiedziałbym że gorzej, BOSCH platinum chodzi jak nowy kapkę lepiej niż denso irydowe. mocy nie ma na wysokich obrotach, bo jest mała szczelina i nie daje rady przepalic tak skutecznie paliwa zeby na wysokich obrotach wydusić ostatnie poty z silnika, do tego zaslania iskrę elektroda masowa, świece są dobre trwałe, ale to duży wydatek jak na raz, ja wolę zmienić 2-3x inne ktore pracują nawet lepiej, o trwałości można mówić dużo, ale wytrzymują do 30-35 tys km w gazie z cewkami BMW to zalezy też od napiecia cewek, po prostu kiedy zaplon zacznie wypadać

Sikor84 dla m52b25 523iA automat trzyma wyzsze obroty, wiec nie bedzie wiekszego problemu nawet na gazie z szarpaniem itp, ale tam najlepiej BOSCH platinum plus w cieplocie 6 z przerwa 0,9 nawet, jezei troszke sie wypalic, to nic ale bedzie wraz ok, jakbyś mi pokazał zdjęcia świec z tego auta móglbym powiedzieć coś więcej, może cieplota 7 by wystarczyła, napisz czy ono jezdzi na BKR6EK obecnie czy na BKR6EQUP oraz jesli te drugie to czy występują już teraz jakieś problemy

picia9669 przy silnikach 4 cylindrowych ktore nie pracuja tak rowno z dolu odstep musi byc wiekszy inaczej silnik straci na osiagach na niskich partiach obrotów, Twoje świece mają okolo 0,8mm szczeline, taka przerwa przy tego typu swiecy w m43b18 to do gazu, albo jesli ktos nie zamierza wymieniac 10 lat zrobiles dobry interes, poniewaz jest to mniej wiecej to samo co drogie LPG NGK, właściwie to samo :] LPG NGK to "chłyt marketingowy"

Obrazek

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 25 maja 2014, 14:03 przez pawelos666, łącznie edytowano 9 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 10:51 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Masz jeszcze jakieś świeczuchy do e46 m52tub25 bez gazu , jak co poprosze i info


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 13:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Miłosz mam 2 elektrodowe BOSCH platinum takie jak do gazu co są BOSCH platinum plus tylko wersja z dwiema elektrodami masy i przerwą dla benzyny okolo 1,5mm, świece na rynek USA, produkcja Niemcy, gdyby ktoś był zainteresowany proszę o wiadomość na PW, zostało mi jeszcze kilkanaście kompletów, odrazu mowię że chodzą lepiej w benzynie niż 4 elektrodowe fabryczne.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 14:18 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39 523iA
Kod silnika: M52
pawelos666 napisał(a):
Sikor84 dla m52b25 523iA automat trzyma wyzsze obroty, wiec nie bedzie wiekszego problemu nawet na gazie z szarpaniem itp, ale tam najlepiej BOSCH platinum plus w cieplocie 6 z przerwa 0,9 nawet, jezei troszke sie wypalic, to nic ale bedzie wraz ok, jakbyś mi pokazał zdjęcia świec z tego auta móglbym powiedzieć coś więcej, może cieplota 7 by wystarczyła, napisz czy ono jezdzi na BKR6EK obecnie czy na BKR6EQUP oraz jesli te drugie to czy występują już teraz jakieś problemy


Jeżdżę na BKR6EK, problemów żadnych nie odczuwam... ogólnie pytam bardziej z ciekawości ale wiedza co najlepiej by pasowało do tego silnika też by się przydała jak przyjdzie czas na wymianę świec:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 14:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
no to sprobuj platinum plus BOSCH to bedzie rowniej pracowal w zimę bedzie roznica spora, rowniej ciagnął, lepiej sie bedzie toczyl zimny bez gazu, szczelina 0,8-0,9, wiecej nie bo sie wypala szybciej

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 14:52 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
pawelos666 to jaki odstep ustawic? Nie mam LPG, dobrze by bylo zeby dolna partia obrotow sie poprawila :). 1,1 czy to za duzo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 15:12 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 3254
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
Cos bys proponowal do 328i m52 manual ?

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 16:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39 523iA
Kod silnika: M52
pawelos666 napisał(a):
no to sprobuj platinum plus BOSCH to bedzie rowniej pracowal w zimę bedzie roznica spora, rowniej ciagnął, lepiej sie bedzie toczyl zimny bez gazu, szczelina 0,8-0,9, wiecej nie bo sie wypala szybciej


te świece mają jakieś oznaczenie? bym wiedział na przyszłość co dokładnie mam kupić:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 41  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL