BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 22 maja 2024, 11:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 17:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
grabolek363 do m52b28 bosch platinum plus cieplota 6 przerwa 0,85mm+ max 0,9mm wiecej nie, no chyba ze bez gazu

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 25 maja 2014, 17:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Sikor84 napisał(a):
te świece mają jakieś oznaczenie? bym wiedział na przyszłość co dokładnie mam kupić:D

napisz do mnie na pw, bo ten temat jest bardzo zamotany, a na rynku jest kilka serii, kilka pudelek roznych od lat sie zmienialo przy roznych cieplotach rozne przerwy dawali raz 0,6 raz 0,8mm, zamotane, jak bedziesz potrzebować napisz do mnie :ok:

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 maja 2014, 11:27 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 34
Posty: 3255
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
pawelos666 napisał(a):
grabolek363 do m52b28 bosch platinum plus cieplota 6 przerwa 0,85mm+ max 0,9mm wiecej nie, no chyba ze bez gazu


Bez Gazu to tez?:)

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 maja 2014, 15:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
bez gazu to do m52 bosch musi miec cieplote 7 i moze miec przy takiej srednicy elektrod przerwę 0,9+

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 26 maja 2014, 17:57 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 34
Posty: 3255
Lokalizacja: ZIELONKA
Moje BMW: E92 M3
Kod silnika: S65
Garaż: e92 M3 DKG Schwarz 2 | BMW e36 318IS Alpinweiss | Porsche Macan S | Mini Countryman | Mazda MX-5 NB | Opel vivaro XD | Ford Connect XD
Ok, gdzie bys polecal kupic takie swieczki?

_________________

E46 M3 Alpinweiss III viewtopic.php?f=89&t=171180
BYŁO:
E92 335i Schwarz 2 IC turboworks + Charge Pipe Turboworks
367KM/541NM http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167595

e39 540iA SEDAN CANYONROT ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147863

e36 318is Coupe HELLROT MOTORSPORT INTERNATIONAL LIMITED EDITION ->> http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=145412

e36 328i Coupe ALPINWEISS III
->> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141651[/color]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 27 maja 2014, 09:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
zagadaj do mnie na pw, musza byc z naklejka polskiego importera BOSCH, albo z pewnej dystrybucji zagranicznej. moge zalatwic, sa rozne dystrybucje, lepiej żeby ta seria świec była od głownego importera u nas, mozna je co prawda sprowadzic, ale lepiej z pewnego źródła, a i bardzo wazne przy BOSCH, one mają więcej numerów ciepłot, tzn że nie umiejętnie dobrana ciepłota lub zastosowanie fabrycznej w źle ustawionym gazie w silniku m50/m52, bardzo żadko w m54, może się skonczyć uszkodzeniem świecy (rozklejenie, rozszczelnienie), samemu radzę sobie nie dobierać. przy świecach BOSCH trzeba umieć dobrać ciepłotę. NGK ma mniej numerów ciepłot i wiekszą "tolerancję" na temp, jesli za bardzo podgrzejemy w gazie, to nic się nie stanie, ale BOSCH trzeba dać o numer zimniejszą niż seria w większości przypadków, jeszcze zalezy od budowy silnika. jezeli się do tego nie zastosuje, to na forach beda pojawiać się wpisy, że świece BOSCH czy tam BERU są gorsze od NGK czy DENSO, jest to bzdura. jak sobie dobierzesz ciepłotę tak będziesz miał. jak sobie dobierzesz źle to świecy nie wykorzystasz do końca, padnie albo odrazu albo po paru tys km. żadna świeca nie pada bez powodu, tyczy się to świeczek kazdej z w/w firm.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 29 maja 2014, 08:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
Szukam świec do swojego auta - e36 323 z gazem. Moje denso k20TT mają 15 tys. km i czasem zaczynają wypadać zapłony i nie wiem czy to nie jest objaw ich zużycia?

Z tego co sie orientowałem chyba są to dobre swiece i warto je kupić po raz kolejny? Jak to jest z tą szczeliną, kiedys wypadaly mi zaplony i gazownik skrócił szczelinę przez o było ok. W takim razie ile powinno się skrócić w stosunku do serii zeby swieca pracowala najefektywniej, bylo dobre spalanie, dynamika oraz brak wypadających zapłonów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 29 maja 2014, 21:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
hej. jak chcesz mam na w garazu 6 sztuk nowych k20tt z holandii. ustawic moge, wiem co i jak, nie mam aktualnie benzyny r6, wiec moge Ci juz podeslac gotowe do zamontowania. skontakuj sie ze mna na pw lub gg 540570 po nie, jesli chcesz miec juz ustawione, jesli te swiece sa u Ciebie sprawdzaly przez 15 tys km nie ustawione to jesli je ustawie, bedzie bdb i nie beda potrzebne lepsze, to zalezy od stanu cewek. jak widac Twoje sa jeszcze luks. nie jezdzij na nie ustawionych, bo szkoda cewek (izolacji)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 29 maja 2014, 21:13 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Paweł, a co w przypadku kiedy zmieniam świece miesiąc przed montażem lpg? w trakcie/po montażu wkładać nowe czy nie ma sensu? i przy okazji drugie pytanie: cewki wymienia się kompletem czy mogę pojedyncze sztuki?

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 30 maja 2014, 07:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 66
Moje BMW: 523i
W trakcie montażu dałbym nowe świece.

Co do cewek, jak wiadomo wszystkie pracują tak samo, jednak co poniektórzy wymieniają tylko jedną i nie narzekają. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 30 maja 2014, 10:56 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 586
Lokalizacja: Pruszcz Gdanski
Moje BMW: Audi
Kod silnika: AVJ
pawelos666 napisał(a):
no to sprobuj platinum plus BOSCH to bedzie rowniej pracowal w zimę bedzie roznica spora, rowniej ciagnął, lepiej sie bedzie toczyl zimny bez gazu, szczelina 0,8-0,9, wiecej nie bo sie wypala szybciej

A zapytam czy do mojego audi 1.8t beda dobre?
narazie wsadzilem polecane do tego silnika ngk v-line 37
ale teraz jak bede zmienial to chcialem sprawdzic cos innego
narazie bez gazu, ale to moze sie zmienic lada chwila :chytry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 30 maja 2014, 11:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 60
Lokalizacja: Szczecin/Kołobrzeg
Moje BMW: E34 540i & 524td
Kod silnika: M60B40
Hej, mógłbyś mi doradzić które świece będą najlepsze dla mojego auta?
E34 540i M60B40, auto użytkowane na benzynie ale posiada instalacje gazową(jeszcze). Od ok. roku jeżdżone już tylko na PB98 i tak już zostanie.
Aktualnie założone NGK V-Line 20, silnik nie chodzi idealnie równo na wolnych obrotach z czym już dosyć długo walczę.
Zależy mi na jak najlepszej pracy silnika, trwałość świec nie jest tak ważna :)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdr.

_________________
Mercedes 124 Coupe >>> Daytonaviolett E36 328i Sedan >>> Alpinweiss II E34 524td Sedan >>> Cosmosschwarz E34 540i Sedan
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 30 maja 2014, 11:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
KubaMpakiet napisał(a):
A zapytam czy do mojego audi 1.8t beda dobre?
narazie wsadzilem polecane do tego silnika ngk v-line 37
ale teraz jak bede zmienial to chcialem sprawdzic cos innego
narazie bez gazu, ale to moze sie zmienic lada chwila


do audi tez dobre tylko wtedy musi byc cieplota 5 lub 6, sam nie kupuj i nie ustawiaj z bosch platinum bo sie przegrzeja szybko, bo pfr6g czy pfr6q czyli fabryczne volkswagenowskie ngk maja inną wartosc cieplną (szczerze mowiac w 50 przypadkach jaka przerabialem z 1.8T 150km czy 163km, NGK zawsze były do d..., tam jest turbo i zaplon wypada ze slabymi cewkami i przy swiecy PFR czyli platyna - grubsza elektroda i przerwa 0,8mm). bosche tam bardzo ladnie chodza chcesz to moge ustawić :) w cieplocie 6 do gazu, beda dobrze pracowaly tam, wiem bo sprawdzalem tak jak mowie w 50 takich hehe :cwaniak: kop wszystko jest elegancko, lepiej niz fabrycznie :cwaniak:

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 30 maja 2014, 11:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Mariusz_ napisał(a):
Hej, mógłbyś mi doradzić które świece będą najlepsze dla mojego auta?
E34 540i M60B40, auto użytkowane na benzynie ale posiada instalacje gazową(jeszcze). Od ok. roku jeżdżone już tylko na PB98 i tak już zostanie.
Aktualnie założone NGK V-Line 20, silnik nie chodzi idealnie równo na wolnych obrotach z czym już dosyć długo walczę.
Zależy mi na jak najlepszej pracy silnika, trwałość świec nie jest tak ważna


prawidlowe podejscie do sprawy. to lubie. najpierw patrzymy na to jak pracuje. a ma pracowac bezszelestnie :] lżej, czyli dajemy bosch platinum w cieplocie 7 dwu elektrodowa platyna tam zrobi przy benzynie bez gazu robote, sa niedostepne w PL, ogolnie sa wycofane juz z produkcji. bosch teraz pracuje nad irydowymi. w kazdym badz razie te 2 elektrodowe chwalilo duzo osob w m62 tez. kilka postow wczesniej oceniono te swiece, dokladnie jest to ta sama swieca co 4 elektrodowa fgr7dqp, ale 2 i pracuje lepiej, jest dual nie quattro :) rozni sie jedna literka przy symbolice BOSCH-a, posiadam rowniez jakby bylo trzeba z odpowiednia dla tego silnika przerwą. jezeli bardzo zalezy to radze sie pospieszyc bo mam ich juz tylko z 10 kompletow a pare chce zostawic sobie, oceniam je przy samej benzynie jako jedne z najlepszych swiec w jakie mozna wyposazyc BMW dlatego ze iskra jest odkryta a srednica igly elektrody srodkowej jest grubosci elektrody swiec denso :) takze maja przewaga nad denso. takze chce sobie zostawic kilka pudelek tez dla siebie, bo mysle nad jakims m52 silnikiem BMW w benzynie też do jezdzenia na codzien :)

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 30 maja 2014, 12:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Wojt4S90 napisał(a):
Paweł, a co w przypadku kiedy zmieniam świece miesiąc przed montażem lpg? w trakcie/po montażu wkładać nowe czy nie ma sensu? i przy okazji drugie pytanie: cewki wymienia się kompletem czy mogę pojedyncze sztuki?


zaloz wczesniej, żeby ustawili dobrze gaz. kazda swieca przepala inaczej z roznym efektem. wrzuc je wczesniej to sie dogrzeja i zabezpiecza dobrze. nie wiem czy wiesz ale przy jezdzeniu na gazie, tylko swiece zaczna korodowac, po prostu gaz jest rozbijany na wode. glowice jezdzone tylko na gazie, a dodatkowo na malych dystansach czesto jezdzonych swiece potrafią przykorodować te sklonnosci ma denso i ngk. bosch ma powloke antykorozyjna. jestem pewny

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 31 maja 2014, 14:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 167
Lokalizacja: Kielce/Warszawa
Moje BMW: 535d
Kod silnika: m57d30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=86674&start=0
Potrzebuje swieczek do mojej buni 3.0 m54, co doradzasz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 31 maja 2014, 16:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
tylko 2 elektrodowe platinum dystrybucja usa, napisz na pw, jezeli potrzebujesz wiecej info, na fgr7dqp muli, a na ngk bkr6qup bedzie szarpac i niszczyc izolacje cewek (tak jak juz pisalem jak auto nowe to moze na tym jezdzic, a potem nie polecam), chyba że mamy w planach wymianę cewek :) izolacja cewek z biegiem czasu pada, a cewki przestają dawać fabryczne napiecie maksymalne, dają odrobinkę niższe, auta jeżdżą, aż cewka się "załatwi" :wstyd: ja nie polecam ngk i radze dmuchac na zimne, po co komu potem ładować kase w cewki? nie lepiej jezdzic bez dokladania? swiece boscha sa tansze i bezpieczniejsze dla cewek. przy ngk placimy za ilosc platyny i produkcję świecy pod auto oraz firmę, bo przecież utarło się że ngk swiece sa najlepsze. mialem okazje troche posiedziec w sklepach z czesciami i wszyscy zawsze chcieli ngk :cwaniak: nie przekonasz, niektórzy montują wszystko tylko z ASO, czasem ma to swoje plusy a czasem minusy, ja nie polecam świec NGK do auta które ma wiekszy przebieg niz 150 tys km z cewkami BREMI/BOSCH lub ktore ma dołożony gaz, to jest pewna śmierć dla cewek. wszyscy ci ktorzy zmieniaja swiece na nowe i zamieniaja cewki na zamienniki robicie mega głupotę, bo to nic nie daje, taka swieca zniszczy cewke predzej czy pozniej, a przy używce to już pewniak. na benzynie jeszcze troche pojedzi z nowa swieca, ale na gazie za dlugo nie.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 2 czerwca 2014, 08:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
pawelos666 napisał(a):
hej. jak chcesz mam na w garazu 6 sztuk nowych k20tt z holandii. ustawic moge, wiem co i jak, nie mam aktualnie benzyny r6, wiec moge Ci juz podeslac gotowe do zamontowania. skontakuj sie ze mna na pw lub gg 540570 po nie, jesli chcesz miec juz ustawione, jesli te swiece sa u Ciebie sprawdzaly przez 15 tys km nie ustawione to jesli je ustawie, bedzie bdb i nie beda potrzebne lepsze, to zalezy od stanu cewek. jak widac Twoje sa jeszcze luks. nie jezdzij na nie ustawionych, bo szkoda cewek (izolacji)


Ale pytałem czy jak zapłony zaczynają wypadać to czy moze byc to objaw zuzycia swiec na ktorych jezdze juz 15 tys na gazie?

Nie pisalem ze sprawdzaly sie te swiece 15 tys km nieustawione. Zostaly ustawione jakies 5 tys temu i wtedy zaplony przestały wypadać.

Czyli to prawda ze jesli auto jezdzi na gazie to warto szczeline zmieniać w stosunku do tej jaka jest fabrycznie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 2 czerwca 2014, 19:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
w tym przypadku warto dlatego ze cewka jest delikatna i jak chcesz grzecznosciowo ustawie pod ten kod silnika bo posiadam 6 sztuk akurat z tego modelu

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [EXX] Świece zapłonowe jaki /jakie typ /model ?
PostNapisane: 30 czerwca 2014, 13:11 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: N42B18
Zakupiłem dziś Denso IK20 - jaką przerwę ustawić (Fabrycznie te świece mają chyba 1.1 mm co może być za dużo dla LPG) z uwagi że mam PB + LPG w moim silniku N42B18?
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 813 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 41  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 44 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL