BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 02:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] 320d i inne D Wszystko o zimowych problemach .Zdjęcia!
PostNapisane: 3 stycznia 2016, 18:52 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 28
Lokalizacja: Piotrków T.
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
Witam, jako że w tym sezonie nikt jeszcze nie pytało problemy z nagrzewaniem m47n to rozpocznę temat na nowo.
Otóż w moim turasie mam wymieniony świeżo termostat główny (termostatu EGR nie było i nie ma) wraz z płynem chłodniczym, akumulator ma 2 miesiące, żaluzja na chłodnicy działa, EGR zaślepiony, sterownik świec żarowych zregenerowany przez Roger-Nysa miesiąc temu i wszystko byłoby pięknie gdyby na kompie nie wykazało błędu elektrycznej pompki wody (mechanik mówił że często padają) i teraz kwestia czy da się ją czymś zastąpić, tj. inną pompką itp? tak żeby wpasować to w miejsce starej, nowa to drogi gips, a używki nie są pewne... BTW, po czym poznać że pompka działa bez podłączania komputera?

btw. Ile jest punktów odpowietrzania w M47n bez termostatu EGR? Bo znalazłem raptem 3: przy korku chłodnicy, na wężu nagrzewnicy i na plastikowej rurce idącej do termostatu...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d i inne D Wszystko o zimowych problemach .Zdjęcia!
PostNapisane: 4 stycznia 2016, 17:20 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 28
Lokalizacja: Piotrków T.
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
Nie mogę już edytować posta wyżej więc napiszę kolejny, Pompka naprawiona, skończyły się szczotki, koszt naprawy 10zł, czas około 30 minut.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320d i inne D Wszystko o zimowych problemach .Zdjęcia!
PostNapisane: 11 marca 2018, 23:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47DO1
Garaż: Jest
Witam
Mam E46 320d 150KM czerwiec 2004. Silnik cały czas jest niedogrzany.

Od kiedy ją mam max. temperatura była ok. 83*C. Zacisnąłem więc przewód od termostatu chłodniczki spalin i w drogę. Wg mnie trochę szybciej łapała temperaturę ale i tak osiągnęła tylko 83*C. Zdjąłem zacisk z przewodu i temperatura momentalnie wręcz spadła do ok. 50*C :szok: i nie wzrosła już pomimo butowania. Temperatura na zewnątrz była ok. -10*C.

Sprawdziłem świece żarowe, zamontowałem sterownik świec (nie było go :mur: ), naprawiłem podciśnienia także żaluzje już działają, podgrzewacz wody dużo bardziej cieplejszy niż sam płyn więc raczej działa.

Test. Temperatura max to 65*C. Znowu zacisnąłem przewód małego termostatu i temperatura wzrosła do tych 83*C. Zdjąłem zacisk z przewodu i temperatura spadła do ok. 75*C (w pierwszym teście do 50*C :niepewny: ) i nie dała rady się podnieść. Temperatura na zewnątrz +3*C. Dolny wąż chłodnicy tylko bardzo nieznacznie ciepły, wręcz na granicy wyczucia ale jednak miejscami cieplejszy niż inne zimne przewody. Temperatura podczas jazdy przy zwalnianiu spada o około 3*C, jest stała tylko kiedy samochód jest bardziej obciążony dłuższy czas.

Dziwi mnie spadek do tych 50*C a przy drugim teście do 75*C. Pytam Was o porady bo nie jestem pewny czy oba termostaty do wymiany czy gdzie indziej szukać przyczyny ale chyba "tylko" to jest w tym układzie niepewne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 77 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL