BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 12:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320i m54 brak mocy, błędy
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 08:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Witam.borykam sie z brakiem mocy w e46 2.2 170km.Auto nie równo przyspiesza,dławi,idzie dopiero po 4 tyś obrotów.Byłem podpiąć pod kompa.Po skasowaniu błędów nic sie nie pokazuje.Po mocnym przegazowaniu wyskakuje bład czujnika stukowego 1.Sondy lambda ładnie pracuja,ich wartości ładnie spadają i rosna.Z tym że pierwsza spada tylko 160mv a mechanik mówił że powinna niżej schodzić,nawet do 60mv.Przepływomierz jak i reszta wyglądają na dobre.Samochód odpala na dotyk,chodzi równo i cicho.Z tym że po skasowaniu spalania stukowego jakby jeszcze ładniej pracował.Chyba mam też za duże spalanie tak mi sie wydaje.Przy jeździe emeryta 12-13l w mieście

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 marca 2011, 14:42 przez Jarek1984, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 15:26 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Dziś byłem na innym kompie,podczas jazdy z podłączonym kompem wyszło że przy dodawaniu gazu nie wzrasta ilość zasysanego powietrza.Mechanoik stawiał najpierw na przepływomierz.Czy do M54 2.2 musi być koniecznie przepływomierz od 2.2?mam kolege co ma M54 2.5 motor.Jest sens przekładki na chwile czy szukać tylko i wyłącznie od 2.2?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 15:51 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Sprawdź numery części na realoem.com to będziesz wiedział czy pasuje.

jak wskakuje błąd czujnika spalania stukowego, to pewnie problemem jest czujnik spalania stukowego...
Przeplywomierzem zainteresowałbym się później.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 7 grudnia 2010, 16:21 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Tylko błąd czujnika spalania stukowego jak mówią mechanicy nie ma większego wpływu na osiągi i czesto wyskakuje gdy jest coś innego uszkodzone a sam czujnik stukowy może być sprawny

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 7 stycznia 2011, 14:15 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Zostawiłem auto u mechanika,dziś dzwoniłem co sie z nim dzieje i dostałem odpowiedź że coś vanosami nie tak.Żeby sie upewnić przestawił pierwszego,oszukał go jakoś,jak nie wiem ale mówił że tylko na próbe i jest poprawa.Więc problem lezy w vanosie.Co z tym fantem zrobić?mówił że jeden vanos oryginalny kosztuje 500zł,a są potrzebne dwa.Ponoć przy okazji przydało by sie wymienić jakiś łańcuszek,kolejny koszt.Mechanik znajomy,nie naciągacz.Macie jakieś pomysły?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 7 stycznia 2011, 16:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 192
Lokalizacja: WT
Moje BMW: e39 touring
Kod silnika: m57d30
jeśli wywala błąd czujnika spalania stukowego to zacznij od tego a może zaoszczędzisz pare złotych


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 7 stycznia 2011, 17:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Zapomniałem zapytac mechanika czy go wymienił.Jutro bede wiecej wiedzial.Czy na komputerze pokazało by czy vanosy działają poprawnie?wcześniej jak diagnozowaliśmy auto było chyba dobrze widać jak wałki sie przestawiaja.Mechanik mówi że wymiana uszczelniaczy tłoczków nic nie da raczej,vanosów nie slychać,obroty nie falują podczas nagrzewania.Nowy vanos w serwisie tyle kosztuje że chyba lepiej silnik wymienić.Ale nie słyszałem jeszcze żeby ktoś zmieniał motor tylko przez vanosy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 7 stycznia 2011, 23:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 111
Lokalizacja: Chotomów
Moje BMW: e36 320
Kod silnika: m52b28
myśle że vanos niema nic wspólnego z tym. Któryś czujnik podaje złe parametry, i dlatego spalanie wzrosło. Ja bym szukał innej przyczyny niż vanos.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 8 stycznia 2011, 11:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
viewtopic.php?f=1&t=80115&p=883011&hilit=Vanos#p883011
Tu jest bardzo podobny problem.Identycznie jak daje mniej gazu to samochód jakoś przyspiesza,a jak wcisne do końca to auto muli i poszarpuje.Zna ktos jaki powinny byc wartości dla vanosa w m54 2.2?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 10:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Auto odebrane od mechanika.Wymienione świece bo były wypalone,oryginalne BMW jeszcze,fajki.Muszę wymienić filtr paliwa bo też od nowości niewymieniany.Mechanik mówi że to na 99% vanos.Po podłączeniu pod kompa widać jak przestawia sie wałek ale w pewnym momencie wyskakuje bład przestawienia wałka rozrządu co świadczy o złym działaniu vanosa.Czy wymiana oringów na beisan załatwiła by sprawę?spróboje jeszcze podmienić czujniki wałka rozrządu jak bede miał od kogo.Stukowy czujnik wymieniany i bez poprawy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 11:09 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: CLS63 AMG
Jarek1984 napisał(a):
Dziś byłem na innym kompie,podczas jazdy z podłączonym kompem wyszło że przy dodawaniu gazu nie wzrasta ilość zasysanego powietrza.Mechanoik stawiał najpierw na przepływomierz.Czy do M54 2.2 musi być koniecznie przepływomierz od 2.2?mam kolege co ma M54 2.5 motor.Jest sens przekładki na chwile czy szukać tylko i wyłącznie od 2.2?


M54b25 ma taki sam przepływomierz możesz przełożyć i zobaczyć dopiero b30 ma inny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 14:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Przepływke podmieniałem właśnie o2 m54b25,taki sam numer miała.Ale efektu zero,czyli to nie to

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 16:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: Centrum
Moje BMW: M450i
Kod silnika: M62B46+MOD
Kolego podłącz pod kompa najlepiej pod ori GT1 i zrób test vanosów jest taka opcja i porównaj wartości nominalne z rzeczywistymi.Jak ktoś ogarnia względnie diagnostyke to wyjdzie co jest tyle moge ci poradzić na tą chwile :)

_________________
WWW.KLINIKA-BMW.PL
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 16:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Polecano mi właśnie podłaczenie pod oryginalnego kompa BMW.Lecz nie mam nikogo z takim sprzętem,a w ASO nie wiem ile kasuja za takie coś.Chyba że Ty masz dostęp do takiego kompa:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 17:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 940
Lokalizacja: KŁODZKO
Moje BMW: f32 428
Kod silnika: N20B20
we wrocku za podłączenie pod kompa 360 pln ,później każda godzina pracy diagnosty 300 +vat .tanio nie jest... :zalamany: [ceny z INCHCAPE Wrocław,pytałam w listopadzie 2010]

_________________
Oceń mój wóz: viewtopic.php?f=6&t=105174


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 17:35 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
Jarek1984 napisał(a):
Tylko błąd czujnika spalania stukowego jak mówią mechanicy nie ma większego wpływu na osiągi i czesto wyskakuje gdy jest coś innego uszkodzone a sam czujnik stukowy może być sprawny

jeżeli mechanik mówi że czujnik stukowy nie ma wpływu na osiągi to tylko pogratulować
czujnik stukowy przestawia zapłon jeżeli występuje spalanie detonacyjne
i jak najbardziej wpływa na osiągi
zatankuj dobrego paliwa skasuj błędy i wtedy zobaczysz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 18:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
O ten stukowy prawie pokłociłem sie z mechanikiem,ale mówił że podmieniał i nic sie nie zmieniło.
ryszard55 miałeś problemy z vanosem.Jak rozwiazałeś problem?czy wymiana oringów załatwiła sprawę?czy coś jeszcze było wymieniane?muszę znaleźć kogoś z ori kompem i przetestować vanosa

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 18:56 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 192
Lokalizacja: WT
Moje BMW: e39 touring
Kod silnika: m57d30
widze że w zaparte idziesz,że vanos :) jak mechanik podmienił czujnik to dalej błąd czujnika spalania stukowego wywalało?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 19:39 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
Jarek1984 napisał(a):
O ten stukowy prawie pokłociłem sie z mechanikiem,ale mówił że podmieniał i nic sie nie zmieniło.
ryszard55 miałeś problemy z vanosem.Jak rozwiazałeś problem?czy wymiana oringów załatwiła sprawę?czy coś jeszcze było wymieniane?muszę znaleźć kogoś z ori kompem i przetestować vanosa

u mnie jest Vanos pojedyńczy to jest inna sprawa
Kolego podłacz się pod dobrego kompa
jeżeli dalej wyskoczy czujnik stukowy to radzę zainteresować się paliwem
i wymień ten filt paliwa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: e46 320i m54 brak mocy,błedy
PostNapisane: 9 stycznia 2011, 19:58 
Offline
Forumowicz

Posty: 226
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22>b25
Szukam dobrego kompa, najlepiej oryginalnego, w tygodniu może bede miał jakieś namiary.Do tej pory podłaczałem pod kts'a boscha, taki dotykowy monitor:) chyba jeden z lepszych sprzętów. Nie ide w zaparte że to vanosy, zresztą sam uważam że to coś innego. Filtr paliwa wymienie na dniach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL