BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 16:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Jak wymontować poduszkę kierowcy
PostNapisane: 16 maja 2013, 18:18 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Odkręcisz z tylu poduszkę dwoma torxami to przyciski też wyjdą bez problemu. Można też je wyciągnąć bez wyjmowania poduszki trzeba tylko trochę siły użyć ale się da. One są na wcisk wsadzone więc nic nie trzeba odkręcać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jak wymontować poduszkę kierowcy
PostNapisane: 25 września 2015, 08:27 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 8
Moje BMW: E46
Kod silnika: M57
Benedykt, Wielkie dzięki :piwo: Twój opis z fotkami bardzo mi pomógł przy demontażu poduchy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Jak wymontować poduszkę kierowcy
PostNapisane: 25 stycznia 2017, 23:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 330iA Touring
Kod silnika: M54B30
Żeby nie zakładać nowego tematu - podepnę się tutaj.

Moje pytanie - czy istnieje możliwość, żeby taśma uszkodziła się w taki sposób, że tylko wyrzuca błąd poduszki? Multifunkcja i klakson działają normalnie.

Podczas skrętu przy parkowaniu poczułem lekki opór, a po powrocie i odpaleniu kontrolka zawitała na stałe.
Komputer pokazuje błędy poduszki kierowcy dokładnie takie, jak w sytuacji kiedy odłączymy poduszkę całkiem, tj.:

1 Ignition circuit ZK0 / Airbag Driver Stage 1
13 Ignition circuit ZK12 / Airbag Driver Stage 2

Oba z parametrem "Resistance too large" + "Error currently present".

Update: po wypięciu airbaga te same błędy - czekam na "nową" taśmę i zobaczę co dalej.



Update 2 - podsumowanie (wymiana taśmy poduszki rozwiązała problem):


Program diagnostyczny: INPA


Błędy, które pokazało (z wyjaśnieniem):

1 Ignition circuit ZK0 / Airbag Driver Stage 1 (pogrubiona część mówi nam czego dotyczy błąd - w tym przypadku poduszka kierowcy nabój/ładunek pierwszy)

Resistance too large (oznacza mniej więcej tyle, że napięcie z jakiegoś powodu nie dochodzi do poduszki)


13 Ignition circuit ZK12 / Airbag Driver Stage 2 (jak wyżej, z tym, że dotyczy naboju/ładunku drugiego)

Resistance too large (jak wyżej)


Takie błędy zobaczymy też jak po prostu odepniemy wtyczki z poduszki.


Możliwe rozwiązania:

1. Wersja optymistyczna - wypięła się wtyczka. Do sprawdzenia trzeba tylko zdjąć poduszkę.
2. Wersja realistyczna - uszkodzona taśma poduszki, standardowy problem E46 (poza błędem poduszki mogą także nie działać: tempomat, przyciski na kierownicy oraz klakson).


Naprawa:

Wymiana taśmy poduszki.


Uwagi:

Nie ma możliwości (!), żeby przy powyższych błędach była uszkodzona np. mata. Komputer dosyć jasno pokazuje co mu dolega i którego obwodu to dotyczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL