BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 13:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] Drganie kierownicy
PostNapisane: 7 lutego 2018, 01:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Marko84s bardzo ładnie opisałeś wszystko ale chciałbym sprecyzować dwie rzeczy.

Marko84s napisał(a):
Co do wyważania tu sprawa wygląda tak jak felga i opony nie są zużyte to nie da się tego spaprać nawet najgorszą wyważarką


Tak masz racje pod warunkiem że ta stara wyważarka jest sprawna.

Marko84s napisał(a):
(dlatego czasem pomaga dopiero trzecia wizyta na wyważarce pod warunkiem że opony są ponownie montowane na feldze bo inaczej do końca świata można je wyważać i nie pomoże)



Trochę mylisz fakty, tu chodzi o to że opona nie osiadała na feldze a nie to że gdy jej się nie ustawia tak aby ciężarków był jak najmniej to będzie biło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Drganie kierownicy
PostNapisane: 24 lutego 2018, 18:32 
Offline
Forumowicz

Wiek: 40
Posty: 434
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36 323i Turing
Kod silnika: M52B23
Co do osadzania opony na feldze to chodziło mi o to że jak opona konstrukcyjnie nie jest idealna, a do tego trafi na nie idealną felgę to potrafią się tak między sobą ustawić że nawet wyważony zestaw może powodować drgania.

_________________
BMW forever!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Drganie kierownicy
PostNapisane: 22 września 2019, 15:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47TU
Opiszę swoją sytuację. Około 1 tys Km męczyłem się drżeniem kierownicy. Jako pierwsza po wyważeniu kół poszły do wymiany tuleje wahacza przód, efekt? Wibracja przeszła z 80 do 100 na poziom 110 do 140. Pojechałem jeszcze raz na wyważanie kół. Oczywiście inny warsztat w którym gość powiedział że źle wyważenie do niczego było zrobione. Po jego interwencji dalej to samo. Byłem już kompletnie zły na auto. Oczywiście hamulce idealne, zero ciepła od felg po hamowaniu, tarcze proste bo mierzyłem sam.
Umówiłem się na prostowanie felg bo już nie wiedziałem gdzie szukać. Na warsztacie diagnoza felgi idealne i mechanik mówi, że wyważenie do roboty. Dla mnie bezsens, ale gość w końcu wyjaśnił o co chodzi, i tu przestrzegam wszystkich przed wyważeniem na maszynie trzeba idealnie wyczyścić osadzenie felgi. Nie szczotką ręką tak oo tylko szlifierką do jasnego aluminium. Na maszynie nie dociska się tak mocno felgi jak 5 śrubami do piasty. Więc tak maszyna pokaże że ok, ale jak podszedł brud to po założeniu na auto będzie dalej bicie.
Efekt po 3 wyważaniu - zero bicia do 200 km/h


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL