BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 05:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 5 marca 2011, 02:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: 320d
Kod silnika: m47
witam mam e 46 320d i srawa jest taka nie dziala wentylator chlodnicy elektryczny znajdujacy sie miedzy chlodnica a silnikiem .dziala tylko jak wlacze klime natomiast jak sie woda zagrzeje to dichodzi do 105 stopni i sie nie zalacza juz 2 razy mi wywalilo wode sa jakies pomysly ?wentylator czy jakies czujniki ale sprawdzalem inpa i zero bledow z inpy probowalem go uruchomic i tez lipa :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 6 marca 2011, 07:59 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Moim zdaniem zdechł ten moduł który jest przy niim :/
Ale z tą klima to mnie zaskoczyłeś :oczami: nie masz jakieś kolegi na podmiankę wiatraków?
I w zimę żeby temperatura dochodziła do 105stopni :rotfl:


Ja obstawiam, że wiatrak już się nadaje na sprzedaż z padniętym modułem (też kupują) i kupno nowego ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 7 marca 2011, 21:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57N
nie chce zakladac nowego tematu,
koledzy czy wentylator od e46 320i bedzie pasowal do 330d ?

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 8 marca 2011, 00:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 237
Lokalizacja: Wicklow IRL
Moje BMW: 320 D 136hp
PiotrRadom napisał(a):
Moim zdaniem zdechł ten moduł który jest przy niim :/
Ale z tą klima to mnie zaskoczyłeś :oczami: nie masz jakieś kolegi na podmiankę wiatraków?
I w zimę żeby temperatura dochodziła do 105stopni :rotfl:


Ja obstawiam, że wiatrak już się nadaje na sprzedaż z padniętym modułem (też kupują) i kupno nowego ;)



Po co sprzedawac jak na szrocie mozna kupic polamany wiatrak z modulem i go przelozyc :) sam tak robilem 2 godziny roboty ze wszystkim i jedziesz dalej :rotfl:

w serwisie powiedza ze to jest nie rozbieralne i trzeba w calosci kupic ale uwierz to nic skomplkowanego 4 srubki i modil odkrecony od wiatraka po wczesniejszym zablokowaniu zaluzji, pozniej wystarczy zdjac plastikowa oslonke z modulu tam gdzie kabelki wchodza i i je wpiac nie sa nawet lutowane sa poprostu tam posciskane miedzianymi blaszkami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 8 marca 2011, 18:03 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
MadejAMW, wrzuć foto tego swojego, to Ci powiem. :ok:
Spider IRL, też masz rację :cool:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 9 marca 2011, 07:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
marjot2009 napisał(a):
witam mam e 46 320d i srawa jest taka nie dziala wentylator chlodnicy elektryczny znajdujacy sie miedzy chlodnica a silnikiem .dziala tylko jak wlacze klime natomiast jak sie woda zagrzeje to dichodzi do 105 stopni i sie nie zalacza juz 2 razy mi wywalilo wode sa jakies pomysly ?wentylator czy jakies czujniki ale sprawdzalem inpa i zero bledow z inpy probowalem go uruchomic i tez lipa :(


Jak chodzi jak włączysz klime to raczej jest sprawny, może czujnik temp masz padnięty. Ten co pokazuje temp. w testach i na desce to nie ten sam który uruchmaia wentylator. Ten od wentylatora jest na dolnym wężu przy chłodnicy. Zdejmij kostke z niego i zmostkuj, jak wentylator ruszy znaczy, że wentylator działa, a nie działa czujnik.

Klima streruje wentylatorem dokładnie przez ten sam moduł więc raczej nie może być uszkodzony skoro załącza wentylator z tym, że o ile dobrze zrozumiałem opisy w necie to sterowanie wentylatora odbywa się również od strony ECU i tu może być problem. /chyba na elektrodzie dużo o tym było/ Ja bym sprawdził najpierw czujnik, najprostsza diagnoza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 9 marca 2011, 23:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: 320d
Kod silnika: m47
BaX, KOLEGO ALE U MNIE NIE MA CZUJNIKA W DOLNYM WEZU CHLODNICY NIESTETY :( A WENTYLATOR DZIALA TAK JAK NAPISALEM JAK UURCHOMIE KLIME NATOMIAST JAK ZAGRZEJE SIE PLYN NIE DZIALA WOGOLE .NA STEROWNIKU TEJ PLYTCE PRZY WENTYLATORZE N NIE MA ZADNYCH UPALEŃ PRZEPRASZAM ZA DUZE LITERY ALE CAPSS MAM ZEPSUTY :)

TAK U MNIE WYGLADAJA WEZE NIE MA ZADNYCH CZUJNIKOW http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=35


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 10 marca 2011, 07:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
Taaaa, bo masz diesla na co nie zwróciłem uwagi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 10 marca 2011, 10:42 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 706
Lokalizacja: KRAKOW/FFM
Garaż: było e46 320d <>

jest e92 335 <>
a w dizlu z ciekawosci co odpowiada za uruchomienie wentilatora ?jakii czujnik ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 31 lipca 2014, 16:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
Witam, i jaki był powód nie działającego wentylatora????


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 7 sierpnia 2014, 22:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 27
no właśnie.. jaki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 4 kwietnia 2015, 19:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e46
witam! podpinam się pod ten stary temat żeby nie zakładać nowego. mam problem z wentylatorem chłodnicy w e46 320d 136km. wentylator mi w ogólnie nie chodzi. raz wywaliło mi płyn w korku i wtedy zwróciłem na to uwagę. i teraz, wszędzie piszą że to moduł wentylatora. dlatego też pojechałem na szrot, kupiłem używkę i dalej nic. nie chodzi. oddałem, kupiłem drugi, ten z kolei kręcił się cały czas czyli miał walnięty moduł. mam już trzeci ale bez elektryka nie wiem jak go sprawdzić. podłączałem przy nagrzanym samochodzie - nic. włączałem klimę - nic. (klima nie chłodzi bo jest chyba nie nabita). macie jakiś pomysł jak sprawdzić ten wentylator ? albo czy coś innego może być walnięte ? np jakiś czujnik ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 4 maja 2015, 23:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 30
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46
Podepnę się.
E46 316i 1.9 105KM (jeden elektryczny wentylator chłodnicy)


U mnie też problem z wentylatorem. Nie włącza się ani na klimie ani bez klimy.

    - Temperatura na wskazówce w normie. :ok:
    - Temperatura na liczniku (funkcja 7 w ukrytych funkcjach licznika) w normie tzn. do 105 stopni max. Gdyby jednak udało jej się jakimś cudem zwiększyć to za chwilę szybko maleje. Tak jakby zadziałał wiatrak. :ok:
    - Klimatyzacja chłodzi. :ok:
    - Stan płynu w chłodnicy w normie, nic nie ucieka. :ok:
Wymieniłem cały wiatrak bo padł moduł sterujący. Zakręcił. Kiedy z ciekawości za kilka dni zajrzałem jeszcze raz, wiatrak nie kręci się. :zakrecony:

Nie wiem jaki mam stan cieczy chłodzącej w klimatyzacji. Czasami na włączonej klimatyzacji słychać jakby buczenie sprężarki lub czegoś tam. Ciężko zlokalizować skąd to buczenie dochodzi.

Czyli ogółem wszystko jest w normie a mimo to wiatrak nie chodzi.
    - Czy jest możliwość, że temperatura silnika nie przekracza 105 stopni podczas jazdy nawet w korkach przy temperaturze powietrza na zewnątrz powyżej 26 stopni jeśli wentylator chłodnicy nie działa?
    - Wentylator chłodnicy powinien załączać się przy temperaturze 105 stopni?
    - Czy zbyt niski poziom czynnika chłodniczego w klimatyzacji może powodować, że wentylator chłodnicy nie załącza się?
    - Czy zbyt niski poziom czynnika chłodniczego w klimatyzacji może powodować owe buczenie sprężarki?
    - Czy zbyt niski poziom czynnika chłodniczego w klimatyzacji może powodować, że sprężarka nie włącza się?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 23 maja 2015, 18:08 
Offline
Forumowicz

Posty: 259
Moje BMW: e36
Kod silnika: m43
Garaż: własny
wymień włącznik termiczny z prawej strony chłodnicy jak staniesz z przodu samochodu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 23 maja 2015, 18:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Kolego bierzesz INPE wchodzisz w silnik, potem Activate i będziesz miał różne testy.

Jeden z testów umożliwia odpalenie wentylatora z mocą w % jak sobie życzysz.
Potem test utrzymywania temperatury , np zapodajesz że życzysz sobie 80 stopni i wentylator kreci tak aby było 80.

Tak sprawdzisz wentylator i czujniki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 24 maja 2017, 10:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 258
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Ja mam problem taki, że "na krótko" podłączony wentylator pod akumulator działa. Z inpy nie da się uruchomić, jest błąd 82 elektroluefter. Bezpiecznik sprawny. Coś ktoś zaradzi ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 6 czerwca 2017, 19:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 258
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Czy ktoś próbował podłączyć sterownik z innego bmw ? tzn. z innymi numerami sterownika ? czy będzie działać czy raczej nie
chodzi mi, że wygląd ten sam sterownika tylko inne numery trochę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 13 czerwca 2017, 12:29 
Offline
Forumowicz

Posty: 258
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Wraz ze znajomym wymyślony pomysł na taką naprawę, odpowiedni przekaźnik i kondensator i powinno śmigać. Zamiast wydawać kupę forsy na alle lu olx za śmiesznie tani wentylator lub sterownik ( ceny używek chyba sprzedający z kosmosu biorą ), można to zrobić za kilkanaście złotych. Fakt błąd komputer będzie widział ale klima w korku działać będzie i to najważniejsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 14 czerwca 2017, 14:19 
Offline
Forumowicz

Posty: 258
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47
Wszystko działa, zastępcze włączenie wentylatora z ominięciem uszkodzonego modułu, wystarczy przekaźniek odpowiedni i kilka przewodów + lutowanie i śmiga przy załączeniu klimy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] wentylator chlodnicy
PostNapisane: 7 lipca 2018, 14:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 138
Moje BMW: E46
Witam pan taki problem ze wentylator chodzi cały czas nawet po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki kupiłem drugi wentylator z modułem to samo czujnik w bloku tez jest wymieniony co może być przuczyna?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL