BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 maja 2024, 16:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: BMW E24 dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2008
PostNapisane: 13 stycznia 2007, 16:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E24 89' E9 69', E46
Kod silnika: M30B35, M30B28, M52T
Szanowni Grupowiecze,

Jakiś czas temu wpadłem na pomysł odbudowania BMW e24 dla WOŚP. Od jakiegoś czasu zajmuje się szósteczkami i mam masę części i sporo wiedzy. To nie jest trudne ani niewykonalne. Potrzeba jednak zaangażowania, pracy, miejsca i ewentualnie materialnej pomocy aby to osiągnąć. Zaprezentowałem ten pomysł w BKP i w strefie klubowej do której nie mam dostępu pomysł zyskał wielu zwolenników, wraz z ofertami pomocy (np lakierowanie wraz z materiałami) jednak w atmosferze swarów i kłótni umarł wątek. Poza tym, pojawiały się pomysły żeby to była inicjatywa tylko klubowa co przeczy pospolitemu ruszeniu i wspólnemu działaniu ponad podziałami co było jedną z idei przewodnich tej inicjatywy. Rozmawiałem już z "władzami" WOŚP i wspomniano mi że są oczywiście bardzo zainteresowani tym pomysłem i mogła by to być jedna z większych licytacji na rzecz orkiestry, na pewno jedna z bardziej medialnych.

Reasumując idea jest taka aby kompletnie odbudować E24, najlepiej z jakiegoś dość dobrego nadwozia, pomalować (czerwony - kolor orkiestry) i zlicytować. Mam spore doświadczenie z szóstkami i myślę że największym wydatkiem jest kupienie auta, mam spore znajomości w Niemczech i wiem kto ma nadwozie w dobrym stanie, być może byłby zainteresowany podarowaniem go na tą akcję. Od biedy można zarządzić zbiórkę i zebrać kwotę i zakupić odpowiednie auto na ebay.de np. Później demontaż, a więc potrzeba ludzi do pomocy, sporo pracy z czyszczeniem renowacją drobiazgów, sporo zapewne części (mam masę części, bez nadwozia złożyło by się z tego cale auto - oferuje je oczywiście na ten projekt), zrobić blacharkę, pomalować (prawdopodobnie osoba która zaoferowała się że to zrobi podtrzyma tą ofertę), złożyć i zaprezentować na kilku zlotach np. Oczywiście później przekazać na licytacje. Musiałby być prawny właściciel auta, znam jedną idealną osobę zaufania publicznego a mianowicie KotaSylwestra którego osobiście poznałem i którego zapewne wy również znacie. On mógłby być właścicielem do momentu przekazania auta osobie/firmie która wygra licytacje. To nie jest nie do zrobienia. Ja wiem jak to zrobić i wiem że wbrew pozorom wydaje się to trudne ale tak naprawdę potrzebne są rzeczy na które możemy sobie pozwolić, np czas czy praca, czy choćby miejsce i skorzystanie ze swojego fachu.

Reasumując, moim zdaniem, e24 w postaci pięknej 635 to byłby doskonały produkt na licytacje, użytkowy i reprezentacyjny, może salony BMW byłyby zainteresowane, może firmy, może być piękna i obfita licytacja, nie mówiąc już o tym że e24 mają swoją cenę rynkową która kilkukrotnie przewyższa planowane wydatki.

Zapraszam do dyskusji proszę jednak o ograniczenie wypowiedzi przeciwników WOŚP bo od lat wiele osób narzeka a orkiestra gra dalej i robi wiele dobrego dla zdrowia potrzebujących. My też możemy coś zrobić a nasza praca może zainteresować i zainspirować fanów innych marek do działań charytatywnych i być może przełamie niekorzystny stereotyp posiadacza auta marki BMW

_________________
BMW 2800 CSA 70' - BMW 635 CSi A (RLHD) 89' - BMW 328iAT E46 00'


Ostatnio edytowano 14 stycznia 2007, 00:33 przez radosc, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2007, 16:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
pomysl jest bardzo ciekawy,i mysle ze na tym forum takze znajdzie zwolennikow
Ja jestem pierwszym z nich

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 00:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 126
Lokalizacja: Londyn
Pomysl przedni,to pomoze zmienic opinie o kierowcach BMW,ze nie sa to ""plaskoglowe dresy bez emocji""(takie opinie o Nas kraza,niestety :przestraszony: )ale normalni,porzadni ludzie,calkowicie popieram :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 00:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
jeśli będe mógł jakoś pomóc to napewno pomoge!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 15:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Jak najbardziej jestem ZA! Dziękuję za zaufanie. Postaram się pomóc najbardziej jak mogę. Na pewno mogę pomóc w transporcie auta z niemiec, udostępniać garaż (krótkoterminowo - np. na rozebranie auta - tydzień, wtedy swoje dziecko postawię pod firmą) czas jaki posiadam, a raczej będę posiadać (teraz składam 6, potem obrona, ale jakos zawsze jest chwila wolnego), i oczywiścię pomogę od strony materialnej - w miarę możliwości.

Pozdrawiam.

P.S. Radość mówił mi o tej inicjatywie już jakiś czas temu, wiem że na BKP coś nie do końca się udało, a raczej z powodu "bieżących tematów" temat umarł.

Acha, ciekawe jak wygląda sprawa finansowa, w sensie sponsoringu. Niekorzystne jest chyba dla firm, przekazywanie kaski na osoby prywatne, więc raczej trzeba by to załatwić na zasadzie troszkę innej, tzn. firma mówi że przekaże 2tys zł, to trzeba kupić coś na tą firme za 2tys żł i fvat na tego sponsora, a rzecz przekazana inicjatywie - zkręciłem troszkę... :zalamany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 16:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 840
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Moje BMW: E39 528i
Kod silnika: M52B28
Incjatywa fajna i jęsli ten pomysł by wypalił to trzeba by iść i pogadać do BMW może oni by zasponsorowali.

_________________
zobacz moje E39
viewtopic.php?f=6&t=80279&p=885097#p885097
zobacz moje byłe E39
viewtopic.php?t=16284
zobacz moje byłe BMW E34:
viewtopic.php?t=1557
viewtopic.php?t=8082


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 16:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3617
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Moje BMW: e46
Kod silnika: s54
a czy właścicielemm nie może być KLUB BMW - SPORT?? Przez to z darowizną byłoby łatwiej i promocja klubu niezła, więc można uppiec dwie pieczenie na jednym ogniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 16:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E24 89' E9 69', E46
Kod silnika: M30B35, M30B28, M52T
Cieszę się ze nabiera ten pomysł trochę bardziej konkretnych kształtów.

Uściślam więc.

Potrzebna jest silna grupa pod wezwaniem. To znaczy, jeśli się deklaruje to nie ma że boli trzeba się wywiązać z deklaracji. Pracując przy tym, poświęcając swój czas można zareklamować swoją firmę czy swoje usługi w sposób najlepszy z najlepszych a więc poprzez akcję charytatywną. Auto oczywiście musi być idealne. Każdy drobiazg musi być dopieszczony więc pracy jest sporo choć na szczęście wszystko się da zrobić, wszystkie części są, ja sam mam sporo części w bliskim doskonałości stanie.

1. Grupa koordynująca prace. Nie najważniejsza ale potrzebna bardzo, w tej grupie również ktoś kto się zajmie kontaktami z prasą mediami i pozyskiwaniem sponsorów ewentualnych. Ktoś kto będzie wiedział czego brakuje co potrzeba i będzie wiedział jak to załatwić. Ja sie oferuje oczywiście do tej grupy, mam spore kontakty w UK i DE z ludźmi posiadającymi wiele części do E24. Jest jeszcze jedna osoba która zaoferowała się do tej działalności a mianowicie rapid130 (kolejny Radek) który z powodu swojego medialnego tła mógłby się zająć potrzebnymi kontaktami z mediami i sponsorami. Z racji tego że nie jest z wawy nie będzie mógł uczestniczyć w pracach chyba że centrum działania będzie w innym miejscu.

2. Blacharka. Grupa ludzi którzy zajmą się doprowadzeniem blach aut do stanu jak najlepszego. Jak wspomniałem żadnych działań na skróty a więc dobre porządne rzemiosło jak dla siebie. Potrzebne tu są osoby które na 100% się tym zajmą. Dostaną gołe nadwozie i inne blachy i przygotują do malowania.

3. Lakier. Na BKP była oferta pomocy w tej dziedzinie a mianowicie kompletnego malowania wraz z materiałami. Tutaj też potrzeba, zanim zaczniemy 100% zapewnienia że się to wykona również w najwyższym możliwym standardzie.

4. Demontaż/Montaż. Tu potrzeb skrupulatnych ludzi, w tym momencie z warszawy, którzy zaoferują swój czas i mają zdolności manualne. Potrzeba sporo pracy która musi być dokładnie udokumentowana. Ja sam, podobnie jak Kot, potrafimy to i owo złożyć ale bez dokumentacji będzie 2x ciężej.

5. Mechanika. Tutaj już ja niespecjalnie pomogę. Potrzeba ludzi którzy wezmą elementy mechaniczne (wyjmą silnik) i dokładnie, w miarę potrzeby wyremontują go. Zrobią listę potrzebnych części wymienią oleje, sprawdzą działanie wszystkich elementów mechanicznych i zawieszenia.

6 Renowacja elementów. Wymaga sporo pracy, polerownie plastików, malowanie drobnych elementów, polerowanie chromów, lakierowanie skóry, czyszczenie wnętrza. Wszystko to wymaga pracy pracy pracy. Często żmudnej ale za to efektownej. Kilka osób potrzebnych na pewno.

Myślę ze te kilka grup to najważniejsze "filary" projektu.

Potrzebny jest na pewno sponsoring. Na szczęście projekt jest efektowny i wpisuje się doskonale w PR firm tym bardziej że skończone auto mogłoby być przez kilka miesięcy prezentowane w wielu miejscach.

Najważniejszy wydaje się sponsoring BMW, jeśli projekt byłby solidny, dobrze rozpisany i działby się to myślę że odpowiednie zniżki na nowe części które na pewno będą potrzebne (np listewki chromowane jednorazowe, czy notorycznie spróchniałe chromy tylnych lamp czy przedniego zderzaka, uszczelki i pierdołki wszelkiego rodzaju). Kropla do kropli i byłaby potrzebna spora gotówka żeby to kupić.

Kolejnym sponsorem i kontaktem do innych sponsorów mógłby być miesięcznik Classic Auto. Od niedawna ukazuje się co miesiąc. Idealnym byłoby gdyby w kilku kolejnych numerach ukazywały się relacje z renowacji zwieńczone artykułem o E24 z fotografiami tego przyszłego egzemplarza po skończonej pracy. Nie tylko dało by to większe możliwości sponsorom ale również uwiarygodniło i zrobiło "przejrzystym" pracę zespołu. Byłoby też jedną z przyczyn dla których to auto mogłoby osiągnąć lepszą cenę na finałowej aukcji.

Inne firmy, warsztaty mechaniki, renowacji felg, wydech, lakiernik i blacharz. Wszystkie te firmy byłyby doskonałym dodatkiem do grona sponsorów.

Najwartościowszym elementem byłby oczywiście aktywny patronat jednej z firm zajmujących się renowacją. Im więcej fachowców tym lepiej, chodzi przecież o jak najlepszy efekt!

Ostatecznie pomysłem byłoby zdobycie na jednym z elementów auta autografu kogoś związanego z BMW e24. Uwieńczyło by to "projekt".

Dodatkowo potrzeba miejsca. Takiego na pół roku przynajmniej. Kocie, nie zniósłbyś trzymania twojej piękności na zewnątrz :). Postaram się pogadać z warsztatem classiccars w Mysiadle, mają 4 stanowiska, może udałoby się przekonać bardzo sympatycznego właściciela do tego projektu. Oczywiście wszelkie propozycje mile widziane, musi być tam podnośnik i kompresor o ile to możliwe również dostęp do narzędzi choć te można przynieść własne.

Oczywiście potrzebne jest również auto od którego zaczniemy, jeśli zbiorą się grupy to ja wyślę informacje do znanych mi posiadaczy aut, i mam szczerą nadzieje że uda się otrzymać, auto wraz z dokumentami.

Podsumowując najważniejsza jest praca i podarowane rzeczy, jak najmniej pieniędzy. Mamy przekształcić naszą wolę i siłę w coś co będzie ratowało życie i zdrowie naszych potrzebujących rodaków.

_________________
BMW 2800 CSA 70' - BMW 635 CSi A (RLHD) 89' - BMW 328iAT E46 00'


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 17:17 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E24 89' E9 69', E46
Kod silnika: M30B35, M30B28, M52T
Co do formalnych spraw to prawnicy z WOŚP radzą aby auto było w posiadaniu jednej osoby i później zostało sprzedane licytującemu który przekaże pieniądze jako darowiznę orkiestrze. Upraszcza to bardzo proces i redukuje podatki które by trzeba było zapłacić. Jakkolwiek są otwarci na wszelkie rozwiązania byleby wszystko było przejrzyste i zgodne z prawem.

PS: Mam e-mail do 74 letniego dziś projektanta serii 6, Paula Bracqu'a. Co powiecie o takim "patronacie"? :D

_________________
BMW 2800 CSA 70' - BMW 635 CSi A (RLHD) 89' - BMW 328iAT E46 00'


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 17:44 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz
Avatar użytkownika

Posty: 3
Lokalizacja: Wronki
radosc napisał(a):
Jest jeszcze jedna osoba która zaoferowała się do tej działalności a mianowicie rapid130 (kolejny Radek) który z powodu swojego medialnego tła mógłby się zająć potrzebnymi kontaktami z mediami i sponsorami. Z racji tego że nie jest z wawy nie będzie mógł uczestniczyć w pracach chyba że centrum działania będzie w innym miejscu.


W lutym pogadam o tym projekcie z Maciejem Wisławskim. Może "da twarz".
Pracujemy w tej samej ekipie przy skodowskiej Szkole Auto.

Wyprzedzam pytanie czy TVN Turbo mogłoby się włączyć do pomysłu :?: Pojęcia nie mam, bo nie posiadam kontaktów do decydentów. Współpracuję tylko z firmami podwykonawczymi, które kręcą programy.

radosc napisał(a):
3. Lakier. Na BKP była oferta pomocy w tej dziedzinie a mianowicie kompletnego malowania wraz z materiałami. Tutaj też potrzeba, zanim zaczniemy 100% zapewnienia że się to wykona również w najwyższym możliwym standardzie.


Doprecyzuję tę deklarację, bo brzmiała po literkach:

"Mogę sponsorować wszystkie materiały i produkty lakiernicze związane z naprawą renowacyjną pojazdu".

Ale....
Kolega z. nie jest już członkiem BKP i nie wiem, czy TERAZ podtrzyma tę ofertę.


Nie musi. I nie miejcie żalu jeśli odmówi.

* * *
Pomysł z autografem Braqua na samochodzie jest genialny. :D

_________________
Prowadzenie samochodu jest jak jĂŞzyk chiĂąski - jednego i drugiego uczysz siĂŞ caÂłe Âżycie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 20:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Projekt ogromny, ale myślę że jak 3 Radki się zbiorą to damy radę. Mamy dokładnie ROK czasu. Nie jest to dużo, chyba że założymy sponsorowania części pracy, tzn zamiast samodzielnej regeneracji skór itp znajdziemy na to sponsora.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 stycznia 2007, 20:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 228
Lokalizacja: Warszawa-WesoÂła
Jak dla mnie pomysł rewelacyjny i popieram go w całej rozciągłości i już teraz oferuję swoją pomoc. Na blacharce i lakierze sie nie znam, ale przy demontażu/montażu, mechanice czy renowacji mógłbym pomóc.

_________________
Pozdrawiam Grzesiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL