BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 5 czerwca 2024, 01:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 1 marca 2016, 22:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Lincoln ja nie mówie ze nie mozna auta wystroić lepiej na LPG niż na PB ale to przeważnie w autach turbo a wynika z większych możliwości wtryskiwaczy gazowych gdzie benzynowe już się kończą ale je też można wymienić na wydajniejsze i pobić wyniki z lpg. Nie jestem przeciwnikiem lpg ale jako paliwo nie jest on wydajniejszy niż pb. Jezeli chodzi o okt to PB musi miec min 95 okt takie są przepisy a lpg min 89 i wiem w praktyce ze np orlenowskie lpg ma 91-92okt a pb 95.2-95.5. Ciezko to porownac bo w LPG a PB to calkiem inne paliwa i ocenia sie inne parametry mi głównie chodzilo o zdementowanie powielanych głupot że lpg ma 100okt bo nie ma takiego lpg 95okt to już praktycznie najwyzsze wyniki jakie osiaga to paliwo a przewaznie na sieciowkach ma duzo mniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 08:45 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1334
pare osób juz Ci to napisalo. pisalem Ci tez cos na Racing forum. ale napisze tez i tutaj.
dozbieraj pieniadze i kup m3 e46. ktore nazwales swoim marzeniem. kazde inne auto bedziesz czul niedosyt.
wez tez pod uwage ze 500 konne s4 jako daily po prostu nie dziala. to nie jest "czip tuning". zobacz ile awarii dobrych projektow na forach jest UKRYWANYCH nie kazdemu jak sie zesra auto to napisze Ci o tym na forum na lewo i prawo. czesto dostaje wizerunek tunera, auta, ciezej to potem sprzedac itp. dlatego takie awarie sa naprawianie "po cichu".
nie pakuj sie w takie auta jesli nie stac Cie na zakup dwoch egzemplarzy danego modelu. chcesz przeznaczyć 40tys na auta gdzie pakiet startowy moze wniesc 50proc ceny zakupu albo lepiej. nie zrob takiego bledu jak ja kiedys z mitsubishi 3000gt...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 09:11 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7017
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
w ogóle uważam, że jeżeli to ma być dupowóz to auto 500km sie po prostyu nie sprawdzi i tyle bo to nie jest już dupowóz a najszybszy i tak nie będziesz w nim......

lepiej kup normalny dupowóz i cos drugiego do zabawy

a to temu, że założenia dupowoza ( komfort bezpieczeństwo wygoda ) kłócą się z założeniami auta sportowego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 10:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15801
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Dzięki za odpowiedzi. Mam ciężki orzech do zgryzienia, zdaję sobie sprawę z kosztów utrzymania/modyfikacji poszczególnych aut, dlatego nie celuję np. w Porsche tylko wybrałem bardziej przyziemne modele.

Zdzira850i - jakbym miał dokupić dupowóz to bym zostawił E30, które świetnie się sprawdza jako funcar i auto na zloty obecnie. Wiadomo, że najszybszy nie będę, ale nie oszukujmy się, tylko garstka Polaków jeździ autem 500 wzwyż nacodzień. Z drugiej strony te osiągalne 400+ jest głównym czynnikiem determinującym wybór S4, bo ani wygląd ani rocznik ani bezpieczeństwo jakoś strasznie nie przekonują mnie do tego auta. Nie oszukujmy się, jedynym autem, które będzie szybsze, da conajmniej tyle frajdy, będzie jednocześnie bezpieczniejsze i bardziej komfortowe, a do tego niegorzej wyglądające w zestawieniu z moim E30 jest M3 E46... Tyle, że to już jest mocno naciągany kompromis do jazdy bez ograniczeń całorocznej. Tak mi się wydaje przynajmniej, no chyba, że podejść do tego jako do "drogiego i unikatowego" dupowozu... co będzie bolało i kieszeń i serce, bo taka emka nie będzie błyszczeć jak trzeba.

Z drugiej strony jak pomysł z S4 okaże się nietrafiony to po roku sprzedam i kupię co innego, a odpocząć od marki BMW po 6 latach jeżdżenia prawie tylko beemkami serii 3 i spróbować czegoś innego chyba nie zaszkodzi? W najgorszym razie będę w plecy kilka monet. :znudzony:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 12:04 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
jiGsaw napisał(a):
Z drugiej strony jak pomysł z S4 okaże się nietrafiony to po roku sprzedam i kupię co innego, a odpocząć od marki BMW po 6 latach jeżdżenia prawie tylko beemkami serii 3 i spróbować czegoś innego chyba nie zaszkodzi? W najgorszym razie będę w plecy kilka monet. :znudzony:

Jeżeli cenisz BMW tylko za osiągi to nie będzie różnicy, jeżeli także za właściwości jezdne czy miejsce za kierownicą i ogólnie klimat - z Audi wysiądziesz po 5 minutach jazdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 12:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Właśnie o to chodzi Audi jest równie dobrym autem ale nawet w Quattro nie prowadzi się jak bmw jest ciche i przyjemne nie czujemy auta. W BMW zwłaszcza M3 czy innych mniejszych sportowych modelach na krętej drodze czujesz,że Ty i auto to jedno czujesz granicę a w Audi po prostu prowadzisz samochód, który nieźle sobie radzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 12:46 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7017
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
bez urazy ale z twojego e30 to gówienko a nie dupowóz

dupowóz to 7er ewentualnie 5er

a nie stare małe ciasne niebezpieczne i biedne 3er


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 13:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15801
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Zdzira850 - zanim się uniesiesz to czytaj ze zrozumieniem co piszę... zmiana dupowozu z E46 na inny to ostateczność, bo celem jest jedno auto optymalne dla mnie, nigdzie nie pisałem o E30 jako dupowóz, a wręcz na odwrót.

Boję się, że w Audi nie do końca się odnajdę, ale jak nie spróbuję to się nie dowiem...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 13:50 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
--==Mały==-- napisał(a):
Właśnie o to chodzi Audi jest równie dobrym autem ale nawet w Quattro nie prowadzi się jak bmw jest ciche i przyjemne nie czujemy auta. W BMW zwłaszcza M3 czy innych mniejszych sportowych modelach na krętej drodze czujesz,że Ty i auto to jedno czujesz granicę a w Audi po prostu prowadzisz samochód, który nieźle sobie radzi.


Nie wiem jak możesz porównywać RWD do Quattro, to chyba można tylko porównać na suchym lub lekko mokrym asfalcie, bo w trudnych warunkach to RWD to KATASTROFA jeśli się kierowcy bardzo spieszy i nie ma jakiejś dużej wprawy.
Quattro dajesz gaz i jedziesz... A w RWD bez systemów dajesz gaz skręcasz kierownicą i nie jedziesz tam gdzie chcesz.

Może nie wszyscy jeżdżą po gorszych drogach w zimie, ale nie ma co porównywać zachowania auta z samym RWD i z Quattro...

Jedynie można powiedzieć że na suchym lepiej poradzi sobie RWD.

RWD z mocnym silnikiem i bez systemów jadąc w zimie w naprawdę trudnych warunkach trzeba uważać na każdym zakręcie i myśleć o tym żeby nie przesadzić z gazem, a w Quattro nie ma tego czegoś, wiadomo fizyki nie oszukasz ale margines bezpieczeństwa jest dużo dalej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 13:59 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1334
chciałbym zobaczyc ile tym wszystkim ktorzy tak szybko jada w trudnych warunkach (mokro snieg) tak szyyyybko bo awd to umożliwia, jak hamuja z wyzszej prędkości albo jak radza sobie z podsterownoscia na zakrecie przez to ze za szybko weszli w zakret no bo majo QUAAAAAATTTRROOOO.
slabe warunki na drodze nie sa po to aby zapierdzielac. rwd zmusza do myslania przy kazdym manewrze. do normalnej jazdy rwd plus lsd plus dobre zimowki sto procent wystarcza. mialem auto 630hp rwd i w zime jezdzilo sie super. bez problemow na sniegu czy lodzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 14:19 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2080
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E81
Kod silnika: N54b30a
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=172345
Pamiętam kiedyś był test s4 b6 vs m3 e46 w auto moto i sport, ustawili jakąś próbę i robili czasówki, na suchym i w deszczu... Koniec końców S4 z mitycznym quattro zostało sklepane przez m3 w każdych warunkach :D

Quattro się przyda na śniegu i żeby szybko ruszyć ze świateł, ale jak dla mnie to trochę mało, żeby cały rok jeździć AWD, zwłaszcza patrząc na to jakie mamy zimy...

_________________
Galeria Turasa 328iT:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=137931

Galeria Compacta 325ti
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=161392&start=0

Galeria M5:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=158685&start=0

Galeria jedynki 135i:
https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=172345


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 20:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 522
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e46 328ci
Dyskusja z cyklu:
jak mi się uda sprzedać e30 za 30k to sobie kupię hiper auto za 40k

_________________
viewtopic.php?t=45082


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 20:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15801
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
mirek69 napisał(a):
Dyskusja z cyklu:
jak mi się uda sprzedać e30 za 30k to sobie kupię hiper auto za 40k


Widzę, że jakiś ból dupiska masz? Czy coś jeszcze chcesz do tematu dodać?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 20:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1197
Chodzą słuchy że jigSaw był na jeździe próbnej
https://web.facebook.com/Silodrome/vide ... 021315342/
:]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 21:10 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
wujekwaldus napisał(a):
chciałbym zobaczyc ile tym wszystkim ktorzy tak szybko jada w trudnych warunkach (mokro snieg) tak szyyyybko bo awd to umożliwia, jak hamuja z wyzszej prędkości albo jak radza sobie z podsterownoscia na zakrecie przez to ze za szybko weszli w zakret no bo majo QUAAAAAATTTRROOOO.
slabe warunki na drodze nie sa po to aby zapierdzielac. rwd zmusza do myslania przy kazdym manewrze. do normalnej jazdy rwd plus lsd plus dobre zimowki sto procent wystarcza. mialem auto 630hp rwd i w zime jezdzilo sie super. bez problemow na sniegu czy lodzie.

Ja nie mówię o szybkiej jeździe tylko o nie martwieniu się że przy 40km/h wyprzedzi mnie tył.
RWD zmusza do myślenia i w trudnych warunkach długa jazda RWD bez systemów męczy, bo cały czas trzeba mega uważać, bo nie wybaczy Ci błędów, a FWD i Quattro zrobi to częściej.

Myślę, że nie jeździłeś w górach i naprawdę trudnych warunkach swoim 630 konnym potworem :-)
Zależy z którego rejonu naszego kraju jesteś.
Ale w Quattro jazda na pewno jest o wiele spokojniejsza niż w RWD.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 21:13 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Beatles napisał(a):
Chodzą słuchy że jigSaw był na jeździe próbnej
https://web.facebook.com/Silodrome/vide ... 021315342/
:]


:rotfl:

Co do Quattro to zależy kto co woli :-)
Testy testami, ale prawda jest taka że w zimie lepiej się spisuje :-)
Oczywiście RWD daje dużo frajdy i wyczucia samochodu no i w miarę w dobrych warunkach jest mega.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 21:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Już ktoś pisał, jeśli nie używasz gazu w systemie 0-1 nie zmęczy Cię nawet zimą. Q nie spowoduje, że pokonasz zakręt szybciej niż RWD, nie zatrzymasz się też szybciej, to po prostu efekt Placebo, fakt ruszysz szybciej, ale to tak naprwdę jedyna zaleta.

Adam, zbieraj na M3 jeśli Ci się marzy :cool:

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 21:20 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 146
Lokalizacja: Staszów/UK
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
A nie myślałeś o golfie R32 mk4 i uturbieniu go ?

_________________
Moja 330Ci viewtopic.php?f=6&t=150953


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 21:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
Sandorr napisał(a):
A nie myślałeś o golfie R32 mk4 i uturbieniu go ?


Aż mi się przypomniał Golf kolegi zrobiony na ponad 600KM

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co po E30 328i++?
PostNapisane: 2 marca 2016, 21:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15801
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Kucharz napisał(a):
Sandorr napisał(a):
A nie myślałeś o golfie R32 mk4 i uturbieniu go ?


Aż mi się przypomniał Golf kolegi zrobiony na ponad 600KM


I jak go wspominasz? Myślałem o tym wilokrotnie, ale to chyba lepiej już kupić w budzie A3/TT lub w golfie 5. Aczkolwiek chyba daruję sobie jak to ma być jedno jedyne auto takie przeróbki.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL