BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 maja 2024, 23:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 11:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Jak w większości zawodów od sprzedawców, przez lekarzy, prawników, taksiarzy, tylko że z Policją większość ludzi praktycznie nie ma konaktu (chyba że 4min podczas złapania na wykroczeniu) a np. z Panią w osiedlowym spożywczym albo lekarzem masz często :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 12:07 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15741
Wzrośnie wykrywalność przestępstw :rotfl:
Cytuj:
Sejm chce podnieść próg między wykroczeniem a przestępstwem z 250 zł to tysiąca złotych.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-chc ... omosc.html

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 12:15 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Spadnie ilość.
Przepis jest stary, kwota 250 zł obowiązuje od 1995 r. Co można było za tę kwote kupić wówczas, a co można teraz? Jak wtedy wyglądały zarobki? Minimalne wynagrodzenie w 1995 r. kształtowało się od 260 do 305 zł. Obecnie to 1600 zł.

Nie dziwi mnie zatem, że chcą to zmienić. No ale jak ktoś chce, to się doszuka drugiego dna wszędzie ;)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 12:32 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15741
Nie dziwią mnie trzeciorzedne wypociny po wielokrotnej edycji tekstu, tak samo jak nie dziwi mnie ukłon władz w stosunku do swojego elektoratu za kratkami. Złodziejstwo będzie czuło się bezkarne, bo co za wybryk kradzież za pare stówek, przecież to tylko pare stowek.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 12:33 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Witam , pamiętać trzeba że jesteśmy specyficznym narodem ..jak ktoś nie jest z nami to jest przeciwko nam.
Dziesiątki lat komuny stworzyły stereotypy i mocno zakorzeniony światopogląd przekazywany z pokolenia na pokolenie.
ŻOŁNIERZ -"TREP"
Funkcjonariusz SW -Klawisz a ostatnio "GAD"
Policjant- PIES
itd.
Płacimy podatki - fiskus złodziej
Służba zdrowia kuleje - pielęgniarki nieroby a lekarze to tylko w łapę.

Dużo się zmienia , nie zawsze na lepsze albo ,na owoc zmian trzeba czekać.
Prawda jest taka że jedyną szansą na zmiany jest zmiana siedzących na stołkach ,stanowiskach kierowniczych tych przy władzy. Młodzi ludzie to nowe spojrzenie na problemy wewnętrzne ,nne myślenie i zachowania. Dopóki beton nie odejdzie nie wymrze ,będzie źle.

Kiedyś , na intratnych stanowiskach osadzano pociotków (każdy był z jakimś plecakiem) i to wystarczyło.
Aktualnie aby zostać policjantem , urzędnikiem mundurowym - nie można być karanym , trzeba mieć szkołę , odpowiedni intelekt , sprawność fizyczną . Przejść wszystkie badania i testy a na końcu mieć kogoś kto lobbuje. Jeśli Pojawia się ktoś niekompetentny z plecakiem -mimo wszystko ginie !.

Jestem mundurowym (nie psem ) sam w okół siebie widzę wiele zmian , zmian wynikających z tego że starzy odchodzą i pojawiają się młodzi. Zmienia się specyfika pracy , obróbka psychologiczna naturalnie jest . Ale wpaja się młodemu że co od Ciebie WYJDZIE TO DO CIEBIE WRÓCI.

Co do zrycia beretu ,nieufności .. itd. Osobiście uważąm że właśnie tak powinno być .
Każdy z was patrzy na policjanta indywidualnie ... Mam z nim kontakt obserwuje go i oceniam , myślę :jestem w porządku a on taki podejrzliwy itd. Czepił by się świra co przed chwilą jechał znacznie szybciej.
Policjant widzi to inaczej bo najczęściej ma kontakt z kimś kto pozornie jest OK a ta naprawdę to patologia i zagrożenie.

Ważne aby taki człowiek nie zabierał tego sposobu bycia do domu.
Policjant nie ma być miły !! JEST PO TO ABY:
węszyć
dojebywać się
być nie ufnym
karać
itd.
Co nie zmienia faktu,że powinien być obiektywny ,uczciwy ,rzetelny ,kompetentny i kulturalny.
Tego się młodych uczy i to się wpaja. Zresztą nieodpowiedni nie przechodzą często odsiewu.
Niestety starego betonu nie zwalczysz i spodziewać się możesz wszystkiego ale na szczęście są coraz starsi i odchodzą .

Mam wielu znajomych i przyjaciół w służbie , młodzi ludzie którzy liczyli na świetna pracę , prestiż, trzynastkę ,mundurówkę , dodatki i po piętnastu latach emeryturę. Przeszli przez testy psychologiczne, badania sprawności , inteligencji itd. przysięgli lojalność ,wierność , uczciwość .. zrezygnowali z przynależności do partii ;)
Zaczęli służyć ..... Po szkółce , po roku dwóch, okazało się że od środka to jest zgnilizna i kwas. Kumpelostwo i powiązania , niska pensja i wielkie wymagania. Jedni albo odchodzą albo czekają aż odejdzie "beton" i coś się zmieni.
Nikt z kim macie kontakt ,nie jest zły nie jest wrogo nastawiony ,ma żonę i dzieci idzie do pracy i tyra ..

Taka jego praca , ma karać ! Tak samo jak śmieciarz ma wywozić śmieci.

W naszym społeczeństwie wypracował się ciekawy odruch oceny ... Gdy policjant przymknie oko ,oleje problem , uda że nie widzi wykroczenia , łamania przepisu ,regulaminu to jest : bardzo fajny koleś , spoko gość ,suchy wafel itd. A jak dopierdzieli się do ksenonu HID , łysych opon , lub palenia gumy na parkingu to jest ku.ta.s, cham i pies.
DO TEGO NIE UMIE CZYTAĆ I PISAĆ i DOBRZE ŻE CHODZĄ WE DWÓCH, BO KAŻDY MA PÓŁ MÓZGU A RAZEM TO MAJĄ CAŁY ;)

Życzę więcej dystansu do życia i obiektywnej oceny każdej sytuacji .


Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 13:06 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Roger-Nysa, nie zgadzam się. Policjant ma chronić i pomagać, ma zapewniać bezpieczeństwo a nie "węszyć, dojebywać się, być nie ufnym, karać"

Policjant ma być człowiekiem a nie osobą, do której boisz się podejść z problemem bo się "dojebie" o to że krzywo patrzysz"

Przykład z życia: Poszliśmy na komisariat zbadać się alkomatem. Zgodnie z tym do czego namawiał rzecznik policji w oświadczeniu w TV. Co usłyszeliśmy? To nie instytucja usługowa a potem z łaską (żeby nie było że odmówił), że może przebadać ale nie teraz, później, bo ma robote itp... :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 14:36 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
renoraines napisał(a):
Nie dziwią mnie trzeciorzedne wypociny

To po co wklejasz linki do nich na forum? :-D Ale i tak robisz postępy - onet to nie fakt :ok:
Roger-Nysa napisał(a):
jak ktoś nie jest z nami to jest przeciwko nam.

Dokładnie tak jest, o czym świadczy post nad Twoim.
KotSylwester napisał(a):
ma zapewniać bezpieczeństwo a nie "węszyć, dojebywać się, być nie ufnym, karać"

A mnie czasami wcale nie dziwi, że policja tak robi.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 15:04 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15741
maaaad napisał(a):
renoraines napisał(a):

Nie dziwią mnie trzeciorzedne wypociny po wielokrotnej edycji tekstu, tak samo jak nie dziwi mnie ukłon władz w stosunku do swojego elektoratu za kratkami. Złodziejstwo będzie czuło się bezkarne, bo co za wybryk kradzież za pare stówek, przecież to tylko pare stowek.
To po co wklejasz linki do nich na forum? :-D Ale i tak robisz postępy - onet to nie fakt :ok:


Bravo, nadal boli :rotfl: , zrodlo nie pasuje :rotfl: i zrozumienia tresci brak. Słowo klucz Sejm czyli władza ustawodawcza
Cytuj:
Sejm chce podnieść próg między wykroczeniem a przestępstwem z 250 zł to tysiąca złotych.
. Kolejny przykład, że nie rozumiesz słowa pisanego, tylko robisz kopiuj wklej przepisów, których nie potrafisz zinterpretować, bo nie było komentarza czyli nie ma skąd ściągnąć :rotfl: . Nie dziwi mnie tez, ze nie dostales sie na aplikacje adwokacka, prokuratorska czy sedziowska, bo w tych zawodach trzeba myslec, w urzedzie już niekoniecznie. Uzywajac porownania, mandaty tez mozna podnieść, bo dawno nie były podnoszone :rotfl: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 15:27 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
I po co robisz dym? Masz jakieś merytoryczne argumenty? Jak zwykle nie, tylko wygłupy ci w głowie. Jeszcze trochę i administracja zrobi dla Ciebie odpowiedni status - Naczelny Pajac Forum. Z żółtym nickiem. Będzie pasować komuś, kto powinien mieć żółte papiery.
renoraines napisał(a):
Nie dziwi mnie tez, ze nie dostales sie na aplikacje adwokacka, prokuratorska czy sedziowska

Hehe, jakbym ci napisał, że ukończyłem jedną z ww. to i tak znajdziesz coś, po czym będziesz mógł dumnie wkleić emotkę typu ":rotfl:", więc nie będę cię już z błędu wyprowadzał :D

Pozdro gamoniu, znajdziesz jakieś argumenty to się zgłoś ;)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 15:42 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15741
maaaad napisał(a):
I po co robisz dym? Masz jakieś merytoryczne argumenty? Jak zwykle nie, tylko wygłupy ci w głowie. Jeszcze trochę i administracja zrobi dla Ciebie odpowiedni status - Naczelny Pajac Forum. Z żółtym nickiem. Będzie pasować komuś, kto powinien mieć żółte papiery.

Merytorycznie trzeci raz
renoraines napisał(a):
Słowo klucz Sejm czyli władza ustawodawcza
Cytuj:
Sejm chce podnieść próg między wykroczeniem a przestępstwem z 250 zł to tysiąca złotych.
chce podnieść itd, wyzej jest opisane, czyli kolejny dowod na brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem.

Dalej
maaaad napisał(a):
To po co wklejasz linki do nich na forum? :-D Ale i tak robisz postępy - onet to nie fakt :ok:

Z braku argumentów szukanie zaczepki i kwestionowanie źródła, żeby odwrócić uwage od sedna sprawy czyli
renoraines napisał(a):
Złodziejstwo będzie czuło się bezkarne, bo co za wybryk kradzież za pare stówek, przecież to tylko pare stowek.


Nastepny dowod braku rozumienia tekstu pisanego: o aplikacjach pisałem
renoraines napisał(a):
aplikacje adwokacka, prokuratorska czy sedziowska, bo w tych zawodach trzeba myslec, w urzedzie już niekoniecznie.


Poza tym musisz sie wiele nauczyć,zebys cokolwiek sensownego napisał, a poziom jaki reprezentujesz pokazałes wyzej
oraz
maaaad napisał(a):
gamoniu

Ja do twojego poziomu czyli ''elokfentnego, mondrego ynteligenta'',ktory bez sciagania z komentarza nie potrafi nic napisac, nie bede sie znizał.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 16:11 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Merytorykę to miałeś tu:
maaaad napisał(a):
Spadnie ilość.Przepis jest stary, kwota 250 zł obowiązuje od 1995 r. Co można było za tę kwote kupić wówczas, a co można teraz? Jak wtedy wyglądały zarobki? Minimalne wynagrodzenie w 1995 r. kształtowało się od 260 do 305 zł. Obecnie to 1600 zł.Nie dziwi mnie zatem, że chcą to zmienić.

I do tego się odnieś.
renoraines napisał(a):
Poza tym musisz sie wiele nauczyć,zebys cokolwiek sensownego napisał

Nie tobie oceniać, bo po prostu za chudy w uszach jesteś :)

Ty naprawdę musisz być niezbyt rozgarnięty jeśli oczekujesz, że będę się spuszczał nad każdym lapsusem słownym redaktorków z onetu. Jeśli cię to zadowoli, tak, wiem, że jest napisane źle - bo po 1. - to nie Sejm chce, 2. - Sejm nie może chcieć, ale może chcieć grupa posów, którym przysługuje inicjatywa ustawodawcza.

A zaczepki to nie ja uskuteczniam, tekst o drugim dnie nie był personalnie do ciebie.

Jeszcze coś?

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 16:19 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 32
Posty: 513
Lokalizacja: Reda / Trondheim
Moje BMW: M5 e39
Kod silnika: S62B50
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=129566
Nie wiem czemu reno jeszcze tu na forum moze pisac? jakies znajomosci ma czy cos? Powinien juz dawno wyleciec w piździet. W kazdym temacie wkleja jakies cytaty, potem czeka na kogos odpowiedz i zaczepka. Ta sama taktyka. Wieczne marudzenie w kazdym temacie jak to zle jest w Polsce itp. Jak Ci sie nie podoba to oddaj obywatelstwo i heja!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 16:39 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15741
Sidor nie odnosisz sie do tematu, tylko do mnie personalnie i zaczepiasz. Mnie zarzucasz coś, co sam robisz. Łapiesz? Poza tym linki dotycza omawianych spraw, a biorac udział w dyskusji i odpowiadajac na moje posty trzeba sie z ich treścią zapoznac, chyba ze to jest zbyt trudne. Jak ci sie nie podoba co pisze to dodaj mnie do wrogów i nie czytaj, bo jak wyzej.
--------------------------------------------------------------------------------

maaaad napisał(a):
Merytorykę to miałeś tu:
maaaad napisał(a):
Spadnie ilość.Przepis jest stary, kwota 250 zł obowiązuje od 1995 r. Co można było za tę kwote kupić wówczas, a co można teraz? Jak wtedy wyglądały zarobki? Minimalne wynagrodzenie w 1995 r. kształtowało się od 260 do 305 zł. Obecnie to 1600 zł.Nie dziwi mnie zatem, że chcą to zmienić.

I do tego się odnieś.
renoraines napisał(a):
Poza tym musisz sie wiele nauczyć,zebys cokolwiek sensownego napisał

Nie tobie oceniać, bo po prostu za chudy w uszach jesteś :)

Ty naprawdę musisz być niezbyt rozgarnięty jeśli oczekujesz, że będę się spuszczał nad każdym lapsusem słownym redaktorków z onetu. Jeśli cię to zadowoli, tak, wiem, że jest napisane źle - bo po 1. - to nie Sejm chce, 2. - Sejm nie może chcieć, ale może chcieć grupa posów, którym przysługuje inicjatywa ustawodawcza.

A zaczepki to nie ja uskuteczniam, tekst o drugim dnie nie był personalnie do ciebie.

Jeszcze coś?


To co napisales potwierdza powyzsze czyli
renoraines napisał(a):
kolejny dowod na brak umiejetnosci czytania ze zrozumieniem.

ponieważ:
-zrodlo/onet, rownie dobrze mogłaby to byc wp,interia czy tez inne itd, ale kwestionowac zródło można, ocenilem wyzej i zdanie nie zmienilem,
-pisałem, podkreslilem, o Sejmie jako wladzy ustawodawczej,
-pisałem równiez
renoraines napisał(a):
Uzywajac porownania, mandaty tez mozna podnieść, bo dawno nie były podnoszone

Odwracanie uwagi od sedna
renoraines napisał(a):
Złodziejstwo będzie czuło się bezkarne, bo co za wybryk kradzież za pare stówek, przecież to tylko pare stowek.


Podsumowujac
renoraines napisał(a):
Nudzisz mnie

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 18:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
Witam
KOCIE !!! ;)
KotSylwester napisał(a):
Roger-Nysa, nie zgadzam się. Policjant ma chronić i pomagać, ma zapewniać bezpieczeństwo a nie "węszyć, dojebywać się, być nie ufnym, karać"

Policjant ma być człowiekiem a nie osobą, do której boisz się podejść z problemem bo się "dojebie" o to że krzywo patrzysz"


Naturalnie się z tobą zgadzam , z punktu widzenia cywila tak ma być i w większości przypadków tak jest.

Chronić ... jeśli napadnie cię stado dresów to dobrze żeby policjant był zdecydowany ,ostry , wyszkolony czyli kompetentny i szybko obezwładnił bandziorów.
Albo powinien być ,potulny i ciągle uśmiechnięty ,najlepiej niech padnie na kolana i błaga o to aby łaskawie odeszli w pokoju.

Pomagać.... właśnie ,jeśli policjant podczas patrolu nie zatrzyma się przy pasach i nie przeprowadzi na druga stronę starszej pani to nie pomaga tak ? No to faktycznie do tego został powołany !!!
Pomaga jak najbardziej , wyłapując z ruchu drogowego pijanych , niebezpiecznie szybko i bezmyślnie jeżdżących , zwijając naćpanych agresywnych lumpów, utrzymując porządek w miejscach publicznych, nie ma sensu wypisywać dalej ...nikt tu nie jest dzieckiem a tłumaczenie zbędne.
Węszyć ..Hm starałem się użyć określeń tu popularnych ale widzę że sytuacja wymaka określeń pasujących do człowieka nie do zwierzęcia. Tak policjant ,oceniając subiektywnie sytuację podczas prewencji powinien być czujny , zadawać adekwatnie pytania i obserwować zachowanie i reakcję . Jeśli istnieją przesłanki ,pojawia się podejrzenie ingeruje dalej.
Taka praca , ty widzisz siebie on widzi potencjalne zło!!!! Człowiek inteligentny odpowie na pytania , da się bez zbędnej dyskusji zrewidować ,przeszukać ..
Nie ma problemu !! ktoś anty nastawiony do policji ,będzie ,wulgarny , często agresywny ,złośliwy ,będzie utrudniał i tym samym będzie budował podejrzenie w stosunku do swojej osoby.

Karać... niestety klapsa nie da ,nie nakrzyczy, ile razy można upominać !!! Media prasa telewizja ,wszyscy wiedzą że HID to zło . Dobrze że wali mandat zabiera dowód. Mam oklejone mocno szyby kierowcy i pasażera ,mam świadomość że tak nie można .. zatrzymali mnie , rozmowa gadka szmatka powiedziałem że zerwę ..puścili. Jak mnie złapią drugi raz , to co powiem? że nie miałam czasu, czy że olałem obustronne porozumienie. Naturalnie będzie kara , oczywiście . Po to jest kara aby się czegoś nauczyć i wyciągnąć wnioski. Zdarzają się sytuacje gdzie pojawia się niejasność, powstają wątpliwości . Poszkodowany (bo ukarany mandatem ) może dociekać prawdy w sądzie ... Policjant nie jest od tego aby podejmować dyskusję na miejscu , targować się , tłumaczyć wyjaśniać ,udowadniać że ma rację ! Zazwyczaj wtedy ma od ręki opinie chama i złodzieja.

Widzisz Kocie ,każdemu kto nie smakował takiej pracy od środka , ciężko będzie zrozumieć pewne zachowania.
One często nie wynikają z tego że człowiek jest zły czy dobry , tylko z schematu specyficznej pracy.
Nie bronię sytuacji patologicznych , jest zło ,jest dobro . W każdej formacji na całym świecie, można trafić na chama , lub na kogoś kto ma zły dzień .
Nie odnoszę się do sytuacji ,kiedy jest spór , wątpliwa decyzja funkcjonariusza , kiedy doszło do przekroczenia uprawnień itd. Mówię o założeniach , o tym po co jest policja , jak ma działać i jak w zdecydowanej większości przypadków na szczęście jest.

Co do Twojej historyjki z alkomatem ... :wstyd: Sory ale rozbawiłeś mnie.

Wypiłeś z kolegami kilka browarów i poszedłeś na komendę aby sprawdzili Ci ilość alkoholu we krwi ?
Powiedziałeś dyżurnemu w okienku że przyszedłeś wykonać test ?
:przestraszony: :przestraszony: :rotfl:

Nie wnikam w to czy ,rzecznik kłamał czy mówił prawdę , czy tak można czy nie.
Zdroworozsądkowo , nie poszedł bym tego sprawdzić na komendę nawet po lampce wina.
Chyba jednak byliście wypici , bo na trzeźwego nie robi się takich akcji.

Policjant odmówił ,lub niechętnie chciał zrealizować twój plan ... dlatego został , chamem ,leniem ,nierobem.
No cóż , w tym temacie chyba raczej się nie zrozumiemy. Szkoda.

renoraines, .. musisz trochę zluzować , każdy ma prawo oceniać z swojego punktu widzenia , jedni maja rację inni nie.
Twoja dyskusja z madem nie wygląda ciekawie . Ty oceniasz pod kątem szkodliwości czynu a on jako prawnik widzi zasadniczą różnice pomiędzy słowem "Przestępstwo|" i "Wykroczenie". A co za tym idzie jakie są dalsze konsekwencje karne na wskutek zabronionego czynu, jak również co i w jaki sposób z automatu uruchamia cały szereg procedur generujących potworne koszta i absorbujących całe rzesze urzędników..

Bezdyskusyjne jest to że karać za wykroczenia trzeba, ale 250zł to mała kwota i na dzisiejsze czasy mała szkodliwość czynu.
Stare prawo klasyfikowało taką kradzież, takiego przedmiotu w grupie przestępstwa a co za tym idzie uruchamiane z automatu były kroki generujące często nieporównywalnie większe koszta.

Sądzę że w samym podlinkowanym przez Ciebie materiale , pojawia się pewna forma manipulacji mediami i tworzenie negatywnych emocji poprzez niedomówienia.
Następnym krokiem będzie również wypracowanie nowych procedur , co do kradzieży do 1000zł .

Potrzebne jest totalne uproszczenie :ok: Za kradzież do 100zł jeden palec . Za 200zł dwa palce aż do 2000zł .
Za napaść z kradzieżą ,wybijamy zęby i obcinamy palce w zależności od szkodliwości czynu.

Za gwałt ... gwałcimy .
Widzisz ,problem w tym że uważamy się za społeczeństwo cywilizowane, bardziej uświadomione i zdecydowanie bardziej roszczeniowe niż 100 -200 -500 lat temu.
Większa świadomość , to więcej pytań , bardziej złożone prawo a to zaś przepisy ,zasady i nakazy.

Najłatwiej ,wpaść w nurt owczego pędu i krzyczeć .." durny pomysł" nie próbując zauważyć tego jakie będą zmiany.
Może zaoszczędzona kasa na głupich procedurach przy niskiej szkodliwości społecznej czynu , zostanie spożytkowana na
Na stworzenie odpowiedniego mechanizmu do ścigania i karania, drobnych złodziejaszków kradnących bezkarnie " Panu Kaziowi z kiosku- CHIPSY" Aktualna sytuacja jest , beznadziejna i na szczeblach władzy wiedzą że niezbędne są zmiany.
Wiedzą o tym nie tylko decydenci , ale również prości "żołnierze" -krawężniki czy "psy " jak to się nieładnie przyjęło mówić na tym forum.

Peace .

Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 20:29 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Nie wiem czy tutaj gdzieś było ale lekki OT:
https://www.facebook.com/photo.php?v=611099632249534


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 21:04 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1140
Lokalizacja: Pfaffenhofen(PAF)
swistar napisał(a):
PiotrRadom napisał(a):
Nie wiem czy tutaj gdzieś było ale lekki OT:
https://www.facebook.com/photo.php?v=611099632249534

:rotfl: :rotfl: no i takich mamy policmajstrów :dobani:

Widzę ,że Ciebie jako starego celnika,ubeka,milicjanta(niepotrzebne skreśl) musieli nieźle udupić skoro masz kosę z kolegami z "firmy".Zazwyczaj firma trzyma się razem a Ciebie yebią na każdym kroku.Biedactwo.I żalisz się na forum.Co mamy Cię pogłaskać czy jak?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 21:14 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Roger-Nysa napisał(a):
Twoja dyskusja z madem nie wygląda ciekawie

Daj spokój, jaka to dyskusja? Link + pieprzenie o statystykach, a później nawiązanie między wierszami do faktu, że w zk wybory wygrała platforma. Takie oto "argumenty". I za każdym razem to samo, każdy widzi.
Na szkodliwość czynu wpływ ma również rozmiar wyrządzonej szkody. Siła nabywcza pieniądza się zmieniła drastycznie, a przepis pozostał taki sam. W rezultacie, tak jak piszesz -
Roger-Nysa napisał(a):
z automatu uruchamia cały szereg procedur generujących potworne koszta i absorbujących całe rzesze urzędników..

Roger-Nysa napisał(a):
Najłatwiej ,wpaść w nurt owczego pędu i krzyczeć .." durny pomysł" nie próbując zauważyć tego jakie będą zmiany.

Z ust mi to wyjąłeś ;)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 21:26 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15741
Roger-Nysa napisał(a):
Bezdyskusyjne jest to że karać za wykroczenia trzeba

Zgadzam sie z Tobą Krzysiek.
Roger-Nysa napisał(a):
Na stworzenie odpowiedniego mechanizmu do ścigania i karania, drobnych złodziejaszków kradnących bezkarnie " Panu Kaziowi z kiosku- CHIPSY" Aktualna sytuacja jest , beznadziejna i na szczeblach władzy wiedzą że niezbędne są zmiany.


O to własnie chodzi, czas najwyzszy.


Poza tym jak wspomnialem, dyskutowac mogę z osobami inteligentnymi, takze gdy sie z nimi nie zgadzam. Poziom tamtego opisalem wyzej, do takiego zniżac sie nie będę, kazdy czytał co on napisal i czego nie zrozumiał.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 21:57 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 48
Posty: 2607
Lokalizacja: Nysa Opolskie
Moje BMW: F07 535dx
Kod silnika: n57
maaaad, Już trochę czasu się znamy i w ciekawych sytuacjach bywaliśmy razem .... :rotfl: ;)
W tym temacie mógłbyś piać na policje ostro ....
Pamiętasz ostatni wyjazd na zlot , ja dostałem na telefon cynk od Santino żebym w wiosce X zwolnił bo stoją z suszarką.
Jechałeś 500metrów przede mną , ile wjechałeś do wioski 55 -58 zatrzymali , nawet nie było dyskusji .
Mandat za przekroczenie prędkości .... Po tobie wjechałem ja , żona do mnie " zwolnij ..oni gdzieś tu stoją " i nagle zobaczyłem lizak. Ty już płaciłeś, ja miałem 70 ;) ,wyciągnąłem "szmatę " gadka o BMW i że na zlot jedziemy i po chwili byłem za tobą.

Prawda i wnioski bo takie jest życie .

Nie powiedziałeś ani słowa że zapłaciłeś , choć mogli Cię puścić , tym bardziej że mnie puścili.
Nie słyszałem z twoich ust epitetów na nich . Dla mnie byli chłopakami w pracy , dla ciebie Policją z radarem w terenie zabudowanym.

Dawno nie widziałem w podobnej sytuacji takiego spokoju .

Prawda jest taka że w tym sezonie jadąc na zlot ,obaj w tej wiosce zwolnimy do 50 km/h.
Życie ....

Sory za ot.

renoraines, znam Cię , jako mod jakiś czas temu , szczególnie śledziłem Twoje wpisy .
Problem Twojego zwarcia z madem nie wychodzi z tego tematu. Problemem w którym zapewne znaleźlibyście wspólny język jest nieudolny ,destrukcyjny moim zdaniem aktualny rząd, i wiele niezrozumiałych nie jasnych kroków w np . ustawodawstwie.
To zaś może przekładać się na wile ,drażniących świadomego człowieka patologicznych sytuacji w życiu każdego z nas.
Zadać sobie trzeba pytanie czy zgrzewanie się tu z kimkolwiek cokolwiek zmieni ? O tuż nie , dlatego warto odpuścić ;)
Pozdrawiam Krzysiek

_________________
TEL. 600218347 Krzysiek


Ostatnio edytowano 6 marca 2013, 22:13 przez Roger-Nysa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 marca 2013, 22:06 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Roger-Nysa, czytając Twoje posty w tym temacie jestem w stanie stwierdzić, że jesteśmy w stanie się dogadać i to całkiem sprawnie. :piwo:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 44  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL