BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 00:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 15:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14121
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
DanyU , idz się napij, weekend jest :)

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 15:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Taki mam plan :piwo:

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 15:27 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14121
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Zdrowko :D :piwo:

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 20:31 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 146
Moje BMW: 435i
W USA też jest dostępna broń i jakoś nie zmieniło to faktu, iż są ataki - jakoś przestępcy się nie przejmują tym, że ktoś ją może mieć..., a za to są przypadki użycia broni przez "normalnych ludzi"
U nas nie ma akcji, że dzieciak bierze broń ojca i idzie do szkoły, bo ktoś go wkurzył, a tam są.
Zdarzają się przypadki, że dzieci przez przypadek zabijają swoich krewnych lub samych siebie.

Terroryści mają w dupie, czy my mamy broń, bo będą mieli 40 dziewic. Jak odpalą pas to nic nikomu broń nie da,
a i oni nie muszą pokazywać pasa, żeby się wysadzić i dać nam szansę żebyśmy mogli go odstrzelić. Więc posiadanie broni i tak nic nie da.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 21:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
DanyU napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
I nie - czarnoprochowce to nie są jednostrzałowce. To są normalne rewolwery, możesz mieć ze sobą nabite bębny, które będziesz zmieniał, jak rambo magazynki, każdy ma 6 strzałów.
to tym bardziej nie wiem dlaczego jeszcze nie noszą ich ludzie będący za powszechnym dostępem do broni ?


To że ktoś jest za przywróceniem powszechnego dostępu do broni, nie oznacza automatycznie że sam zamierza broń nosić, ba, ją posiadać. No ale to tak poza tematem.

Co do czarnoprochowców, to jako broń do samoobrony jest ona zwyczajnie mało praktyczna. Mówimy o broni sprzed 1885 roku bądz jej replikach, więc taka broń jest zazwyczaj niezbyt poręczna aby nosić ją przy sobie, a trzymanie jej załadowanej w domu również sensu wielkiego nie ma, ze względu na możliwość zamoknięcia prochu, co czyni taką broń niezdolną do strzału.

Ale czarnoprochowce to też fajny argument dla tych uważających że powszechny dostęp do broni spowodowałby armegedon na ulicach. Szacunki mówią o 400-500 tysiącach sztuk tego typu broni w rękach Polaków. O przypadkach użycia jakoś zbytnio się nie pisze.

Tomek napisał(a):
Bzudra. Uznaniowość została zniesiona w ostatniej nowelizacji.


Bzdura. Uznaniowość została zniesiona w 2011r. jedynie jeśli idzie o broń sportową. A i tam pozostała cała masa bzdurnych wymagań jak choćby przynależność do klubu sportowego.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 21:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Gumiś napisał(a):
Bzdura. Uznaniowość została zniesiona w 2011r. jedynie jeśli idzie o broń sportową. A i tam pozostała cała masa bzdurnych wymagań jak choćby przynależność do klubu sportowego.


No i co z tego jak praktycznie wszystko się kwalifikuje jako broń sportowa?

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 21:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Choćby to że broni sportowej nie można nosić a jedynie przenosić (broń i amunicja oddzielnie). A praktyka jest jeszcze gorsza, bo z brakiem uznaniowości bardzo często nie może pogodzić się policja, przez co w wielu przypadkach pozwolenie dostaje się dopiero po skardze do WSA co tylko wydłuża procedure.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 22:04 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Masz jakieś dziwne informacje. Właśnie cała ta nowelizacja (a dokładniej późniejsze rozporządzenie) polega na tym że stworzono lukę o broni sportowej. Myśliwy nie może iść przez miasto z naładowanym sztucerem a sportowiec z naładowanym AK-47 bez ognia automatycznego może. Na licencję sportową kupujesz broń krótką do 6mm, długą do 12mm i wszystkie gładkolufowe. I amunicję bez limitu. Wszystkie formalności to koszt około 1500zł i masz jedynie wymóg udziału w zawodach raz do roku. Idź na jakikolwiek kurs i zobacz jakie są tłumy, w mojej rodzinnej okolicy na początku tego roku było 150 osób na kursie, kolega kilka miesięcy temu odebrał właśnie licencję sportową.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 22:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
trochę tego jest
http://media.fia.com.pl/5510-jak-zdobyc ... ie-na-bron
martin4004 napisał(a):
Terroryści mają w dupie, czy my mamy broń, bo będą mieli 40 dziewic.

teraz podobno już ponad 70, stawki rosną :rotfl: co nie zmienia faktu, że to tylko dowód na to, że nie ma jak negocjować. Chłop, który bierze 20 zakładników i żąda 10mln dolarów w niskich nominałach i helikoptera ma jakiś "namacalny" cel wokół którego można prowadzić negocjacje. Jak rządy chcą negocjować z fanatykami dziewic po śmierci, nie mam pojęcia.
martin4004 napisał(a):
U nas nie ma akcji, że dzieciak bierze broń ojca i idzie do szkoły, bo ktoś go wkurzył, a tam są.
Zdarzają się przypadki, że dzieci przez przypadek zabijają swoich krewnych lub samych siebie.

To wina broni? Każda broń musi być przechowywana wg ściśle określonych zasad. Sam dzieci nie mam ale domyślam się, że z dzieckiem które samo potrafi się przemieszczać, wszystko staje się "zagrożeniem". Mnie podobno od zawsze ciekawiły gniazdka więc wszystkie musiały być pozabezpieczane :rotfl: u nas może mało historii, że łebek sprzątnął kolegę z broni ojca ale też nie brakuje historii o dzieciakach na komunijnych kładach czy w samochodach rodziców. Tak czy inaczej, to nie wina rzeczy martwej jaką jest quad, auto czy pistolet tylko osoby, która powinna nad tym panować

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 22:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Podaj gdzie jest stwierdzone że można nosić broń sportową bo ja tego nie widzę. Z kosztami formalności to te 1500zł to optymistyczne wyliczenia (nie twierdze że nie realne). Patent 400zł, badania ~200zł, licencja zawodnicza 50 zł (trzeba 8 startów żeby ją zdobyć, odnawiana co roku, fakt że te 8 starów da się odbębnić podczas dwóch wizyt na strzelnicy jak się uprzeć), 300-400zł podanie+załączniki do KWP. Mamy ~1000zł. Dodać do tego trzeba składki członkowskie w klubie strzeleckim, w moim rejonie to 600-1000 rocznie + opłata wpisowa 200-500 (widzę w necie że są i kluby o niższych opłatach członkowskich, a nawet takie bez, ale nie w lubelskim :/ ) + praktyka pokazuje że często policja tworzy dodatkowe problemy przez co dochodzą dodatkowe koszta postępowania przed sądem administracyjnym.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 22:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0140001224

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 25 czerwca 2016, 00:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Frank napisał(a):
Jeśli bandyci mogą mieć spluwy, to nie rozumiem czemu normalny obywatel nie może sobie kupić pistoletu typu Glock.


Przeciez Polska jest taka bezpieczna, sa harcerze Antoniego, biegajacy po lesie ze skladkowym PKM, przed terroryzmem obroni nas rejestracja prepaidow, a przed przestepcami, naczelny szeryf. Po co Ci Glock w takim razie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 25 czerwca 2016, 01:29 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14121
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Vermilion napisał(a):
Przeciez Polska jest taka bezpieczna, sa harcerze Antoniego, biegajacy po lesie ze skladkowym PKM, przed terroryzmem obroni nas rejestracja prepaidow, a przed przestepcami, naczelny szeryf. Po co Ci Glock w takim razie


Przejąłem się losem gejów w klubie w Orlando.

I masz racje, Polska jest bezpieczna, jest Antoni a prepaid'ów używałem jak miałem 17 lat.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 25 czerwca 2016, 01:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Frank napisał(a):
Przejąłem się losem gejów w klubie w Orlando.


Mowisz o czyms co jest poza sfera moich zainteresowan, ale spoko jezeli chcesz ich bronic, nie ma sprawy, nie mam nic przeciwko, nie interesuje sie tym.

Frank napisał(a):
I masz racje, Polska jest bezpieczna, jest Antoni a prepaid'ów używałem jak miałem 17 lat.


To poczucie bezpieczenstwa wynika z zupelnie innych rzeczy, glownie braku zainteresowania potencjalnych adwersarzy niz rzeczywistego, sprawnie dzialajacego systemu, czy skoordynowanego dzialania sluzb, ktore moglby nas ochronic przed takimi niebezpieczenstwami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 25 czerwca 2016, 01:53 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14121
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Vermilion napisał(a):
Mowisz o czyms co jest poza sfera moich zainteresowan, ale spoko jezeli chcesz ich bronic, nie ma sprawy, nie mam nic przeciwko, nie interesuje sie tym.
Osiągasz poziom abstrakcji godny podziwu, oczywiście z groteskowego punktu widzenia.

Vermilion napisał(a):
To poczucie bezpieczenstwa wynika z zupelnie innych rzeczy, glownie braku zainteresowania potencjalnych adwersarzy niz rzeczywistego, sprawnie dzialajacego systemu, czy skoordynowanego dzialania sluzb, ktore moglby nas ochronic przed takimi niebezpieczenstwami.


Brak zainteresowania potencjalnych adwersarzy wynika wprost z braku podatnego gruntu do sprawnego operacyjnie działania.

A to w prostej linii bierze się z niewystępujących u nas, umożliwiających skuteczny kamuflaż, zorganizowanych mniejszości o odmiennym kolorze skóry.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 25 czerwca 2016, 02:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Frank napisał(a):
Vermilion napisał(a):
Mowisz o czyms co jest poza sfera moich zainteresowan, ale spoko jezeli chcesz ich bronic, nie ma sprawy, nie mam nic przeciwko, nie interesuje sie tym.
Osiągasz poziom abstrakcji godny podziwu, oczywiście z groteskowego punktu widzenia.


Odpisalem Ci poprostu w taki sam, ironiczny sposob.

Frank napisał(a):
Brak zainteresowania potencjalnych adwersarzy wynika wprost z braku podatnego gruntu do sprawnego operacyjnie działania.

A to w prostej linii bierze się z niewystępujących u nas, umożliwiających skuteczny kamuflaż, zorganizowanych mniejszości o odmiennym kolorze skóry.


Oni nie roznia sie tak bardzo od nas

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 25 czerwca 2016, 02:07 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14121
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Vermilion napisał(a):
Odpisalem Ci poprostu w taki sam, ironiczny sposob.


Obawiam się, iż nie masz możliwości, aby odpisać mi w TAKI SAM sposób. Ironiczny, bądź też nie.

Vermilion napisał(a):
Oni nie roznia sie tak bardzo od nas
Od niektórych NAS nie rożni się tak bardzo Halibut.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 25 czerwca 2016, 11:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
DanyU napisał(a):
Sory, ale nie umiem wam tego wyjaśnić, bo wszystko co napiszę odbieracie zero jedynkowo, i widzicie tylko bandziora którego trzeba zastrzelić i nic poza tym :zdegustowany:


Inaczej tego nie da się odebrać.. Dobry bandzior = martwy bandzior.
Każdy człowiek ma prawo się bronić, czy to za pomocą rąk, łomu czy pistoletu. Tyle, że pistolet jest najbardziej skuteczny..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 27 czerwca 2016, 10:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Obrazek

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 27 czerwca 2016, 11:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
DanyU napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
atomiast ci którzy maja rewolery, oraz ci którzy mają gaz pieprzowy, nie wykluczone że kupili by i glocka. Ci ludzie, to nie są ludzie którzy mają to do agresji, tylko mają to do obrony.
no i spoko, ale mnie martwią pozostali, którzy mieliby możliwość kupienia glocka tylko po to żeby postraszyć, zastraszyć, wzbudzić szacun na dzielni..


Jacy pozostali? Przecież nie ma już pozostałych.
Kto by chciał mieć klamkę dla szpanu, to by miał czarnoprochowca lub replikę hukową.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL