BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 13:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 18 lutego 2014, 23:18 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
A to trzeba jeszcze potrafić ogarnąć takie tematy.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 18 lutego 2014, 23:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Pablo325i napisał(a):
1. Staram sie pic regularnie soki z warzyw takich jak: pomidor (stoi wlasnie przy mnie), marchewka, marchewka + seler
2. Do samzenia, salatek, pieczenia itp uzywam tylko oliwy z oliwek. Wyjatkiem jest frytkownica, ktora rzadko uzywam, tam jest zwykly olej.
3. Nie jem parowek, pasztet bardzo rzadko - jak wiadomo ida tam smiecie i odpady z mies i nie tylko.
4. Unikam napojow gazwanych: glownie coli i energetykow.
5. Bardzo rzadko jem McDonald, KFC itp
6. Pije mniej piwa i mocnych alkoholi, oduczam sie picia codziennie wieczorem, w weekend owszem heh.
7. Codziennie zjadam jakis duzy jogurt czy serek, czego np nie robilem mieszkajac w Grecji, przez co stan moich zebow zauwazalnie sie pogorszyl.
8. Nie jem juz w nocy, byl taki okres ze nie moglem sie powstrzymac
9. Staram sie nie zapominac o rybach, od roku czesto jem pieczonego łososia.

1 i 2 nie, co jest to jest.
3. na widok parówki mnie ciągnie na wymioty, nie wiem jak to można lubić. pasztety może są i dobre ale tak jak napisałeś. No chyba że trafi się np swojski z dziczyzny :oczami:
4. róznie
5. tak, bebech rośnie w oczach
6. 1 piwo na zdrowie wyjdzie. od czasu do czasu jakaś łycha albo coś lepszego żeby kaca nie było, ale to tylko przy jakiejś okazji.
7. serek wiejski ew jogurt
8. wstawanie w nocy żeby jeść? niee ale przed snem tak, np teraz.
9. też staram się nie zapominać.

w zeszłym lipcu rzuciłem fajki po jakichś 7-8 latach, ruch, inne żywienie i ogólne samopoczucie do góry. pizzy sobie nie odmawiam, przynajmniej na razie :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 00:00 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 29
Posty: 1200
Lokalizacja: WZ
Moje BMW: Najlepsze :)
Kod silnika: m54b30
Ja piję tylko wodę i zieloną herbatę, piwo raz w miesiącu w piątek wieczór, impreza średnio raz na 2 miesiące więc alkoholu dużo nie spożywam.
Jeśli chodzi o fastfoody typu kebab to robię sobie sam z czego chcę, pizze również robię sam i jest o niebo lepsza aniżeli z pizzerii i tańsza ;)
6 posiłków dziennie, smażę tylko na oliwie z oliwek, mięso gotuje na parze lub piekę w piekarniku i to chyba tyle z moich nawyków żywieniowych ku poprawie wyglądu i samopoczucia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 08:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
Ja odzywiam sie w miare zdowo po to by miec dobry wzok ( mialem juz zabieg laserem na oczy zeby nie nosic pingli), zeby w nocy prowadzac auto dobrze widziec. Oczywiscie chce tez zadbac tym samym o zęby i serducho, gdyz po matce mam wysokie cisnienie.
Swego czas pilem cale zgrzewki coli i oczywiscie nic mi nie bylo, ale sie ogarnalem bo wiem ze jest to sam cukier i kwas ortofosforowy :P

Zaczalem sobie robic nalesniki z maki zytniej zamiast pszennej - odmiana w smaku, badziej sycace i pozywniejsze dla organizmu.
Co jakis czas robie rosol, daje duzo warzyw, nie ma to jak zupa, szczegolnie gdy jest zimno. Rosolkiem zastepuje sobi np pizze ristorante czy inne badziewie z marketu produkowane po jak najmniejszych kosztach, jak wszystko w sumie.
No i nie przesadzam z majonezem, choc skubany dobry jest, winiary oczywiscie.

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 09:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 11
Posty: 1287
Lokalizacja: Łańcut
Kod silnika: M54B22
Garaż: E46 320i
Nie pale, piję okazyjnie, nie ćpam, nie imprezuje, na co mam umrzeć? Jem i pije wszystko na co mam ochote i koniec ;) a ze jestem szczupły i mam duże problemy z nabraniem masy to im więcej tym lepiej :hurra:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 09:52 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
ZuchLCT napisał(a):
na co mam umrzeć?

lista jest dluga ;)
ZuchLCT napisał(a):
a ze jestem szczupły i mam duże problemy z nabraniem masy to im więcej tym lepiej

uwierz mi ze mam to samo, ale jak zobaczylem jak zamiast masy rosnie mi sam brzuch to przystopowalem z zarciem wszyzstkiego, piwem i cola :)
Mam 29lat, w wieku 26ściu bylo latwiej. Tyle ze mialem duzo czasu i sily na sport, teraz nie bardzo.

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 09:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 16
Posty: 6536
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: 6 coupe
Zdrowe nawyki żywieniowe dobrze jest mieć. Ale bez przesady, napić się z umiarem przy weekendzie to nic strasznego. Tym bardziej imprezki , dopóki jest sie młodym i bez GPS na palcu, to balet trzeba uskuteczniać- tyle pięknych gąsek dookola :hyhy:

_________________
The Unattainable Is Invariably Attractive!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 10:07 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 29
Posty: 1200
Lokalizacja: WZ
Moje BMW: Najlepsze :)
Kod silnika: m54b30
Dejmon, przekonałeś mnie. Dziś balet z okazji ligi mistrzów :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 10:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Bardzo dobry i fajny temat !! :)

Ja w przeszłości powiem szczerze, że za bardzo nie zwracałem uwagi na to co jem. Kanapki z "Maka" , pizza, kebab, piwo, cola. Jadłem to na co miałem ochotę, i tak jak niejedna osoba tu napisała - miałem taki organizm, że nie tyłem. Od 6-9 lat (dokładnie teraz nie napiszę), przy 182-183 cm. wzrostu - ważę cały czas w przedziale 78-82 kg.

Mimo wszystko, z czasem zacząłem zwracać uwagę na właściwe odżywianie, ćwiczenia itd. Gram w piłkę, więc od małego biegam. Na tą chwilę 3-4 treningi w tygodniu, plus mecz w weekend. Do tego w zimę chodzę na siłownię (nie dużo, bo 1-2 razy), ale ćwiczę też w domu (brzuszki, hantle). W okresie zimowym lubię też sam sobie pobiegać (stadion, las). Do tego coraz częściej chodzę na basen i jeżdżę na rowerze (w wakacje kupiłem sobie fajny sprzęt, więc tym bardziej mnie to cieszy).

Jeśli chodzi o samo jedzenie, to w dużej mierze odstawiłem wszelakiego rodzaju frytki, pizze, kebaby, hamburgery itd. - Oczywiście zdarzy się, że coś z tych rzeczy zjem, ale to bardzo okazyjnie - raz na kilka tygodni).

Ogólnie staram się jeść przeważnie ryby, pierś z kurczaka, ryż, jogurty, pić wodę, soki, nie więcej jak jedną kawę dziennie (lekka z mlekiem), itd. , itd.

Z czym walczę ??. Z tym, że raz na jakiś czas zdarzają mi się dłuższe wyjścia. Wypiję więcej alkoholu, i wtedy kebab, pizza itd. Zdarza się to jednak coraz rzadziej, a chciałbym to wyeliminować w ogóle, albo przynajmniej zredukować to "raz na miesiąc - dwa". Prawda jest taka, że raz na jakiś czas każdy musi się zresetować :)

Ogólnie bardzo się zmieniłem na plus, do tego jak się odżywiałem i jak podchodziłem do weekendów dobre kilka lat temu. I tego chciałbym się trzymać, bo dobre samopoczucie, zdrowie odżywanie, ćwiczenia, odpowiednia ilość snu - To bardzo, bardzo ważna sprawa w każdym procesie życiowym :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 10:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1197
Od zawsze miałem tendencje do tycia. Gdzieś na przełomie gimnazjum/liceum miałem na liczniku w okolicach setki.
Na pierwszym roku studiów...7 lat temu wziąłem się za treningi - siłka i rower/bieganie + na początku basen.

Z 98kg zjechałem do 82 przy wzroście 183 cm i od tej pory staram się mniej lub bardziej zdrowo odżywiać i regularnie trenować. Przez te 7 lat miałem 2 albo 3 przerwy ok półroczne i kilka krótszych.

W momentach zwiększonej motywacji bardzo zwracam uwagę na regularny trening i odżywianie, chociaż typową liczoną dietę miałem tylko raz w życiu - na początku.

Myślę, że przede wszystkim ważny jest zdrowy rozsądek. Drugim Arnoldem nie zostanę bo predyspozycji nie mam, ale uważam że warto dbać o siebie ;)

Zdarza mi się w jeden weekend nawalić dzień po dniu i odżywiać tylko kebabami. Zdarza mi się zjeść pół kilograma słodyczy w 20 minut, ale na codzień:
- jem 5-6 posiłków w ciągu dnia
- unikam węglowodanów wieczorem
- staram się żeby każdy posiłek był względnie pełnowartościowy
- unikam podjadania między posiłkami.

PLus taki, że nie bardzo lubię gazowanych napoi w tym piwa ;) Wypiję jedno, dwa i koniec.

Nie muszę jeść śmieci na mieście, hobby narzeczonej to gotowanie, a że pracuje krócej niż ja, to zawsze coś ciekawego do oszamania czeka :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 12:32 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
szunaj 71 napisał(a):
Ja jem i piję wszystko,


Dokładnie :ok: , lepiej żołądkowi niż lekarzowi/chorować z niedożywienia.

+ przebywanie na świeżym powietrzu: spacery, bieganie, rower

+ cwiczenia fizyczne, najprostsze: pompki, brzuszki i przysiady, nie przemeczac sie, stopniowo zwiększać ilość powtórzeń w miarę własnych możliwości.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 12:38 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Dejmon napisał(a):
Tym bardziej imprezki , dopóki jest sie młodym i bez GPS na palcu, to balet trzeba uskuteczniać- tyle pięknych gąsek dookola :hyhy:



Sedno sprawy-połączenie przyjemnego z pożytecznym :D i ile kalorii można spalić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 13:35 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
damianRC napisał(a):
Dejmon napisał(a):
Tym bardziej imprezki , dopóki jest sie młodym i bez GPS na palcu, to balet trzeba uskuteczniać- tyle pięknych gąsek dookola :hyhy:



Sedno sprawy-połączenie przyjemnego z pożytecznym :D i ile kalorii można spalić...


W końcu sport to zdrowie :D A z GPSem na palcu też nie jest to zabronione ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 13:53 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 129
Lokalizacja: Gdańsk
Wszystko zależy od typu budowy ciała (ektomorfik, mezomorfik, endomorfik).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 13:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Każdy ma mieszankę tych typów tak naprawdę w jakichś proporcjach.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 14:29 
Offline
Forumowicz

Wiek: 36
Posty: 129
Lokalizacja: Gdańsk
Możliwe. W takim razie zależy od dominującego typu w owej mieszance.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 19 lutego 2014, 17:58 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
Cancelled, jeszcze moze byc alkoholik :rotfl:

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 24 lutego 2014, 19:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1442
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Moje BMW: e36 325 tds touring
najgorsze w diecie jest to, ze jak dlugo spozywam "zdrowe" prodykty to jak sie dorwe do pasztetu z bułka to go pożeram w chwilę a i nie omieszkam tego colą przepić, aczkolwiek staram sie jeść regularnie i czesto i podobnie jak koledzy przy wzroscie 182 - 184 cm waze od 78 -82 kg, najwiecej na weekendzie :) jesli masz mozliwosc to rowerek, troszke pobiegaj i jedz 5 - 6 razy dziennie a na sniadanko platki daja energie na poczatek dnia :)

_________________
o gustach się nie dyskutuje ...
racja jest jak dupa ... każdy ma swoją !!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 24 lutego 2014, 20:35 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Ja ostatnimi czasy zjechałem z 72 do 68 kg i zacząłem regularnie ćwiczyć a co do zdrowego odżywiania to przede wszystkim staram się nie nażerać. jem tyle ile przy moim siedzącym trybie pracy zjeść powinienem, nawet jak mnie ssie to nie lecę po batonik tylko czekam do kolejnego posiłku. Dzisiejsza żywność ma masę chemii, jest coraz bardzie przetworzona i przez to ma coraz mniej wartości odżywczych i więcej pustych kalorii. Widać to po ludziach w wieku 21-26 lat którzy jadą na tym szicie od małego. W mojej pracy jest masa ludzi w tym wieku i widzę jakie rozmiary oni przybierają po kilku miesiącach pracy biurowej. Przychodzą młode dupeczki które po pół roku zaczynają się wylewać tu i ówdzie ze spodni, straszne pogorszenie stanu skóry ale jak widzę co szamią na obiad - gotowe pierogi czy inne badziewa z Biedronki za 4.99 to się niema co dziwić... Ogólnie jak niektóre się rozbiorą to mają ciała 30sto latek :wstyd: Aż strach co z nich będzie za kilka lat... Oczywiście problem dotyczy też facetów ale my z racji innej genetyki aż tak się nie sypiemy.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zdrowe odżywianie
PostNapisane: 24 lutego 2014, 21:36 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Bobby Vintage napisał(a):
Ja ostatnimi czasy zjechałem z 72 do 68 kg


Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL