BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 maja 2024, 19:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 13:41 
Offline
Forumowicz

Posty: 244
Lokalizacja: suwaÂłki
rorafalki napisał(a):
z Ukrainy przejedzie przez całą PL to wpływy do budżetu z tego też nie będą małe (paliwo, winiety)
tak tylko ten tir tankuje u siebie bo taniej przejeżdża polskę i wraca a jeśli nie starcza to napewno zatankuje w germanii mam styczność z kierowcami z tirów i szczerze nie da się na nich zarobić bo staje na parkingu wyjmuje garnek i sam pichci a za paking 10zł na dobę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 13:42 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
rorafalki napisał(a):
(a jeśli pojazd ciężarowy jest przeładowany to odpowiedni służby go za to karzą)
Tomek napisał(a):
To się jeszcze zastanówcie jaki % ruchu w ten sposób zniknie i jakim kosztem.


W jakim % kara za przeładowanie TIR'a pokryje koszty naprawy dróg?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 13:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
spider napisał(a):
rorafalki napisał(a):
ale to już nie ich wina tylko nawierzchni

I tak i nie,ale u nas to popularne takie radzenie od dupy strony.Bo zamiast robic lepsze drogi to tirow chca sie pozbyc,zamiast latac dziury to wkopia znak ograniczenie predkosci i tak to wyglada

100% racji

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 13:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Kyokushin napisał(a):
rorafalki napisał(a):
(a jeśli pojazd ciężarowy jest przeładowany to odpowiedni służby go za to karzą)
Tomek napisał(a):
To się jeszcze zastanówcie jaki % ruchu w ten sposób zniknie i jakim kosztem.


W jakim % kara za przeładowanie TIR'a pokryje koszty naprawy dróg?

nie każda ciężarówka jest przeładowana

co do systemu karania za to lub inne wykroczenia - nigdy nie będzie jednomyślności

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 13:45 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
To prawda. U nas fajnie rozwiązuje się problemy wyłomów na drodze. Zachlapią jakimś ustrojstwem i postawią znak :/

Odnośnie TIR'ów - już pal sześć z drogami, mi głównie chodzi o bezpieczeństwo na drogach. Tutaj niestety TIR'y na dziurawych drogach wybitnie to bezpieczeństwo zmniejszają.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 13:45 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 26
Posty: 2401
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Moje BMW: E39
Kod silnika: m62tub44
Tomek napisał(a):
To się jeszcze zastanówcie jaki % ruchu w ten sposób zniknie i jakim kosztem.

jakim kosztem? Ja kosztu dodatkowego szczegolnie nie widze, ale fakt - na trasporcie sie nie znam ;)

pzdr
GreenEvik

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 13:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
tranzyt przez Polske to tylko malutki ułamek tego co sie dzieje, jest pelno auto ktore jezdza na trasach krajowych, i jest pelno aut ktore jezdza tylko na strzaly export z pl i i import do PL. takie rozwiazanie jak tiry na kolej to logistyczny koszmar. zwiekszenie kosztow. zmiejszenei przychodow dla panstwa. latwo powiedziec z punktu widzenia osoby siedzacej przed TV.
ja akurat pracuje w transporcie miedzynarodowym i cos tam wiem na ten temat, takie rozwiazanie laczy sie z zwiekszeniem kosztu transportu. co jednoznacznie musi sie przelozyc na koszt transportowanego produktu, efekt znowu wieksze ceny w sklepach :ok:
w Austrii bardzo czesto tiry przelatuja koleja np z stala bo sa zakazy, tak samo przeladowane auta bo kary sa masakryczne. ale jak auto ma odpowiednia wage i towar to nikt z wlasnej woli nie pcha auta na pociag

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 13:57 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 26
Posty: 2401
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Moje BMW: E39
Kod silnika: m62tub44
Santino napisał(a):
ja akurat pracuje w transporcie miedzynarodowym i cos tam wiem na ten temat, takie rozwiazanie laczy sie z zwiekszeniem kosztu transportu.

a mozesz wytlumaczyc blondynce dlaczego tak jest?
Bo ja wiem tylko jedno - transpot jednego wagonu kolejowego - lub podobnej ilosci towaru w przypadku ciagnika, od punktu A do punktu B, przy zalozeniu, ze pomiedzy punktami sa tory, to jest tanszy jednak koleja.

pzdr
GreenEvil

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:03 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
I tu tak samo jest.
Na pewno wiąże się to ze zmianami. Nie od razu kraków zbudowano, ale imo to dobry pomysł.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
prościej się nie da: widziałeś kiedyś pociąg pod marketem?
transport drogowy jest niezbędny. Do pociągu dojechać trzeba, z pociągu również. Nic nie może zastąpić serwisu door-to-door.

PS a kto liczył jakie ilości substancji szkodliwych wytwarzane są by taką samą ilość towaru przetransportować na tej samej trasie pociągiem i pojazdem? pociąg też czyms trzeba napędzić

poza tym infrastruktura kolejowa jest w żadnym stopniu nie przygotowana do takiej ilości transportów. Cały czas ma problemy z wożeniem pasażerów (np. swego czasu podróż z Kielc do Warszawy trwała niecałe 3h, teraz ok. 5h)

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:15 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
rorafalki napisał(a):
poza tym infrastruktura kolejowa jest w żadnym stopniu nie przygotowana do takiej ilości transportów.


Rafał, to oczywiste że wymaga to rozbudowy i zmiany obecnego modleu infrastruktury kolejowej. Nikt nie twierdzi że hop siup od razu to się da. Za to trzeba się wziąć i o to tutaj chodzi.

Natomiast, nie mamy na myśli że TIR podjeżdża pod sklep na szynach.... wtedy TIR by nie był potrzebny, ale wagonik :)

Chodzi o to że zakładając że zrobimy infrastrukturę rozładunkową w kilku/nastu punktach, to TIRy koleją będą się poruszać między tymi punktami a pod sklep zajadą już o własnych kołach.

Kolej by zarabiała.
Dla firm transportowych to było by prostrze i tańsze - mniej kosztów paliwowych, mniejsze ryzyko transportu.
Użytkownicy dróg - zyskali by mniej uszkodzone i bezpieczniejsze drogi.

Same plusy, brak wad.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
greenevil napisał(a):
a mozesz wytlumaczyc blondynce dlaczego tak jest?

biorac na przykad austrie, gdzie tranzyt idzie pociagami na odcinku brennero-worgl odcinek ma okolo 104km, a pociag kosztuje 132euro. trzeba go zabookowac, pociagi sie spozniaja, jak sie ma pecha i nie zdarzy to trzeba czekac do nastepnego dnia, w przypadku ladunkow terminowych wiaze sie to z obciazeniem przewoznika kosztami najczesciej 300euro najmniej do nawet calosci frachtu czyli jedzie sie za free. zamiast zarobi powiedzmy 1500€.
kazdy przewoznik dba o swoje auta i o swoja firma ma gdzies czy droga jest przystosowana do ciezaru czy nie. patrzy zeby zarobic jak najwieecej jadac jak najkrotsza trasa, palcac jak najmniej za paliwo i autostrady

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:18 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Santino napisał(a):
ma gdzies czy droga jest przystosowana do ciezaru czy nie.


Tak, a my mamy gdzieś jego zarobek, jak niszczy drogi i pogarsza nasze bezpieczeństwo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Kyo, to nie jest proste i tanie. Poza tym do tego dochodzi czas oczekiwania na pociąg = skorcenie czasu pracy kierowcy = wydłużenie przerwy dobowej = towar jest opóźniony, a jak wiadomo (nie tylko w transporcie) wszystko potrzebne jest na wczoraj

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
rorafalki napisał(a):
poza tym infrastruktura kolejowa jest w żadnym stopniu nie przygotowana do takiej ilości transportów. Cały czas ma problemy z wożeniem pasażerów (np. swego czasu podróż z Kielc do Warszawy trwała niecałe 3h, teraz ok. 5h)

dokladnie TIR podczas czasu pracy jednego drivera potrafi przeleciec 700-800km w 8-9h. po PL mniej bo wiadomo jakie sa nasze autostrady.
nigdy w zyciu pociag tego nie zapewni. pozatym z po zjechaniu pociagu pewnie nie zadko trzeba bedzie dojechac kawal drogi do miejsc a docelowego. PL nie jest i dlugo nie bedzie przygotowana zeby zapewnic infrastrukture mozliwa do tego czego ludzie rzadaja.

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:23 
Online
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
rorafalki napisał(a):
Kyo, to nie jest proste i tanie. Poza tym do tego dochodzi czas oczekiwania na pociąg = skorcenie czasu pracy kierowcy = wydłużenie przerwy dobowej = towar jest opóźniony, a jak wiadomo (nie tylko w transporcie) wszystko potrzebne jest na wczoraj


Kwestia inwestycji która się zwróci oraz planowania transportu w oparciu o kolej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Kyokushin napisał(a):
Tak, a my mamy gdzieś jego zarobek, jak niszczy drogi i pogarsza nasze bezpieczeństwo.

popatrz na to z drugiej strony. ja jako ptracownik branzy TSL mam gdzies ze Ty chcesz otrzymac zamowiony np w sklepie internetowym towar na nastepny dzien a nie czekac tydzien :ok: mam gdzies ze chcesz kupic swieze owoce czy wazywa w markecie ktore defacto sa sciagane z Hiszpani; portugalii; Włoch; Grecji itp poczekasz sobie 2-3 dni az towar dojedzie na promocje i bedziesz jesc stary :super: albo nie zjesz wcale bo nie bedzie sie oplacac sciagac go bo sie nie sprzeda, ale sprzeda sie czesciowo robiac straty, na co firmy pozwolic sobie nie moga. co prowadzi do tego ze zaplacisz wiecej za towar w sklepie ktory mozesz zaplacic mniej i to kazdy jeden! powyzsze to tylko przyklady ktorych jest wiecej

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 14:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 35
Posty: 247
Lokalizacja: PO
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B25
Garaż: ex: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=138205
Ogólnie jestem zaskoczony, że nie wspominają w tej akcji o ekologii, w czasach kiedy ekologia jest modna miałoby to większy wydźwięk.
Ciekawi są też partnerzy tej akcji :hyhy:

Generalnie podpisuje się pod tym co napisali Santino i Rorafalki.

Spowodowałoby to upadek części firm transportowych, ponieważ znacznie spadłby popyt na ich usługi.
To chyba jest wada :luka:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 15:33 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 625
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Moje BMW: e90
Kod silnika: M47/T2
Również popieram Santino i Rorafalki. Najłatwiej rzucić hasło "tiry na tory", później poprzeć to, że trzeba rozbudować infrastrukturę kolejową i wszystko dopracować. Rozejrzyjcie się dookoła. Nie ma pieniędzy na wydatki podstawowe, łatanie dziur, remonty całych dróg, budowy dróg, itp a co tu mówić o rozbudowaniu od podstaw sieci kolejowych. Tak jak ktoś już wcześniej wspomniał, problem jest przewieźć pasażerów, z pkt a do b, a co tu mówić o zorganizowaniu transportu dla tirów. Wiadomo, są plusy i minusy takiej inwestycji, ktoś by zyskał, ktoś stracił. Dla mnie nie wyobrażalne jest zorganizowanie takiego transportu.

_________________
Obrazek
e36 325i sedan m pakiet str 3 viewtopic.php?t=32577


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tiry na tory
PostNapisane: 15 czerwca 2010, 15:48 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
hmm co jest częstsze? i co częściej spotykacie tiry czy przejazdy kolejowe ?
Obrazek
Obrazek
inaczej będą piszczeć Ci którym ktoś zginął pod rozpędzoną masą...
nie mamy przygotowanych torów pod takie przedsięwzięcie za to drogi mamy do tego idealne :wstyd:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kyokushin i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL