BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 4 czerwca 2024, 01:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 17:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
adihash napisał(a):
jesli chodzi ALFY wiem jedno bardzo charakterystyczna linia auta chlopaki z ITALI maja bardzo ostre kretki ,jeden model mi sie bardzo podoba raczej silnikm i uklad napedowy jest to ALFA 75 z motorem 3.0V6 192PS naped na tyl silnik z przodu i tera ciekawostka brak walu napedowego silnik polaczony ze skrzynia, po prostu rewelacja do driftu .zamierzalem kupic takiego rodzynka ale odpuscilem bo czesci do tego to poprostu niema .ALFA jak by kleiła tyl naped to bym sie na dnia mocno zastanowil. a do E30 czesci rosna na drzewach i exploatacja jest nie droga wiec zostaje przy BMW.

to znany uklad transaxle... trzeba dodac, ze dzieki tym rozwiazaniom uzyskano optymalny rozklad masy... aaaa i jeszcze tarcze hamulcowe sa przy skrzyni, an ie przy felgach - lepszy rozklad masy :)
czesci... to zalezy, w aso w krasniku maja kupe... wejdz na forum www.forum.alfaholicy.net i poczytaj... ludzie tam maja dobre namiary :) tylko odrazu mowie, ze jak ktorys z alfistow uslyszy o drifcie w alfie to Cie zbeszta - alfisci staraja sie dbac o wizerunek marki... zreszta Wy chyba najlepiej to zrozumiecie :) nota bene kiedys widzialem Pana w fajnej koszulce "Palisz gume? My NIE! BMW KLUB jakis tam" - bardzo ladna inicjatywa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 17:31 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
alfaholik napisał(a):
ja mam alfe 145, kumpel ze stacji a4. moja to rocznik 97, jego 96. kupil swoja za 16 tys, a ja swoja za 12... ja wymienilem co napisalem, a on - sprzeglo, wachacz, do wymiany ma katalizator i nie wiem co jeszcze, bo mam wrazenie ze chlopak sie krepuje przed kims kto ma makarona :P w warsztatach byl o wiele czesciej niz ja, sam bylem z nim 3 razy, a pewnie nie o wszystkich wizytach mi powiedzial :)
nie wspomne juz o elektronice - na zegarach nie pokazuje mu ani wlasciwego poziomu paliwa ani temperatury... nie twierdze ze audi sie sypie, tylko zwracam na uwage na to, ze sa egzemplarze mniej i bardziej awaryjne. bo audi pod wzgledem usterkosoci ma lepsza opinie...


jak sie kupuje przystanek w niemczech i składa go póxniej na audi A4 to zazwyczaj tak jest ... no ale moge sie z Toba zgodzic co do tego że bywaja bardziej i mniej awaryjne modele ... w końcu niektore mietki beczki tez sie psuły ... pozdrawiam :)

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 17:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
alfaholik napisał(a):
ja mam alfe 145, kumpel ze stacji a4. moja to rocznik 97, jego 96. kupil swoja za 16 tys, a ja swoja za 12... ja wymienilem co napisalem, a on - sprzeglo, wachacz, do wymiany ma katalizator i nie wiem co jeszcze, bo mam wrazenie ze chlopak sie krepuje przed kims kto ma makarona w warsztatach byl o wiele czesciej niz ja, sam bylem z nim 3 razy, a pewnie nie o wszystkich wizytach mi powiedzial
w autach z drugiej(czy którejś tam z kolji ) ręki trudno mówić o usterkowości,, jeżeli Twoja alfa była zadbana a tamto audi dopiero jak się rozkraczyło to robione tylko tyle żeby pojechało dalej to nie ma się czemu dziwić

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 18:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
Borsuk napisał(a):
w autach z drugiej(czy którejś tam z kolji ) ręki trudno mówić o usterkowości,, jeżeli Twoja alfa była zadbana a tamto audi dopiero jak się rozkraczyło to robione tylko tyle żeby pojechało dalej to nie ma się czemu dziwić

fakt... ale ilu z Was ma bmw od nowosci, zeby mowil ze w ogole sie nie psuje?
albo kto z Was czy Waszych kumpli mial alfe od nowosci, zeby mowic ze to padlo...
jesli sa takie osoby to pewnie w zdecydowanej mniejszosci :)

ja alfe kupilem w monachium, a kumpel audi w itali :D

ps
ciesze sie, ze mozna z Wami w inteligentny sposob podyskutowac :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 18:06 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
alfaholik napisał(a):
adihash napisał(a):
jesli chodzi ALFY wiem jedno bardzo charakterystyczna linia auta chlopaki z ITALI maja bardzo ostre kretki ,jeden model mi sie bardzo podoba raczej silnikm i uklad napedowy jest to ALFA 75 z motorem 3.0V6 192PS naped na tyl silnik z przodu i tera ciekawostka brak walu napedowego silnik polaczony ze skrzynia, po prostu rewelacja do driftu .zamierzalem kupic takiego rodzynka ale odpuscilem bo czesci do tego to poprostu niema .ALFA jak by kleiła tyl naped to bym sie na dnia mocno zastanowil. a do E30 czesci rosna na drzewach i exploatacja jest nie droga wiec zostaje przy BMW.

to znany uklad transaxle... trzeba dodac, ze dzieki tym rozwiazaniom uzyskano optymalny rozklad masy... aaaa i jeszcze tarcze hamulcowe sa przy skrzyni, an ie przy felgach - lepszy rozklad masy :)
czesci... to zalezy, w aso w krasniku maja kupe... wejdz na forum www.forum.alfaholicy.net i poczytaj... ludzie tam maja dobre namiary :) tylko odrazu mowie, ze jak ktorys z alfistow uslyszy o drifcie w alfie to Cie zbeszta - alfisci staraja sie dbac o wizerunek marki... zreszta Wy chyba najlepiej to zrozumiecie :) nota bene kiedys widzialem Pana w fajnej koszulce "Palisz gume? My NIE! BMW KLUB jakis tam" - bardzo ladna inicjatywa...


nie do konca macie racje.uklad transaxle to system polegajacy na umieszczeniu skrzyni biegow wraz z dyferencjalem przy tylnej osi co jak pisaliscie skutkuje idealnym rozlozeniem masy 50:50.


co do 156 - nie ma podwozia z zadnego fiata ani nic z tym wspolnego.starsze modele jak 155,145,146 mialy plyte wspolna z fiatem coupe,marea czy lancia dedra i delta...

przed podjeciem wspolpracy z fiatem (ze wzgledow ekonomicznych) Alfa produkowala auta glownie tylnonapedowe a naped FWD byl rodzynkiem...co do wzorowania sie na inzynierach i stylistach alfy to przsyklady mozna mnozyc na kazdym kroku...


Ukasz mowiac ze 155 i 159 sa podobne chyba pomylily sie Tobie modele 155 z 156.159 to rozwiniecie doskonalej 156.czyzby to nie ten sam pomysl co w przypadku e36 i e46?

Alfa i Bmw to sa zupelnie inne auto i co najwazniejsze - dla zupelnie innych klientow. BMW kupi ktos ceniacy sobie konserwatywna stylistyke, bezjajeczna. Alfe natomiast ktos o wyrafinowanym guscie ceniacy sobie styl i elegancje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 18:09 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Cytuj:
ps
ciesze sie, ze mozna z Wami w inteligentny sposob podyskutowac
tylko dlatego że nie jesteś na tyle blisko żeby "bejzbolem", wożonym zawsze po ręką wkarzdym BMW, "podyskutować" :rotfl:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 18:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
Ukasz napisał(a):
tylko dlatego że nie jesteś na tyle blisko żeby "bejzbolem", wożonym zawsze po ręką wkarzdym BMW, "podyskutować"
mam alfe a to znaczy, ze nie mysle stereotypowo :) wiem, ze w bmw jezdza normalni ludzie, ale pod dyskoteka zadnego pana w bmw bym nie zaczepil i nie zapytal co sadzi o alfie :D
no chyba, ze mailbym w bagazniku walki rozrzadu :D


Ostatnio edytowano 4 lutego 2007, 18:54 przez alfaholik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 18:27 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Kornelio napisał(a):
BMW kupi ktos ceniacy sobie konserwatywna stylistyke, bezjajeczna. Alfe natomiast ktos o wyrafinowanym guscie ceniacy sobie styl i elegancje


Alfa robi ładne samochody, ale bezjajeczny przedni napęd i nie fajne proporcje przodu i maski psują efekt końcowy.
Cieszę się że BMW nie ma w.w. wad :) Napęd jest tam, gdzie powinien być, w końcu na rękach nie chodzimy... a maska ma tyle, ile powinna mieć (choć na tle reszty aut pod tym względem alfa wypada również nie najgorzej).

Każdy ma co lubi i co komu bardziej leży.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 18:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
alfaholik napisał(a):
Kornelio napisał/a:
tylko dlatego że nie jesteś na tyle blisko żeby "bejzbolem", wożonym zawsze po ręką wkarzdym BMW, "podyskutować"
hehe Kornelio co Ty mówisz :rotfl:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 18:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
ups... cos mi sie powalilo :)

Kyokushin, maska to akurat nie wada tylko sprawa gustu... a RWD jako alfista - Wam zazdroszcze...
... ale nadejda lepsze czasy :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 20:11 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Naturalne proprocje, wynikające z przyrody sugerują że maska powinna być optycznie długa (mam na myśli że nie ma liczby od której maska jest długa, ale optyczny środek ciężkości samochodu, powinien być umieszczony w tylnej połowie auta, czego skutkiem będzie optycznie długa maska).

W BMW mi się podoba również umieszczenie przedniej osi, jest ona bliżej zderzaka a miejsce koło - drzwi jest dużo większe niż w autach z RWD.
Co ciekawe, w BMW jest to fajnie uwydatnione, w amerykańskch autach, którerównież są rwd, niestety tego nie widać z powodu dłuższych przednich 'zwisów'. W BMW odstęp zderzak-koło jest mały co wraz optycznym środkiem ciężkości z tyłu tworzy unikalną stylistykę.

Szkoda że 90% nowych aut to krótkomaskowe mutanty których proporcje wynikają z przeliczania długości maski na wzdłużne miejsca parkingowe (przykład - nowy civic - tutaj jest nie 'inny' gust tylko gustu 'brak'). W alfach proporcje są w miare przyzwoite.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 20:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Alfa.. hmmm... może jak bym miał 40 lat, łysinę na głowie i żona by mnie zostawiła.. buehehehe :rotfl:

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 20:24 
A ja powiem, ze każdy jeździ tym co mu sie podoba, mi sie podoba BMW i już :ok:

Tobie sie podoba alfa luz, masz alfe luz, ale co robisz na forum BMW :zdziwko:
Moze jestes jak świadek Jechowy, przekonujesz nas do innej Marki :zdziwko:

Alf nie lubie i raczej nie polubie, jedyny ALF jaki jest spoko to ten z TV :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 20:48 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Darku, nasze drzwi są otwarte dla wszystkich.
Jesteśmy otwarci na dyskusję, jednak sprawę wyboru swojej marki mamy już ustaloną i myślę że ani my nie przekonamy alfistów ani oni nas.
Tak czy siak, każdy ma to co lubi i grunt to bycie zadowolonym i usatysfakcjonowanym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 20:53 
Kyokushin napisał(a):
Darku, nasze drzwi są otwarte dla wszystkich.


Wiem, ale jakoś nie trawie takich co wstają rano, i myślą o dziś zarejestruje sie na forum Mercedesa, i piszą tam o swoich samochodach które nie są samochodami związanymi z forum :zdegustowany:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2007, 21:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: z internetu
do zarejestrowania i napisania kilku slow skusil mnie ten temat: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... alfa+romeo

bo niestety panowie, ale NIEKTORE posty sa smieszne, a argumenty wyssane od uzytkownikow vw z pod biedronki.

ja nie mialem nigdy bmw, nie jechalem bejka wiec nie bede gadal ze to g... o usterkowosci sie slyszalo - alfy i bmw - ale dla mnie wazniejsze sa wrazenia - za nie sie placi. do tego sluzy mi auto, a nie do tego zeby w sprawach sluzbowych robic 10 kkm tygodniowo.

moje posty mialy sklonic co niektorych do reflekcji... bo gadanie nie dotykaj alfy bo wybuchnie przypomina zwyczaj palenia czarownic na stosie... kazdy wybiera to co jest dla niego bardziej odpowiednie - to jasne i nikogo nie chcialem naklaniac do zakupu alfy. tylko jak juz ktos chce sie wypowiadac na jakis temat to mysle, ze powinien go poznac...

nie rejestrowalem sie, zeby kogos urazic, ale jak ktos na moja belle bedzie bluznil to nie pozostane dluzny :P stad ten post o karkach... :)

Pułkownik Zuber, ja lysiny nie mam... alfa ma dla powazniejszej klienteli model 166, a bmw 5 - tu i tu panowie ktorzy przechodza kryzys wieku sredniego - stereotypowo... bo chyba to masz na mysli.

Kyokushin napisał(a):
Szkoda że 90% nowych aut to krótkomaskowe mutanty których proporcje wynikają z przeliczania długości maski na wzdłużne miejsca parkingowe (przykład - nowy civic - tutaj jest nie 'inny' gust tylko gustu 'brak'). W alfach proporcje są w miare przyzwoite.

co do dlugich masek sie zgadzam... auta o tej charakterystyce musza miec dlugie maski, by ja uwydatnic... a te japonce niech sobie robia co chca - u nich klienci wygladaja troche inaczej :) a z alfa niedlugo tak dobrze moze nie byc... bo planuja wypuscic alfe junior i jakiegos suva :zdziwko: te prawa rynku ;/
od bmw cuope i tak wole brere, bo bmw wyglada jak zwykla limuzyna, tylko, ze 3 drzwiowa. ponadto w moim odczuciu sprawia wrazenie ociezalej, malo tam z cech 'sportowych' a wg mnie coupe powinno przypominac auto sportowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2007, 00:04 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
BMW coupe jak najbardziej ma sylwetkę auta sportowego. Samo w sobie w każdym calu jest sportowe.
W ogóle te auta mają sportowy charakter, nawet gdy bierzesz pod uwagę zwykła 3 czy 5 nie coupe.
A to że wygląda na auto ciężkie - poprostu jest ciężkie co jest bardzo dużym plusem jak dla mnie.

Brerę bardziej porównałbym do serii Z.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2007, 00:10 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 666
Lokalizacja: WGR
Moje BMW: ciemne coupe
według mnie nie bez powodu stereotyp alfy to auta psującego się tak samo jak to że beemkami smigają tylko "karki" każdy ma inne upodobania i staram się to szanowac ale osobiście leje z góry na wszystkie marki inne niz BMW i moją pierwszą będzie tylko BMW

_________________
Bokiem Można Wszędzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, 21:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
alfaholik, ale napisałeś, że Seat czerpie ze stylistyki Alfy, a to nieprawda, on czerpie z pomysłów daSilvy, który jak widać innych nie ma

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2007, 21:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Kucharz napisał(a):
alfaholik, ale napisałeś, że Seat czerpie ze stylistyki Alfy, a to nieprawda, on czerpie z pomysłów daSilvy, który jak widać innych nie ma

Można napisać nawet iż daSilva robi wszystkie auta "na jedno kopyto" nie zależnie czy to seat czy to alfa...

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL