BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 03:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 maja 2015, 09:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
No tak, typowy sposób dyskusji. Szkoda.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 maja 2015, 11:22 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
trollu napisał(a):
ogarnia ktoś procedury policyjno-dochodzeniowo-itd?
sytuacja: stłuczka, gość A wymusił z drogi podporządkowanej pierwszeństwo z na B jadącym po drodze z pierwszeństwem. Na miejscu była policja, spisywanie wszystkiego itd, gościowi A zatrzymali prawojazdy. Teraz zaczyna się mniej zrozumiała część bo wszczęte zostało jakieś śledztwo, nie wiem czego chcą dochodzić, ubezpieczyciel czeka na notatke policyjną bo policja na razie wysłała info "zbieramy dowody" :zdziwko:
wtf?


Dlaczego zabrali mu prawko?

Gość A nie przyznał się do winy, nie przyjął mandatu, przedstawia inną wersję wydarzeń/ twierdzi że to nie on kierował samochodem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 maja 2015, 11:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
dlaczego zabrali prawko nie wiem, nie jestem żadną ze stron, to że gość miga się od odpowiedzialności jest dość logiczne, z tego co wiem ubezpieczyciel tez nie ma z nim kontaktu

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 maja 2015, 12:26 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Pewnie gość A nie przyjął mandatu i trafi sprawa do sądu. Też nie wiadomo czy sprawa z 86 kw czy z 177 kk.

Z innej beczki, pamiętacie kobietę, która pod wpływem alkoholu wjechała mercem do przejścia podziemnego w Warszawie? Biegli uznali ją za niepoczytalną :rotfl: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 maja 2015, 12:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
renoraines napisał(a):
Pewnie gość A nie przyjął mandatu i trafi sprawa do sądu. Też nie wiadomo czy sprawa z 86 kw czy z 177 kk.

bardzo możliwe, prowadzący auto B trafił na obserwację do szpitala po zdarzeniu
renoraines napisał(a):
Z innej beczki, pamiętacie kobietę, która pod wpływem alkoholu wjechała mercem do przejścia podziemnego w Warszawie? Biegli uznali ją za niepoczytalną .

nie wiem czy już o tym nie było wcześniej. Policja policją ale sądy, biegli itd to dopiero niekiedy zakrawa o k....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 20 maja 2015, 18:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Dziwne zatrzymanie ciężarówki zakończone sukcesem. Jest już finał:
http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-radiowoz-wyprzedza-na-ciaglej-i-gwaltownie-hamuje-final-glos,nId,1744043#pst90146678


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 21 maja 2015, 21:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Jak to jest panowie, za stwarzanie zagrozenia w ruchu do tej pory bylo 500, teraz zabieraja prawko
gdzies trafilem info za brak dowodu rejestracyjnego przy sobie bylo 50zl teraz 500 i chca auto na lawete zabierac
to sie masakra jakas robi...

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 22 maja 2015, 08:38 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Santino napisał(a):
Jak to jest panowie, za stwarzanie zagrozenia w ruchu do tej pory bylo 500, teraz zabieraja prawko

Hmm.. No z tego co ja wiem, to sąd MOŻE orzec zakaz prowadzenia pojazdu, ale nie musi :looka:
Santino napisał(a):
gdzies trafilem info za brak dowodu rejestracyjnego przy sobie bylo 50zl teraz 500 i chca auto na lawete zabierac

W tym zakresie też się nic nie zmieniło, jest tak jak było - 50 zł za każdy dokument, w sumie nie więcej niż 250.
trollu napisał(a):
dlaczego zabrali prawko nie wiem

Powodów zatrzymania prawka może być kilka, ale nie może sobie Policja prawka zatrzymywać ot tak - przy czym zatrzymanie prawka nie oznacza automatycznie winy osoby, której prawko zatrzymano. Moim zdaniem, najbardziej prawdopodobną przyczyną było "uzasadnione podejrzenie, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów".
Cały katalog przyczyn zatrzymania prawa jazdy (z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 18 maja 2015) masz tutaj:

Cytuj:
Ustawa Prawo o ruchu drogowym
Art. 135
1.Policjant:
1)zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w razie:
a)uzasadnionego podejrzenia, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
b)stwierdzenia zniszczenia prawa jazdy w stopniu powodującym jego nieczytelność,
c)podejrzenia podrobienia lub przerobienia prawa jazdy,
d)gdy upłynął termin ważności prawa jazdy,
e)gdy wobec kierującego pojazdem wydane zostało postanowienie lub decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy,
f)gdy wobec kierującego pojazdem orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów lub wydano decyzję o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, ,
g)przekroczenia przez kierującego pojazdem liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego,
h)przekroczenia przez kierującego pojazdem w okresie 1 roku od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy liczby 20 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego lub stwierdzenia, na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć, że w okresie 2 lat od dnia wydania po raz pierwszy prawa jazdy popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia określone w art. 86 § 1 lub 2, art. 87 § 1, art. 92a w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h lub art. 98 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2013 r. poz. 482, z późn. zm.),
i)stwierdzenia braku dokumentu, o którym mowa w art. 38 pkt 3a lub 4a, lub prowadzenia pojazdu niewyposażonego w blokadę alkoholową w przypadku, o którym mowa w art. 13 ust. 5 pkt 7 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami;
1a)zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:
a)kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub
b)przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji; przepis nie dotyczy przewozu osób autobusem w publicznym transporcie zbiorowym w gminnych, powiatowych i wojewódzkich przewozach pasażerskich w rozumieniu ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5, poz. 13, z późn. zm.), o ile w pojeździe przewidziane są miejsca stojące;
2)może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 24 maja 2015, 11:39 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Mandaty będą jeszcze droższe. Wczoraj w tv wypowiadał sie Konkolewski z drogówki i mówił, że policja analizuje taryfikator, bo kwoty mandatów za niektóre wykroczenia nie wzrosły od 1995r.
Przy okazji podwyższą inne licząc na kase do zasypania dziury budżetowej.

Nieoznakowane z kamerą są tez ''niepozorne'' skody rapid sportback, po Wrocławiu jeździ czarna, z czarnymi szybami.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 28 maja 2015, 22:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Policja ma przyłapać ponad 1,7 mln kierowców jadących za szybko, a pieszym wlepić więcej niż 420 tys. mandatów – takie założenia zapisano w rządowym planie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. To dokument Krajowej Rady BRD kierowanej przez minister Marię Wasiak


http://www.brd24.pl/spoleczenstwo/ujawn ... ja-2015-r/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 29 maja 2015, 10:45 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Byczus napisał(a):
Cytuj:
Policja ma przyłapać ponad 1,7 mln kierowców jadących za szybko, a pieszym wlepić więcej niż 420 tys. mandatów – takie założenia zapisano w rządowym planie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. To dokument Krajowej Rady BRD kierowanej przez minister Marię Wasiak


http://www.brd24.pl/spoleczenstwo/ujawn ... ja-2015-r/


By żyło sie lepiej ...

Kolejny poroniony pomysł - wysokość mandatów ma stanowić określony % średniej płacy.
Srednia płaca (liczona przez GUS wzrasta) więc automatycznie mandaty będą wyższe. Szczegóły Auto moto 6/2015.

Obrazek

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 29 maja 2015, 12:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Śmiać się, czy jeszcze nie?
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3881511,znalazlam-skradziony-mi-rower-ale-dla-policji-to-zlodziej-jest-teraz-wlascicielem-list,id,t.html?cookie=1

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 29 maja 2015, 19:12 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
No niedouczeni... To do reklamacji nawet paragon nie jest niezbędny, a ci przy ewentualnym popełnieniu przestępstwa chcą jego okazania...

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 31 maja 2015, 10:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Dla odmiany coś pozytywnego nt. policji
https://www.youtube.com/watch?v=1iwt_03aBgo

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 31 maja 2015, 10:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
ten filmik widziałem jakiś czas temu, najlepsze są komentarze "ścigali auto i nie wiedzieli za co" jakby ktoś nie doczytał że rozbijali gang narkotykowy a miszczowskie są teksty "pościgiem stwarzali zagrożenie na drodze", "maryśka powinna być legalna" :rotfl:
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 2 czerwca 2015, 19:01 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
trollu napisał(a):

Obrazek


Ten obraz pasuje również do poronionego pomysłu:

Cytuj:
O tym, że rząd zamierza znieść margines 10 km/h przy pomiarach dokonywanych przez fotoradary poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”. Obecnie fotoradary nie robią zdjęć , gdy przekroczenie prędkości jest niewielkie, do 10 km/h. W przyjętym przez rząd programie, będącym uzupełnieniem Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pojawił się zapis mówiący o „zniesieniu tolerancji pomiaru urządzeń automatycznego nadzoru nad zachowaniem w ruchu drogowym”. Miał się on znaleźć w projekcie noweli Prawa o ruchu drogowym, nad którym pracuje obecnie sejmowa podkomisja nadzwyczajna.


http://www.tvp.info/20310399/rzad-chcia ... -z-pomyslu

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 2 czerwca 2015, 19:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
od jakiegoś czasu mamy kabaret, który można zobaczyć w tv, usłyszeć w radiu czy przeczytać w gazetach. To co się zaczyna wyprawiać to jakiś czeski film. Było źle, niedobrze, ktoś powie że tragicznie ale teraz wkraczamy w inny wymiar. Trzeba sie starać o immunitet, innej opcji nie ma...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 16 czerwca 2015, 12:30 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Cytuj:
Mieszkaniec Garwolina (woj. mazowieckie) zauważył w radiowozie puste butelki po piwie. Zaniepokojony, zaczął domagać się od funkcjonariuszy wyjaśnień i postanowił nagrać zdarzenie telefonem komórkowym. Policjanci, najwyraźniej zdenerwowani pytaniami, szybko go zbyli. Kłopotliwych butelek pozbyli się natomiast wrzucając je do śmietnika, do którego pojechali z włączonym kogutem.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 26482.html

C.D.

Cytuj:
Zakończyło się postępowanie dyscyplinarne prowadzone w sprawie policjantów, których interwencję oglądaliśmy w Faktach TVN. Mundurowi zostali ukarani naganami. Dodatkowo kierowca radiowozu odpowie za wykroczenia drogowe przed sądem. Taki sam los spotka prawdopodobnie... pana Andrzeja, autora nagrań. Jego obywatelska postawa może zakończyć się karą. Przeciwko osobie zgłaszającej interwencję prowadzone są czynności wyjaśniające za popełnione wykroczenie. Z materiału filmowego wynika, że policjant kierujący radiowozem tak jak i osoba jadąca za nim nie zastosowała się do znaków na skrzyżowaniu ulic Kościuszki/Mazowiecka – wyjaśnia st. asp. Kapusta.
http://wirtualnygarwolin.pl/archiwum-ak ... faktow-tvn

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 16 czerwca 2015, 18:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 342
Lokalizacja: Nysa
Moje BMW: 330d
Kod silnika: M57N
Nowe przepisy dotyczące zabierania praw jazdy są niekonstytucyjne a ponadto kierowca jest karany 2 razy za to samo wykroczenie.

Co więcej w przypadku jeśli np. zatrzymuje nas patrol i twierdzi, że jechaliśmy w terenie zabudowanym 105km/h, my jednak jesteśmy pewnie, że tyle nie jechaliśmy do tego mamy rejestrator jazdy.
Nie przyjmujemy mandatu i sprawa zostaje skierowana do sądu, gdzie biegły bez problemu określi prędkość z materiału video.
Prawo jazdy i tak nam zabiorą mimo, że nie przyjęliśmy mandatu.
Oczywiście rozprawa na pewno odbędzie się po czasie dłuższym niż 3 miesiące.
Dalej tłumaczyć nie muszę o co mi chodzi ;)

Kolejny absurd dotyczący owych przepisów jest taki, że to można bardzo łatwo obejść.
Wystarczy nie mieć przy sobie dokumentu: prawa jazdy; a wtedy policjant nie może nam go zabrać (jedynie może na nas nałożyć mandat 50zł za brak dokumentu), gdyż przepis mówi jasno: "policjant zabierze prawo jazdy za pokwitowaniem", a jeżeli go nie mamy nie może nam go pokwitować.

A teraz z innej beczki, wczoraj nagrane.
jak Policjanci z Nysy łupią obywateli w "szczególnie niebezpiecznym miejscu" czyli w szczerym polu:
https://vimeo.com/130857887

_________________
Walka z bezprawiem fotoradarowym i ręcznych mierników prędkości typu Ultralyte 20-20 100LR i Iskra-1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 16 czerwca 2015, 22:00 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Enzo napisał(a):
Wystarczy nie mieć przy sobie dokumentu: prawa jazdy; a wtedy policjant nie może nam go zabrać (jedynie może na nas nałożyć mandat 50zł za brak dokumentu), gdyż przepis mówi jasno: "policjant zabierze prawo jazdy za pokwitowaniem", a jeżeli go nie mamy nie może nam go pokwitować.

Policja zawiadamia starostę, a ten z urzędu wydaje decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. Od momentu uprawomocnienia się decyzji nie masz prawa poruszać się pojazdem, a gdy to zrobisz - dostaniesz mandat za jazdę bez uprawnień (+konsekwencje wynikające z OC - regres ubezpieczyciela w przypadku spowodowania szkody). Gdy sam prawka staroście nie zaniesiesz - dostaniesz grzywnę w celu przymuszenia. Jedną, drugą, trzecią... Itd.

Orzekanie o konstytucyjności tych przepisów pozostawmy sądom i Trybunałowi.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL