BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 6 czerwca 2024, 22:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 22 czerwca 2015, 15:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
renoraines, ale populizmy nadajesz.

renoraines napisał(a):
Obowiązkiem policjanta i za co on dostaje pensje z naszych podatków jest m.in. pomoc i obrona słabszych


A co za tym idzie, daje ci psie jesc bo z moich podatkow zarabisz to mnie mandatu za przekroczenie predkosci nie dawaj.

renoraines napisał(a):
Obowiazkiem policji jest ochrona zdrowia i życia obywateli także z narażeniem własnego życia


Nikt nie ma obowiazku narazac swoje zycia!! Ogarnij sie.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 22 czerwca 2015, 16:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15747
GP-T1000 poruszałem kwestie pomocy i obrony słabszych, ale skoro Ty odnosisz się do mandatów to napisze, że dryfujesz po morzach i oceanach populizmu i demagogii, nie widząc nagonki policji na obywatela ( powyższe przykłady w gdzie i jak stoją) i nie widzisz, że nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o robienie kasy, to raz.


Po drugie
GP-T1000 napisał(a):
renoraines napisał(a):
Obowiazkiem policji jest ochrona zdrowia i życia obywateli także z narażeniem własnego życia

Nikt nie ma obowiazku narazac swoje zycia!! Ogarnij sie.


...gdybyś czytał do końca, a pisałem

renoraines napisał(a):
Obowiazkiem policji jest ochrona zdrowia i życia obywateli także z narażeniem własnego życia co ślubują w rocie.


i zadał sobie trochę trudu i wpisał w google -rota ślubowania policyjnego

Cytuj:
http://www.policja.pl/pol/kgp/bsw/zagad ... wania.html

Art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji. Stan prawny: 16.02.2012

Przed podjęciem służby policjant składa ślubowanie według następującej roty:
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."


wiedziałbyś o co chodzi.


Po trzecie, a propos policyjnej etyki zawodowej, przypomne ten przykład:
renoraines napisał(a):
Starszy pan po 70 tce niesie duży worek ziemniaków ze sklepu na drugą strone ulicy. Zatrzymuje go policjant 20 pare lat i chce go ukarac mandatem za to, ze nie przechodził na pasach. Podchodzi do nich inny starszy pan i mowi do tego policjanta- synek, gdybys był człowiekiem, to pomógłbyś przenieść temu panu worek.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 22 czerwca 2015, 21:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Dziś mnie pozytywnie zaskoczyli. Podjechałem w pewne miejsce i musiałem na kogoś chwilę zaczekać, nie było gdzie zaparkować to zatrzymałem się na zakazie i czekam. Nadjeżdża kijanka, zatrzymuje się, szyba w dół i do mnie kulturalnie "przepraszam, proszę przestawić auto, tu jest zakaz". Biorąc pod uwagę typowe zachowania lubelskiej drogówki, jak podjeżdżali byłem przekonany że będzie mandat, a tu jednak nie. Albo im się gdzieś śpieszyło, albo i tu można trafić na kogoś w miarę ogarniętego.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 23 czerwca 2015, 08:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
Gumiś napisał(a):
Albo im się gdzieś śpieszyło, albo i tu można trafić na kogoś w miarę ogarniętego.


Nie każdy policjant to kanalia i nie kazdy ukarany jest niewinny, lub "upolowany". Dobrze że policja czasem zachowuje zdrowy rozsądek. Może nie było kary dlatego że siedziałeś w samochodzie, czyli w każdej chwili mogłes odjechać z miejsca.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 3 lipca 2015, 12:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 342
Lokalizacja: Nysa
Moje BMW: 330d
Kod silnika: M57N
maaaad napisał(a):
Enzo, w niczym się nie mylę.
Art. 102 ust. 1 pkt 4 ustawy o kierujących pojazdami:
Cytuj:
Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem, w przypadku gdy:
4) kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym;

Ten sam artykuł, ust. 1c:
Cytuj:
Starosta wydaje decyzję, o której mowa w ust. 1 pkt 4 lub 5, na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierującego do zwrotu prawa jazdy, jeżeli dokument ten nie został zatrzymany w trybie art. 135 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

Podkreślenie i wytłuszczenie moje.
Enzo napisał(a):
Policja nie może zawiadomić starosty - nie ma po prostu takich uprawnień.

Oczywiście, że może. A starosta może (ba, ma nawet taki obowiązek) wszcząć wtedy z urzędu postępowanie w sprawie zatrzymania prawa jazdy.

Wniosek nasuwa się sam - jeżeli dokument nie zostanie z jakichkolwiek przyczyn zatrzymany przez policjanta w momencie zatrzymania, to starosta, wydając decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy, zobowiązuje do zwrotu dokumentu.

Czynność techniczną zatrzymania dokumentu prawa jazdy, jaką wykonuje policjant, należy odróżnić od decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy, którą wydaje starosta. Policjant fizycznie zatrzymuje dokument, nic więcej. I nie wiem, o jakim poświadczeniu nieprawdy mowa - przecież nie mierzył prędkości "na oko", a zapis/wydruk/zeznania policjanta w postępowaniu o zatrzymanie prawa jazdy są normalnym dowodem i jeśli dowód ten będzie wiarygodny, to zostanie uwzględniony w postępowaniu.




Tak, wydaje taką decyzję ale przepis art. 102 ust. 1 pkt 4 nie funkcjonuje w próżni.
Do tego musza byc spełnione jeszcze przeslanki z innych przepisów czyli zatrzymanie prawa jazdy przez funkcjonariusza za pokwitowaniem (zatrzymany blankiet) i zgodnie z art. 8 ust. 2 Konstytucji RP w związku z art 45 i art. 77 Konstytucji RP orzeczenie sądowe o wykroczeniu w przypadku gdy mandat nie został przyjęty.
O tym też mówi Europejska Konwencja Praw Człowieka i Dyrektywy Unijne.
Nie ulega natomiast wątpliwosci że niedouczony urzednik i złośliwy funkcjonariusz będą te przepisy masowo łamać.

_________________
Walka z bezprawiem fotoradarowym i ręcznych mierników prędkości typu Ultralyte 20-20 100LR i Iskra-1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 3 lipca 2015, 14:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki, został gwiazdą internetu. Internauci wykryli, że jechał 213 km/h pojazdem nieuprzywilejowanym na drodze, gdzie znajduje się ograniczenie prędkości do 80 km/h.

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/na ... id,tm.html



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 3 lipca 2015, 16:03 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Enzo, art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (jest to tzw. przepis przejściowy):
Cytuj:
Do dnia 3 stycznia 2016 r.:
3) organ kontroli ruchu drogowego, który stwierdził kierowanie pojazdem w okolicznościach, o których mowa w art. 102 ust. 1d albo art. 103 ust. 1 pkt 5 ustawy wymienionej w art. 5 (czyli ustawy o kierujących pojazdami), niezwłocznie powiadamia o tym starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kierującego pojazdem

Przesłanką do wydania decyzji W ŻADNYM PRZYPADKU nie jest zatrzymanie dokumentu, tylko stwierdzenie przekroczenia dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Starosta stwierdzi istnienie tej przesłanki na podstawie powiadomienia, o którym mowa wyżej lub, w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, w oparciu o prawomocny wyrok sądu. Tyle że odwlekanie w czasie w praktyce nic nie da - termin 3-miesięczny zaczyna biec dopiero od momentu zwrotu dokumentu.

Jeśli możesz, przytocz konkretne zapisy Konwencji, bo nie wiem, na poparcie jakich tez się na nią powołujesz.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 3 lipca 2015, 18:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25



_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 3 lipca 2015, 22:30 
lupanet, w jakim celu wrzuciłeś te filmy?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 lipca 2015, 10:17 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15747
Byczus napisał(a):
Cytuj:
Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki, został gwiazdą internetu. Internauci wykryli, że jechał 213 km/h pojazdem nieuprzywilejowanym na drodze, gdzie znajduje się ograniczenie prędkości do 80 km/h.

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/na ... id,tm.html




To było w 2013r przed poznańskimi targami motoryzacyjnymi, już przedawnione. Pod latarnią najciemniej :rotfl: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 6 lipca 2015, 11:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
lupanet napisał(a):




Haha śmieszny gościu z tego co nagrywa telefonem.
Gościu cwaniak w sądzie przegra i zapłaci więcej...
Rozwalają mnie tacy cwaniacy, powinien go zwinąć na nie wykonywanie poleceń, potem się dziwić że policja czepia się o byle co jak trafia na takich cwaniaków.

Brawo dla Policjanta za zachowanie kultury...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 8 lipca 2015, 10:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: brak
Kod silnika: brak
Tak trochę zmienię temat, wie ktoś może jak to jest z fotoradarami, jeżeli tablica jest niewidoczna nieczytelna itp czy numery mogą być odczytane z naklejki na szybie, z tego co czytałem tu i tam opinie są podzielone, miał ktoś może taki przypadek żeby przysłali mandat na podstawie naklejki ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 8 lipca 2015, 10:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 566
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 xDA
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150371
Inaczej, bez niej na zdjęciu nie może być mandatu, dlatego czasami warto się zastanowić czy jest sens jej naklejania.

_________________
Obrazek

viewtopic.php?f=6&t=150371


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 8 lipca 2015, 11:30 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15747
Nawet jak numery są nieczytelne to mogą przysłać mandat, bo to jest POlska kraj policyjnych i nie tylko intelektualistów.
Nie szukając daleko ''Turbo kamera'' czy ''Emil łowca fotoradarów''. Właścicielka motoroweru dostała mandat na numer rej cieżarówki, osobówka na nr rej koparki. Seicento z przyczepką miało prędkość 188 km/h haha, a właściciel audi dostał mandat, gdy jechało jego auto na lawecie .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 8 lipca 2015, 11:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
http://www.prw.pl/articles/view/43709/P ... abudowanym

buahaha :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 8 lipca 2015, 12:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 566
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 xDA
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150371
renoraines napisał(a):
Nawet jak numery są nieczytelne to mogą przysłać mandat, bo to jest POlska kraj policyjnych i nie tylko intelektualistów.
Nie szukając daleko ''Turbo kamera'' czy ''Emil łowca fotoradarów''. Właścicielka motoroweru dostała mandat na numer rej cieżarówki, osobówka na nr rej koparki. Seicento z przyczepką miało prędkość 188 km/h haha, a właściciel audi dostał mandat, gdy jechało jego auto na lawecie .


Mandatów się nie wysyła, jedynie to o czym piszesz to formularze które trzeba wypełnić celem potwierdzenia i to nie jest jednoznaczne z dostaniem mandatu, bo jeżeli wychodzą takie bzdury jak przytoczyles to właśnie w m.in taki sposób się je wyjasnia. To nie jest POlska to jest III Komunistyczna RP w ladniejszej grafice.

_________________
Obrazek

viewtopic.php?f=6&t=150371


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 8 lipca 2015, 12:05 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15747
bosniak napisał(a):
renoraines napisał(a):
Nawet jak numery są nieczytelne to mogą przysłać mandat, bo to jest POlska kraj policyjnych i nie tylko intelektualistów.
Nie szukając daleko ''Turbo kamera'' czy ''Emil łowca fotoradarów''. Właścicielka motoroweru dostała mandat na numer rej cieżarówki, osobówka na nr rej koparki. Seicento z przyczepką miało prędkość 188 km/h haha, a właściciel audi dostał mandat, gdy jechało jego auto na lawecie .


Mandatów się nie wysyła, jedynie to o czym piszesz to formularze które trzeba wypełnić celem potwierdzenia i to nie jest jednoznaczne z dostaniem mandatu, bo jeżeli wychodzą takie bzdury jak przytoczyles to właśnie w m.in taki sposób się je wyjasnia. To nie jest POlska to jest III Komunistyczna RP w ladniejszej grafice.


Zakładam, że pisze z inteligentnymi osobami wiec używam skrótów myślowych, wiadomo o co chodzi.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 8 lipca 2015, 12:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 566
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 xDA
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150371
Być może Ty wiesz ale większość nie ma pojęcia, że mandat uznaje się za przyjęty tylko i wyłącznie gdy zostanie przez nas podpisany.

_________________
Obrazek

viewtopic.php?f=6&t=150371


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 15 lipca 2015, 14:16 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15747


Cytuj:
Warszawska policjantka, która w grudniu zeszłego roku prawie potrąciła starszą kobietę na przejściu dla pieszych, została ukarana grzywną w wysokości półtora tys. zł i zatrzymaniem prawa jazdy na pół roku. Funkcjonariuszka pozostanie w szeregach policji.Policjantka twierdziła, że biorąc pod uwagę zagrożenie ze strony pozostałych samochodów, chciała skłonić staruszkę do szybszego zejścia z pasów. W wyniku incydentu kobieta nie straciła pracy, ale została przeniesiona do patrolu pieszego.
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/wars ... wna/bkb7rz

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: POLICJA-pomocna czy też nie? Znajomi czy służbiści?
PostNapisane: 4 sierpnia 2015, 20:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
A jednak są jeszcze normalni policjanci :ok:


_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 876 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL