BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 19:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:22 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15739
DanyU napisał(a):
renoraines napisał(a):
Normalny człowiek nie pojedzie 100 km/h przez gęsto zaludnioną wioskę.
to w naszym społeczeństwie jest 90% nienormalnych



Normalny człowiek widzi różnice miedzy przekraczaniem prędkości w gęsto zaludnionej wiosce, na osiedlu, przy szkole, w czasie ulewy, na oblodzonej nawierzchni itd, a przekraczaniem prędkości na szerokiej drodze, z dala od zabudowań, w bezdeszczową pogodę, na suchej nawierzchni itd.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
renoraines, czytałeś w ogóle co pisałem wcześniej ??

Przypomnę:

DanyU napisał(a):
kto ma taką świadomość ?? 95% idiotów pędzących z prędkością 100km/h przez wioskę gęsto zaludnioną, jadąc jeden za drugim jak wariaci, bo wypadek był na trasie i omijają korek, bo za godzinę mecz i nie zdążą ?? proszę Cię

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:29 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15739
DanyU, czytałem, jak równiez to co pisał m.in. Trollu

trollu napisał(a):
bo to jest kwestia tego, że dostając broń do ręki nie zmieniasz się w psychopatę. Jedziesz autem i masz świadomość tego, co się stanie z gościem, który wybiegnie Ci pod koła w chwili, gdy będziesz miał 120 na liczniku. Tak samo masz świadomość tego, co możesz zrobić gościowi uderzając go kijem w głowę, dźgając nożem w brzuch czy strzelając z pistoletu.


chodzi o normalność/swiadomość/zdrowy rozsądek. ;).

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:39 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
renoraines napisał(a):
DanyU, czytałem, jak równiez to co pisał m.in. Trollu

trollu napisał(a):
bo to jest kwestia tego, że dostając broń do ręki nie zmieniasz się w psychopatę. Jedziesz autem i masz świadomość tego, co się stanie z gościem, który wybiegnie Ci pod koła w chwili, gdy będziesz miał 120 na liczniku. Tak samo masz świadomość tego, co możesz zrobić gościowi uderzając go kijem w głowę, dźgając nożem w brzuch czy strzelając z pistoletu.


chodzi o normalność/swiadomość/zdrowy rozsądek. ;).


Czyli to o czym piszę od jakiegoś czasu. Ale lepiej wszystkich uznać za psycholi i zakazać.. Bo człowiek to idiota i sam nie wie co dla niego dobre..
Musi o tym decydować polityk, albo inny ktoś..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
renoraines, ale przecież mój post był właśnie odpowiedzią na post trollu :zdziwko: że widocznie nie ma normalnych ludzi zbyt wielu, skoro co weekend przez gęsto zabudowaną wioskę gdzie mieszkają moi teściowe, 95% aut pędzie z prędkościami w okolicy 100k/h, jeden za drugim, jak WARIACI..

rozumiesz ?

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Daniel_85 napisał(a):
Czyli to o czym piszę od jakiegoś czasu. Ale lepiej wszystkich uznać za psycholi i zakazać.. Bo człowiek to idiota i sam nie wie co dla niego dobre..
Musi o tym decydować polityk, albo inny ktoś..
widocznie tak, skoro

DanyU napisał(a):
kto ma taką świadomość ?? 95% idiotów pędzących z prędkością 100km/h przez wioskę gęsto zaludnioną, jadąc jeden za drugim jak wariaci, bo wypadek był na trasie i omijają korek, bo za godzinę mecz i nie zdążą ?? proszę Cię


Jak ludzie są tak ogarnięci i poradzą sobie z ciężarem posiadania broni, to dlaczego nie potrafią uszanować przepisów ruchu drogowego i dochodzi do tak wielu wypadków przez wymuszenia, nadmierną prędkość itd ?? z bronią będzie inaczej ?? jak widać nie, skoro matka nie zachowała należytej ostrożności i pozwoliła wziąć do ręki pistolet córce którą ją odstrzeliła :wstyd:

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
DanyU napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
Ja ją będę nosił naładowaną za paskiem. Nie jestem praworządny.
to już nie chodzi o praworządność a o bezpieczeństwo, był już przytaczany przypadek śmiertelnego postrzelenia matki przez córkę ;/

Kyokushin napisał(a):
Poza tym, już teraz można nosić nabitego czarnoprochowca za pazuchą
no to w czym problem ?? Każdy kto chce tak bardzo posiadać broń, proszę bardzo. Wiem że to jednostrzałowce, a nabicie takiej spluwy nie trwa 10 sekund, ale zawsze to coś więcej, jak czujecie się tak mało bezpiecznie, czemu jeszcze nie macie legalnego czarnoprochowca ?? Powiem dlaczego: bo nie ma takiej potrzeby puki co. Pomimo tych jazd w temacie że ludzie są tacy czy inni, to jednak dekli którzy łażą po ulicy i zmuszają nas do użycia broni przeciwko nim nie ma zbyt wielu.

Daniel_85 napisał(a):
A gdyby te przysłowiowe kaczki miały czym się bronić to jedyną ofiarą byłby właśnie ten psychol.
JAK pytam grzecznie ?? idziesz z legalnie zakupioną bronią, nabitą, gotową do strzału, ale masz zamiar się tylko bronić, wychodzi z tłumu typek, wyjmuje pistolet i strzela Ci w głowę, bo taki miał zamiar, bo ma zryty baniak.. w którym momencie pomogła Ci Twoja broń ??
Są sytuacje że pomoże, nie przeczę, ale posiadając broń za paskiem nie jesteś nieśmiertelny i nie uchronisz się przed takim oszołomem. Piszecie jakby był jeden rodzaj ataku przez bandziora: wchodzi na podwórko ukraść samochód, Ty to widzisz, wyciągasz pistolet i strzelasz.. a co z pozostałymi sytuacjami ??
Skoro przytaczamy jako przykład samochody, to tak samo jest jak kupisz super furę, pójdziesz na szkolenie z bezpiecznej jazdy, nauczysz się pokonywać zakręty kontrolowanym poślizgiem, po czym wpadasz w poślizg i walisz w drzewo stojące obok drogi i giniesz.. tylko nie wyjeżdżajcie z tematem wycinki drzew przy drodze :P

Kyokushin napisał(a):
A Macierewicz, to akurat super gość.
Najlepszy :P


Mi chodzi o bezpieczeństwo. Jak ktoś nie pilnuje broni, to ma pecha. Równie dobrze może wejść pod samochód rozmawiając przez telefon, a dziecko może zadźgać rodzica nożem kuchennym.

Nie rozumiesz jak to działa. Każdy ma broń i jest bandyta. Bandyta wyciąga broń, strzela w kogoś, a reszta strzela w niego. Świadomość nieuchronnej śmierci mocno hamuje zapędy bandytów.

Teraz jest tak, ze 1 bandyta ma broń, reszta nie, więc on wyjmuje ją i strzela jak do kaczek - przykład - Bravik, gejowski klub, albo cokolwiek w no gun zone.
To się zdarza, a jednak noże kuchenne i telefony nie wymagają pozwolenia.

I nie - czarnoprochowce to nie są jednostrzałowce. To są normalne rewolwery, możesz mieć ze sobą nabite bębny, które będziesz zmieniał, jak rambo magazynki, każdy ma 6 strzałów.
Są dostępne, mało kto nosi, jeszcze mniej używa, i jak widać argumenty że ludzie się wystrzelają są kompletnie nie trafione, bo jakoś się nie wystrzelali do tej pory.

Co za problem mieć czarnoprochowca i palnąć komuś w łeb? Żaden, co więcej, w chwili obecnej odejdziesz sobie i nikt Ci nic nie zrobi. Jakby ludzie byli dozbrojeni, to byś nie odszedł żywy.

Natomiast, bandzior nie ma legalnego czarnoprochowca, on ma nielegalnego glocka. Skoro mogę mieć legalnego czarnoprochowca, to czemu mam nie móc mieć legalnego glocka, takiego jak bandzior?

Tak więc co zmieni możliwość posiadania glocka? W praktyce zmieni tyle że potencjalna ofiara będzie miała trochę lepszy, nieco łatwiejszy w obsłudze, bezpieczniejszy dla niej i dla otoczenia, sprzęt, niż może mieć obecnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Kyokushin napisał(a):
I nie - czarnoprochowce to nie są jednostrzałowce. To są normalne rewolwery, możesz mieć ze sobą nabite bębny, które będziesz zmieniał, jak rambo magazynki, każdy ma 6 strzałów.
to tym bardziej nie wiem dlaczego jeszcze nie noszą ich ludzie będący za powszechnym dostępem do broni ?
Kyokushin napisał(a):
Są dostępne, mało kto nosi, jeszcze mniej używa, i jak widać argumenty że ludzie się wystrzelają są kompletnie nie trafione, bo jakoś się nie wystrzelali do tej pory.
jak mają się wystrzelać jak nie noszą tej broni.. :niepewny:
Rozumiem fakt świadomości złodzieja który wie że wokół każdy ma spluwę więc nie wyciąga swojej.. ale czy u nas jest aż tak źle że każdy musi nosić broń za paskiem ? ma to uzasadnienie w miejscach gdzie zagrożenie jest duże, ale u nas, na co dzień ?? chyba aż tak źle nie jest :niepewny:

Dlatego jeden z punktów wniosku:
Cytuj:
należy określić cel, do jakiego miałaby być ona przeznaczona, np:

do ochrony osobistej (trzeba przy tym wykazać, że wnioskodawca podlega zagrożeniu "realnemu, trwałemu i ponadprzeciętnemu")

Przez ten punkt nie dostaniemy pozwolenia, bo nie żyjemy w takim miejscu, ponadprzeciętnie niebezpiecznym. A zagrożenie jest tym że ktoś Cię odstrzeli takie samo jak na mało ruchliwej drodze, że wjedzie w Ciebie samochód.. ten jeden akurat.

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:55 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Kyokushin napisał(a):
DanyU napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
Ja ją będę nosił naładowaną za paskiem. Nie jestem praworządny.
to już nie chodzi o praworządność a o bezpieczeństwo, był już przytaczany przypadek śmiertelnego postrzelenia matki przez córkę ;/

Kyokushin napisał(a):
Poza tym, już teraz można nosić nabitego czarnoprochowca za pazuchą
no to w czym problem ?? Każdy kto chce tak bardzo posiadać broń, proszę bardzo. Wiem że to jednostrzałowce, a nabicie takiej spluwy nie trwa 10 sekund, ale zawsze to coś więcej, jak czujecie się tak mało bezpiecznie, czemu jeszcze nie macie legalnego czarnoprochowca ?? Powiem dlaczego: bo nie ma takiej potrzeby puki co. Pomimo tych jazd w temacie że ludzie są tacy czy inni, to jednak dekli którzy łażą po ulicy i zmuszają nas do użycia broni przeciwko nim nie ma zbyt wielu.

Daniel_85 napisał(a):
A gdyby te przysłowiowe kaczki miały czym się bronić to jedyną ofiarą byłby właśnie ten psychol.
JAK pytam grzecznie ?? idziesz z legalnie zakupioną bronią, nabitą, gotową do strzału, ale masz zamiar się tylko bronić, wychodzi z tłumu typek, wyjmuje pistolet i strzela Ci w głowę, bo taki miał zamiar, bo ma zryty baniak.. w którym momencie pomogła Ci Twoja broń ??
Są sytuacje że pomoże, nie przeczę, ale posiadając broń za paskiem nie jesteś nieśmiertelny i nie uchronisz się przed takim oszołomem. Piszecie jakby był jeden rodzaj ataku przez bandziora: wchodzi na podwórko ukraść samochód, Ty to widzisz, wyciągasz pistolet i strzelasz.. a co z pozostałymi sytuacjami ??
Skoro przytaczamy jako przykład samochody, to tak samo jest jak kupisz super furę, pójdziesz na szkolenie z bezpiecznej jazdy, nauczysz się pokonywać zakręty kontrolowanym poślizgiem, po czym wpadasz w poślizg i walisz w drzewo stojące obok drogi i giniesz.. tylko nie wyjeżdżajcie z tematem wycinki drzew przy drodze :P

Kyokushin napisał(a):
A Macierewicz, to akurat super gość.
Najlepszy :P


Mi chodzi o bezpieczeństwo. Jak ktoś nie pilnuje broni, to ma pecha. Równie dobrze może wejść pod samochód rozmawiając przez telefon, a dziecko może zadźgać rodzica nożem kuchennym.

Nie rozumiesz jak to działa. Każdy ma broń i jest bandyta. Bandyta wyciąga broń, strzela w kogoś, a reszta strzela w niego. Świadomość nieuchronnej śmierci mocno hamuje zapędy bandytów.

Teraz jest tak, ze 1 bandyta ma broń, reszta nie, więc on wyjmuje ją i strzela jak do kaczek - przykład - Bravik, gejowski klub, albo cokolwiek w no gun zone.
To się zdarza, a jednak noże kuchenne i telefony nie wymagają pozwolenia.

I nie - czarnoprochowce to nie są jednostrzałowce. To są normalne rewolwery, możesz mieć ze sobą nabite bębny, które będziesz zmieniał, jak rambo magazynki, każdy ma 6 strzałów.
Są dostępne, mało kto nosi, jeszcze mniej używa, i jak widać argumenty że ludzie się wystrzelają są kompletnie nie trafione, bo jakoś się nie wystrzelali do tej pory.

Co za problem mieć czarnoprochowca i palnąć komuś w łeb? Żaden, co więcej, w chwili obecnej odejdziesz sobie i nikt Ci nic nie zrobi. Jakby ludzie byli dozbrojeni, to byś nie odszedł żywy.

Natomiast, bandzior nie ma legalnego czarnoprochowca, on ma nielegalnego glocka. Skoro mogę mieć legalnego czarnoprochowca, to czemu mam nie móc mieć legalnego glocka, takiego jak bandzior?

Tak więc co zmieni możliwość posiadania glocka? W praktyce zmieni tyle że potencjalna ofiara będzie miała trochę lepszy, nieco łatwiejszy w obsłudze, bezpieczniejszy dla niej i dla otoczenia, sprzęt, niż może mieć obecnie.


Bardzo dobre wyjaśnienie tematu..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 15:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Kyokushin napisał(a):
Skoro mogę mieć legalnego czarnoprochowca
masz takiego ??

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 16:07 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7013
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
prawda jest niestety właśnie taka, że psychol albo zdobędzie broń nielegalnie albo załatwi cię nożem lub czymkolwiek pod ręką albo i gołymi rękoma DanyU a my nor,alnie ludzie nie mamy się jak bronić bo nie mamy czym......

Czyli mamy taki efekt, że psychopaci i tak mają broń a normalni ludzie niestety nie.

Po drugie dobry pistolet 50zł nie kosztuje także byle kto tego i tak nie kupi

A w zasadzie podobno jest demokracja każdy jest wolny ma prawo o sobie stanowić ale bronić to się nie wolno tylko wypnij dupę, żeby ktoś mógł cię zgwałcić i nie utrudniaj mu to będzie mniej bolało???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 16:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 7087
Lokalizacja: Des Plaines
Moje BMW: X5
Kod silnika: B58
Garaż: X5xDrive40i
viewtopic.php?f=6&t=173355
Yamaha Raider 113
viewtopic.php?f=60&t=171144
Honda Odyssey EXL
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=170305

Byle:
BMW M3
viewtopic.php?f=89&t=172379
Lincoln Towncar Signature
viewtopic.php?f=55&t=173138
Audi Q5
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=159296
BMW F800R
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=166182
F10 535i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 95&start=0
BMW 335is
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163089
Mercedes S600 V12
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164699
E60 535xi
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=162470
E90 335i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121648
E53 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=40314
W niemczech wlasnie gosc ranil 50 osob w kinie, a tam chyba nie mozna kupic broni w kazdym warzywniaku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 16:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Daniel_85 napisał(a):
Tomek napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
A teraz normalny, zdrowy człowiek nie może posiadać broni, za to napastnik taką bronią bez problemu dysponuje i idzie na pewniaka..


Bzdura, w Polsce jest powszechny dostęp do broni, to tylko wasz problem że wam się nie chce.


Jakbym czytał wypowiedź kogoś z .N albo kod, w sumie na jedno wychodzi..
Realia są takie, że wydajesz kasę, tracisz czas na badania i inne rzeczy a na końcu okazuje się, że nie dostaniesz pozwolenia, bo nie i już..


Bzudra. Uznaniowość została zniesiona w ostatniej nowelizacji. Teraz posiadanie broni w Polsce jest tak samo trudne jak posiadanie prawa jazdy i samochodu. Czy tu też byście chcieli tak jak Pan Cejrowski? Bez prawa jazdy i obowiązkowego ubezpieczenia, w sumie jestem za :ok: :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 18:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Zdzira 850I napisał(a):
a my nor,alnie ludzie nie mamy się jak bronić bo nie mamy czym......
no przecież można mieć czarnoprochowce, to co za problem ?? kup, strzelaj do każdego obcego którego zobaczysz na podwórku bo to potencjalny zabójca, no bo przecież nikt nie będzie czekał aż bandzior wyciągnie broń i strzeli, tak rozumiem wasze wypowiedzi, strzelać zanim oni strzelą.. spoko, tylko jak ocenić to czy to wróg czy tylko chory na zespół touretta koleś krzyczący akurat w naszym kierunku :kwasny:

Widzicie jedną stronę medalu, ale jest masa zagrożeń wynikających z posiadania powszechnego broni, o czym już pisaliśmy, ale wy tego nie przyswajacie. A to próbuję wam przekazać, bo podkreślam po raz kolejny, że nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem, bo to zbyt poważna sprawa żeby ot tak sobie pikietować hasła BROŃ DLA KAŻDEGO, co wy właśnie robicie i co jest bzdurą totalną.

Piszecie o powszechnym dostępnie do aut, ale jak własnie Tomek napisał, nie jest to takie proste, prawko kosztuje, egzaminy są i trudne i zarazem głupie, samochodu też nie kupisz za paczkę fajek, ale ludzie robią prawka i kupują samochody bo wiedzą że są one im potrzebne. Gdyby z bronią było tak samo (że jest potrzebna), jestem przekonany że wniosków o pozwolenie było by składanych więcej niż obecnie.
Idąc dalej w przykład samochodów, dajmy wszystkim wolną rękę, niech każdy jeździ bez prawka i kursów, no bo przecież uważacie ze większość to normalni ludzie potrafiący ocenić jakie szkody mogą wyrządzić jak na przykład przekroczą prędkość, dajmy im dotację na samochody, niech każdy jeździ.. wyobrażacie to sobie ?? ja nie :wstyd:

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 21:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 7087
Lokalizacja: Des Plaines
Moje BMW: X5
Kod silnika: B58
Garaż: X5xDrive40i
viewtopic.php?f=6&t=173355
Yamaha Raider 113
viewtopic.php?f=60&t=171144
Honda Odyssey EXL
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=170305

Byle:
BMW M3
viewtopic.php?f=89&t=172379
Lincoln Towncar Signature
viewtopic.php?f=55&t=173138
Audi Q5
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=159296
BMW F800R
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=166182
F10 535i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 95&start=0
BMW 335is
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163089
Mercedes S600 V12
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164699
E60 535xi
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=162470
E90 335i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121648
E53 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=40314
To o czym pisalem wczesniej, jak jakis psychol czy fanatyk bedzie chcial zrobic krzywde ludziom to i tak zrobi bez wzgledu czy bedzie przyzwolenie na posiadanie broni przez obywateli czy nie.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy- ... eim/z27xm3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 21:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Hakelbery napisał(a):
To o czym pisalem wczesniej, jak jakis psychol czy fanatyk bedzie chcial zrobic krzywde ludziom to i tak zrobi bez wzgledu czy bedzie przyzwolenie na posiadanie broni przez obywateli czy nie.
niestety, jak nie pistoletem, to armatą, jak nie armatą to trotylem czy innym dziadostwem :/
A teraz sobie wyobraźmy, idziemy do eleganckiej restauracji, jest lato, każdy lekko ubrany, kobiety eleganckie torebki, faceci w koszulach typu slim, i co ? każdy ma przy sobie glocka ?? albo na plaży, gdzie zawsze każdy bierze minim rzeczy ze sobą.. albo na siłownię, i co, na bieżnie popylasz z kałachem na plecach bo przecież jakiś terrorysta może nas zaatakować ?? no nie ma szans że dając nam możliwość posiadania broni każdy będzie ja nosił wszędzie..

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 21:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 146
Moje BMW: 435i
DanyU napisał(a):
A teraz sobie wyobraźmy, idziemy do eleganckiej restauracji, jest lato, każdy lekko ubrany, kobiety eleganckie torebki, faceci w koszulach typu slim, i co ? każdy ma przy sobie glocka ?? albo na plaży, gdzie zawsze każdy bierze minim rzeczy ze sobą.. albo na siłownię, i co, na bieżnie popylasz z kałachem na plecach bo przecież jakiś terrorysta może nas zaatakować ?? no nie ma szans że dając nam możliwość posiadania broni każdy będzie ja nosił wszędzie..


Dokładnie pisałem o tym wcześniej.

A jak czytam, że prochowce są dostępne, to faktycznie zastanawiam się o co wam chodzi?
Chcecie się bronić to kupcie sobie prochowca i się brońcie.

Potem będzie, że glock lepszy, a jak glock to czemu nie można kałacha, dubeltówkę, RPG?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 21:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 7087
Lokalizacja: Des Plaines
Moje BMW: X5
Kod silnika: B58
Garaż: X5xDrive40i
viewtopic.php?f=6&t=173355
Yamaha Raider 113
viewtopic.php?f=60&t=171144
Honda Odyssey EXL
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=170305

Byle:
BMW M3
viewtopic.php?f=89&t=172379
Lincoln Towncar Signature
viewtopic.php?f=55&t=173138
Audi Q5
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=159296
BMW F800R
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=166182
F10 535i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 95&start=0
BMW 335is
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163089
Mercedes S600 V12
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164699
E60 535xi
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=162470
E90 335i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121648
E53 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=40314
DanyU,

Teraz to sam popadasz w skrajnosci w srajnosc. W stanach gdzie mozna posiadac broni jest to wszystko scisle okreslone i np. NIE MOZESZ JEJ PRZY SOBIE NOSCIC. Moze byc w futerale, rozladowana. Nie moze byc w kaburze przy pasku czy jak rambo kalach na plecach i sznur amunicji na szyji. Policja, fbi itp moze miec przy sobie bron. Texas jest tutaj wyjatkiem, tam mozesz miec bron przy sobie, oni maja inne prawa jak ze wszystkim innym zreszta ;) wracajac do tematu, mozesz miec bron w domu, mozesz przewozic w aucie ale w futerale w bagazniku i rozladowana. Jak idziesz na strzelice to moze ja miec przy sobie rozladowana ale jak ktos Cie zlapie w centrum mista z pistoletem to bedziesz mial klopoty bo strzelnice sa na przedmiesciach. Inny przepisem ktory zapobiega wypadkom/zabujstwom jest to ze nie mozesz isc do sklepu i kupic sobie od tak broni, nawet jesli masz pozwolenie. Musi minac conajmniej 24 godziny(lub 48).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 21:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Hakelbery napisał(a):
Texas jest tutaj wyjatkiem, tam mozesz miec bron przy sobie, oni maja inne prawa jak ze wszystkim innym zreszta


Akurat wyjątkiem to jest Illinois gdzie open-carry jest całkowicie zabronione (oprócz tego w DC, FL i NY). W większości stanów jest legalne przy czym przepisy są bardzo różne (tylko z licencją, naładowana bądź nie, broń krótka vs długa, tylko określone rejony danego stanu, shall-issue vs may-issue, kiedy concealed-carry zmienia się w open-carry itp.). A w Teksasie open-carry jest dopiero od tego roku, to był w ogóle pierwszy stan który tego zakazał ponad 125 lat temu.


A tak to wygląda w stanie Oregon ;)


_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 21:54 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 146
Moje BMW: 435i
Hakelbery napisał(a):
DanyU,

Teraz to sam popadasz w skrajnosci w srajnosc. W stanach gdzie mozna posiadac broni jest to wszystko scisle okreslone i np. NIE MOZESZ JEJ PRZY SOBIE NOSCIC


Czyli np. Ci co byli w klubie może mieli broń, ale nie przy sobie bo nie można nosić ze sobą??
To faktycznie można się bronią obronić w USA własną bronią :hurra:
I to co pisałem wcześniej - wszyscy mają, a jakoś nie słyszałem, żeby tych przypadków samoobrony było dużo...

To faktycznie posiadanie broni w USA jest super, bo wtedy kiedy będziemy ją potrzebowali to akurat będzie albo w domu w sejfie, albo w bagażniku samochodu, który zaparkujemy przed knajpą do której poszliśmy na kolację, a wpadł jakiś wariat i zaczął strzelać. BRAVO


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL