BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 23 maja 2013, 22:41 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 33
Posty: 7716
Lokalizacja: Bolesławiec
Garaż: Mercedes E63 AMG 514KM 2007
Audi A4 b9 2.0TFSI 252KM 2018
Ja mam 17 oddanych skoków ze spadochronem, na bungee skakałem tylko raz z takiego wyciągu, ale chciałbym z jakiegoś mostu sobie skiknąć. Chciałbym polatać szybowcem albo motolotnią

_________________
Kiedy ostatni raz wstałeś i pojechałeś na przejażdżkę. Nie dokądś, nie po coś-po prostu by pojeździć. To jest wspaniałe. Bez Telefonu.
Nic mi nie przeszkadza. Tylko ja w mojej małej metalowej skorupie. Czas do myślenia, uporządkowania myśli.
Jeremy Clarkson


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 24 maja 2013, 13:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Mnie jakoś w sumie nie ciągnie do skoków ale siostra ma skakać i jak będzie więcej osób to zniżka 200zł więc się zgodziłem :rotfl:
Nie ciągnie mnie do typowych skoków, ale do czegoś takiego bardzo


Tylko trochę droga zabawa o ile to jeszcze do przełknięcia to zdecydowanie zbyt ryzykowna...

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 24 maja 2013, 13:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Łosz kur aawa tak to bym mógł na zajęcia latać :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 24 maja 2013, 15:19 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 40
Posty: 5953
ale faza .............................jaki orgazm :hyhy: :hyhy:

_________________
Typer 12/2012-I miejsce
Typer 01/2013-II miejsce...Typer 02/2013-III miejsce...Typer 03/2013-III miejsce...Typer 04/2013-I miejsce..Typer 09/2013-II Miejsce...Typer 12/2013-II miejsce...Typer 03/2014-III miejsce...Typer 05/2014-III Miejsce...Typer 10/2014-II miejsce...Typer 11/2014-II...Typer 12/2014-I..Typer 11 / 2015 - II...Typer 04/2016-III...Typer 08/2016-II..Typer 09/2016-III..Typer 10/2016-III..Typer 05/2017=II...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 24 maja 2013, 17:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 4254
Lokalizacja: okolice Kępna
Moje BMW: E38 735i
Kod silnika: M62
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166789
aniołki napisał(a):
ale faza .............................jaki orgazm :hyhy: :hyhy:

Hehe :D

Nieźle to wygląda :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 26 maja 2013, 17:55 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 489
Lokalizacja: 3CITY
Moje BMW: e46T
Kod silnika: m57+
robiłem kurs Aff 2 lata temu ale za sporo mniejsze pieniądze niż 5tys. - wszystko zależy od miejsca gdzie chcesz to zrobić - najtańsze opcje można znaleźć po 2,5K tylko trzeba szukać na forach o tej tematyce, a nie w google, gdzie przeważają kursy dla bananów :)

moje marzenie, planuje za 2 lata je spełnić :


tu fajna oferta znajomego, 200zł za skok ale tylko dla osób po AFF. Ja planuje skoczyć w ostatni weekend czerwca, piszę się ktoś z forum ? Obrazek


Ostatnio edytowano 27 maja 2013, 16:08 przez godzio, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 27 maja 2013, 01:05 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Ten basejumping widziałem jakis czas temu niedawno, i mnie po prostu zamruwało w takim byłem szoku, a jak jeszcze zacząłem rozkiminiać, cos sie w takim locie dzieje, i na czym ten lot polega i jakie w związku z tym są szanse na awaryjne ominięcie czegoś czy zmiane kierunku lotu, to byłem w jeszcze wiekszym szoku.... po prostu masakra nie z tej ziemi :przestraszony:

Przy tym skydivingu w grupie, kiedys jakis kolo opowiadał jak to wygląda, że sie leci ponad 300 km/h i co sie dzieje jak są ludzie niezgrani, jak łatwo sie zmienia prędkość, zwalnia, przyśpiesza jeszcze bardziej, i co sie dzieje jak ktoś na kogoś wpadnie... podawał przykład jak dwóch kolesi apmutowało sobie w locie nawzajem nogi :zakrecony:

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 27 maja 2013, 18:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Boogie napisał(a):
Ten basejumping widziałem jakis czas temu niedawno, i mnie po prostu zamruwało w takim byłem szoku, a jak jeszcze zacząłem rozkiminiać, cos sie w takim locie dzieje, i na czym ten lot polega i jakie w związku z tym są szanse na awaryjne ominięcie czegoś czy zmiane kierunku lotu, to byłem w jeszcze wiekszym szoku.... po prostu masakra nie z tej ziemi

gdzieś kiedyś przeczytałem, z czym zresztą całkiem się zgadzam, że to najbardziej ekstremalny sport świata. pierwszy filmik widziałem dawno temu, najlepsza jest pogawędka na końcu, jakby skończyli grać w szachy :rotfl:
na ziemi jest podobno tylko kilka miejsc gdzie można "bezpiecznie" uprawiać ten sport, na stronie producenta kombinezonów nie mają modelu dla początkujących :suchy: :rotfl:
podobno ktoś kiedyś przyczepił sobie jakiś silnik na plecy, latał sobie przez 15 min bo na tyle miał paliwo.
Awaryjne ominięcie? wydaje mi się że goście co latają i żyją jakiś refleks mają, jak odpowiednio wcześnie zareagują to potrafią sprawnie zmienić kierunek lotu ale bez silnika droga jest tylko jedna - w dół, go góry nie poleci. Mnie zawsze zastanawia jakie tam są przeciążenia, ile trzeba mieć siły w rękach żeby się tak trzymać, prędkość mają niemałą. Widoki uberalles, szczególnie jak przelatuję się tuż nad skałami albo między drzewami :zdziwko: :oczami:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 27 maja 2013, 18:17 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
W trzymaniu pozycji mocno pomaga sam kombinezon który się pompuje powietrzem :)
Niedawno trafiłem na naprawdę kozackie nagranie z takich lotów gdzie powyższe to amatorszczyzna :hyhy: Jak odnajdę to wrzucę :)

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 28 maja 2013, 14:32 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
trollu napisał(a):
Awaryjne ominięcie? wydaje mi się że goście co latają i żyją jakiś refleks mają, jak odpowiednio wcześnie zareagują to potrafią sprawnie zmienić kierunek lotu ale bez silnika droga jest tylko jedna - w dół, go góry nie poleci

Wiesz, tylko tu chodzi też o inną kwestie, mianowicie że jak zawieje jakiś wiaterek, odbije sie podmuch od ściany czy grani, to zniesie "skoczka" gdzieś na bok czy w innym kierunku, a wtedy oni nie mają żadnej rezerwy na manewry.
Brak rezerwy wynika stąd, że oni spadają cały czas, i stąd mają siłę nośną że nie lecą jak kamień w dół.
Jakby chciał ominąc nagle jakąś przeszkodę, to musi odbić w bok i trochę do góry, i w tym momencie traci prędkość poziomą która daje siłę nośną i zaczyna lecieć do dołu.
To samo jakby zaczął lecieć za bardzo w poziomie, wtedy też utrata siły nośnej i spadanie ku ziemi.... Z tego spadania ku ziemi pewnie można wyjść, i znowu sie ślizgać tak jak oni to robią, ale myślę że żaden z nich nie miał okazji przetrenować realnie takiej sytuacji...poza tym musi być miejsc do takiego wyprowadzenia, a jak oni tak śmigają nad tymi skałami to tam nie ma szansy na nic....

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 28 maja 2013, 14:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
Ale prznajmniej jak jebnie to nie ma co zbierać ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 28 maja 2013, 15:23 
Offline
Forumowicz

Posty: 159
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B30
Jako że mnie się przytrafiło kilka skoków to też napiszę co nieco. Skoki na "gumie" fajne ale jak wyskokość jest większa niż 100m w przeciwnym razie strasznie krótko się leci. Na początek może być ale jak komuś to podpasuje to 50 czy 60m to za mało.
Skoki na linie, moim zdaniem są najbardziej ekstremalne z naziemnymch i bez spadochronu i zawsze doznawałem największych emocji przy tych skokach. Fajna zabawa ale trzeba być troche szalonym żeby się na to decydować.

Teraz skoki z samolotu... Niestety mam oddane tylko 21 skoków (czego bardzo żałuje ale na tamte czasy siano mi szło na szkołe) i to jeszcze ponad 10lat temu. Niestety nie da się ich porównać ze skokami na banji czy z liną. To jest zupełnie inny poziom, inny stopień wtajemniczenia. Na linie czy gumie nie ma czasu na podziwnianie okolicy, albo na zastanowienie się co się stanie jak główny się nie otworzy... Tą jedną krótką chwilę czułem naprawdę że żyję. A po całym dniu skoków na wieczór piwo skakowało jak napój bogów. Nie da się tego porównać z niczym na świecie...

Kurs z kilkoma skokami kosztuje w granicach 1,3 - 2tys zł także to nie są nie wiadomo jak wysokie ceny. Dziś po AFF można od razu skakać z 4km. Jak tylko mi dzieci trochę odrosną to na pewno wrócę do skoków. Nie wiem czy kiedyś spróbuje skakać z wingsuit'em ale nie mówię też że napewno nie. Zobaczymy co życie przyniesie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 29 maja 2013, 06:28 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 39
Posty: 78
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: e60
Garaż: Jest:
E60 520d
Było:
E92 335d
E39 520i
E36 Z3 1,8i
Skakałem 5 razy w życiu Polecam ;] wrażenia zostają na całe życie ;]

_________________
Marzenia wydają się głupie tylko ludziom, którzy ich nie mają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 1 czerwca 2013, 16:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1197
Moje BMW: POLO 9N
Kod silnika: Wesołe TDI
Skakałem na bungy w zakopanym z 90 m i szczerze polecam :super: w wakacje po 18 jest plan na skok ze spadochronem,zobaczymy jak będzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 4 czerwca 2013, 20:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
waskii napisał(a):
Ale prznajmniej jak jebnie to nie ma co zbierać ;)



Oj tam ;) Jeb (nomen omen) Corliss miał wypadek na skrzydle i przeżył.

Skoki w górach to jedno, ale skumajcie to:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 6 września 2013, 18:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 9 lutego 2014, 13:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
odkopuje

w 10.20 było baardzo blisko, w sumie to mają chyba niezłą sterowność nawet. chyba nigdzie nie można zobaczyć lepszych widoków :oczami:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 9 lutego 2014, 15:11 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
jakiś rok temu, jakbym sobie szedł po górach, i zobaczył nagle akcje z 3:50, to bym już se w tych górach został i w tym lesie, bo bał bym sie powiedzieć co w tych górach widziałem a potem bym założył kościół wyznawców cywilizacji pozaziemskich i wystąpił u Macieja Trojanowskiego w strefie 11. :przestraszony:

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 9 lutego 2014, 15:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608


1:40 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Skok spadochronowy
PostNapisane: 10 lutego 2014, 19:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Dla tych co jeszcze nie widzieli:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL