BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 13:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wysyłka felg
PostNapisane: 18 września 2011, 08:02 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Witam!

Nigdy nie kupowałem, ani nie wysyłałem nigdzie felg, więc nie wiem jak to wygląda. Pewnie jeszcze w tym roku opchnę 4alu 16/7". Chciałem się spytać o najkorzystniejsze ceny wysyłek (gdzie?), oraz przede wszystkim jak zapakować takie felgi? 4 czy 2 paczki? Wystarczy ostreczować, czy folia bąbelkowa, czy może jakiś karton jest konieczny? Chciałbym jak najmniej się przy tym narobić, gdyż z definicji ludzi urodzonych w niedziele, jestem dość leniwy. Naklejka z numerem przesyłki bezpośrednio na felgę pewnie nie przejdzie co? ;)

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 18 września 2011, 08:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1420
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 Karawan
Garaż: Nie ma....
Dwa lata temu kupowałem stalówki, i przyszły do mnie zapakowane w folię bąbelkową, sporo jej było, plus solidnie ostreczowane i jeszcze taśmą były przejechane solidnie. Tak że niestety ale będziesz musiał troszkę nad tym popracować ;) aha ranty były obłożone tekturą i były zapakowane po dwie razem.

A co do cen, to pojęcia nie mam co i jak, ale na stronach firm kurierskich bedziesz miał ceny.


Ostatnio edytowano 18 września 2011, 08:33 przez Owad, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 18 września 2011, 08:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
Więc tak... :)

Robisz 2 paczki po 2 felgi. Pomiędzy felgi włóż jakiś kawałek kartonu żeby felgi się o siebie nie porysowały. Następnie owiń je folią streczową (nie wiem jak to się pisze) na sztywno. Ja brałem jeszcze pod spód papier albo folię bąbelkową. Następnie zamawiasz kuriera (ja korzystam z kurjerzy.pl), drukujesz papiery do przesyłki (dostaniesz je po zamówieniu kuriera na maila) i czekasz na pracownika, który odbiera od Ciebie przesyłkę

Odnośnie opłat. Jest spora różnica w cenach jeśli przekroczysz daną wagę. Np. paczka do 15kg. kosztuje 20, a od 15 do 30kg. - 35 zł. (ceny przykładowe). Jeśli paczka będzie ważyła np. 17kg. to spokojnie możesz wpisać... 14kg. ;) Nikt tego nie sprawdza. Poza tym za np. koła, płacisz dodatkową opłatę 8 zł. Przy 2 paczkach to jest kwota 16 zł. Zawsze możesz jej uniknąć i po owinięciu w folię streczową, felgi włożyć jeszcze do dużego pudełka i nie zaznaczać, że są to felgi, a coś innego. Trzeba sobie jakoś radzić ;)

Do 500 zł. masz darmowe ubezpieczenie. Czyli paczkę z 2 felgami masz ubezpieczoną na 500 zł. 4 felgi - 2 paczki = 1000 zł.

Jak dobrze pamiętam to płaciłem ok. 25 zł. za jedną paczkę czy komplet felg (2 paczki) wysyłałem za ok. 50 zł. Jeżeli wstępnie zainteresuje Cię ta oferta to sprawdzę dokładnie cennik tej firmy :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 18 września 2011, 08:45 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Ok, dzięki, o to chodziło. Na razie się nie pali, więc co do złotówki nie potrzebuję znać ceny, chodziło mi tylko o całokształt. Podasz tylko nazwę firmy Binta?

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 18 września 2011, 09:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
mroova81 napisał(a):
Podasz tylko nazwę firmy Binta?


Tak jak pisałem, korzystam z usług kurjerzy.pl, a firmy kurierskie, które mają z nimi zawartą umowę to UPS i DHL :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 18 września 2011, 15:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1149
Lokalizacja: KCH
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M52B20
Ja w ostatni piątek wysyłałem felgi 17" x 7,5J (takie jak w podpisie) , 2 z oponami , 2 bez . Ja wysłałem Pocztą Polską , ale wszystkie osobno . Każdą od czoła (tam gdzie są ramiona felgi) obłożyłem kartonem , do tego dużo foli streechowej i ją podwijałem tak żeby chroniła rant . Żeby było taniej wysłałem 3 x jako zwykłe przesyłki , a tylko jedną jako pobranie , gdzie kasa mi przyjdzie na konto (zależy mi na czasie kiedy dojdzie do mnie kasa) . Za wszystko zapłaciłem 132 zł + 21 zł za folie streechową której 3/4 zostały :) W sumie nie taki diabeł straszny jak go malują :super:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 18 września 2011, 17:32 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Ja wysyłałem za pośrednictwem http://www.tani-kurier.pl/.
Działa to tak, że zamawiasz kuriera, wpłacasz kasę i jak zaksięgują wpłatę, to odbiorą Twoją paczkę. Na stronie możesz sobie wyliczyć koszt.
Na stronie jest napisane, że trzeba wszystko owinąć kartonem, ale to nie prawda - wystarczy stretch. Ja na Twoim miejscu zabezpieczył bym felgi w jakiś sposób. Firmy kurierskie często mają zapis w regulaminie, że paczka musi wytrzymać upadek z jakiejś niewielkiej wysokości.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 18 września 2011, 18:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
RoMaN napisał(a):
Ja w ostatni piątek wysyłałem felgi 17" x 7,5J (takie jak w podpisie) , 2 z oponami , 2 bez . Ja wysłałem Pocztą Polską , ale wszystkie osobno . Każdą od czoła (tam gdzie są ramiona felgi) obłożyłem kartonem , do tego dużo foli streechowej i ją podwijałem tak żeby chroniła rant . Żeby było taniej wysłałem 3 x jako zwykłe przesyłki , a tylko jedną jako pobranie , gdzie kasa mi przyjdzie na konto (zależy mi na czasie kiedy dojdzie do mnie kasa) . Za wszystko zapłaciłem 132 zł + 21 zł za folie streechową której 3/4 zostały :) W sumie nie taki diabeł straszny jak go malują :super:


Wybrałeś chyba najgorszą opcję z możliwych, jeśli chodzi o opłatę. Jak dobrze pamiętam to ja zapłaciłem za kuriera 2 (2 paczki) x 25 zł. Czyli 50 zł. , a więc 3 x mniej :)

Edit:. Moje były jednak w mniejszym rozmiarze także jakby wziąć pod uwagę kolejny przedział cenowy to wyszło by 70 zł. Czyli nie 3, a 2 x mniej

Ps. Biorąc pod uwagę, że skorzystałeś z usług Poczty Polskiej (przesyłki lubią zginąć) to ciekawe co by było jakby np. 3 doszły, a 1 zginęła ;)


Ostatnio edytowano 18 września 2011, 21:23 przez binta, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 18 września 2011, 18:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
ja zaplacilem ok 200zl za 4x 19' z oponami
ponad 50zl kosztowal fakt elementu o niestandardowym ksztalcie- kolo
takze jesli masz mozliwosc to zapakuj w pudelko

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 19 września 2011, 07:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1149
Lokalizacja: KCH
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M52B20
Mnie PP nigdy nie zawiodła jeszcze :) i życzenie kupującego było żeby przez Pocztę Polską wysłać , więc klient nasz pan :D Z tego co wiem , to długo się czeka na kasę z kurierów , nawet do 7 dni , a u mnie to w ogóle nie wchodziło w rachubę :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 19 września 2011, 09:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
RoMaN napisał(a):
Mnie PP nigdy nie zawiodła jeszcze :) i życzenie kupującego było żeby przez Pocztę Polską wysłać , więc klient nasz pan :D Z tego co wiem , to długo się czeka na kasę z kurierów , nawet do 7 dni , a u mnie to w ogóle nie wchodziło w rachubę :)


Tak, to jest prawda. Jeśli chodzi o pobranie u kurierów to różnie bywa z czasem otrzymania pieniędzy. Wracając do Poczty Polskiej, masz szczęście ;) Chociaż, kiedyś miałem kilka przypadków zaginięć przesyłek ale to było dawno, a teraz "odpukać" jest o niebo lepiej

Klient nasz Pan. Jak tak chciał to tak dostał :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 19 września 2011, 11:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1149
Lokalizacja: KCH
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M52B20
Nawet jestem miło zaskoczony felgi wysłane w piątek ok. 19 u mnie na poczcie przy PKP a dziś już są u kupca :przestraszony: , podobnie z gałką wysłane w sobotę a dziś już u gościa jest :ok: Rzeczywiście kiedyś Poczta , a dziś zmiany na duży plus ... Szczególnie że mamy podgląd przesyłek , co jeszcze do niedawna było możliwe jedynie u drogich kurierów :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 19 grudnia 2012, 12:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
binta napisał(a):
Następnie zamawiasz kuriera (ja korzystam z kurjerzy.pl), drukujesz papiery do przesyłki (dostaniesz je po zamówieniu kuriera na maila) i czekasz na pracownika, który odbiera od Ciebie przesyłkę
Trzeba zamowic kuriera 2x w przypadku gdy wysylam dwie paczki po 2 kola?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 19 grudnia 2012, 16:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
styks napisał(a):
binta napisał(a):
Następnie zamawiasz kuriera (ja korzystam z kurjerzy.pl), drukujesz papiery do przesyłki (dostaniesz je po zamówieniu kuriera na maila) i czekasz na pracownika, który odbiera od Ciebie przesyłkę
Trzeba zamowic kuriera 2x w przypadku gdy wysylam dwie paczki po 2 kola?


Kuriera zamawiasz raz, przy zamawianiu tylko tworzysz 2 takie same paczki. W razie dodatkowych pytań, pisz śmiało. W miarę możliwości, postaram się pomóc :)

Ps. Tak poza tym, to... nieźle odgrzany kotlet ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 19 grudnia 2012, 16:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1608
Tak, ale to mi przysla na maila 1 list przewozowy np na kwotę 100 zł? Czy moze przysla 2 takie same listy po 50 zł?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 19 grudnia 2012, 16:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1140
Lokalizacja: Pfaffenhofen(PAF)
binta napisał(a):
Ps. Tak poza tym, to... nieźle odgrzany kotlet

Aha.Lepiej znowu założyć nowy temat tak?Wszyscy wozicie się po tych co zakładają po raz tysięczny nowy temat a kolega zadał sobie trud poszukania starego tematu i napisania w nim.Postawa godna pochwały.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 19 grudnia 2012, 17:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
greg27, bo najlepiej (według niektórych) to jest robić nic, wtedy mamy pewność że nie popełnimy błędu :rotfl:

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 19 grudnia 2012, 21:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 11170
Lokalizacja: Przysucha
Moje BMW: E87
Kod silnika: M47S / M47T2
greg27 napisał(a):
binta napisał(a):
Ps. Tak poza tym, to... nieźle odgrzany kotlet

Aha.Lepiej znowu założyć nowy temat tak?Wszyscy wozicie się po tych co zakładają po raz tysięczny nowy temat a kolega zadał sobie trud poszukania starego tematu i napisania w nim.Postawa godna pochwały.


Uuu, widzę, że ktoś nie wstał dzisiaj tą nogą co trzeba... Kolego, troszeczkę dystansu do siebie i do tego co się czyta. Zresztą, dodane przeze mnie "przymrużenie oka" , chyba przemawia samo za siebie :]

styks, zamówisz po prostu 2 takie same usługi, opłacisz jednorazowo (ja zawsze płacę od razu poprzez internet - szybko i wygodnie), a kurier je odbierze jako jedną. Żaden problem :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 30 marca 2016, 17:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Odgrzewam.

Sprzedaje felgi jakie zostały mi po E39 i zastanawiam się jak by je ew. wysłać. Waga felgi z oponą to ~22-22,5kg.
Ta strona co binta polecał cenowo wychodzi ok. Musiałbym zamówić 2 paczki do 60kg. Przyczym nie bardzo rozumiem różnicę między "UPS Standard 60kg MAX" a "UPS Standard 60kg MAXX".
Paczka miała by wymiary coś w okolicach 70x70x70cm, to wystarczy ten MAX?

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wysyłka felg
PostNapisane: 30 marca 2016, 19:00 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
Gumiś napisał(a):
Odgrzewam.

Sprzedaje felgi jakie zostały mi po E39 i zastanawiam się jak by je ew. wysłać. Waga felgi z oponą to ~22-22,5kg.
Ta strona co binta polecał cenowo wychodzi ok. Musiałbym zamówić 2 paczki do 60kg. Przyczym nie bardzo rozumiem różnicę między "UPS Standard 60kg MAX" a "UPS Standard 60kg MAXX".
Paczka miała by wymiary coś w okolicach 70x70x70cm, to wystarczy ten MAX?

Według strony:
UPS Standard 60kg MAX
Maksymalny wymiar D+Obw - 330cm

UPS Standard 60kg MAXX
Maksymalny wymiar D+Obw - 419cm

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL