BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 19:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Policyjny postrach szos
PostNapisane: 15 maja 2006, 09:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Policyjny postrach szos


Płoccy funkcjonariusze są posiadaczami najszybszego motoru policyjnego w kraju. Honda CB 1300 jest tak mocna, że mogą na nią wsiąść tylko wybrani

Policjanci dostali motocykl wart ponad 50 tys. zł w prezencie od miasta. Jednoślad sprowadzono wprost z Japonii. Motocykliści w Płocku już mogą zacząć się bać, bo Ryszard Kijanowski, komendant miejscowej policji, dwa lata temu wypowiedział wojnę wszystkim siejącym postrach na ulicach, którzy prują z zawrotną prędkością głównymi ulicami miasta albo wieczorową porą urządzają sobie dzikie zawody.

Płockiej policji trudno było jednak do tej pory mierzyć się z motocyklistami. Nasi stróże prawa mieli wprawdzie do dyspozycji dwie hondy i dwie yamahy, ale z silnikami o pojemności 250 cm sześc. Policjanci mówili na nie "motorynki". Ratusz obiecał więc pomoc i kupił policji taką maszynę, jakiej jeszcze w żadnej polskiej komendzie nie widziano: ten motocykl ma silnik o pojemności 1300 cm sześc., moc 140 koni mechanicznych, może w trzy sekundy rozpędzić się do prędkości 100 km na godz., a jego maksymalna prędkość to 250 km na godz. - Dzięki niemu będziemy mogli skutecznie walczyć z pędzącymi jak szaleni motocyklistami - zapewniał Ryszard Kijanowski.

Hondy CB 1300 dosiadać będą tylko przeszkoleni w tym zakresie funkcjonariusze. W Płocku jest ich dwóch. Jeden z nich to starszy sierżant Tomasz Foryś, który prezentował możliwości motoru. - Prowadzi się wspaniale, motocykl jest ciężki, ma doskonałą przyczepność.



Bezczelnie skopiowane stąd


________________________________________________________________________________
A ja się zastanawiam tylko, jak ten policjant będzie miał zatrzymać uciekającego potencjalnego "dawcę nerek"... machnie mu lizakiem przy prędkości np. 160km/h, albo zajedzie drogę...?
Moim, nie zależnie od tego jak "bajeczny" byłby ten policyjny motor i jaką miałby moc, pościgi za "dawcami nerek" wprowadzą tylko jeszcze większe niebezpieczeństwo na ulicach... obym się mylił.

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2006, 11:38 
Oni sa crazy :mrgreen: Ale moze doczegos sie nada ten motor :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2006, 12:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
moim zdaniem bardzo dobrze.
,bo fotoradary to dla mnie skarbonki na ktorych zarabia firma ,fotoradar nie zlapie pijanego czy kradzionego auta.

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2006, 19:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: KT 44444
jezdziłem na takim , Szatan nie motor :!: :!: :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2006, 19:45 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
motor to sie ma pod maska.a na jednoslad mowi sie motocykl koledzy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 maja 2006, 20:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 172
Lokalizacja: W-wa/Radom
swiete slowa kornelio :)

_________________
po co pic i jechac, jak mozna zapalic i odleciec


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2006, 09:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk
Pare dobrych lat temu jak jeżdziłem na Motocrossie to byłem z kolegami w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pod Wawa. Było nas 4 po jednym chłopaku z każdej klasy reprezentatntów kadry narodowej w Motorossie. Szkolilismy ich i pokazywalismy techniki i sposoby pokonywania wszelkich trudności oraz w ogole jazdy na motocyklu. Pamietam wtedy tez dostali nowe motocykle byly to Hondy 1000 cm3 modelu juz nie pamietam. To chłopaki funcjonariusze policyjni w ogole nie mogli sie odnaleść na tych motocyklach co chwile byla jakas wywrotka a co dopiero gonić jakiegoś dawce nerek przy predkości 160 km/h. Pamietam ze na koniec tego szkolenia był test cała plejada największych gwiazd z Policji wszyscy najwyżsi stopniem no i cały szef Policji. Do testu stanąłem ja jako najmłodszy zawodnik motocrossowy z kadry narodowej i najlepszy policyjny motocyklista. Cały test polegal na tym że ja uciekalem o on miał mnie dogonić i zatrzymać. Jednak tak sie nie stalo nastolatek uciekł wyszkolonemu policyjnemu motocykliscie. Także do tej pory nie wierze w ich umiejętności i w to że kogokolwiek dogonią tym motocyklami. Wiem to z doświadczenia. Pożniej juz po tym druzgocącym dla Policji szkoleniu i teście nie zaprosili nas juz wiecej przez kolejne lata.

_________________
BMW E36 316i 1.9 Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2006, 10:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Kubabmw napisał(a):
że ja uciekalem o on miał mnie dogonić i zatrzymać


Czysto teoretyczne pytanie: jak miał to zrobić? Jak zatrzymują motocyklistów?

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2006, 11:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk
Pułkownik Zuber napisał(a):
Kubabmw napisał(a):
że ja uciekalem o on miał mnie dogonić i zatrzymać


Czysto teoretyczne pytanie: jak miał to zrobić? Jak zatrzymują motocyklistów?


Jak dobrze pamietam to miał sie zrównać ze mna zasygnalizować mi że mam zjechać po czym wyprzedzić mnie i powoli wyhamowywać az do całkowitego postoju. Oczywiście włączone musiał mieć sygnały dzwiękowe i świetlne. To jest czysto teoretyczne tak jak mowisz a wiadomo ze w praktyke jest inaczej. Problem w tym że trzeba dogonić uciekającego. Aaa jeszcze dodam że ten test nie miał miejsca na prostej drodze asfaltowej tylko był poprzedzony rożnymi przeszkodami oczywiście były elementy drogi asfaltowej ale także zwirowej badz np. piasek nie wspomne już o drewnianym belach czy wysokich muldach jednak na tym to całe szkolenie polegało aby Panowie policjani nauczyli sie gonić w kazdych nawet trudnych ekstremalnie warunkach. Jakbym gdzies poszukal jeszcze w swoich rzeczach to może bym znalazł cały plan przejazdu tego testu dla ciekawskich :D

_________________
BMW E36 316i 1.9 Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2006, 15:31 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 39
Posty: 587
Lokalizacja: kwidzyn obecnie Nederland
Moje BMW: bmw e36
Kod silnika: m52b20
mi to jakoś wygląda na wsk 4 po tuningu
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL