BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 18:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 23 marca 2012, 18:41 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 574
Lokalizacja: znad morza
Moje BMW: G31
Kod silnika: B58
Bloody napisał(a):
W wakacje 2010r pracowałem trzy tygodnie (szkoda, że tak krótko...) w sadach w Holandii. Mimo, że robota nie lekka byłem bardzo zadowolony, a dlaczego? Otóż za te trzy tygodnie pracy NA CZYSTO do kraju przywiozłem 2800zł :hyhy:
Teraz, na wakacje 2011 pracowałem dwa i pół miesiąca w kraju w dużej fabryce i przez ten okres zarobiłem łącznie ok. 2300zł. :rotfl: A


Jakaś lipna ta praca wakacyjna. 2800 zł na czysto 2010?? Za granicą?

Moje prace wakacyjne 12-15 lat temu to miałem na czysto po dwóch miesiącach 3-4 tys złotych. Ale w 1998 czy 1999 roku to była już jakaś kasa.
I robiłem to co lubiłem..Praca w Polsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 23 marca 2012, 20:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
no 2800 to w Polsce na budowie zarobisz, jak pociśniesz po 10-12 godzin dziennie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 23 marca 2012, 20:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1421
Lokalizacja: Sulechów
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Garaż: Jest: E36 320iC
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142418&start=0
Było: E36 323i:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104755&start=0
Cytuj:
Jakaś lipna ta praca wakacyjna. 2800 zł na czysto 2010?? Za granicą?


2800 na czysto za 3 tygodnie? Dla mnie to mega dużo :) A na miejscu też nie siedziałem o chlebie i wodzie, tylko pijało się Fanty, Heinekeny, słodycze jadało itp itd ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 23 marca 2012, 21:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 325
Lokalizacja: Warszawa
Rufios napisał(a):
Bloody napisał(a):
W wakacje 2010r pracowałem trzy tygodnie (szkoda, że tak krótko...) w sadach w Holandii. Mimo, że robota nie lekka byłem bardzo zadowolony, a dlaczego? Otóż za te trzy tygodnie pracy NA CZYSTO do kraju przywiozłem 2800zł :hyhy:
Teraz, na wakacje 2011 pracowałem dwa i pół miesiąca w kraju w dużej fabryce i przez ten okres zarobiłem łącznie ok. 2300zł. :rotfl: A


Jakaś lipna ta praca wakacyjna. 2800 zł na czysto 2010?? Za granicą?

:wstyd: Przecież chłopak napisał, że pracował 3 TYGODNIE, a nie 3 MIESIĄCE. Za 3 miechy wyszłoby mu około 12 000 zł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 23 marca 2012, 22:18 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
Bloody, zawsze to jest jakieś przeżycie, taki pobyt za granicą :)
Ale taka jest prawda, że pracując za granicą, nawet za te mniejsze stawki 6-7 euro/h możesz sobie pozwolić na wiele rzeczy... w PL niestety musisz sobie wiele przyjemności odmowić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 07:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1378
Lokalizacja: ESSEX
Moje BMW: F11
ja tak samo ostatnie lata non stop na emigracji głównie w Londynie
teraz zjechałem na studia do PL i mały Lodowiec zarobionych pieniędzy ciągle topnieje...
ostatnio przechodzą mnie myśli, żeby studia robić zaocznie i latać do polski co dwa tygodnie :D na weekendy :D

co do życia za granicą finansowo jest łatwiej o niebo, no i masa dziewczyn z obcych krajów :D Brazylijki lubią Polaków :D jeszcze jak masz krzyżyk na szyji i wspomnisz coś o Janie Pawle drugim :D to jesteś dla nich gość
Ogólnie spoko z nas ludzie bynajmniej w Londynie! nie wiem skąd tyle opinii że polak polakowi wilkiem
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 09:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 701
Lokalizacja: Świdnik
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
ja i tak niezapomne ostatnich przepracowanych wakacji po maturze byłem w sumie 13tygodni kasy przywiozłem tyle że wystarczyło na e46, pomyślcie sobie ile w Polsce ktoś w moim wieku musiał by pracować na e46-2-3lata? I tak samo jak Bloody wydawałem też sporo na słodycze bo za nimi przepadam :P a na prawdę w Polsce gdybym chciał kupić no głupi przykład te same słodycze co w UK to nawet bym tutaj na nie , nie patrzył dlatego że tutaj po prostu szkoda mi tej "dychy" na słodycze, a tam idziesz i nie patrzysz ile co kosztuje ;)

_________________
e46 325Ci http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=133028
poprzednie auta:
e46 320d http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104425
e36 318i http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=96024
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 13:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 3336
Lokalizacja: SOSNOWIEC/LONDON
Moje BMW: e39
Kod silnika: M52b28
hey. w uk siedze juz 6 lat. dzieki bmw sport zebralem tu nawet kilka fajnych osob z ktorymi jezdzimy na roznego rodzaju zloty. pracuje jako kierowca i nienarzekam na prace. nie narobie sie za bardzo. firma w ktorej pracuje wzraca szczegolna uwage na bhp, wiec nie ma pospieszania czy przeciazania auta. anglicy traktuja u mnie w pracy polakow na rowni. na wzajem pomagamy sobie jak tos potrzebuje pomocy.
czy chcialbym wrocic do kraju?? oczywiscie . juz mi sie znudzila anglia, ale niestety nie ma dosc dobrej perspektywy dla mnie w pl. nie odkladam nie wiem jakich pieniedzy w uk. zyje na normalnym poziomie. wakacje w polsce i za granica, stary rekin do jazdy ,wyjscia do restauracji czy do barow. na wszystko starcza. jednak tesknota za rodzina i znajomymi jest ogromna. i to jest najwiekszyproblem pracy za granica.

pozdrawiam wszystkich na emigracji i wszytskich, ktorzy zyja w polsce:)

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 14:18 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Mnie zastanawia, i tu pytanie do osób, które nie pojechały do sezonowej pracy, czy wiążecie swoją przyszłość z krajem, w którym aktualnie mieszkacie, czy do końca życia będziecie skakać z kwiatka na kwiatek co jakiś czas?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 14:52 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
valdorane, jak już wcześniej pisałem w Holandii pracuje blisko 6 lat. Dosyć często jestem w Polsce (4 razy do roku- łącznie z jakieś 8 tygodni). Jednak na stałe nie zamierzam nigdzie zostać, mimo tego, że tam jest znacznie człowiekowi lepiej. W zeszłe wakacje zakupiłem auto, przystosowałem do nauki jazdy i otworzyłem u nas w kraju w "swoim" mieście Naukę Jazdy. Po pół roku już jest dobrze, są klienci i coraz więcej ludzi kojarzy moją "eLke". Firmą zajmuje się na razie sam mój ojczym, także wszystko jest w dobrych rękach, a ja odkładam dalej jakieś $$$ za granicą. Mam wielu znajomych którzy z żonami nawet pracują za granicą; za uzbieraną kasę kupili mieszkanie/domw PL, potem wrócili za granicę, bo to jeszcze remont trzeba zrobić, remont zrobiony, kasa się skończyła i co dalej. Wrócili z powrotem, bo pracy w PL nie mają, a jak jest to za małe pieniądze. Ja inaczej podchodze do tego, wolałem coś pokombinować/zaryzykować z otworzeniem czegoś, by mieć do czego wracać, nie chodzi tu o cztery kąty tylko o perspektywę jakiś dochodów u nas.

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 16:07 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
rafix, a dlaczego nie zostaniesz już na stałe w Holandii?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 16:41 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Dlaczego? To troche trudne pytanie, bo w NL nie mogę narzekać. Mam tam super przyjaciół zarówno wśród polaków jak i holendrów, mam fajna pracę za dobre $$$ ale ciągnie mnie jednak do polski. Najlepszym dniem to jest dzień, w którym pakuje auto i jadę do Polski ;) A jak już wjeżdżam w swoje tereny w Polsce to rogal z twarzy nie schodzi pomimo zmęczenia podczas podróży.
Reasumując (choć niektórzy tego pewnie nie zrozumieją); jak jestem w Holandii to jest OK, ale za każdym razem jak jestem na urlopie w Polsce to nie chce mi się wracać :rozpacz:

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 18:03 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 3826
Syndrom Sztokholmski. Wracać do kraju, którym jest źle, bo w innym kraju jest nam za dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 18:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
rafix napisał(a):
Dlaczego? To troche trudne pytanie, bo w NL nie mogę narzekać. Mam tam super przyjaciół zarówno wśród polaków jak i holendrów, mam fajna pracę za dobre $$$ ale ciągnie mnie jednak do polski. Najlepszym dniem to jest dzień, w którym pakuje auto i jadę do Polski ;) A jak już wjeżdżam w swoje tereny w Polsce to rogal z twarzy nie schodzi pomimo zmęczenia podczas podróży.
Reasumując (choć niektórzy tego pewnie nie zrozumieją); jak jestem w Holandii to jest OK, ale za każdym razem jak jestem na urlopie w Polsce to nie chce mi się wracać :rozpacz:


Mam dokładnie tak samo... ;) Jestem w Polsce prawie co 2 tygodnie na weekend. Co prawda jestem w Polsce dużo częściej
niż Ty, ale tak samo banan z twarzy mi nie schodzi :ok:
Pozdrawiam i mam nadzieję na tego spota :ok:

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 20:07 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 494
Lokalizacja: holandia
Moje BMW: 5
Kod silnika: m52b28
czekamy na info co do spota?,widzę że moje propo co do sheveninge bez odzewu :(
może ankieta?:)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 21:03 
Koło 3 lat pobytu w nl,praca to glownie produkcja,kasa jest taka ze na biezaco idzie jesli chce sie cos zobaczyc gdzies wyjsc i cos kupic ,jednym slowem żyć,milo wspominam ten pobyt,hehhe moja obecną żone tam poznałem :) hm..jedzenie w marketach gorsze niz u nas,duzo by pisac ,pozdrawiam ludzi na emigracji jak i tych co na niej byli lub bedą ;) PEACE


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 24 marca 2012, 21:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
Lukasz_S, Zazdroszczę Ci... Ja bywam w PL dwa/trzy razy do roku :/

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 25 marca 2012, 14:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
Dżordż napisał(a):
Lukasz_S, Zazdroszczę Ci... Ja bywam w PL dwa/trzy razy do roku

Teraz mam w pracy trochę więcej luzu więc jak tylko jest okazja to wracam na weekend :)
Ceny lotów są naprawdę super niskie i po 1h 45 min jestem na lotnisku w Krk :D
Teraz akurat jestem w PL i za chwilę wyruszam na lotnisko bo czas wracać :/

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 25 marca 2012, 15:24 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
Mój rekord to zakup biletu lotniczego Eindhoven-Katowice i po tygodniu z powrotem to 35 euro :hyhy: Mówie tu o całkowitym koszcie tam i z powrotem ;) Na ogół płace około 60-100 euro w obie strony, także tak jak Lukasz_S pisze ceny lotów są naprawdę tanie (taniej wychodzi niż bus, czy autobus którymi nigdy nie jeżdże, bo nie lubie).

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 25 marca 2012, 15:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 450
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Luker Co racja to racja. To i ja coś napiszę. Pracowałem w Niemczech rok czasu jako mechanik przemysłowy w firmie produkującej wygłuszenia samochodowe do BMW, grupy VAG, Saaba, Citroena, BMW mini, Forda, Mercedesa i wielu innych. (RIETER). Zarobki miedzy 2500- 3000 euro. Praca tylko po 8 godzin, fajna, miła. Wróciłem, bo jest rodzina,przyjaciele, dziewczyna. Wymeldowałem się i nie mam zamiaru nigdy tam wracać. Tutaj zarabiam 1400 zł i też żyję.


Ostatnio edytowano 25 marca 2012, 15:59 przez siergiej201988, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL