BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 18:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 18 marca 2012, 23:32 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Nie za często bywam za granicą ale czasem się zdarzy.(Praca na transporcie) Im częściej jestem poza PL ty częściej rozmyślam aby wyjechać, tylko najgorzej jest się odważyć i wyjechać...
A bo to rodzice, a bo to wracaj a bo to znajomi... wiem wiem :D

Od siebie: życzę wam szczęścia i jak najwięcej $$$$$ żeby żyło się wam lepiej :)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 18 marca 2012, 23:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Ja pracowałem w Holandii w tamtym roku przez 6 miesięcy i gdyby nie kończący się urlop dziekański na uczelni to mocno bym się zastanowił czy nie zostać bo to zupełnie inne życie.. Fakt nie wszyscy lubią Polaków ale ja też wszystkich lubić nie muszę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 00:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
GP-T1000 napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
Nie ma to jak pojechać do kraju gdzie uważają Cię za jaskiniowca, robić tam za murzyna i się jarać minimalną pensją.


jiGsaw napisał(a):
No nie wiem, ja tam studiów jeszcze nie skończyłem, a pierwsza praca w branży wakacyjna to średnia krajowa na dzień dobry


Sami sobie wyrabiamy opinię jaskiniowców i pijaków. Robić za murzyna to się robi w Polsce, bo robisz w cholerę godzin a i tak wypłaty tyle że na wszystko kredyt. Ta minimalna pensja jest 2 razy większa niż twoja średnia krajowa. I jeśli jesteś taki IQ to dobrze wiesz że studentowi można dać więcej i chętniej się studentów zatrudnia bo są ulgi.
A i nie wszyscy są w stanie skończyć budownictwo, tam trzeba być już co najmniej przeciętnym, a nie wszyscy tacy są. No ale najlepiej się wymądrzać na forum przed klawiaturą.


Ja jestem elektrykiem i mam gdzieś budowę dróg. Akurat u mnie ostało się tyle osób, co na budownictwie odpadło... :) A jak ja już miałbym wyjeżdżać za granicę, to do Norwegii gdzie nie będę robił za murzyna na zmywaku, tylko dostanę 1000zł dniówki + socjal + mieszkanie po kilku latach pracy. Jednak perspektywy w Polsce póki co istnieją korzystne. :)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 17:22 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 494
Lokalizacja: holandia
Moje BMW: 5
Kod silnika: m52b28
rafix napisał(a):
Lukasz_S napisał(a):
Ja oczywiście również Zwarty i gotowy...

Czarnule chętnie zobaczę ;)
Jak tak patrze to może być nas nawet sporo forumowiczy na takiego spota :ok: I dobrze ;)
Pod koniec kwietnia założę w temacie propozycje na spota, w któryś majowy weekendowy dzień to się ustali co i jak no i przede wszystkim gdzie :)

jeśli holandia to ja proponuje sheveningen
Obrazek
jest dobry parking prz samej plaży(płatny)
jest też 2 km dalej miejsówka nad przystanią jachtowa z pubami,restauracjami itd
wielki plac za darmo
Obrazek

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 19 marca 2012, 18:08 przez adijazda, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 17:28 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 942
Lokalizacja: wlkp
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Panowie powoli zaczynam szukać pracy na wakacje. Wiecie może jak najlepiej znaleźć coś za granicą?
Najlepiej UK jednak nie wykluczam innych państw :)

_________________
Są samochody... i jest BMW!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 18:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Jakie są minusy pracy przez firmę? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 18:47 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
PiotrRadom napisał(a):
Jakie są minusy pracy przez firmę? :)

Chodzi Tobie o pośrednika pracy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 18:52 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Tomek-E46 napisał(a):
PiotrRadom napisał(a):
Jakie są minusy pracy przez firmę? :)

Chodzi Tobie o pośrednika pracy?



Firma z naszego kraju wysyła mnie do pracy, np do ogrodnictwa, bo byłem zainteresowany taką pracą.

Jakie są minusy pracy przez tą firmę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 18:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 5029
Lokalizacja: DLU / dolnośląskie
Moje BMW: E36 Touring
Kod silnika: M43B18
Oprócz tego, że pewnie część kasy Ci zabierają to nie mam pojęcia :D

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 18:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 218
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e36 325 td
Kod silnika: M51D25
Ja również przeżyłem swoja małą przygodę z emigracją i nikomu nie polecam pracy na farmie na wyspach :D. Ludzie jak zwierzęta sie zachowują, pracodawcy walą w ptaka, Rumuni i Bułgarzy wielokrotnie lepiej traktowani niż Polacy, ciężka robota, wyśrubowane normy itp itd, ogólnie syf. Zarobki nie były w sumie złe bo gdzie w Polsce przy pracy na polu dostane te 5 funtów za godzinę? Fakt że za niespełnianie normy dostaje sie kary w postaci zakazu pracy na jeden dzień a za różne inne przewinienia nawet do 3 lub 4 dni:D. Na szczęście ja tam byłem z dziewczyną i przyjaciółmi i po dość krótkim czasie postanowiliśmy że nie ma co tam się katować i trzeba wracać. Patrząc z perspektywy czasu to fajna przygoda pomimo ciężkich warunków ale nie chciałbym chyba tego powtarzać. Co do mieszkańców Szkocji to bardzo pozytywne mam wspomnienia. Ludzie na ulicy chętni do rozmowy, często sami pierwsi sie uśmiechają i odzywają, a paru starszych ludzi nawet potrafiło coś po polsku powiedzieć i ogólnie z szacunkiem do Polaków.
btw. Często katowany numer w czasie pracy na farmie :D

_________________
http://www.myspace.com/1p2mc
http://www.myspace.com/goryl1p2mc
Z-A-P-R-A-S-Z-A-M


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 19:09 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
KaroleK napisał(a):
prócz tego, że pewnie część kasy Ci zabierają to nie mam pojęcia :D

No właśnie jak to wygląda :zdegustowany: :zdegustowany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 19:10 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
PiotrRadom, zabierają jakąś tam część pieniędzy, ale trzeba uważać, bo często jest tak, że takie firmy pośredniczące mają w umowach rożne klauzule, aneksy itd. Poczytaj sobie na temat tych firm. Idą najtańszym kosztem a mieszkania to totalne speluny.

Plusem napewno jest to, że w jakimś stopniu zapewniają koordynatora, mieszkanie, ubezpieczenia, przejazd. Dużo daje również tłumacz, bo język uczony w szkołach, to używany jest chyba tylko w instytucjach publicznych :D niestety ale niejest tak łatwo zrozumieć Holendra, Niemca czy Belga. Mają specyficzną wymowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 19:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 33
Posty: 2450
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E92
Kod silnika: 2.5
Dzięki Tomek-E46 za info :piwo:

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś odwołanie do tego, to zapraszam do opisu :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 19:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2740
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: F10 550i
PiotrRadom, Ja to wiem, z opowieści znajomych... Kilku znajomych wybrało się do Holandi, pracować na magazynach. Efekt byl taki, że czekali oni kilka dni, aż będzie robota, i siedzieli w mieszkaniach. Koordynator cwaniaczek bo znał wszystkich patoli z okolic poniżał pracowników. Płacili kary za zakłócanie ciszy nocnej, a mieszkania pozostawiały wiele do życzenia. Efekt był taki, że koordynatorowi zrobili facelifting i wrócili z połową pieniędzy tych, które im obiecali.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 19:43 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2287
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: Jest: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=144663&start=0

Było: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82221
PiotrRadom, jeżeli pojedziesz z firmy pośredniczej z Polski tak jak piszesz to jest to tylko plus! Powiem Ci jak to wygląda w u mnie i u moich znajomych pracujących za granicą:
Firma z Polski Nazwijmy ją "AAA" wysyła Ciebie za granicę ale nie będziesz dla niej pracował. Ona po prostu zbiera w Polsce ludzi i przekazuje innej Firmie pośredniczej na terenie Holandii nazwijmy ją "BBB". Przy czym obojętnie czy sam pojedziesz do Holandii od razu do "BBB" , będziesz miał tyle samo kasy jak przez "AAA". Dlaczego lepiej jechać przez "AAA"- a no dlatego, że tutaj firma Ci opisuje warunki pracy, zakwaterowania itp. przez "BBB" w Holandii, jeżeli pojedziesz do Holandii i się okazuje, że jest inaczej niż było ustalone, to możesz wrócić i "AAA" ściąga koszty od "BBB" dla Ciebie, czyli koszty Twojej podróży itp.
Tak jest najczęściej, bo firmy pośrednicze z Polski, współpracują z firmami pośredniczymi na terenie innego kraju.
Ja pracuję w Holandii od blisko 6 lat. I pracuje dalej przez firmę pośredniczą, a obecną prace sam sobie załatwiłem i od szefa miałem zapewniony kontrakt itp, ale odmówiłem i powiedziałem, że chce dale przez pośredniczą firmę. Dlaczego tak postąpiłem? A no dlatego, że przekalkulowałem wszystko i lepiej jest tak jak mam teraz tj. zapewnione mieszkanie, zapewniony dojazd do pracy, ubezpieczenie i nic mnie więcej nie interesuje wszystko mi załatwia firma. A co do kasy wiadomo, że firma zabiera coś sobie, ale mnie to nie interesuje, pokrywa mi wszystkie koszty i dostaję na rękę dną stawkę, a szef u którego pracuje przez tą firmę płaci mi na czarno dodatkowo. Po podliczeniu wszystkiego wychodzę lepiej niż miałbym pracowac na kontrakt i znaleźć mieszkanie płacic za nie+ inne koszta.
Reasumując "jak se pościelisz tak się wiśpisz" ;) Mam tu na myśli to, że na początek polecam wszystkim takie firmy pośrednicze, a po czasie można zahaczyć samemu pracę i samamu stwierdzić czy lepiej dalej przez pośrednika czy może nie ;)

EDIT Oczywiście w tym co napisał Tomek post wyżej jest trochę prawdy, ale to zależy na jaką Firmę/Ludzi się trafi. Ale tak jak pisałem wyżej dogadujesz się z Firmą pośredniczą z Polski i jak na miejscu jest inaczej, to niech ściąga od nich kasę;)

_________________
KLIK-->> ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA- MOJE 330Ci CABRIO

"Typer EURO 2012 -II miejsce"


Ostatnio edytowano 19 marca 2012, 19:48 przez rafix, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 19:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
jiGsaw napisał(a):
. Jednak perspektywy w Polsce póki co istnieją korzystne. :)


:rotfl:

Jig powiedz mi ile razy byłeś za granicą ? Tylko nie mówię o wczasach w Turcji czy Egipcie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 20:03 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 766
GRL napisał(a):
Ja również przeżyłem swoja małą przygodę z emigracją i nikomu nie polecam pracy na farmie na wyspach :D. Ludzie jak zwierzęta sie zachowują, pracodawcy walą w ptaka, Rumuni i Bułgarzy wielokrotnie lepiej traktowani niż Polacy, ciężka robota, wyśrubowane normy itp itd, ogólnie syf. Zarobki nie były w sumie złe bo gdzie w Polsce przy pracy na polu dostane te 5 funtów za godzinę? Fakt że za niespełnianie normy dostaje sie kary w postaci zakazu pracy na jeden dzień a za różne inne przewinienia nawet do 3 lub 4 dni:D. Na szczęście ja tam byłem z dziewczyną i przyjaciółmi i po dość krótkim czasie postanowiliśmy że nie ma co tam się katować i trzeba wracać. Patrząc z perspektywy czasu to fajna przygoda pomimo ciężkich warunków ale nie chciałbym chyba tego powtarzać. Co do mieszkańców Szkocji to bardzo pozytywne mam wspomnienia. Ludzie na ulicy chętni do rozmowy, często sami pierwsi sie uśmiechają i odzywają, a paru starszych ludzi nawet potrafiło coś po polsku powiedzieć i ogólnie z szacunkiem do Polaków.
btw. Często katowany numer w czasie pracy na farmie :D

Nie można stwierdzić nic innego, po prostu trafiłeś do kołchozu :kwasny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 20:24 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 494
Lokalizacja: holandia
Moje BMW: 5
Kod silnika: m52b28
PiotrRadom napisał(a):
Jakie są minusy pracy przez firmę? :)

jak bedziesz potrzebował info o jakimś biurze to daj znać,mam kolesia która to ogarnia,czy wypłacalne,jakie warunki itd:)
mam też w pdf plik wszystko o biurach pracy prawa obowiązki,co przysługuje po prostu wszystko oczywiście po polsku
jak dasz maila na pw to ci podeśle

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 20:30 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1421
Lokalizacja: Sulechów
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Garaż: Jest: E36 320iC
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142418&start=0
Było: E36 323i:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104755&start=0
W wakacje 2010r pracowałem trzy tygodnie (szkoda, że tak krótko...) w sadach w Holandii. Praca przy zbiorach gruszek, bez pośredników, prosto u właściciela. Płatne 6,75eur/h, mieszkanie na kempingu w domkach "holenderkach", bodajże 40 euro tygodniowo od osoby. Robota niełatwa, 8 godzin dziennie na drabinie z "homontem" na gruszki, czy deszcz czy słońce. Soboty jeśli było co zbierać to 6 godzin, niedziele wolne. Mimo, że robota nie lekka byłem bardzo zadowolony, a dlaczego? Otóż za te trzy tygodnie pracy NA CZYSTO do kraju przywiozłem 2800zł :hyhy:

Teraz, na wakacje 2011 pracowałem dwa i pół miesiąca w kraju w dużej fabryce i przez ten okres zarobiłem łącznie ok. 2300zł. :rotfl: A przerzucałem paczki 20-35kg, około 10 ton dziennie, praca 3-zmianowa. Która praca cięższa? ZDECYDOWANIE ta w Polsce ;)

No i jak tu nie wyjeżdżać? ;)


Ostatnio edytowano 19 marca 2012, 20:49 przez Bloody, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Forumowicze na emigracji!
PostNapisane: 19 marca 2012, 20:47 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 218
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: e36 325 td
Kod silnika: M51D25
Cytuj:
Nie można stwierdzić nic innego, po prostu trafiłeś do kołchozu :kwasny:


Najlepsze jest to że ludzie którzy byli na różnych farmach zgodnie twierdzili że ta jest najlepsza...:/ . Mowa oczywiście o farmach na wyspach.

EDIT:
A co możecie powiedzieć o pracy w Holandii przy zbiorze gruszek lub jabłek? Jechać czy spodziewać się tego co na wyspach?

_________________
http://www.myspace.com/1p2mc
http://www.myspace.com/goryl1p2mc
Z-A-P-R-A-S-Z-A-M


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL