BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 10:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 19 lipca 2012, 07:13 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 520
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: e39 - sprzedana :(
Kod silnika: M52TUB28
Hej,
mam nadzieje, że nie dostane po łbie za "spamowanie" :cisza: :)

Czy ktoś z pomorskiego miałby bagażnik rowerowy na relingi i chciałby pożyczyć na jakiś tydzień? Średnio mam ochotę kupować, tym bardziej, że mam teraz trochę wydatków, a chciałbym wziąć rowery na urlop...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 19 lipca 2012, 07:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
jeśli masz hak to pomyśl o pożyczeniu bagażnika na hak, ten na dachu jest jak żagiel i zabiera ok. 2L/100KM przy dłuższej jeździe

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 19 lipca 2012, 07:26 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 520
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: e39 - sprzedana :(
Kod silnika: M52TUB28
Nie mam haka :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 31 lipca 2012, 20:18 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 520
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: e39 - sprzedana :(
Kod silnika: M52TUB28
rorafalki, będę miał bagażnik na dach :)
Czy rzeczywiście wzrost spalania to max te 2 literki? W sumie zrobię z nimi ~1200km i... nie wiem czy mi się chce ze względu 1) konieczność wolniejszej jazdy 2) właśnie spalanie. Jeśli miałby mi 5l więcej (lpg) spalić i dodatkowo mam przez to wolniej jechać to chyba się poważnie nad tym zastanowię.

Ma ktoś SWOJE WŁASNE doświadczenia z jazdą z rowerami na dachu?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 31 lipca 2012, 22:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 219
Moje BMW: leon 1m
Kod silnika: tdi+++
Zastanów się, czy może nie lepiej opłacałoby się na miejscu wypożyczyć rower czy dwa niż targać ze sobą tyle drogi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, 07:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja ostatnio wzialem 2 rowery na urlop (400km w jedna strone). Bagaznik ori na relingi kupilem za 100zl. Rynienki udalo mi sie pozyczyc od kuzyna. Byla to jakas tandeta kupiona na gieldzie, ale dalo sie spokojnie zamocowac na sztywno. Co do spalania to wyszlo bardzo przyzwoite (mam gaz), nie liczylem dokladnie ale o 5l wiecej nie ma mowy.

Z moich doswiadczen powiem tylko, ze bagaznik dachowy z rowerami ponoc stawia mniejszy opor niz ten na hak. Gdzies tak czytalem i powiem ze problemow nie odczulem. Nie dzialal jak zagiel, auto dawalo rade, do 120 mozna spokojnie smigac (zalecenia wiekszosci producentow). Z roweru odkrecilem pedaly (ponoc wiruja i przez to hucza), obkleilem z przodu zolta tasma malarska zeby nie zdejmowac muszych trupow. Warto okleic tez czolo belek poprzecznych, bo one zlapaly duzo much. Kola przypiolem trytrytkami, po 3 na kolo.

Na maxa udawalo mi sie wcisnac 5 rowerow, ale w koncu pojechalismy z dwoma i wozeczkiem dzieciecym. Odradzam pakowanie czegokolwiek w folie, worek szybko sie podarl i trzepotal. Zaleta bagaznika dachowego jest to, ze ma on wiele funkcji (mozna przewiezc drabine, bagaz w "trumience" itp). Przy bagazniku na hak rowery po deszczu beda tragicznie brudne a czesto utrudniony jest dostep do bagaznika.

Co do wypozyczania rowerow na miejscu, to wcale nie jest to taka dobra sprawa. Ceny jak ceny, zwykle ok 10zl za h ale stan tych rowerow czesto jest kiepski. Juz nie wspomne o ich jakosci i latwosci jazdy. Znajomi, ktorzy z nami jechali wlasnie stwierdzili ze beda wypozyczac. Okazalo sie ze nie byli w stanie nadazyc za mna i zona jadacymi spokojnie. Wszystkie wydunki typu 3 i 4 kolowce byly tragicznie ciezkie i bez przekladni. Zdazyl sie model z niedopompowanymi kolami (nie przyszlo nam do glowy zeby sprawdzic takie duperele). Jak ktos mysli powaznie o aktywnym spedzaniu czasu (kilka h na rowerze jednorazowo) to warto zabrac swoj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 20 sierpnia 2012, 07:33 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 520
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: e39 - sprzedana :(
Kod silnika: M52TUB28
Cześć :)

Chciałem tylko napisać, że zrobiłem ~1200km po Polsce z jednym rowerem :)
Drugiego nie brałem, bo prawdopodobnie nie byłby dużo używany.

Co mogę napisać... pierwsze kilometry baaaardzo ostrożnie. Później w zasadzie tak jak bym bez niego jechał (co 150-200km sprawdzenie mocowania) :) Nie napiszę jak szybko przez chwilę z nim jechałem, nie napiszę jaka średnia prędkość z dzisiejszej nocy została osiągnięta na dystansie 566km, bo "nie wypada" ;) W każdym razie tyle się naczytałem w sieci o wielkim hałasie podczas jazdy z rowerem, a u mnie ZERO jakichkolwiek odgłosów. Prawdopodobnie dlatego, że tył roweru był oddalony od tyłu samochodu, tak to wyglądało:

Obrazek

Jeśli chodzi o spalanie to w każdą stronę dwa takie same tankowania- ~ 14,5 i ~15,5 l/100km Więc nie było tragedii. A teraz popracuję nie śpiąc od wczorajszego poranka :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 29 marca 2018, 22:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: Q7
A nie myślałeś o zakupie takiego bagażnika? Ja powiem szczerze, że też dosyć długo się wahałem nad zakupem takiego bagażnika, ale w momencie, kiedy już się na niego zdecydowałem, to nagle zaczęliśmy zabierać rowery na wakacje, jeździć ze znajomymi na takie dłuższe wyprawy na rowery w góry i nagle bagażnik stał się czymś, bez czego byśmy się nie obyli. Sprawdź różne oferty takich bagażników, chociażby tutaj , bo czasami można naprawdę w lepszej cenie niż się spodziewamy je dostać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 30 marca 2018, 06:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Bezproblemowo się jedzie z lekko większym oporem dla dużej części kierowców nawet nieodczuwalne :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: pomorskie- ma ktoś pożyczyć bagażnik rowerowy?
PostNapisane: 30 marca 2018, 14:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
dobry odkop.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL