BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 12:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 25 stycznia 2015, 22:21 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 201
Moje BMW: e39 523i
Kod silnika: M52
Garaż: E39 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=136654

moje byłe E36 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=102975
stylistyka rzecz gustu ale popieram w 100%
Rafał napisał(a):
Wy tu o silnikach a mnie rozwala stylistyka Challangera, Mustanga czy Camaro. Dla mnie seria 6 albo E coupe w topowych wersjach wyglądają jak samochodziki dla dziewczynek. Stylistycznie amerykańskie "new muscle" biją wszystko co tworzy konkurencja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 27 stycznia 2015, 10:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
gdyby tylko wnetrza zaczeli projektowac bez uzycia toporka bylo by mistrzostwo

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 27 stycznia 2015, 17:44 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Dzikus napisał(a):
zapominasz o tych plastikach

Chyba bardziej chodzi o kształt kokpitu niż jakość wykonania bo to już w żadnym aucie nie stoi na dobrym poziomie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 27 stycznia 2015, 21:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 6
Moje BMW: 745D i inne :)
Co by tu napisać wszystkie mocarne muscle cary są fajne. Ja nie jestem obiektywny bo kocham je wszystkie i najlepiej mieć każdego z wielkiej trójki Ford, GM, Mopar. :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 02:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Rafał napisał(a):
Wy tu o silnikach a mnie rozwala stylistyka Challangera, Mustanga czy Camaro. Dla mnie seria 6 albo E coupe w topowych wersjach wyglądają jak samochodziki dla dziewczynek. Stylistycznie amerykańskie "new muscle" biją wszystko co tworzy konkurencja.


Może w Europie bo jak widzisz takie coś raz na ruski rok to może robić wrażenie. A jak pod lokalną Biedronką możesz się potknąć o te wszystkie muscle cary, Mki i AMG to widać różnice. Dla mnie ta cała trójka to jest *uj, dupa i kamieni kupa, 0 wyglądu, 0 finezji, z kilometra wieje tandetą (z bliska mam doświadczenie z nowymi Mustangami, E36 było lepiej wykonane). Nigdy bym nie wybrał żadnego z tych aut zamiast porównywalnej serii 3. W przypadku youngtimerów podobnie, nie widziałem jeszcze naprawdę ładnego muscle cara na okolicznych zlotach, większość jest "odrestaurowana" na poziomie polskich ślubowozów.

Ps. Co innego Corvette, to jest rodzynek wśród amerykańskiej przaśnej motoryzacji.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 07:15 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Tomek napisał(a):
A jak pod lokalną Biedronką możesz się potknąć o te wszystkie muscle cary, Mki i AMG to widać różnice

Nie będę się z Tobą spierał bo widzisz je na co dzień ale różnica pomiędzy zwykłym, seryjnym Mustangiem a Shelby chyba jest? Bo to tak jak u nas, zwykłe 320d których jest multum też się różni od m3.
Tomek napisał(a):
z kilometra wieje tandetą (z bliska mam doświadczenie z nowymi Mustangami, E36 było lepiej wykonane)

Co takiego jest w nich tandetnego z zewnątrz? Przecież teraz wszystko jest plastikowe. Środek wiadomo, że amerykańce są okropne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 08:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Rafał napisał(a):
Co takiego jest w nich tandetnego z zewnątrz? Przecież teraz wszystko jest plastikowe. Środek wiadomo, że amerykańce są okropne.


Ta "finezja" kształtów i proporcje ;) No do mnie nie przemawia zupełnie. To coś jak amerykańska kuchnia - fajnie można zjeść, kawał mięcha, proste dodatki, dobra cena... ale w katalogu Michelina ciężko znaleźć ;)

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 08:26 
Tomek napisał(a):
Może w Europie bo jak widzisz takie coś raz na ruski rok to może robić wrażenie. A jak pod lokalną Biedronką możesz się potknąć o te wszystkie muscle cary, Mki i AMG to widać różnice. Dla mnie ta cała trójka to jest *uj, dupa i kamieni kupa, 0 wyglądu, 0 finezji, z kilometra wieje tandetą (z bliska mam doświadczenie z nowymi Mustangami, E36 było lepiej wykonane). Nigdy bym nie wybrał żadnego z tych aut zamiast porównywalnej serii 3. W przypadku youngtimerów podobnie, nie widziałem jeszcze naprawdę ładnego muscle cara na okolicznych zlotach, większość jest "odrestaurowana" na poziomie polskich ślubowozów.

Ps. Co innego Corvette, to jest rodzynek wśród amerykańskiej przaśnej motoryzacji.


Potwierdzam w 100%.

W kazdym razie, o ile ten styl to rzecz gustu (dla mnie totalna wiocha, odpust i agro w serii) moze sie podobac, to jest wlasnie jak Tomek ujal z tym porownaniem z bliska pod biedra :ok:

Tomek napisał(a):
Ps. Co innego Corvette, to jest rodzynek wśród amerykańskiej przaśnej motoryzacji.


tez nie wszystkie generacje...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 09:04 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
Tomek napisał(a):
Co innego Corvette, to jest rodzynek wśród amerykańskiej przaśnej motoryzacji.

To ja z kolei od Corvetty wolę Vipera.
Nie wiem o co chodzi w tej finezji i proporcjach ale patrzę na zdjęcia poniżej no i mustang dla mnie gniecie m4:
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 13:14 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Konkurent Raptora czyli Ram Rebel





Porównanie nowych mustangów do E36 jest takim samym absurdem jak stwierdzenie, że dwa osiem killuje wszystko łącznie z ferrari czy też, że auta dryfują, a nie driftują.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 13:25 
renoraines napisał(a):
Porównanie nowych mustangów do E36 jest takim samym absurdem jak stwierdzenie,


Tomkowi chodzi o jakosc wykonania, czyli poziom jakosci nowego E36 wzgledem poziomu jakosci Mustanga - i raczej trudno sie nie zgodzic.

renoraines napisał(a):
czy też, że auta dryfują, a nie driftują.


widze, ze chcesz sie w semantyke bawic :D fajna jest, szkoda jednak, ze nie masz w pelni racji. Bardziej po polsku jest dryfuja, ale w sumie zabronic tej drugiej nazwy, bo niezaprzeczalnie, istnieje ona w jezyku potocznym. Ja tam jednak wole Termin "poslig kontrolowany" ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 13:33 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Czarny napisał(a):
renoraines napisał(a):
Porównanie nowych mustangów do E36 jest takim samym absurdem jak stwierdzenie,


Tomkowi chodzi o jakosc wykonania, czyli poziom jakosci nowego E36 wzgledem poziomu jakosci Mustanga - i raczej trudno sie nie zgodzic.


Pisał o nowym Mustangu czyli aktualnym modelu Mustanga vs E36.
Nie pisał o Mustangu z lat 90'tych vs E36 czyli bmw z lat 90'tych.


Czarny napisał(a):
renoraines napisał(a):
czy też, że auta dryfują, a nie driftują.


widze, ze chcesz sie w semantyke bawic :D fajna jest, szkoda jednak, ze nie masz w pelni racji. Bardziej po polsku jest dryfuja, ale w sumie zabronic tej drugiej nazwy, bo niezaprzeczalnie, istnieje ona w jezyku potocznym. Ja tam jednak wole Termin "poslig kontrolowany" ;)


Driftowanie auta - wpływ ma kierowca, on kontroluje poślizg,
Dryfowanie statku,kry - wpływ mają warunki atmosferyczne, prądy morskie,wiatry itd. te żywioły nie są kontrolowane.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 13:56 
Rafał napisał(a):
patrzę na zdjęcia poniżej no i mustang dla mnie gniecie m4

W moim odczuciu jest zdecydowanie na odwrót :)
Mustang dla mnie jest jakoś tak przesadnie krzykliwy :kwasny: M4 to surowy, zimny zabójca :hyhy:


Ostatnio edytowano 28 stycznia 2015, 14:07 przez Michu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 14:00 
renoraines napisał(a):
Pisał o nowym Mustangu czyli aktualnym modelu Mustanga vs E36.
Nie pisał o Mustangu z lat 90'tych vs E36 czyli bmw z lat 90'tych.


Ja to tak rozumiem, ze robi podroz w czasie, nowe E36 i nowy Mustang 2014 ;) co nie jest jakies strasznie skomplikowane, bo te roznice sa duze - zawsze byly. Ale w sumie niech sam sie broni, co ja tam :luka:

renoraines napisał(a):
Driftowanie auta - wpływ ma kierowca, on kontroluje poślizg,
Dryfowanie statku,kry - wpływ mają warunki atmosferyczne, prądy morskie,wiatry itd. te żywioły nie są kontrolowane.


Nie masz racji, probujac dyskredytowac ludzi, ktorzy pisza o dryfowaniu samochodu. Na dryf auta ma wplyw tak jak piszesz, kierowca, ale i sila bezwladnosci, wsp. tarcia itd. - podobna nature ma dryfowanie statku, prad znosi, ale kapitan statku rowniez ma pewne - ograniczone, bo ograniczone, ale w danym momencie kierowca auta tez ma je ograniczone - mozliwosci jego kontrolowania, za pomoca zagli, steru, a takze rzeczy takich, jak dryfkotwa.

Dlatego tez, w jezyku angielskim, drift oznacza poslizg kontrolowany pojazdu marki BMW na rondzie i znoszenie przez prady Baltyku Daru Pomorza gdzies na srodku Baltyku!

Wiec nie rozumiem, jaka idea przyswieca, zeby tlumaczyc drift na dryw, kiedy chodzi o statki, a samochody drift? Przeciez to absurd. Nie wiem kto takie cos propaguje, zeby byc bardziej trendy, fejsbukowy, czy inny tokio drifty, srifty, uzywane w tej formie, OK, sam uzywalem i pewnie bede uzywal - ale to jest angielskie slowo, ktore po polsku oznacza.... dryf!

Mozesz szukac w slownikach jezyka polskiego, internecie wpisow na forach, ktore beda potwierdzac Twoje teorie, ale jednego nie zmienisz - tego, ze polscy uczeni, opisujac ruch pojazdow i inne cuda, uzywaja terminu dryf. Sa publikacje naukowe, ktore Taki Termin wykorzystuja i mozna je przeczytac - i twierdzenie, ze to jest blad, jest co najmniej, nie na miejscu. Nigdy, w zadnej fachowej literaturze w jezyku polskim, nie widzialem pojecia "drift" - ale dryf? Owszem.

To jest fakt.

Propagowanie zasmiecania i kaleczenia jezyka polskiego nie jest w porzadku :ok:

Chcesz mowic drift - nie mam nic przeciwko, sam tak mowilem, bede mowic, jezyk potoczny w pewnych sytuacjach jest OK :ok: ale na litosc boska, blagam Cie, jesli ktos posluguje sie poprawna polszczyzna, nie miej mu tego za zle.

PS. Ja tez jak 1. raz uslyszalem ten termin, w odniesieniu do aut, smialem sie - no jak to, przeciez sie tak nie mowi - po przeanalizowaniu tej subtelnosci, jak sie okazalo, wynikalo to z mojej wczesniejszej niewiedzy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 14:42 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Czarny napisał(a):
Nie masz racji,


Mam racje i sam to potwierdziłeś
Czarny napisał(a):
drift oznacza poslizg kontrolowany pojazdu


i dlatego też mówi się drift, dotyczy to tez wielu marek, nie tylko bmw.

Kontekst ma znaczenie. Inny przykład silicon valley - dolina silikonowa, gdy mowa o operacjach plastycznych czy też dolina krzemowa, gdy mowa o technologiach, zależy od kontekstu.

Możesz pisać sobie laboraty i po co skoro wcześniej napisałeś, że drift to poślizg kontrolowany.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 14:54 
renoraines napisał(a):
Mam racje i sam to potwierdziłeś
Czarny napisał(a):
drift oznacza poslizg kontrolowany pojazdu


Wyrwales z kontekstu, to jest w jezyku angielskim! W jezyku polskim, to jedynie mowa potoczna!

Dlatego tez, prosze, zebys moje wypowiedzi cytowal jako pelne zdania i stosownym komentarzem opatrzal, aby nie bylo nieporozumien. W innym wypadku, bede zmuszony podejrzewac "trollowanie".

renoraines napisał(a):
i dlatego też mówi się drift.


No wlasnie! Ale w mowie potocznej! W mowie potocznej mozna sobie na duzo wiecej pozwolic.

renoraines napisał(a):
Możesz pisać sobie laboraty i po co skoro wcześniej napisałeś, że drift to poślizg kontrolowany.


No nie wierze co przeczytalem. Czytales chociaz co napisalem? Jak najbardziej, nie mam zamiaru poprawiac, czy potepiac kogokolwiek, jak pisze "drift" - mowa potoczna na Forum, czy w mowionym jezyku nie jest jakims przestepstwem. Tak samo z innymi slowami.

Mi chodzi tylko o to, ze Ty zabraniasz pisac/mowic/uzywac slowa "dryf" na to, co Ty rozumiesz jako "drift". Probowales pokazac, ze "dryf" w kontekscie poslizgow samochodow nie istnieje, a tu zonk, bo istnieje, po to ten moj wyklad.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 15:41 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Słowa drift, drifting, drifter funkcjonują oficjalnie, są zamieszczone w Słowniku Języka Polskiego PWN http://sjp.pwn.pl. Polska Federacja Driftingu http://pfd.org.pl/ driftingu, nie dryfowania. Oczywiście zaraz ktoś napisze, że te zawody czy tow Polsce czy na świecie nic nie znaczą, bo każdy tak umie jeżdzić heheh.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 15:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Mi poprzednia generacja bardziej sie widzi, moze jak zrobia wersje nowego np gt500 to zmienie zdanie, narazie stockowy wyglada kiepsko w porownaniu do topowego poprzednika
Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 15:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Rafał napisał(a):
patrzę na zdjęcia poniżej no i mustang dla mnie gniecie m4:

mustang zły nie jest ale na tym foto wygląda tragicznie, głównie przez kolor i to, jak odbija się światło - gdzie nadkola i przetłoczenia boku? koła wciągnięte do środka jakby były założone od tico a ogólnie rozumiem, powiew świeżości itd ale przenie światłą wyglądają po prostu średnio, są zbyt małe do reszty przodu, chcieli dodać więcej "muscle" a wygląda jak bokser dzień po 12 rundowej ciężkiej walce

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: American muscle
PostNapisane: 28 stycznia 2015, 19:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
renoraines napisał(a):
Czarny napisał(a):
renoraines napisał(a):
Porównanie nowych mustangów do E36 jest takim samym absurdem jak stwierdzenie,


Tomkowi chodzi o jakosc wykonania, czyli poziom jakosci nowego E36 wzgledem poziomu jakosci Mustanga - i raczej trudno sie nie zgodzic.


Pisał o nowym Mustangu czyli aktualnym modelu Mustanga vs E36.
Nie pisał o Mustangu z lat 90'tych vs E36 czyli bmw z lat 90'tych.


Jak pojezdzisz jednym i drugim to wrocimy do dyskusji bo narazie to jak ze slepym o kolorach.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL