BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Cześć... :)

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... JKFvi6weGo

Zawsze obawiałem się, że nadejdzie ten moment kiedy... będzie trzeba się pogodzić z tym, że obecnego auta już nie zmienię. I będę jeździł nim dziesiątki lat, o ile tylko to będzie możliwe. Niestety chyba moje obawy się spełniły. Jeżeli o mnie chodzi to nie bardzo mam już pomysł czy jest sens wymieniać Audi na cokolwiek do wożenia dupy. Plan to zrobić te 550+ jak mi się znudzi to co jest albo coś się skicha i... jeździć aż koła :niepewny: odpadną. Auto jest bezpieczne, ma napęd, ma wyposażenie i komfort, którego potrzebuję, ma osiągi, jest względnie ekonomiczne, raczej nie gnije za szybko. Nie ma:

1. Żadnego systemu ochrony pieszego.
2. Żadnego BRZDĘKANIA od niezapiętych pasów.
3. Żadnego DPF/EGR, GPF.
4. Żadnego wtrysku bezpośredniego.
5. Żadnego czujnika NOx itp.
6. Żadnej czarnej skrzynki.
7. Żadnego ogranicznika prędkości.
8. Żadnego systemu czytania znaków itp. itd.
9. Po prostu nie ma ŻADNEGO I ANI JEDNEGO PEDALSKIEGO GÓWNA, KTÓREGO NIE POTRZEBUJĘ, a które czyni mój samochód: cięższym, bardziej skomplikowanym, bardziej awaryjnym, bardziej upierdliwym, droższym w zakupie i eksploatacji.

Te wszystkie pedalskie gówna kosztują krocie, nowe auta STRASZNIE podrożały nie oferując prawie nic konkretnego w zamian.

Jaka decyzja? Jeździć 2.7 biturbo aż koła odpadną? M3 trzymać na zloty i weekendowe/wieczorne/nocne przejażdżki. Przesiadać się z tym 2.7 ewentualnie do kolejnych BUD jak poprzednia będzie się rozpadać? Oddać później to wnukowi?

Jakie macie pomysły? Co o tym wszystkim sądzicie? Bo dla mnie to totalna żenada...

Jaka inna opcja? Wiać z EUROPY? Do USA? Czy pogodzić się z pedalskim gównem i zakończyć swoją pasję do motoryzacji?

PS. JEBAĆ LEWACTWO po stokroć.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Niestety tak się nie da.

Zrobią strefę czystego transportu do której po prostu normalnym sprawnym samochodem nie wjedziesz.

Wyjścia są dwa, albo USA i tam w najgorszym przypadku SULEV, albo przesiadka na elektryka. Europy już nie ma.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
a czy począwszy od ABS'u - też był pedalski i lewacki?

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:25 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
rorafalki napisał(a):
a czy począwszy od ABS'u - też był pedalski i lewacki?


zapewne tak :rotfl: w pierwszych latach. Zbędne nawet w Viperze, moja corsa rocznik 2001 też nie miała :suchy:

generalnie nie idzie to w dobrym kierunku

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
rorafalki napisał(a):
a czy począwszy od ABS'u - też był pedalski i lewacki?


A czy jeżeli nie rozumiesz idei tematu lub - jako lewak - poczułeś się urażony, mógłbyś jako moderator utrzymać jakiś poziom dyskusji? ABS raczej nie nosi znamion zupełnie zbędnego z punktu widzenia użytkownika lub ograniczający w jakikolwiek sposób jego swobodę. Niemniej jednak, jeżeli chcesz znać moje zdanie - to tak, ABS powinien być elementem wyposażenia dodatkowego, czyli za dopłatą. Tak z resztą kiedyś było nawet. :]

Czy mamy rozumieć, że popierasz to co się dzieje i nie zgadzasz się ze mną?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:32 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
Jakby nie patrzec to jest jeszcze cała masa super i hiper samochodów do kupienia i nie ma co sie zatrzymywac na starym 2.7 biturbo.
Masz jeszcze (ze stajni AUDI) nowsze V8 N/A, V6 Biturbo, V8 Biturbo, V10 N/A, 2.5 R5 chyba Turbo i pewnie wiele, wiele innych...

nie wspominajac juz o innych markach oferujacych krocie samochodow ktore daja mnostwo frajdy z jazdy.

Ta ISA to jeszcze nic,
znam finski startup ktory pracuje nad systemem ktory w czasie rzeczywistym bedzie monitorowal wszystkie wykroczenia drogowe w samochodzie i wysylal je na komende - kwestia wprowadzenia mysle max 10 lat.

W USA jest jeszcze wiecej lewactwa i jeszcze gorsze przepisy (niekoniecznie zwiazane z motoryzacja ale np: podatek katastralny i mnostwo innych mniejszych podatkow majatkowych)

Ogolnie jest na to wszystko sposob: jezdzic przepisowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
wujekwaldus napisał(a):
Jakby nie patrzec to jest jeszcze cała masa super i hiper samochodów do kupienia i nie ma co sie zatrzymywac na starym 2.7 biturbo.
Masz jeszcze (ze stajni AUDI) nowsze V8 N/A, V6 Biturbo, V8 Biturbo, V10 N/A, 2.5 R5 chyba Turbo i pewnie wiele, wiele innych...

nie wspominajac juz o innych markach oferujacych krocie samochodow ktore daja mnostwo frajdy z jazdy.

Ta ISA to jeszcze nic,
znam finski startup ktory pracuje nad systemem ktory w czasie rzeczywistym bedzie monitorowal wszystkie wykroczenia drogowe w samochodzie i wysylal je na komende - kwestia wprowadzenia mysle max 10 lat.

W USA jest jeszcze wiecej lewactwa i jeszcze gorsze przepisy (niekoniecznie zwiazane z motoryzacja ale np: podatek katastralny i mnostwo innych mniejszych podatkow majatkowych)

Ogolnie jest na to wszystko sposob: jezdzic przepisowo.


No tak. Tylko po co takie fury komu, po co komu nawet stare 2.7 biturbo z mocą jak ma jeździć tyle co na znaku jakiś urzędas napisał... gdzie jak wiadomo nijak to się ma do rzeczywistej prędkości bezpiecznej w danych warunkach. Realnie jest ona rzadko zbieżna z tym co napisane, zwykle jest wyższa albo niższa.

Co do fur - to masz rację, można pokupować, chociaż relatywnie nie wiem, czy aż tak dużo one wniosą względem wielokrotności ceny zakupu co do frajdy z jazdy, etc. Tutaj, żeby był przeskok to już trzeba wejść minimum w jakieś Porsche chyba. Osiągowo to w jakieś RS3 2.5 turbo zrobione minimum na 600+.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:45 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
mozna pojechac na tor, mozna samą przyjemność feelingu z jazdy, nie trzeba jechać 374 km/h aby sie cieszyc autem, mozna 50 i tez jest fajnie. Jest mnostwo form przyjemnosci i doznan jakie daje auto. Jak juz lubisz Audi kup sobie R8, nawet V8, stare w manualu, zobaczysz jaki jest fajny feeling jazdy takim samochodem, bedziesz mial w nosie konie mechaniczne, osiagi i inne badziewia ktore kiedys byly (i dla mnie) najistotniejsze w aucie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Rozumiem. Przecież jesteś jednym z naczelnych killerów i testerów obwodnicy warszawskiej. Ale nie można tak sobie na sile tego tłumaczyć. Konie są od tego ze jak masz ochotę depnac to deptasz, inaczej to już nie to samo.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 14:54 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
jiGsaw napisał(a):
Przecież jesteś jednym z naczelnych killerów i testerów obwodnicy warszawskiej.

Byłem ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 15:12 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
wujekwaldus napisał(a):
Ogolnie jest na to wszystko sposob: jezdzic przepisowo.


Dura lex sed lex. Za chwilę powitamy strefę tempo 30 i odbieranie prawa jazdy za podwójne przekroczenie :)

Podobnie jak i systemy w samochodzie - których akurat jestem zwolennikiem, tak samo i prawo ma być dla ludzi, nie odwrotnie.
Można też stworzyć prawo, które będzie nakazywać wszystkim osobom z nikckiem "Waldemar" chodzić w czerwonych spodniach w każdy wtorek.
Nie dlatego że to potrzebne czy mądre, ale dlatego bo ludzie w niebieskich spodniach tak powiedzą.

Oczywiście na to też jest sposób, wystarczy chodzić w czerwonych spodniach w każdy wtorek :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 16:09 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1329
mozna tez nie nosic spodni w ogole ;)
Akurat ograniczenia predkosci w miescie sa dobre, nawet tempo 30 w niektorych miejscach, glownie centrach miast gdzie jest duzy ruch rowerowo, samochodowo, pieszy, ograniczenie predkosci sluzy wtedy do zwiekszenia czasu na reakcje na potencjalnie kryzysowe/nieoczekiwane sytuacje.

Ja chetnie bym zniosl ograniczenia na autostradach, ale to tez myslenie zyczeniowe, bo o ile garstka osob ogarnia jak sie jezdzi po autostradzie to nie mozna oczekiwac ze kazdy bedzei umial w lusterku obczaic zblizajace sie auto ktore gna z predkoscia 2-3 razy szybsza ... i kolo sie zamyka.

Ogolnie dazymy do autonomii, za jakis czas kierowca bedzie dodatkiem do auta a raczej jego pasazerem. Jazda manualna bedzie mozliwa tylko w sytuacjach awaryjnych/naglych/kryzysowych. Bedzie to wymagalo wdrozenia nowych praw,przepisow i zmiany podejscia do wszystkiego, dlatego nie stanie sie to predko, ale za jakis czas dopiero.

Nie ma co panikowac, w wielu miejscach przepisy drogowe mi sie nie podobaja ale to nie znaczy ze sa one zle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 16:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Z liberalizacją przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jak z każda tego typu liberalizacją. Legalne narkotyki, dostęp do broni, brak ograniczeń prędkości. To wszystko z powodzeniem występuje w wybranych społecznościach homo sapiens. Aby jednak to osiągnąć trzeba się liczyć z tym, że najpierw będą tego jakieś ofiary. Ofiary okresu przejściowego dostosowywania się do nowych możliwości. Nauka kosztuje. W imię wolności uważam, że warto.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 23:49 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1547
Załóżmy ze wprowadzą system ISA. Będzie można go wyłączyć. A producenci polecą do niebieskich. I tak koło się zamyka. Myślałem ze Volvo mnie zaskoczyło z tym swoim ograniczeniem do 180. A tu proszę. To co? Może jeszcze zmienią przepisy u Niemki i będziemy tarabanić się 120 lub jak w Holandii 100? Jest źle, a będzie gorzej :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 9 czerwca 2021, 07:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
wujekwaldus napisał(a):
mozna tez nie nosic spodni w ogole ;)


Możesz i tak próbować obejść, na to już są co prawda paragrafy :) W przedstawionym przykładzie zaś, idealnego socjalizmu, ktoś przyjdzie i powie że masz mieć czerwone spodnie, a nie ich nie mieć lub mieć inne. Natomiast zawsze będziesz mógł przedstawić certyfikat czerwonych spodni i mimo faktycznego ich braku pokazać że je masz, w takich systemach papier przyjmuje wszystko i jest wart więcej niż rzeczywistość.

Co do strefy tempo 30 - generalnie ona nie ma sensu prawie w ogóle - chyba że w miejscach jak jakiś rynek w małej mieścinie, gdzie z jakiegoś powodu ruch musi być (np dostawy, brak innej drogi), w centrach kluczem do bezpieczeństwa - jak i wszędzie - nie jest spowolenie ruchu mylone z uspokojeniem, a separacja ruchu. Kładki, przejścia podziemne, wiadukty, estakady, tunele etc.
Sam system ostrzegania imo jest fajny, natomiast chciałbym żeby był konfigurowalny, tak jak sobie kierowca ustawi a nie tak urzędnik powie że ma mieć. Np nie pikanie przez 5 sekund dzwonkiem o głośności X, tylko tak jak zechcę, albo sobie ktoś inny zechce wcale wyłączyć. Podobnie z limiterem szybkości jako takim. Niech sobie będzie jakiś na 180 czy 250, ale niech użytkownik ma możliwość jego wyłączenia.

Clue sprawy jest takie że to nie jest czarno-białe. Prawo, systemy, to powinno być dla ludzi, a nie ludzie mają być dla systemu, zamordystycznego, mającego zniechęcić do przemieszczania się, odpowiedzialności, wolności. Czyjaś wolność kończy się tam gdzie się zaczyna nasza, i odwrotnie :)
Ograniczenia prędkości jako takie - czy w terenie zabudowanym czy na autostradach jak najbardziej mają sens, ale znowu dochodzimy do tego że sprawa nie jest czarnobiała i właśnie żeby one miały sens... to muszą mieć sens ;) być zrobione w sposób ludzki i rozsądny. Strefa 30 ma taki sam sens jak brak ograniczeń wcale, jak zwykle skrajności prowadzą w patologie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: EURO_postęp w autach, czyli koniec przygody z motoryzacją :(
PostNapisane: 9 czerwca 2021, 12:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Po prostu wkrótce zacznie dochodzić do absurdu, że zapłacę za auto, a następnie będę je ciął szczypcami bocznymi "GDZIE JEST U LICHA TEN PIEPRZONY GŁOŚNICZEK CO PYPCZE JAK PRZEKRACZAM PRĘDKOŚĆ".

Ja nie chcę płacić za to, czego nie potrzebuję, bo dlaczego? Nie biorę udziału w tym odmóżdżeniu, więc dlaczego miałbym płacić?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL