BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 02:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: AKCYZA w KIEROWCE
PostNapisane: 9 czerwca 2006, 14:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
Rząd zapowiedział, że podatki będą z roku na rok niższe. Niestety, to co budżet straci na tych obniżkach, trzeba jakoś zrównoważyć nowymi przychodami.

Tak się składa, że wyższe podatki uderzą bardzo mocno po kieszeni posiadaczy... samochodów i tych, którzy chcą auto tanio kupić. Już w tym roku ma wzrosnąć akcyza na gaz do napędu samochodów. Od przyszłego roku wyższa ma być akcyza na benzynę, dzięki czemu budżet państwa będzie mógł zarobić nawet 1,2 mld zł.
Resort finansów zamierza też wprowadzić od nowego roku podatek ekologiczny. Dotknie on przede wszystkim tych, którzy dziś sprowadzają stare auta i płacą za nie kilkaset złotych akcyzy. Od nowego roku będą musieli zapłacić nawet dziesięciokrotnie więcej.

Ucieczka przed fiskusem

W ubiegłym roku sprzedano w Polsce jedynie 235.500 nowych aut. To najgorszy wynik od 14 lat. Tymczasem import używanych samochodów rośnie. Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego, szefa instytutu Samar monitorującego rynek samochodowy, wzrost prywatnego importu związany jest m.in. ze znacznym obniżeniem, od połowy kwietnia, opłaty za kartę pojazdu (o 425 zł), a także z informacjami o nowym, wysokim podatku ekologicznym.

Ministerstwo Finansów chce przez nowy podatek ograniczyć napływ używanych pojazdów - z obecnych 800 tys. sztuk do 200 tys. sztuk rocznie. Przedsiębiorcy zrzeszeni w Krajowej Izbie Gospodarczej są jednak przeciwni uchwaleniu ustawy o podatku ekologicznym w wersji przedstawionej przez resort finansów. Ich zdaniem projekt ustawy ma głównie charakter fiskalny i tylko w niewielkim stopniu sprzyja swojemu podstawowemu celowi - czyli ochronie środowiska naturalnego.

Natomiast za wprowadzeniem tego podatku optuje Polska Izba Motoryzacji (PIM), która liczy, że wpłynie on na zwiększenie sprzedaży nowych aut i tym samym na zakończenie kryzysu w sektorze motoryzacyjnym.

PIM może się jednak przeliczyć w swych rachubach, tak jak to się stało w przypadku propozycji dotyczących odliczania VAT od zakupu aut służbowych. Dilerzy samochodowi postulowali, by firmy mogły odliczać pełną kwotę VAT. To - ich zdaniem - rozruszałoby rynek. Tymczasem z projektu zmian podatkowych wykreślono możliwość pełnego odliczenia VAT-u, pozostawiając dotychczasowe rozwiązanie czyli możliwość odliczenia jedynie do 60 proc. podatku, jednak nie więcej niż 6 tys. zł.

Drogo przy dystrybutorze

Jeśli do tego dodamy, że od nowego roku benzyna może podrożeć nawet do 5 złotych, to okaże się, że posiadacze aut są prawdziwą "dojną krową" dla fiskusa. Na wyższą cenę paliw będzie mieć wpływ nie tylko droga ropa, ale i wielkie apetyty budżetu państwa. Od przyszłego roku resort finansów chce uzyskać dodatkowe dochody do budżetu poprzez przywrócenie akcyzy na benzynę, jaka obowiązywała do września 2005 r. A to oznacza podwyżkę na stacjach co najmniej o 25 gr na litrze.

Co przy tym ważne - "ucieczka w gaz", którą wybierało do tej pory wielu posiadaczy pojazdów, może okazać się nieopłacalna. Już bowiem od września ma wzrosnąć akcyzy na autogaz - i to aż o 40 proc. Po podwyżce litr tego paliwa może kosztować ok. 2,20 zł.

Krajowa Izba Gospodarcza (KIG), która protestuje również przeciwko tej zmianie w podatkach, przekonuje, że wzrost akcyzy na gaz płynny służący do napędu samochodów podwyższy znacznie koszty transportu, a tym samym cen wielu towarów.

skopiowane: http://media.wp.pl/kat,27020,wid,8343633,wiadomosc.html


Juz mnie cos bierze na to wszystko :evil: mialo byc tanie panstwo 16 ministerstw a jest 20, poprzednie rzady nakradly, (nie wiem jak obecny). Za wszystko musza placic podatnicy, i posiadacze aut :evil: Moze by wreszcie o polowe zmniejszyc ilosc posłow w sejmie, nie trudno policzyc ile by wyniosly oszczednosci w Ciagu roku przyjmujac ze kazdy posel dostaje 10.000zł na biuro, ok 16.000zł od tak i dodatki za kazde posiedzenie :evil:

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 20:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nie dam rady już czytać takich rzeczy, szkodzi to mojemu zdrowiu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 20:51 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kyokushin napisał(a):
Nie dam rady już czytać takich rzeczy, szkodzi to mojemu zdrowiu



mojemu też wole nie czytać żeby sie nie denerwować :?

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 22:21 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
glosowaliscie to macie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 22:28 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kornelio napisał(a):
glosowaliscie to macie...



co to ,to nie ,nigdy w życiu nie głosowałem i nie bede głosował na obecnie rządzącą partie
zawsze miałem poglądy liberalne i bardziej mi po drodze do PO niż do partii pokroju PiS i LPR :)

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 22:33 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Labrador witam w klubie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 22:42 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kornelio napisał(a):
Labrador witam w klubie


widze że Ty też zwolennik PO Obrazek

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2006, 06:52 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 690
Lokalizacja: Centrum
Moje BMW: M450i
Kod silnika: M62B46+MOD
No nie tylko wy sympatyzujecie z PO :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2006, 07:03 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
A myślicie że dzięki PO by tego nie było :lol: Byłby ten sam shit, tylko może jeszcze bardziej złodziejski (choć wydaje się że gorzej być nie może)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 czerwca 2006, 21:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
Radek540V8 napisał(a):
No nie tylko wy sympatyzujecie z PO :mrgreen:

Ciesze sie ze jak na razie sa zwolennicy PO, tzn. sie odzywaja 8) witajcie!! :D

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 08:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Cytuj:
Radek540V8 napisał/a:
No nie tylko wy sympatyzujecie z PO

Ciesze sie ze jak na razie sa zwolennicy PO, tzn. sie odzywaja witajcie!!


Mamy z kumplem znajoma, ktora z nami jezdzila czasmi do pracy i ona jako jedyna glosowala na "wPISdu" :) .. A ile argumentow miala !! Od jakiegos czasu siedzi cicho...
Uczcie sie jezykow i spier... stad. :evil:

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 13:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Ja jestem ciekaw czemu wszyscy są za PO skoro z logicznego punktu widzenia dosłownie nic nie zrobili poza działaniem dziecinnym i destruktywnym.... a rządzić nie mogą więc nikt nie wie jak by rządzili. Pamiętajcie że PO to są ci sami ludzie co AWS, a AWS już mieliśmy.

Pisowcy tutaj nie dadzą rady, za dużo głupot i głupich jest... więc jedyna droga: Język i kraj wroga.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 13:11 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Hmm tylko denerwuje mnie wielkie halo jakie PiS robi jacy to oni praworzadni sa i grzeczni.A ciagle walek na walku...Jakl to teczka kaczora nagle jest podrobiona, kaczynski nie zbeszczescil wartosci narodowych spiewajac hymn czy masa grrrrrrrrrrubych spraw.szok...banda kłamców rządnych władzy z kaczorami na czele...falszywe mendy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 13:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Heh, no własnie moim zdaniem PO to są fałszywe mendy. W pisie napewno są mendy ale jest paru gości którym zależy. Kaoczory (głupio wyglądają ale ch.. z tym), Marcinkiewicz, Ziobro. Moim zdaniem oni są ok. Reszty nie znam.

Na czele PO stoi wiadomo kto. Za jego plecami Pitera z Niesiołowskim. Wiadomo kto to jest. Wiadomo oco chodzi.

Wole głupków niż 100% bandytów.

Jedyny facet który do PO nie pasuje to jest Rokita. Sam się zastanawiam co on tam robi...

Nie popieram naszego rządu w 100% i nie mówie że wszysto co robią jest dobre.
Ale jestem całkowicie przeciw PO. Nie przeciw programowi PO ale ludziom którzy tę partię tworzą. Od 89 mieli okazję mniej lub bardziej pokazać co potrafią (ile brać).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 13:20 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
hmm tyle ze PiS sam nie wie o co im chodzi i chyba nie maja pomyslu.Wpadaja na pomysl z podatkami.Zyta przedstawia.Premier potwierdza.PAre godzin pozniej juz kategorycznie pomysl blokuje i tak wkolko z roznymi akcjami.Dzis taka propozycja a za pare godzin lub nazajutrz zupelnie co innego...Kur.. chyba nic przemyslanego nie maja...

A jak ktorys z PiS'u sie wypowiada z TV to nie wierze w ani jedno słowo jakie mowi.Ani jedno.Wszytsko to wielka propagadna i sciema.Takich glupot jak gadaja sluchac sie nie da.A tak kombinuja probuja dolki kopac ze sami w nie wpadna.Bardzo nieczysto graja.Non stop jakies z dupy wyciagniete oszczerstwa bez rzadnych dowodow byle odwrocic uwage narodu i mediow od waznych spraw bo nie wiedza co maja zrobic to na czyms trzeba uwage ludu skupic.

Co do PITERY to jej strawic nie moge.Tusk i reszta jest O.K


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 13:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
zwroc uwage na to ze to samo mozna powiedziec o SLD, jacy to zlodzieje itd. a nic bedziej blednego juz nie ma tych komuchow, Olejniczak powoli tobi porzadek. Po za tym Marcinkiewicz jest ok, choc mam poglady liberalne to cenie to co robi ten czlowiek dla Polski. Jestem z lubelszczyzny i nie tak dawno mielismy tu zarzad komisaryczny, z Lu pochodzi jeden z najbogaszych poslow jest 48 jezeli chodzi o najbogatszych ludzi w PL. Po za tym mowisz ze PO jest bee na podstawie tego co powiedza ci w mediach, mam okazje troche blizej poznac co sie dzieje w nizszych frakcjach, to powiem Ci ze ludzie sie na prawde angazuja, chca jak najlepiej a ze jeden czy 2 daja tylu na calej linii to nie odbieraj tego ze cala PO jest do bani bo tak nie jest wPO jak i PIS znajda sie ludzie uczciwi ktorym zalezy na tym aby Polska szla w dobrym kierunku jak i sa "zlodzieje" ktorym zalezy na wlasnych profitach, mysle ze jednak bylo by lepiej jak by PO byla u rzadow. POzdrawiam.

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 13:34 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Zarzuty stawiane przez pis co do tych wszyskich złodziei są jak najbardziej prawdziwe.. Żeby kogoś wsadzić trzba go złapać za rękę, więc wszystko trwa.
Co do rządzenia: Jak sie chce z gówna bat ukręcić to i kombinują co zrobić.. kraj biedny, nic nie ma.
Co do medii. Media wszystko przedstawiają od drugiej strony. Media są ze sobą wzajemnie powiązane, ręka rękę myje, a działania pis nie odpowiadają 'starym układom' więc nic dziwnego że media trzymają stronę PO skoro w PO są ludzie z mediów :lol:
Więc to co czytacie i olgądaćie to jest właśnie propagandowa papka. Trzeba na to brać dużą poprawkę.

Tusk i reszta OK, dobre :lol: Jedynie Rokita z nich jest w porzadku. Choć też pare głupot powiedział.

PO to partia która przegrała 2 razy, proponowano jej jakąś koalicje ale chciała 'wszystko (niby dlaczego mieli by dostać władzę, skoro przegrali)' i jak nie dostała to się obraziła i zaczęła robić wszystko na przekór. Z tego co pamiętam to mieli by lepszy układ niż LPR i Samoobrona. Nie chcieli bo widocznie chcieli dalej prywatyzować i kraść, a władza dawana przez Pis była za mała.
Niestety teraz mamy Leppera i Giertycha.. choć myśle że to i tak mniejsze zło, trochę śmiechu z nimi jest. Żeby mieć większość Kaczory musiały kogoś wziąć a że nie było z kogo wybierać wzięli co wzięli...

DAN - zgadzam się z Tobą. I tu i tu są mendy, ale jakby PO rządziła było by gorzej. Było AWS. Po to przechszczone AWS. AWS ludzie tak nienawidzili że wybrali po nich post komuchów.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 13:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
hmmm....TVP jest praktycznie PISu, gazeta wyborcza tez jest zwolennikiem PIS, wiec trzeba sie do wszystkiego ustosunkowac, "Nasz Dziennik" jest gazeta katolicka wiec trzymaja strone LPR. Mozemy sie wzajemnie obzucac obelgami, obwiniac ale to nie zmieni faktu ze Polska potrzebuje reform, nie mamy juz wiekszej mozliwosci sprawdzac a moze sie uda.... trzeba podjac pewne kroki ktore by zmierzaly do rozwoju Polski, nie powinni podwyzszyc akcyzy bo prace straci kilkadziesiat tys. ludzi, obecnie PIS chwali sie ze zmniejszylo sie bezrobocie, ono sie nie zmniejszylo ze wzgledu na polityke tylko daltego ze ludzie wyjezdzaja :?

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 13:52 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Zgadza, sie potrzeba reform ale i potrzeba czasu. Nie można oczekiwać że pis zmienił coś w 2 tygodnie albo w pół roku, skoro przez ostatnich 15 lat Polska była rozsprzedawana.
Obecne decyzje rządu, mogą byc dla nas kontrowersyjne, jednak trzeba się zastanowić do czego one prowadzą na drodze długoterminowej.
Nie można patrzeć na coś co nam nie odpowiada z perspektywy 'chwili' ale z perspektywy kilku lat.
Być może coś co na dany moment jest nie atrakcyjne, będzie krokiem do czegoś kontruktywnego w przyszłości.

Gorzej niż było być nie może. Jedyne co jest mozliwe to odbicie się od dna, więc może warto zaczekać i zobaczyć co będzie za jakiś czas a nie wnioskować po pojedynczych ustawach.

Bardzo mnie mierzi nagonka PO na pis i nastawianie ludzi 'przeciw' skoro tak naprawdę nowy rząd trwa zbyt krótko jakoby zmiany mogły być wprowadzone i zauważone.
Czego oczekujecie? Że nagle się drogi załatają albo zarobki wzrosną x2? Myślicie że w przypadku PO by tak było?
Na takie zmiany trzeba czekać 'naście' lat, o ile Polska zacznie się tyle o ile liczyć na arenie międzynarodowej, powstanie jakiś przemysł, coś zacznie się dziać, i nie ma się co łudzić że inna partia w pół roku coś zmieni.

Tutaj przez najbliższe 15 lat zarobki nie wzrosną Panowie. Jak ktoś chce więcej, może sobie wyjechać. Nie mają z czego wzrosnąć. Nie mamy czegoś takeigo jak 'przemysł'. Nic nie produkujemy, nic nie sprzedajemy. Jak to się nie zmieni, to nic się nie zmieni.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 14:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
rozumiem ze chodzi Ci o lekki przemysl tzw. nowoczesnych technologii, nie stety nie jestesmy w USA tam jak jest jakis wynalazek jakas firma go kupuje i szukaja zastosowania u nas nie stety ta droga jest bardzo dluga. Po za tym nie ma gwarancji ze na nastepne wybory nie wygra PO, i co wtedy?? plany PISu legna w gruzach, zgadza sie zeby zaszla duza zmiania potrzeba nastu lat, ale jak widzimy od 89r co rzad wprowadza inne reguly, przy takiej polityce nie da nic odbudowac ani znaczaco poprawic, zeby taki proces mial miejsce inne ugrupowania musialyby kontynuowac polityke poprzednich partii, na co sie nie zanosi. Okres 4 lat jest okresem krotkim jezeli chodzi o gospodarke gospodarke mierzy sie w dziesiecioleciach a nie w pojedynczych latach.

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL