BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 20:55

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 15:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Tak, ale poprzednie rządy wprowadzały reguły polegające na sprzedaży wszystkiego, łacznie ze strategicznymi rzeczami takimi jak energia.
Nie chodzi o lekki przemysł ale w ogóle o jakikolwiek przemysł, pomijam już myś techniczną. Ogólnie o produkcję czegokolwiek. Narazie produkujemy jedynie głupotę i niszczymy swoją gospodarkę.
Jak widać nie była to dobra droga (dla nich napewno było ok). Nowy rząd przyjął skrajnie inną drogę, logicznie myśląc właściwą, ale nie jest to droga łatwa.
Najłatwiej wszystko sprzedać i powiedzieć 'wolny rynek', 'róbcie co chcecie'. ALe nie w tym rzecz. A to właśnie był cel PO. Pod płaszczem polityki wolnorynkowej i poglądów 'liberalnych' dążyli do sprzedaży w obce ręce tego co zostało.. a i tak nie zostało prawie nic.
Poglądy liberalne są dobre tam, gdzie mozna sobie na nie pozwolić. Stać na to większość krajów UE, USA (i tam się to ma szanse sprawdzić), ale nie stać na to Polski. Nie mamy żadnego zaplecza. Jesteśmy jednym z najuboższych krajów.
Aby plany polityczne PO (może nie w ich wykonianiu) miały sens, wymagana jest silna gospodarka i mocna pozycja na rynku. My tego nie mamy. Musimy sobie te rzeczy małymi krokami i twardą polityką względem UE wypracować.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 17:08 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Kyo a skad ta pewnosc ze PiS oferowal PO koalicje?To ze Fuhrer Kaczor tak mowil nie znaczy ze tak bylo bo lze na kazdym kroku...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 18:39 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kornelio napisał(a):
Kyo a skad ta pewnosc ze PiS oferowal PO koalicje?To ze Fuhrer Kaczor tak mowil nie znaczy ze tak bylo bo lze na kazdym kroku...



własnie bo znając Kaczyńskich ,oferowali PO bardzo mało w stosunku do tego co im sie należało ,jako partii która przegrała tak nieznaczną iloscią głosów

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 czerwca 2006, 19:20 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kyokushin napisał(a):
Bardzo mnie mierzi nagonka PO na pis i nastawianie ludzi 'przeciw' skoro tak naprawdę nowy rząd trwa zbyt krótko jakoby zmiany mogły być wprowadzone i zauważone.
Czego oczekujecie? Że nagle się drogi załatają albo zarobki wzrosną x2?


A co ten rząd zrobił dotychczas i rządzący PiS ? Nie wprowadził w życie żadnej znaczącej ustawy gospodarczej ,jedyne co robią to starają sie odwrócic uwage opini publicznej zajmując się lustracją i powoływaniem kolejnych niepotrzebnych nikomu komisji.


Kyokushin napisał(a):
Nie mamy czegoś takeigo jak 'przemysł'. Nic nie produkujemy, nic nie sprzedajemy. Jak to się nie zmieni, to nic się nie zmieni.



Nie zgadzam się z tym absolutnie ,to jest jakieś generalizowanie i przedstawianie sytuacji gospodarczej polski w samych czarnych barwach.Produkujemy coraz wiecej i coraz wiecej eksportujemy i to nie za sprawą braci Kaczyńskich


Kyokushin napisał(a):
Niestety teraz mamy Leppera i Giertycha.. choć myśle że to i tak mniejsze zło, trochę śmiechu z nimi jest. Żeby mieć większość Kaczory musiały kogoś wziąć a że nie było z kogo wybierać wzięli co wzięli...


wręcz przeciwnie PiS godząc się na koalicje z tego typu partiami podjął najgorszą decyzje z możliwych ,już mi nie tylko chodzi o to ze wszedł w koalicje z przestępcom i skazanym A.Lepperem robiąc go na dodatek marszałkiem i wicepremierem ,ale chodzi mi też o drugiego koalicjanta LPR ,która jak wiadomo ma poglady skrajnie nacjonalistyczne (powiedziałbym nawet ze neofaszystowskie )i tego typu partie nie powinny byc brane do współrządzenia mimo iz niestety zostały wybrane do parlamentu . :(



Kyokushin napisał(a):
Tak, ale poprzednie rządy wprowadzały reguły polegające na sprzedaży wszystkiego, łacznie ze strategicznymi rzeczami takimi jak energia.
Nie chodzi o lekki przemysł ale w ogóle o jakikolwiek przemysł, pomijam już myś techniczną. Ogólnie o produkcję czegokolwiek. Narazie produkujemy jedynie głupotę i niszczymy swoją gospodarkę.
Jak widać nie była to dobra droga (dla nich napewno było ok).



A ja uważam że inwestycje zagraniczne są widoczne i dają wiele dobrego Polsce i dobrze by było żeby ich było jak najwiecej .Przykładem jest miedzy innymi branża motoryzacyjna General Motors i ich inwestycje w Gliwicach.Coraz lepiej dzieje się też w branży informatycznej i elektronicznej ,powstaje wiele nowych inwestycji w tych dziedzinach.Jestem za tym ze powinniśmy robic wszystko zeby tego typu firmy chciał u nas inwestować.A znając Kaczyńskich to nie można na to liczyć.

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, 09:33 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Co do tego co się należało PO: należało się to co dostali LPR i Samoobrona, nawet przypuszczam że dawano im więcej.. ale nie chcieli bo chcieli za dużo.
Jak to mądrze mówi jeden forumowy kolega 'nie chochlą ale łyżeczką'.

Co do zmian:
Uważam że obecny rząd wprowadził więcej pozytywnych ustaw niż poprzedni przez cały rok (wystarczy prześledzić głupi onet od pół roku wstecz)... poza tym: oczekujecie zmian po kilku miesiącach rządzenia, które jest unimożliwiane na wszystkie sposoby przez PO.

Co do leppera:
Dostał wyroki ale za co? Za to że powiedział złodziejom w twarz, że kradną.

Co do inwestycji:
Porównaj inwestycje za czasów AWS'u (PO), oraz późniejsze do inwestycji które miały miejsce chociażby w Czechach (kraj mniejszy, ma gorsze położenie...) oraz porównaj jak wygląda ich gospodarkach mimo mniej korzystnych warunków.
U nas się nie działo i nie dzieje dostłownie NIC w porównaniu z takimi Czechami.
Mam nadzieję że to się zmieni.
Fakt faktem powinniśmy prowadzić politykę naszych inwestycji u nas oraz naszych poza granicami PL niż wspierać obce inwestycje u nas.
Nie mówię 'obcym inwestycjom nie' ale mówię że Polacy w Polsce powinni mieć 'łatwiej'. Nie jest to jakieś nacjonalistyczno-homofobiczne podejście. Na całym świecie każdy naród promuje siebie. My też powinnyśmy tak robić a nie 'dawać dupy' reszcie świata.

Co do skrajności LPR'u:
Od kiedy poglądy patriotyczne sa złe? Nie jestem za tą partią i nigdy nie byłem, ponieważ śmieszne ludki tam są, fakt faktem utrzymywanie Polskości, tradycji oraz opozycja przeciw globalistycznemu podejściu są w moim przekonaniu jak najbardziej w porządku.

Ciekawe jest, że te liberalne poglądy, hołdujące marsze gejosko lesbijskie tak 'nietolerancyjnie' trakują ludzi którzy cenią sobie swoją ojczyznę oraz starają się bronić narodowych tradycji.
Równie dobrze faszystami można nazwać każdego kto ma inne poglądy (ponieważ 'coś ma' do innej grupy)... ale nie w tym rzecz, prawda?

Dajmy na to przykład: religia na maturze.
Była taka awantura oto że 'jakto dzieci mają zdawać maturę z religii' i oczywiście tysiące głosów 'liberalnej opocyzji - przeciw'.
Czy poglądem liberalnym jest, zabronienie zdawania komuś z religii skoro uważa że ten przedmiot jego interesuje. Przyminam że religia jest przedmiotem 'do wyboru' a nie że ktoś 'musi zdawać'. Do wyboru jest cała masa innych przedmiotów łącznie z jakąś nauką tańca.
Jak dla mnie to nie jest 'głos przeciw' tylko naruszenie praw obywatelskich odnośnie wolności wyzniania, które to ponoć gwaranują konstytucja oraz masa przepisów UE.
Dlaczego religia ma być a buddyzm nie? Dlatego że Polska to w 90% kraj katolicki.
Ale, jakby ktoś chciał buddyzm, to czemu nie, przecież to wolny kraj i do wyboru mógłby być...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL