BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 12:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [ xxx ] opinie części zamiennych firm MASTER SPORT i SRL
PostNapisane: 16 stycznia 2019, 10:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
zizitop901 napisał(a):
kszyhu nie przejmuj się tak i czytaj ze zrozumieniem. Kto będzie badał amory w laboratorium??? 5lat i 40% tłumienia po prawie 100tyś km na badaniu diagnostycznym na względnie nowym 4letnim stanowisku diagnostycznym. Jest to ocena obiektywna wyniku testu. Przejąłeś się za bardzo rolą. :rotfl:

Po 5 latach tluczenia zamiennika, nie trzeba testu zeby wiedziec ze taki amor z tlumieniem ma juz malo wspolnego, tym bardziej ze zabity-wylany amor potrafi pokazac na przegladzie 60% skutecznosci i wiecej

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ xxx ] opinie części zamiennych firm MASTER SPORT i SRL
PostNapisane: 16 stycznia 2019, 17:33 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 19
Moje BMW: e46 320d 150km 2005r
Kod silnika: M47n
Nie były wylane czy zabite. Była konieczność wymiany górnej miski sprężyn z obu stron (przez co uszkodzone zostały łożyska amortyzatora) bo były nadmiernie skorodowane, auto to ford mk2 w dieslu z 2000r które notabene obecnie jest gdzieś w złomowym niebycie po latach wiernej bezawaryjnej służby pełnej przygód. Jak pisałem ocena jest obiektywna nie subiektywna- mam nadzieję że jest to łatwo rozróżniane przez rozmówców- i wynika z 5letniej eksploatacji amortyzatorów- gazowych- srl.
Amortyzatory po wymontowaniu nie opadały i po wciśnięciu dosyć raźnie powracały do górnego położenia stąd pomiar na stacji diagnostycznej był dosyć miarodajny. Obecnie mam w e46 zamontowane przednie wahacze firmy srl i zobaczymy po ilu km/latach rozlecą się sworznie- oryginały chyba wytrzymały 300tyś - bo przy tylu wymieniałem i obydwa zewnętrzne sworznie zwrotnicy miały luz z czego prawy znacznie większy i stukał jak padnięta guma na drążku stabilizatora.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ xxx ] opinie części zamiennych firm MASTER SPORT i SRL
PostNapisane: 16 stycznia 2019, 17:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 19
Moje BMW: e46 320d 150km 2005r
Kod silnika: M47n
kszyhu cyt; to nie podejmuje z tobą dalszej dyskusji. Mówiłem, że przejąłeś się za bardzo rolą :hyhy: pozdrawiam serdecznie-dystansu życzę. :luka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ xxx ] opinie części zamiennych firm MASTER SPORT i SRL
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 12:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
zizitop901 napisał(a):
Nie były wylane czy zabite. Była konieczność wymiany górnej miski sprężyn z obu stron (przez co uszkodzone zostały łożyska amortyzatora) bo były nadmiernie skorodowane, auto to ford mk2 w dieslu z 2000r które notabene obecnie jest gdzieś w złomowym niebycie po latach wiernej bezawaryjnej służby pełnej przygód. Jak pisałem ocena jest obiektywna nie subiektywna- mam nadzieję że jest to łatwo rozróżniane przez rozmówców- i wynika z 5letniej eksploatacji amortyzatorów- gazowych- srl.
Amortyzatory po wymontowaniu nie opadały i po wciśnięciu dosyć raźnie powracały do górnego położenia stąd pomiar na stacji diagnostycznej był dosyć miarodajny. Obecnie mam w e46 zamontowane przednie wahacze firmy srl i zobaczymy po ilu km/latach rozlecą się sworznie- oryginały chyba wytrzymały 300tyś - bo przy tylu wymieniałem i obydwa zewnętrzne sworznie zwrotnicy miały luz z czego prawy znacznie większy i stukał jak padnięta guma na drążku stabilizatora.

W e38 mialem te amorki i przy niskich sprezynach dawaly sobie rade, z tym ze kupilem je po mega rabatach z mysle ze jak padna po roku to kupie drugi raz :) nic takiego sie nie stalo, co to wachaczy to jednak byl bym sceptyczny

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ xxx ] opinie części zamiennych firm MASTER SPORT i SRL
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 15:50 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Pewnie duża zależność leży po stronie dróg jakimi uszczęszczamy... jeden w kółko katuje dziurawe drogi a drugi większość lata równą trasą :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ xxx ] opinie części zamiennych firm MASTER SPORT i SRL
PostNapisane: 17 stycznia 2019, 16:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
zizitop901 napisał(a):
Mówiłem, że przejąłeś się za bardzo rolą pozdrawiam serdecznie-dystansu życzę.

Powiedziałem co sądzę nt sprawdzania amortyzatorów na skp, to bzdura. Definitywnie podkreśliłem, ze jak sądzisz inaczej to nie będę uświadamiał. A ty o jakiejś roli i dystansie.
Również pozdrawiam.

Ps. Montowałem w bylej e46 328 wahacze przednie+ te krótkie SRL, sprawowały się normalnie. Ale ja nie jestem obiektywny bo za mało jeżdżę, zrobiłem może z 10k, może więcej, przez ok 2 lata. Sprzedałem na nich auto.
W rodziców e39 520 montowałem wahacze, końcówki, drążki MS-SRL. Do tej pory czyli przez 30k i 5-6 lat sprawują się.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [ xxx ] opinie części zamiennych firm MASTER SPORT i SRL
PostNapisane: 12 listopada 2019, 16:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
Miał ktos stycznosc z piastami-lozyskami z firmy SKV Germany?
Daja rade czy trwalosc na poziomie chinczykow?

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL