BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 02:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rząd podnosi podatki od tanich aut
PostNapisane: 12 czerwca 2006, 09:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Za namową koncernów motoryzacyjnych rząd chce drastycznie podnieść podatki na tanie używane auta z Zachodu. Mają być nawet kilka razy wyższe, niż wcześniej proponował - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

W minionym tygodniu rząd przyjął projekt nowego podatku od samochodów, który ma zastąpić podatek akcyzowy. Dziennik dotarł do projektu tego podatku. Na pierwszy rzut oka przypomina on podatek ekologiczny od aut ogłoszony przez Ministerstwo Finansów dwa miesiące temu.

Ale kiedy przyjrzeć się mu bliżej, to okazuje się, że w ciągu dwóch miesięcy fiskus postanowił znacznie głębiej sięgnąć do kieszeni kupujących starsze auta. W przypadku wielu aut podatek może być nawet kilka razy wyższy od ceny używanego pojazdu w Niemczech - wynika z wyliczeń eksperta polskiego rynku samochodowego firmy Samar.

Podatek ekologiczny od opla vectry z silnikiem 1,6 litra z 1993 r. wyniósłby prawie 2,8 tys. zł. Proponowany teraz przez rząd podatek od tego samochodu ma wynieść prawie 6,8 tys. zł - podaje gazeta.

Za bmw 320 z 1994 r. podatek ekologiczny wyniósłby 4,8 tys. zł. A proponowany teraz podatek to już 30,5 tys. zł - trzy razy więcej, niż kosztuje takie auto za Odrą.

Nowy podatek od samochodów ma być liczony według wzoru: podniesiona do kwadratu pojemność silnika (w litrach, do jednego miejsca po przecinku) razy współczynnik przypisany do jednej z europejskich norm toksyczności spalin razy stawka podatku ustalona na 500 zł.

Tak samo miał być wyliczany podatek ekologiczny. Co się zmieniło? Podwyższono współczynniki dla starszych norm toksyczności spalin. Arbitralnie ustalony przez fiskus współczynnik np. dla normy Euro 0 wynosił przy podatku ekologicznym 11. Natomiast w nowym podatku dla tej normy fiskus przypisał współczynnik 12 - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

---
Link --> http://podatki.onet.pl/1338348,1,0,wiadomosci.html

A tutaj jeszcze kilka faktów dot. powyższej kwestii: http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=601382

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, 14:47 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
nie ma szans na to.tyle dobrego ze "nas" chociaz unia europejska broni przed naszym rzadem przewspanialym i jego pomyslami...poki co tylko pier...ą a nic nie weszlo wiec niech sobie gadaja...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, 20:18 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
mike_r6 napisał(a):
Za bmw 320 z 1994 r. podatek ekologiczny wyniósłby 4,8 tys. zł. A proponowany teraz podatek to już 30,5 tys. zł - trzy razy więcej, niż kosztuje takie auto za Odrą.



nie wejdzie taki podatek ,nie ma szans ,taki podatek byłby chory to juz nie podatek tylko złodziejstwo ,
równie dobrze mogliby wprowadzić milion złoty od każdego auta :evil: :D
Zresztą taki podatek zostałby zaskarżony i to z powodzeniem w Strasburgu :wink:

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, 20:54 
O kurde to jedynym wyjściem, byłoby Chinquocento+LPG :lol: , ale tak na serio nie ma szans aby to przeszło :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, 20:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Trzeba rejestrować auto jak najszybciej.. po lepperze i giertychu w roli v-ce premierów nic mnie już w tym kraju nie zdziwi.. nawet 30,5 tyś podatku za sprowadzone BMW 320i z 1994r..

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Ostatnio edytowano 12 czerwca 2006, 22:52 przez Pułkownik Zuber, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 czerwca 2006, 22:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 344
Lokalizacja: GdaĂąsk
brak mi słow :/

_________________
e21 335 csi reconstruction in progess ;]
-------------------------------------------------------dyfer od e24 m635csi sprzedam ;] stan ideaÂł nowy olej
-------------------------------------------------------
zawiecha gwintowana i heble z 540i w e21 - projekt w przygotowaniu ;) niach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 09:02 
Ale znów jak ten podatek wejdzie, auta juz zarejestrowane w kraju, pójdą cenowo w góre :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 09:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
oni chyba juz sami nie wiedza jak od nas kase wyciągnąć .pewnie wprowadza jakis debilny przepis ,potem bedziemy musieli zaplacic kare za łamanie praw uni,i zaplaci sie .....z naszych pieniedzy znowu.
sprzedaz nowych aut nadal bedzie spadac i bardzo dobrze .mnie np nie stac na male autko miejskie za 50 tysiakow :D.
niesety taki kraj,pozostaje tylko podziekowac TYM ktorzy glosowali na Kaczki:),napewno bedzie coraz gorzej....

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 09:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Chciałbym wiedzieć od kogo się wysunął ten debilny pomysł... aż się scyzoryk w kieszeni otwiera. Można by mu zrobić 'stronkę' pod adresem 'www.taniadziwka.pl'

Niedługo 'duża pojemność' to będzie 1.6 ... większe wyginą jak dinozaury.
Jak widze cenę nowego gówna typu Chevrolet Aveo za prawie 40 tyś czy Fiat Panda to mnie skręca. To było by konkurencyjne do używanych aut jakby kosztowało do 10k bo więcej takie dziadostwo warte nie jest.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 09:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 1484
Lokalizacja: CzĂŞstochowa
Moje BMW: BMW E46
Kod silnika: M47N
napewno na polski rynek wprowadza Chevroleta Aveo 1,2 HEMI :mrgreen:

_________________
Obrazek
moje BMW --->> viewtopic.php?f=6&t=80596&p=889212#p889212
mój JeeP --->> viewtopic.php?f=55&t=64710


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 11:29 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Oczywiście HEMI będzie się tyczyć kształtu gałki zmiany biegów, dzięki czemu metacząsteczki ręki będą szybciej się prześlizgiwać po gałce, zmieniając przyspieszenie z 15s do zawrotnych 14.93s. To co Chevy robi w Polsce z samochodami to kryminał... popatrzcie na Camaro i popatrzcie na Aveo :lol: To jest idealne zobarazowanie różnicy między resztą świata a Polską.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL