BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 21:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 15 października 2015, 10:55 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
kryst16 napisał(a):
ale ja jestem zdania że jeśli człowiek chce to może się wszystkiego nauczyć
tak jak byś mi kazał namalować obraz, przecież to tylko kwestia dobrania kolorów, i odpowiedniego nałożenia farby na płótno. Bzdura, nie każdy jest w stanie dobrze przeprowadzić nawet prostą naprawę, widziałem ludzi którzy polegli przy zmianie koła, wymianie filtra powietrza itd, a przecież to takie proste czynności.

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 15 października 2015, 14:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
DanyU napisał(a):
kryst16 napisał(a):
ale ja jestem zdania że jeśli człowiek chce to może się wszystkiego nauczyć
tak jak byś mi kazał namalować obraz, przecież to tylko kwestia dobrania kolorów, i odpowiedniego nałożenia farby na płótno. Bzdura, nie każdy jest w stanie dobrze przeprowadzić nawet prostą naprawę, widziałem ludzi którzy polegli przy zmianie koła, wymianie filtra powietrza itd, a przecież to takie proste czynności.


Jak się ma dwie lewe ręce to tak jest, jak ktoś całe życie nie używał żadnych narzędzi to będzie miał problem ze wszystkim, ja już się na mechanikach przejechałem i omijam z daleka, chyba że już będę musiał to wtedy pojadę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 15 października 2015, 14:09 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Szczurek1986 napisał(a):
kryst16 wszystko fajnie jak napisałeś tylko weź pod uwagę iż duża część społeczeństwa nie ma zwyczajnie na to czasu z powodu pracy rodziny itp...


Na drobne naprawy czas to dobra wymówka bardzo często.
Rozumiem ktoś mieszka w bloku to nie ma możliwości, ale czasem do prostych rzeczy wystarczą tylko chęci, sam zobacz... komuś spali się żarówka to jeździ tak miesiąc a później "Panie władzo ale to przed chwilą" wiele ludzi to lenie i tyle. Znam takiego co 3 miesiące jeździł ze spaloną żarówką H7 spaliła się druga to dopiero wymienił bo się jeździć w nocy nie dało.


@DanyU nie porównuj obrazu do wymiany koła, filtra czy czegoś innego ;)

Ja nie mówię że wszyscy mechanicy są źli, tylko wielu jest takich którzy cenią się ogromnie a robią wiele rzeczy byle jak.
Sm na takich trafiałem, ale chociaż tyle że nie kasowali drogo, tylko, że trzeba było po nich wszystko poprawiać, dlatego kupiłem narzędzia i działam sam w miarę możliwości. Po prostu miałem pecha do mechaników, znam takiego co brał kasę za wymianę oleju a nie wymienił oleju bo wiedział że właściciel jedzie tym autem do Anglii więc już do niego nie wróci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 15 października 2015, 16:10 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
A mam takiego aparata w pracy gdzie gość mając ponad 40 lat jeździ fiatem punto na wymianę żarówki ponieważ trzeba odpiąć akumulator i go wyjąć czy tam lekko przesunąć nie wnikałem bo śmiać się chciało ale sporo jest takich ludków co ma dwie lewe ręce. Dużo ludzi by pogrzebało w autku ale niestety z powodu braku czasu trzeba płacić i nie mam tu na myśli takich napraw jak wymiana żarówki bo dla Mnie to raczej nie naprawa a zwykła podmianka ;)

Ja wymieniam żarówki od razu jak padnie (oczywiście jak mam ją na stanie) bo denerwują Mnie zbędne kontroli przepalonych żarówek :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 15 października 2015, 19:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
kryst16 napisał(a):
komuś spali się żarówka to jeździ tak miesiąc a później "Panie władzo ale to przed chwilą" wiele ludzi to lenie i tyle. Znam takiego co 3 miesiące jeździł ze spaloną żarówką H7 spaliła się druga to dopiero wymienił bo się jeździć w nocy nie dało.


Kurde, skąd my się znamy ? :oczami:

:rotfl:

Szczurek1986 napisał(a):
A mam takiego aparata w pracy gdzie gość mając ponad 40 lat jeździ fiatem punto na wymianę żarówki ponieważ trzeba odpiąć akumulator i go wyjąć czy tam lekko przesunąć nie wnikałem bo śmiać się chciało ale sporo jest takich ludków co ma dwie lewe ręce.


Wczoraj z ziomkiem sprawdzaliśmy poziom oleju w jego Hyundaiu I10, typ nawet nie wiedział jak to zrobić :D Większość ludzi nie ogarnia takich rzeczy :)

Korzystając z okazji chciałbym raz jeszcze polecić mój warsztat. Solidnie, tanio, na najlepszych częściach, miła obsługa. Narzędzia wyłącznie zaaprobowane przez BMW AG

Obrazek
image search

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 15 października 2015, 19:41 
:rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 15 października 2015, 20:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
kryst16 napisał(a):
@DanyU nie porównuj obrazu do wymiany koła, filtra czy czegoś innego
ale niektórzy nie potrafią nawet tego.. o czym zresztą napisał MAJSU, no bo oleju nie umieć sprawdzić.. a jednak.. są tacy ludzie. I nie chodzi o brak doświadczenia, umiejętności czy miejsca do grzebania przy aucie, są po prostu ludzie którzy nie mają do tego daru i nic nie poradzisz :)

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 15 października 2015, 20:41 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
moje zdziwienie było duże jak przyjechał gość wjechał na podnośnik i tak chodzi i tak chodzi pod tym autem wiecie co robił ? palakował powozie :rotfl: :rotfl: cena 50zł za pół godziny zajęcia podnośnika i w tym samym serwie 2 x plak i tak sobie myślę masz babo placek :] :]

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 16 października 2015, 03:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Cały MAJSU :super: :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 16 października 2015, 21:32 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
MAJSU jaką miałeś spaloną tak długo? :rotfl:

No fakt też znam takich którzy nie potrafią oleju sprawdzić...
Ja nie mam kontrolki na desce a wjeżdżając do garażu w nocy często włączam światła po kolei i sprawdzam czy mam (widać na ścianach garażu).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 17 października 2015, 12:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Fajnie, że temat się ruszył tylko szkoda, że taki offtopic. Powracając do tematu:
-corolla 1.8 192KM, wymiana spalonego sterownika silnika, naprawa wiązki, poprawny montaż sterownika gazu 1500 zł za całość.
-w221 s500 naprawa sterownika skrzyni, wymiana oleju, filtra i płukanie 5000zł za całość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 17 października 2015, 18:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
MAJSU vel Bobby, Na forum Dacii miałbyś parcie :rotfl:

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 17 października 2015, 19:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
Adam. napisał(a):
Fajnie, że temat się ruszył tylko szkoda, że taki offtopic. Powracając do tematu:
-corolla 1.8 192KM, wymiana spalonego sterownika silnika, naprawa wiązki, poprawny montaż sterownika gazu 1500 zł za całość.
-w221 s500 naprawa sterownika skrzyni, wymiana oleju, filtra i płukanie 5000zł za całość.

z częściami te ceny? Może byś to zaznaczał co ile kosztowało.

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 17 października 2015, 20:40 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 223
Lokalizacja: DJ
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134043
Niestety tak to jest u nas w kraju, że każdy chce dobrze i tanio, a tak poprostu się nie da. Wiadomo, że czasem mechanicy bardzo przeginają z cenami, ale z drugiej strony jak coś ma być zrobione jak należy to musi też kosztować żeby coś zarobić.
Nie zawsze jednak wysoka cena=wysoka jakość usługi.

Inna sprawa to uczciwość mechaników i fuszerki jakie odwalają ludziom nie będącym w temacie. Ja nie znam kogoś takiego jak zaufany mechanik, jak mam coś do zrobienia przy aucie to wolę to sam zrobić, bo trochę pracowałem w branży i widziałem co się wyprawia.

Najgorzej jednak mają Ci jak już zauważyliście, którzy mają dwie lewe ręce. Pamiętam jak wymieniałem kiedyś uszczelkę pod głowicą i pod koniec prac pojawił sie kumpel, koniecznie chciał pomóc. Koniec końców pomógł, wszystko zostało złożone, zalaliśmy płyn chłodniczy i zaczęło coś kapać... z krućca, na którym była opaska metalowej, którą zakręcał kolega... Pamiętam jak jeszcze pytałem się czy nie przeskakuje. Dzięki jego pomocy doszło z godzinę roboty jak nie lepiej, bo trzeba było dolot zdjąc, a nie było dostępu do niej ani od góry ani od dołu :wsciekly:.

Cen usług nie podam, bo naprawy robie sam, a jeśli nie mam warunków i sprzętu odpowiedniego to oddaje do ASO.

Chyba to nic złego, że w dziale pogawedki zrobił się offtopic?

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 17 października 2015, 21:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 96
Pawel! ceny z częściami w przypadku toyoty, inny sterownik silnika(stary ktoś nieudolnie naprawił) około 150zł, reszta czyli naprawa nowego spalonego sterownika lpg + przewody, peszle, złączki itp. na naprawę wiązki, wliczone w robociznę czyli 1350zł. Mercedes koszt oleju około 600zł + filtr i uszczelka coś około 200zł + naprawa sterownika 1000zł + naprawa elektohydrauliki 1200zł , aktualizacja softu (nie tylko skrzynia+jakieś tam dodatkowe funkcje) złożenie tego w całość + jakieś pierdoły(drobne części skrzyni, uszczelki wydechu, śruby, spinki itp.) 2000zł, cena wysoka, ale auto przyjechało na lawecie już rozebrane (poprawka po innym warsztacie) sam klient przyznał po naprawie, że nikt nie chciał się podjąć naprawy.


Ostatnio edytowano 17 października 2015, 21:59 przez Adam., łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 17 października 2015, 21:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
olej w skrzyni biegów plus filtr e39 2000r 3,0d 350zł :) pozdrawiam

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 3 listopada 2015, 21:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52
E46 323i tuleje przednich wachaczy 50 zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 4 listopada 2015, 05:14 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
e39 2000r kombik wahacz zbieżności tył 140zł, zbieżność 60zł

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 5 lutego 2016, 11:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 418
Lokalizacja: TSZ
Moje BMW: e60 535d
Kod silnika: M57X
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152614
Żeby nie zakładać nowego tematu ;) , ile u was biorą kasy za wymianę rozrządu w m62b44 , chodzi m i o koszt robocizny :luka: :luka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Cena usług warsztatowych
PostNapisane: 21 lutego 2016, 21:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E38 728iA
Kod silnika: M52TU2SFV
Ja też przez mechaników w mojej okolicy dużo sam robię, wiadomo internet dużo pomaga, trochę narzędzi i czasu potrzeba i na prawdę można dużo naprawić oszczędzając pieniądze ale co ważniejsze masz pewność, że przyłożyłeś się do roboty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL