BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 10:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 06:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
DAREX napisał(a):
to niektórzy kradna bo nie maja za co życ

Żadne wytłumaczenie...

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 07:08 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nikt nikogo nie zmusza ani do picia ani do wsiadania za kółko do alkoholu ani do kradzieży.
Jest to wolny, w pełni świadomy wybór. Drobne kradzieże jedzenia można jakoś wytłumaczyć, powiedzmy 'z głodu' ktoś ćwiknął jabłko.

Jak ktoś się upije to jego sprawa, jak musi jechać są znajomi, taxi, autobusy, może przenocować.... ale nie musi kończyć czyjegoś życia jadąc po pijaku.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 09:19 
mike_r6 napisał(a):
Żadne wytłumaczenie...


Ja nikogo nie łumacze mówie tylko jak czasem jest :cry:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 czerwca 2006, 13:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Wesoła impreza, tragiczny finał!

Kilka dni temu Ministerstwo Sprawiedliwosci przygotowało wytyczne dla prokuratorów, by wnioskowali o surowsze sankcje wobec pijanych kierowców. Minister Ziobro poinformował, że sankcje te "maja uderzać w kieszeń kierowców". Walka z plaga kierowców - pijaków trwa. Większość z nich nie zdaje sobie sprawy jak bardzo alkohol wpływa na organizm...
inf. własna Onet/ 2006-06-23 11:22
Przysłowie mówi, że madry Polak po szkodzie. Jednak ilość pijanych kierowców, którzy biorą się za prowadzenie pojazdów na podwójnym gazie sugeruje, że trafniej byłoby stosować stwierdzenie, że Polak i przed szkoda i po szkodzie głupi.

Dla wielu kierowców jazda na rauszu to swoista gra w kotka i myszkę z Policja. Tyle tylko, że druga strona tej gry nie jest policja, a inni uczestnicy ruchu.

Spożycie alkoholu to nie tylko dobry humor i zabawa. To także:

1. zawężenie pola widzenia, szczególnie jeżeli chodzi o obiekty ruchome,

2. pogorszona ocena odległosci i szerokosci, oraz oceny ryzyka. Przykładem jest hamowanie zbyt blisko od przeszkody, lub próba przejechania w zbyt waskim miejscu,

3. opózniony refleks. Na widok przeszkody trzezwy kierowca, o normalnym poziomie koncentracji uwagi potrzebuje 1 sekundy, aby nacisnać pedał hamulca. Przy zawartosci alkoholu 0,5 promila, czas reakcji wynosi ok. 1,5 sek. Przy wyższych poziomach alkoholu we krwi, czasy reakcji znacznie się wydłużaja.

4. stan euforii, zachęca to kierowcę do przecenianie swoich możliwosci.

Im więcej wypitego alkoholu, tym większe jest ryzyko wypadku. Badania wykonywane na zlecenie dwóch firm: samochodowego koncernu Renault i farmaceutycznego Fourier, wykazały że zawartosć 0,5 promila alkoholu we krwi odpowiada dwukrotnemu zwiększeniu ryzyka wypadku. Zawartosć 0,8 promila to już czterokrotne zwiększenie ryzyka wypadku. Według badań francuskiego instytutu INRETS, w przypadku zawartosci alkoholu we krwi powyżej 0,8 promila następuje dziesięciokrotny wzrost ryzyka, a majšcy 2 promile, jest sto razy bardziej narażony na zła jazdę niż osoba trzezwa.

Równoczesnie przebadano łaczenie używek i ich działanie na kierowcę. Okazuje się, że ryzyko jest 60 razy większe jeżeli kierowca jednoczesnie (60 razy to iloczyn 3x4x5) :

Zażył srodki uspokajajace (3-krotnie większe ryzyko)

Prowadził pojazd bez zatrzymania przez 4 godziny (4-krotnie większe ryzyko)

Spożył alkohol w ilosci lekko przekraczajacej zawartosć w krwi 0,8 promila (5-krotnie większe ryzyko)

Warto przy tym pamiętać, że niezależnie od rodzaju napoju alkoholowego, jeden kieliszek 3 cl alkoholu (whisky, wódka), szklanka 25 cl piwa, oraz kieliszek 12,5 cl wina zawieraja około 10 gram czystego alkoholu. Każdy taki kieliszek podnosi srednio poziom alkoholu we krwi o 0,2-0,25 promila. U osób szczupłych, młodych, oraz kobiet może to wyniesć nawet 0,3 promila.

Również stan zdrowia, zmęczenie, nieodpowiednie odżywianie, palenie papierosów, czy stres wpływaja na podniesienie alkoholu we krwi. Ponadto liczne lekarstwa, w tym stosowane przy łagodnych stanach zapalnych (katar, grypa) i wydawane bez recepty, zwiększaja skutki spożycia alkoholu.

Najważniejsze jednak, że organizm eliminuje 0,1-0,15 promila alkoholu na godzinę. Żaden sposób (słona kawa, sok z cytryny, oliwa itp.) nie usunie skutków jego spożycia. Nie warto także pić dużych ilosci wody. Powoduje ona jedynie szybsze przedostanie się alkoholu do krwi (dotyczy to także drinków)

Tak więc jeżeli na imprezie wypijemy szesć kieliszków po 3 cl każdy, możemy liczyć że we krwi będzie ok. 1,5 promila. Na spalenie takiej ilosci alkoholu i dojscie do normalnej dyspozycji potrzeba więc ok. 10-15 godzin. Wczesniejsze zasiadanie za kółkiem, jest ryzykiem nie tylko dla naszego samochodu, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu.


---
Link -> http://moto.onet.pl/1343549,2217,artykul.html

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2006, 13:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Komu oddać auto pijanego kierowcy?


Prokuratorzy w całej Polsce głowią się nad tym, kim jest osoba godna zaufania, której należy oddać samochód prowadzony wcześniej przez pijanego kierowcę. - Ksiądz? Sołtys? Współmałżonek? - zastanawiają się śledczy.



Do prokuratur w całym kraju trafiły właśnie wytyczne ministra sprawiedliwości, jak postępować w sprawach przeciwko pijanym kierowcom, którzy mieli powyżej jednego promila alkoholu w organizmie. Punktów jest siedem. Sporo kontrowersji budzi trzeci z nich, który mówi, że "zabezpieczone pojazdy na poczet grożących kar majątkowych powinny być w pierwszej kolejności oddane osobie godnej zaufania w celu ograniczenia kosztów postępowania". Prokuratorzy przyznają, że mają nie lada problem, bo ministerstwo nie precyzuje, kim jest osoba godna zaufania. Nigdzie bowiem nie ma definicji tego pojęcia, a śledczy mają o tym zdecydować sami.

- Czy ma być to ksiądz, a może sołtys wsi lub prezes jakiegoś stowarzyszenia? - zastanawia się Jacek Żak, prokurator rejonowy w Dębicy. Prokuratorzy z chęcią by auto przekazywali współmałżonkowi, ale nie ma gwarancji, że żona nie da za chwilę kluczyków mężowi. - No, ale pijanemu kierowcy jest zatrzymywane prawo jazdy i dowód rejestracyjny, więc teoretycznie nie powinien ponownie wsiadać za kierownicę - twierdzą prokuratorzy. To tylko teoria. - Nie jest tajemnicą, że wiele osób prowadzi auta po odebraniu prawa jazdy - mówią rzeszowscy policjanci.

Osoba godna zaufania nie poniesie żadnej odpowiedzialności, jeżeli zostanie jej skradziony samochód. Odpowiedzialność ta spoczywa na organie, który taką osobę wyznaczył. - To jest kłopotliwy podarunek. Przecież trzeba mieć w miarę duży parking na swojej posesji, żeby auto odpowiednio zabezpieczyć - uważa prokurator Żak. - Osobę godną zaufania może wskazać także sam pijany kierowca. Ale ideą wytycznych jest, aby kierowca nie miał dostępu do samochodu. Jeżeli wyznaczy więc kogoś z rodziny, to zawsze istnieje pokusa ponownego siadania za kierownicą - dodaje.

Prokuratorzy uważają, że chętnych na przetrzymanie pojazdu będzie niewielu. Szczególnie takich, którym przyjdzie "zaopiekować" się np. mercedesem wartym kilkaset tysięcy złotych. - To jest za duża odpowiedzialność - twierdzą policjanci. Elżbieta Kosior, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, nie potrafi wyjaśnić definicji osoby godnej zaufania. - Taka osoba musi się zobowiązać do tego, że nikomu nie sprzeda auta i nie zostanie ono uszkodzone. Czas pokaże, jak te wytyczne będą realizowane w praktyce - mówi rzecznik Kosior.

Ministerialnych wytycznych broni Robert Bińczak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości, ale również i on nie jest w stanie powiedzieć, kto ma być osobą godną zaufania. - To nie jest żaden kaprys ministra - przekonuje. - Prokuratorzy i policjanci wspólnie mają ustalić, na jakich zasadach osoby te będą wybierane. Nasza ingerencja nie sięga już tak daleko - twierdzi Bińczak, zapewniając, że instytucja osoby godnej zaufania w polskim kodeksie postępowania karnego funkcjonuje od dawna i jest także powszechna w krajach europejskich. - To, że u nas istnieje, nie oznacza, że jest wykorzystywana. Minister Ziobro chce o tym prokuratorom przypomnieć - powiedział rzecznik resortu.

Ale prokuratorom nie tylko ta wytyczna spędza sen z powiek. Minister Ziobro chce także, by dla pijanych kierowców śledczy żądali także dotkliwych grzywien i przepadku samochodu. Maksymalnie grzywna może wynieść nawet 720 tys. zł! - Wyobraża sobie pan konfiskatę samochodu wartego kilkaset tysięcy złotych za jazdę po pijanemu? Bo ja nie. Przestępstwo jest niewspółmierne do wartości samochodu - uważa jeden z krakowskich prokuratorów. - Mam spore wątpliwości, po co wprowadza się te wytyczne - dodaje Andrzej Almert, rzecznik Sądu Okręgowego w Krakowie.

Oprócz przekazywania samochodów osobom godnym zaufania oraz żądania wysokich grzywien dla pijanych kierowców i bezwzględnego wnioskowania o przepadek aut, Zbigniew Ziobro od prokuratorów oczekuje, że będą wnioskować do sądu o podanie nazwiska skazanego pijanego kierowcy do publicznej wiadomości. Ci, którzy popełnią to samo przestępstwo po raz drugi, muszą się liczyć z zamieszczeniem zdjęcia w prasie.


Bezczelnie skopiowane stąd



________________________________________________________________________________
Chora władza, chore prawo, chore państwo

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2006, 13:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ba z tą prasą super, ale po co się głowić i robić problem z oddawania autka zaufanej osobie? Nie można po prostu wstawić go na parking policyjny i zlicytować? A dochód na rzecz fundacji pomocy ofiar wypadków?

Jak zawsze problem z niczego:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2006, 14:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
KotSylwester napisał(a):
Ba z tą prasą super, ale po co się głowić i robić problem z oddawania autka zaufanej osobie?


:) Chyba nie zrozumiałeś tematu.
Prokuratorzy nie wiedzą komu mają dawać to auto, więc to nie jest problem prasy, a prokuratorów.. prasa tylko opisała ich rozterki.
KotSylwester napisał(a):
Nie można po prostu wstawić go na parking policyjny i zlicytować?


Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile kosztuje "zimowanie" auta na parkingu policyjnym.
Powinienem napisać, iż na pewno nie wiesz.
Za holowanie auta z Otwocka, postój 24 godziny, znajomy zapłacił 517zł.
Kto miałby za to płacić, przecież parkingi policyjne to prywatne "place".
Myślisz że licytację dałoby się zorganizować w ciągu krótkiego czasu? To chyba bez sprawy

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2006, 15:33 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Zuber nie pij tyle. Albo nie przeczytales wlasnego posta albo upał szkodzi. :lol: :lol: :lol: Napisałem ze pomysł z prasą jest super ale po co sie martwic o odholowanie autka? To dwa osobne stwierdzenia do Twojego posta.


517zł za 24h na parkingu? Wiesz po pierwsze jest to CENA a nie koszt, po drugie obejmuje to holowanie. Ciekawe że jak jest dzwon to sie płaci za holowanie 400 po Wawie (bo płaci ubezpieczyciel) a 150zł z wawy do np otwocka jak po prostu dzwonisz po lawete....... Na osiedlowym parkingu kosztuje to 50zl za miesiąc + holowanie 150 więc 200 za miesiąc pierwszy , za dwa miechy 250zł, za 3 miechy 300zł sprawa trwa pół roku, to koszt 450zł.


Więc cena 517zł zawiera jakąś tam karę czy koszta dodatkowe, których Państwo nie ponosi. Pozatym poniosą koszt 1000zł a autko sprzedadzą od 500zł do 720tys zł...


Pozatym parkingi policyjne są na obrzezach miasta.. więc tereny są tanie...


Dając durne porównianie można powiedzieć, Ty wiesz jaka blacha jest droga? Taki malutki zegarek widziałem za 45tys zł.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2006, 17:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
dzisiaj ogladalem szkola auto na TVN turbo przeprowadzili test. kierowca trzezwy mial przejechac test losia przy 60km/h przejechal bez problemu, po 3 godz. i spozyciu 3 piw potracil 3-4 pacholki i podobno nie odczuwal reakcji alkoholu na jego organizm, po 6 godzinach i w sumie wypitych 6,5 piwach potracil nie mal wszystkie pacholki, po skrecie nie mogl wrocic na poprzedni tor jazdy. To ukazuje prawdziwe nie bezpieczenstwo jakie niesie ze soba pijany kierowca.

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2006, 18:37 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
DAN V8 napisał(a):
To ukazuje prawdziwe nie bezpieczenstwo jakie niesie ze soba pijany kierowca


zgadza sie ale ,kiedyś w Top Gear był test na reakcje ,jeden jechał po spożyciu alkoholu a drugi po kilkudziesięciu godzinach bez snu ( co na naszych drogach zdarza się czesto właśnie wsród kierowców TIR-ów ) i okazało się że ten który jechał bez snu miał o wiele gorszy czas reakcji od tego który jechał po spożyciu alkoholu .
Więc nie tylko jazda pod wpływem alkoholu wpływa na wzrost zagrożenia na naszych drogach ,ale również brak snu i zmęczenie ,często spotykane u zawodowych kierowców.

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2006, 21:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
KotSylwester napisał(a):
Napisałem ze pomysł z prasą jest super ale po co sie martwic o odholowanie autka?


Pomysł z prasą jest super? Nie mam słów, napiszę tylko że bym się nie zdziwił wcale jak by ZIOBRO wymyślił żeby pijanym kierowcom zakładać takie "obroże" z nadajnikiem, co by dyżurny mógł kontrolować na monitorku, gdzie są i co robią.
Należy sobie zadać podstawowe pytanie- co publikacja w prasie danych da? Jaki jest jej cel? Ma niby odstraszyć od tego żeby kolejny nie wsiadł za kółko? Jeżeli gościa nie odstraszy to, ze stracił prawko, dostał grzywnę, wreszcie stracił AUTO, to na pewno publikacja go odstraszy. Hehe, naiwnych myślenie =D>
Inna sprawa że jeżeli przyjąć iż to ma być swoisty akty społecznej dezaprobaty dla takiego kierowcy, to wydaje mi się iż powinno się również publikować dane gwałcicieli, zabójców, sprawców rozbojów- no bo czy gwałty, zabójstwa i rozboje mieszczą się w normach przyjętych przez społeczeństwo, są mniej potępiane niż jazda na "dwóch gazach"? Kuriozum.
KotSylwester napisał(a):
Wiesz po pierwsze jest to CENA a nie koszt

Nie studiuję ekonomi, ale wydaje mi się jednak iż jest to KOSZT jaki ponosi kierujący, którego auto jest odholowywane... mniejsza z tym....
KotSylwester napisał(a):
Więc cena 517zł zawiera jakąś tam karę czy koszta dodatkowe,

Jaką karę? :D Kto miałby nakładać tą karę- laweciarz? :mrgreen: Pomyśl tak trochę logicznie..
KotSylwester napisał(a):
Pozatym parkingi policyjne są na obrzezach miasta.. więc tereny są tanie...

To czy tereny są tanie czy nie- nie wnikam.
Podałem Ci koszt jaki poniósł mój kolega >>517zł<< za odholowanie auta z Otwocka (ulica Orla) na policyjny parking który w Otwocku jest... w Jatnem (jeśli wiesz gdzie to jest, ok 20km od OTW).
Byłem przy tym jak laweta zabierała auto, byłem przy tym jak kumpel odbierał samochód i pisząc o opłacie w wysokości 517zł, piszę o faktach, więc nie bardzo wiem o czym są te dywagacje czy ziemia na obrzeżach jest tania czy nie..

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2006, 08:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Wracjajac do tematu jazdy po pijanemu:
http://pasy.bezpieczenstwa.patrz.pl

Bez komentarza.

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2006, 09:03 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
mike_r6 napisał(a):
Wracjajac do tematu jazdy po pijanemu:
http://pasy.bezpieczenstwa.patrz.pl

Bez komentarza.



a wiecej filmików tego typu jest też tu,w tym i ten z linka powyżej

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... c&start=30

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2006, 09:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Zuber, jak wiesz przestępcy, pochodzš głównie z jakiejœ tam grupy społecznej ( to Twój kierunek) a nie jest to raczej kadra dyrektorska czy menedżerska, myœlę że byle me.. byle pętak znaczy np. z mojego osiedla ma w poważaniu czy będzie w prasie czy nie i tak każdy wie że to złodziejachy i babeczki mocniej trzymajš torebki jak koło nich przechodzš....


Chodzi mi o to, że pijšcy kierowcy to "całe społeczeństwo”, więc nie wiem jak dla Ciebie, ale jeżeli bym miał kasy za dużo, to bym się nie zmartwił autkiem i kaskš, myœlę, że Ciebie by bardziej zabolała Twoja twarz w GW niż skonfiskowana beemka załóżmy za 6tys (przykład tylko).

A czy to odstraszenie czy kara, to już Ty wiesz lepiej, nie moja to specjalnoœć. Ale ciekawe, co by czuł mój sšsiad jakby jego foto było w gazecie jak o pijaka... Ciekawe czy wsiadłby za kółko ponownie narażajšc się na to samo, to już ludzie by gadali nie, że "to pijak" tylko teraz to już jest idiota robiš to ponownie....


Cena to koszt zakupu + marża + podatki. Jak płacisz za parking 200zł miesięcznie to dla Ciebie jest to poniesionym kosztem, ale koszt parkingowego jest o niebo mniejszy.


KOSZT laweciarza to amortyzacja samochodu, paliwo i czas pracy, a dla Ciebie koszt laweciarza to tyle ile mu zapłaciłeœ. Załóżmy ze taki transport kosztuje lawieciarza ok 60zł a płacisz 517zł to różnica jest dochodem laweciarza minus podatek dochodowy 19%.

Więc mówišc, że odholowanie autka drogo kosztuje, mamy na myœli ze drogo się za to płaci, a nie, że sš to ogromne koszta.


Masz rację nie jest to kara, ale można powiedzieć, że za krę Ci odholowano autko za 517zł. Za karę, bo piłeœ, musisz przyjšć cenę z kosmosu.

No właœnie parking jest w jatnem, więc nawet obrzeża, otw a nie wawy.

Cena gruntu w tamtej okolicy to pewnie ok, 5$ za 1mkw. Na autko potrzeba ok 11mkw. To koszt zakupu placu na 1 autko wynosi ok 200zł na wiecznoœć. Podatek gruntowy od parkingu ok 6 tys. mkw. wynosi rocznie ok 300zł.

Więc parkingi policyjne państwo kosztujš MAŁO, a płaci się za nie DUŻO i na tym bogaci się nasz budżet.

Chyba nie zamotałem za bardzo..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2006, 15:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
KotSylwester napisał(a):
Zuber, jak wiesz przestępcy, pochodzš głównie z jakiej� tam grupy społecznej ( to Twój kierunek) a nie jest to raczej kadra dyrektorska czy menedżerska,

Ja wiem z jakiej grupy jest ich najwięcej (statystycznie), ale co to ma do rzeczy?
Myślisz, że nie ma dyrektorów- gwałcicieli, dobrych ojców i mężów- gwałcicieli, NORMALNYCH z pozoru ludzi- zabójców?
Powiem CI tylko że 70% pedofilii to ludzie dobrze sytuowani, na wysokich stanowiskach itp.
KotSylwester napisał(a):
KOSZT laweciarza to amortyzacja samochodu, paliwo i czas pracy, a dla Ciebie koszt laweciarza to tyle ile mu zapłaciłe�. Załóżmy ze taki transport kosztuje lawieciarza ok 60zł a płacisz 517zł to różnica jest dochodem laweciarza minus podatek dochodowy 19%

Radek, nie chce mi się bawić w przepychanki słowne.
Ok, masz rację, powinienem napisać iż ceną za usługę wynosiła 517zł.
KotSylwester napisał(a):
Więc parkingi policyjne państwo kosztujš MAŁO, a płaci się za nie DUŻO i na tym bogaci się nasz budżet.

Z tego co mi się wydaje, parkingi policyjne to prywatne place- budżet ma się do tego nijak.


Tak czy siak, nadal pozostaje pytanie, dlaczego publikować dane "kolarzy", a nie np. zabójców, gwałcicieli, sprawców rozbojów, pedofilii...
A może ich też publikować? Mielibyśmy całe gazety tylko ze zdjęciami z policyjnych kartotek... echh.. ide się napić piwa z tego wszystkiego..

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2006, 15:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Pułkownik Zuber napisał(a):
Tak czy siak, nadal pozostaje pytanie, dlaczego publikować dane "kolarzy", a nie np. zabójców, gwałcicieli, sprawców rozbojów, pedofilii...
A może ich też publikować? Mielibyśmy całe gazety tylko ze zdjęciami z policyjnych kartotek...


... i "Gazeta Prawna" nabrała by nowego wymiaru... :twisted:

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2006, 07:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Własnie 70% to ludzie dobrze sytuowani i może jakoś te fotki... ale z tego co wiem to jest jakies skrzywienie psychiczne czy coś, nie wnikam, nie znam się. A pijak nie wsiada za kółko bo musi, czy coś nim kieruje, wsiada bo wie że co? najwyżej prawko na rok, albo dwa ,kara z tysiąć zł, a wypadku przeciez nie spowoduje wolno będę jechał, a pozatym, po 6 browcach, to co ja nie pojade??

Co do parkingów, jeżeli sa prywatne... hmm a co tam niech pijacy cierpią, a społeczeństwo niech się bogaci:)




heh Pułkowniku, prezerabiamy temat pijaków, co do gwałcicieli i inyych się nie zagłębiam, nie wnikam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL