BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 16:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 22:58 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Pułkownik Zuber napisał(a):
należy potencjalnych zabójców pozbawić "narzędzia" dokonania czynu,



no nie wiem czy jest to zgodne z prawem ,a co w przypadku jak samochód jest współwłasnością lub należy do kogoś z rodziny ,lub pożyczyłem koledze który jechał po pijanemu ,z jakiej racji mają go karac odebraniem nie swojego samochodu ,przecież wtedy dla sprawcy to nie będzie kara bo samochód i tak nie był jego

Pułkownik Zuber napisał(a):
to należy również przyjąć iż jazda np. po mieście z prędkością 90km/h jest równie niebezpieczna, gdyż przy np. potrąceniu z tą prędkością pieszego, ma on bardzo nikłe szanse przeżycia, a więc takich "piratów " również należy pozbawiać samochodów.



z tym się akurat nie zgadzam absolutnie,żeby sprawce wykroczenia na przekrocznieu predkości pozbawiać samochodu , bo obszar zabudowany moze być i taki z drogą dwupasmową w obu kierunkach na którym przekrocznie predkosci jest oczywiście wykroczeniem ,ale moim zdaniem nie powinno sie otrzymywac wiekszej kary niż jest obecnie.

Kyokushin napisał(a):
Dodam że np kara 5000 dla jednego jest to dużo, dla drugiego jest to nic.
Utrata auta będzie bardziej równa, maluch dla osoby biednej będzie znaczył tyle samo co bmw dla zamożnej....no chyba że ci zamożni sobie kupią maluchy do jazdy po pijaku, w co wątpie


no własnie ,dobrym przykłdem prawa jest finlandia i kraje skandynawskie ,moim zdaniem kara powinna być rónicowana w zalezności od zarobków popełniającego wykrocznie ,bezrobotny niech zapłaci np 2000zł a prezes banku z zarobkami 100 tys na miesiąc niech zapłci 400 tyś ,to moim zdaniem jest sprawiedliwe

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 22:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
a ja dalej uwazam, ze nalezy zaostrzyc przepisy,a nie wymyslac nowe(ktore moim skromnym zdaniem sa do **** (bani) )

nadal uwazam ze jest to bezprawne,bo nie wazne czy ja czy razem z zona kupilem auto,jest moje i tylko MOJE i nikt nie ma prawa mi go zabrac(hyba ze bank,komornik, ale na pewno nie ZIOBRO bo on "jest ZEREM" :twisted: )

pozdro

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:01 
A ja uważam ze powinni zaprzestać produkcji alkocholu :x :x :lol: :lol: :lol: :mrgreen: JOKE:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
Cytuj:
no własnie ,dobrym przykłdem prawa jest finlandia i kraje skandynawskie ,moim zdaniem kara powinna być rónicowana w zalezności od zarobków popełniającego wykrocznie ,bezrobotny niech zapłaci np 2000zł a prezes banku z zarobkami 100 tys na miesiąc niech zapłci 400 tyś ,to moim zdaniem jest sprawiedliwe

ale jak Ci sprawdza Twoje zarbki na miejscu?
skarbowka nie wyda zaswiadczenia "na miejscu"
a poza tym, np moj kolega obrot roczny ok70tys zl,ale skarbowka wyliczyla mu ze zarabia 700miesiecznie :shock: ,a reszta to co?no tak koszta firmowe!!(prowadzi wslana dzilalnosc)
ciekawe ktora kwote wzieliby pod uwage??

pozdro

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
DAREX napisał(a):
A ja uważam ze powinni zaprzestać produkcji alkocholu


zwariowales :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a co ja bym teraz robil?? 8)

pozdro

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:13 
Wiesz jak by nie było alkocholu to bys chlipał Coca-Cole, a tak żłopiesz browca :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Zaważcie, że jest tak jak pisał Pułkownik w pierwszym poście.
Zarekwirowanie samochodu nie jest jednoznaczne z utratą jego bądź jego wartości. O tym decyduje sąd. Myślę że przypadki że 'samochód jest kolegi' będą rozpatrywane w odpowiedni sposób (na przykład wpłacenie kaucji przez pijanego kierowce, jakaś inna forma). Przepis jest jak najbardziej OK. Tworzy dla potencjalnych nietrzeźwych twardy orzech do zgryzienia i wszyscy będą chcieli się trzymać z dala od tego.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:18 
Kyokushin napisał(a):
utratą jego bądź jego wartości


Ciekawe ile był warty :roll:
Majatek :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
DAREX napisał(a):
żłopiesz browca

i tu masz racje,a tak naprawde juz 3-ciego :mrgreen: ale juto mam szofera(merc niskopodlogowy :mrgreen: )

Kyokushin napisał(a):
Zarekwirowanie samochodu nie jest jednoznaczne z utratą jego bądź jego wartości. O tym decyduje sąd

trele morele
a co Goździkowa na to?Etopiryna......
a jezeli tak jak wczesniej napisalem bedzie skorumpowany sedzia.... ?????????

nie powinno byc mozliwosci zabrania auta,no moze jako zabezpieczenie splaty(tzw kaucja zwrotna :P )
pozdro

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:36 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Kyokushin napisał(a):
Przepis jest jak najbardziej OK. Tworzy dla potencjalnych nietrzeźwych twardy orzech do zgryzienia i wszyscy będą chcieli się trzymać z dala od tego.



wątpie przepisy sobie a życie sobie ,ci którzy jeździli po pijanemu dalej będą jeździc
tak jak już udowodniono że,nie rygorystyczność kary ,ale nieuchronność kary prowadzi do zmniejszenia sie przestępstw i wykroczeń.

Przykładem są np Stany Zjednoczone mimo iż jest tam kara śmierci to nie spowodowało to żeby zmniejszyła się ilość przestępstw zagrożonych tą karą.

Moim zdaniem tylko nieuchronność kary spowodowałaby zmniejszenie się ilości przęstepstw ,ideałem byłaby wykrywalnośc przestepstw i wykroczeń na poziomie np 99%

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
Labrador napisał(a):
99%


hmmmm mysle ze jest to niemozliwe :mrgreen:

pozdro

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:43 
pablo022 napisał(a):
trele morele
a co Goździkowa na to?Etopiryna......


Napewno tylko 3 :wink: :mrgreen:


Ostatnio edytowano 23 czerwca 2006, 23:52 przez DAREX, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:48 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
pablo022 napisał(a):
Labrador napisał/a:
99%


hmmmm mysle ze jest to niemozliwe

pozdro



no wiem ,ale gdyby tak było albo gdyby ta liczba była przynajmniej zbliżona np 70-80%
to samo to spowodowałoby spadek przestępstw


bo pomyśl czy teoretycznie popełniając wykrocznie lub przestępstwo ,myślimy o tym jaka kara może nas za to spotkać ( nie sądze )
ale gdybyśmy wiedzieli że napewno zostaniemy złapani ,to wtedy z całą pewnością nie zdecydowalibyśmy się na popełnienie wykroczenia czy przestepstwa

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2213
Lokalizacja: 3CiTy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m57
Labrador napisał(a):
ale gdybyśmy wiedzieli że napewno zostaniemy złapani ,to wtedy z całą pewnością nie zdecydowalibyśmy się na popełnienie wykroczenia czy przestepstwa


jasne,ale jakbys wypil"troszke" poprzedniego wieczoru a rano zaspal i wsiadl odruchowo do auta.....

pozdro

_________________
Bayerische Motoren Werke...
MĂłj byÂły Is-ik
Chcesz kupiĂŚ zadbane e39?? -> Moja 528i

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 czerwca 2006, 23:58 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
pablo022 napisał(a):
Labrador napisał/a:
ale gdybyśmy wiedzieli że napewno zostaniemy złapani ,to wtedy z całą pewnością nie zdecydowalibyśmy się na popełnienie wykroczenia czy przestepstwa


jasne,ale jakbys wypil"troszke" poprzedniego wieczoru a rano zaspal i wsiadl odruchowo do auta.....

pozdro



gdybyś wiedział że na 100% zostaniesz złapany to zadzwoniłbyś po taksówke :)

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2006, 07:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2408
Lokalizacja: dolnoÂślÂąskie
Po 1. Swietna dyskusja panowie.
ALE chyba najgorszym co jest do zrobienia i co zaskutkuje, ze spadnie ilosc przestepstw JAKICHKOLWIEK (zasiadanie za kierownica po pijaku, kradzieze itp) to jest chyba sama KULTURA SPOŁECZEŃSTWA, bo do europy zachodniej nam troche brakuje. A dzieki temu, ze zmieni sie myslenie w makówkach wszystkich tych, ktorzy chca wypic wieczorem, itp itd. Przyklad ? U nas w miescie rozwalili bar, bo Polska przegrala z Ekwadorem, a w Niemczech kibice dwóch druzyn wyszli w objeciach, mimo ze jedna z nich przegrala... Do czego dąże: jesli nie zmieni sie nasza mentalnosc, sposob bycia, pewne wzorce itp. to do bani beda przepisy, bo kto mysli o o debraniu auta, jak ma juz ostro w czubie ?

Pulkownik napisal, iz mzoe to byc chwytanie sie brzytwy przez politykow itp. - byc moze, ale dla mnie najwazniejsze jest skutek - czy przepis cos "sam sobą" coś osiągnie...

Dolegliwosc kary jest znaczna (na auta w polsce wciaz sie pracuje duzo wiecej niz w krajach europy zachodniej), to moze byc plusem, bo odstraszy ("zabiora mi BMW za to ze pilem ? Nie jade!"), z drugiej strony ktos pracowal na auto kilka lat albo ma kredyt na 10 lat za Matiza (są tacy) to bedzie to dla niego prawie ze tragedia. Ale i dla jednych i dla drugich PIERWSZYM odruchem powinno byc to, co zrobia PRZED piciem: "Ide na piwo, kluczyki zostawiam w domu". A to juz nie jest kwestia trzeżwości, tylko najzwyklejszego w życiu zachowania, kultury życia i zachowania się w sytuacjach, które moga zostac przewidziane.

Chcialem tylko poweidziec, ze szlag mnie trafia, jak wracam z Niemiec, bo tam mimo ze tez sa pijani kierowcy, to sama kultura picia i zachowania po jest inna.

_________________
pozdro!
| a w uszach koncert rzędowej szóstki |


-> Zobacz Moja Bunie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2006, 09:23 
Pijesz nie jedz taka jest zasada, a jak wypiłeś koło godziny 20 flaszke z kolegą i pójdziesz spać, to rano wchodzisz do taksówki czy jedziesz autem, bo ja to drugie :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2006, 10:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 873
Lokalizacja: Lublin/ Warszawa
Moje BMW: 325
DAREX napisał(a):
Pijesz nie jedz taka jest zasada, a jak wypiłeś koło godziny 20 flaszke z kolegą i pójdziesz spać, to rano wchodzisz do taksówki czy jedziesz autem, bo ja to drugie :mrgreen:
nie pije ale zdecydowanie jade taksowka po flaszce z koleszka ktora bysmy obalili w nocy i obudzilbym sie np: ok 11 rano i np: minelo by 12 godz od wypicia ostatniego kieliszka to jeszcze sa promile we krwi po przebudzeniu. Ale zawartosc alkoholu w organizmie jest zalezna od wzrostu, masy ciala i ogolnie organizmu. np: ja po wypiciu jednego browca moge od razy wsiasc za kolko a po dwoch juz musze czekac godzine :mrgreen: gdzies na stronie szkoly auto byl taki kalkulator ktory mniej wiecej liczyl ile jest promili po jakim czasie.

_________________
Obrazek
http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 czerwca 2006, 10:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
TUTAJ masz taki kalkulator.

P.S.
Nie traktowałbym za bardzo poważnie jego obliczeń, gdyż według niego po ostatnim takim "ostrzejszym" spotkaniu z kolegami z roku wracając do domu (autobusem ;) ) miałem 4.97 promila, a jadąc (też autobusem ;) ) o 7 rano następnego dnia na hospitację miałem jeszcze 4.11 promila. :mrgreen:
Kaca miałem, coś tam pewnie też we krwi rano było, ale wydaje mi się że nie więcej niż jeden promilek, także według mnie należy przyjąć iż ten wirtualny alkomat nieco dodaje promilków :twisted:

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Na nogach nie stał, ale walec prowadził
PostNapisane: 24 czerwca 2006, 14:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287

Na nogach nie stał, ale walec prowadził



Ponad 3,5 promila alkoholu miał kierowca walca drogowego, zatrzymany w południe Dobrym Mieście koło Olsztyna. Mężczyzna jechał zygzakiem ulicą, w pobliżu której prowadzone są roboty drogowe. Obok przejeżdżał policyjny patrol.



Funkcjonariusze zatrzymali jadący od krawężnika do krawężnika walec, a kierowcy kazali dmuchnąć w alkomat. Okazało się, że mężczyzna ledwo trzyma się na nogach, a w wydychanym powietrzu ma ponad 3,5 promila alkoholu. Za jazdę po pijanemu grozi mu dwa lata więzienia i utrata prawa jazdy na lat 10. Straci też pracę.


Bezczelnie skopiowane stąd



________________________________________________________________________________
Ciekawe czy ZIOBRO wyda polecenie aby skonfiskować ten walec :lol: hihihihi
hihihihi

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL