BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 16:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2693 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 15:23 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
MAJSU napisał(a):
Wynik był do przewidzenia i pokazuje poziom inteligencji w społeczeństwie gdzie 80% to zjadacze chleba których jedynym i ubocznym produktem życia jest kupa.
A po ośmiorniczkach to kupy się nie produkuje ? :rotfl:
Swoją drogą ciekawa retoryka, skoro 4 i 8 lat temu społeczeństwo było najwyrazniej sporo bardziej inteligentne w związku z jakże odmiennym wynikiem wyborów. Zgłupieli czy z nadmiaru dobrobytu wyjechali do UK ?

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 15:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Frank napisał(a):
Zgłupieli czy z nadmiaru dobrobytu wyjechali do UK ?


wyjechali bo chcieli ...i mogli , o :!:

że tak przytoczę słowa klasyka ("klasyczki") :
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 17:02 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Frank napisał(a):
MAJSU napisał(a):
Wynik był do przewidzenia i pokazuje poziom inteligencji w społeczeństwie gdzie 80% to zjadacze chleba których jedynym i ubocznym produktem życia jest kupa.
A po ośmiorniczkach to kupy się nie produkuje ? :rotfl:
Swoją drogą ciekawa retoryka, skoro 4 i 8 lat temu społeczeństwo było najwyrazniej sporo bardziej inteligentne w związku z jakże odmiennym wynikiem wyborów. Zgłupieli czy z nadmiaru dobrobytu wyjechali do UK ?


Jakoś mnie nie dziwi że głosowałeś na PiS :)

///david napisał(a):
bo niestety wg "Hierarchii potrzeb Maslowa" bez zjadania chleba i robienia kupy nie da się myśleć o pięknych autostradach i pendolino i wpierdzielaniu ośmiorniczek ;)


Nie wiedziałem że u Ciebie w domu taka bieda Dawid. Nie wyglądasz.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 17:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
MAJSU napisał(a):
Jakoś mnie nie dziwi że głosowałeś na PiS
Mnie za to nie dziwi, że jako korpo-mędrek na PiS nie głosowałeś :)

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 17:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
MAJSU, daj sobe spokoj, glosowali na PiS, ich wybor, partia narodowo-socjalistyczna sprawi, ze teraz kazdemu bedzie zylo sie jednakowo..... byle jak, ale jednakowo :rotfl: Nie szlyszales? "Zemsy nie bedzie", wiec nie masz sie czym martwic ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 17:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Vermilion napisał(a):
MAJSU, daj sobe spokoj, glosowali na PiS, ich wybor, partia narodowo-socjalistyczna sprawi, ze teraz kazdemu bedzie zylo sie jednakowo..... byle jak, ale jednakowo Nie szlyszales? "Zemsy nie bedzie", wiec nie masz sie czym martwic
8 lat rządziła PO, jest zielona wyspa ? Nie żyje się byle jak ? Komu sie żyło dobrze głosował na PO, wyniki są jasne.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 17:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
MAJSU napisał(a):
Nie wiedziałem że u Ciebie w domu taka bieda Dawid. Nie wyglądasz.


nie wyglądam bo wziąłem sobie do serca te słowa :

Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 18:20 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 992
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
Odnośnie wyborów,bardzo mnie dziwi takie wysokie poparcie dla PO.
Partia bez pomysłu,wiecznie wplątana w afery,niesamowicie zadłużyli budżet.

Kryzysu nie odczuliśmy tak bardzo tylko i wyłącznie dzięki przedsiębiorczości Polaków i emigrantom.

Partia Oszustów powinna stanąć przed Trybunałem Stanu za niegospodarność i oszustwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 18:39 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
JarekBDG napisał(a):
Partia Oszustów powinna stanąć przed Trybunałem Stanu za niegospodarność i oszustwa.

Amen.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 18:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Vermilion napisał(a):
MAJSU, daj sobe spokoj, glosowali na PiS, ich wybor, partia narodowo-socjalistyczna sprawi, ze teraz kazdemu bedzie zylo sie jednakowo....


To spore uproszczenie ale...gdybyśmy mieli taki socjalizm jak w Skandynawii i otrzymywali tyle od Państwa to ja już przecierpię to "jednakowe życie" :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 19:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Frank napisał(a):
8 lat rządziła PO, jest zielona wyspa ? Nie żyje się byle jak ? Komu sie żyło dobrze głosował na PO, wyniki są jasne.


A jest "Polska w ruinie"?

///david napisał(a):
To spore uproszczenie ale...gdybyśmy mieli taki socjalizm jak w Skandynawii i otrzymywali tyle od Państwa to ja już przecierpię to "jednakowe życie" :D


Znajdz taka ilosc ropy i gazu jak ma Norwegia, albo zarob takie pieniadze jak zarobila Szwecja na handlu bronia i bedzie nas stac na taki socjal czy tak chore pomysly jak te z filmu, ktory wrzucalem wczesniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 19:46 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Vermilion napisał(a):
MAJSU, daj sobe spokoj, glosowali na PiS, ich wybor, partia narodowo-socjalistyczna sprawi, ze teraz kazdemu bedzie zylo sie jednakowo..... byle jak, ale jednakowo :rotfl: Nie szlyszales? "Zemsy nie bedzie", wiec nie masz sie czym martwic ;)


Ale ja dobrze wiem :) elektorat PiS to dla mnie życiowi nieudacznicy którzy bez pomocy państwa by sobie nie poradzili. Trudno żebym się z nimi identyfikował. Co dla kogoś jest sufitem dla innego jest podłogą ;) Plus taki że z imigrantami będzie spokój i dalej będzie biało jak makiem zasiał :cwaniak:

JarekBDG napisał(a):
Odnośnie wyborów,bardzo mnie dziwi takie wysokie poparcie dla PO.
Partia bez pomysłu,wiecznie wplątana w afery,niesamowicie zadłużyli budżet.

Kryzysu nie odczuliśmy tak bardzo tylko i wyłącznie dzięki przedsiębiorczości Polaków i emigrantom.

Partia Oszustów powinna stanąć przed Trybunałem Stanu za niegospodarność i oszustwa.


Akurat w tej kwestii liczę mocno na Kukiza że dobierze się tym złodziejom do dupy. Kryzysu nie odczuliśmy dlatego bo jednak nasza gospodarka opiera się na małych i średnich przedsiębiorstwach które nie padają tak szybko ja wielki korpo. Druga sprawa to gdzie można w UE najlepiej wyprać pieniądze ? ;) Nasze Banki są w tym najlepsze. Miliony monet idą przez nasz kraj.

Vermilion napisał(a):

A jest "Polska w ruinie"?


No a że niby nie jest ? Wyjdź na ulicę w Warszawie. Bieda aż piszczy !!! Plebs ci torby z zakupami wyrywa bo niema co jeść. Strach odebrać połączenie na nowym Ajfonie.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 19:59 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
A expose towarzysza Stonogi widzieliście? :rotfl:

https://www.facebook.com/zbigniewstonog ... =2&theater

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 19:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
MAJSU napisał(a):
Akurat w tej kwestii liczę mocno na Kukiza że dobierze się tym złodziejom do dupy.


Podejrzewam, ze Jarek ogra Kukiza, tak jak zrobil to z Giertychem i Lepperem.

MAJSU napisał(a):
Kryzysu nie odczuliśmy dlatego bo jednak nasza gospodarka opiera się na małych i średnich przedsiębiorstwach które nie padają tak szybko ja wielki korpo.


Dodatkowo sporo produkujemy, a nie mamy gospodarke oparta na uslugach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 20:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Vermilion napisał(a):
A jest "Polska w ruinie"?


Przecież polskie państwo istnieje tylko teoretycznie. C.h.u.j. dupa i kamieni kupa.

MAJSU napisał(a):
Ale ja dobrze wiem elektorat PiS to dla mnie życiowi nieudacznicy którzy bez pomocy państwa by sobie nie poradzili. Trudno żebym się z nimi identyfikował. Co dla kogoś jest sufitem dla innego jest podłogą Plus taki że z imigrantami będzie spokój i dalej będzie biało jak makiem zasiał
Tyle ,ze bezwzględna królowa nauk, jaką jest matematyka podpowiada, iż ci życiowi nieudacznicy w dwóch poprzednich wyborach na PO głosowali. I ich podłoga po 8 latach stała sie sufitem. Można z durnym uśmieszkiem zakrzywiać rzeczywistość, ale wynik wyborów jest dość klarowny.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 20:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
MAJSU napisał(a):

Ale ja dobrze wiem :) elektorat PiS to dla mnie życiowi nieudacznicy którzy bez pomocy państwa by sobie nie poradzili. Trudno żebym się z nimi identyfikował.





Bardzo mało tego "elektoratu PiS musiałeś poznać skoro dla Ciebie to życiowi nieudacznicy :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 20:24 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15729
Aluzja to słowo klucz, pochodzi z łaciny. Nie dziwi mnie, że nieoczytane lemingi nie potrafią tego zrozumieć.
Polskę w ruinie wytłumaczę na przykładzie Stadionu Narodowego. PObudowali :rotfl: ale. Miał kosztować 1,2 mld zł, kosztował 2,2 mld zł. Kropką nad i tej przeciekającej fuszerki jest koncert Madonny. Na świecie zarabia się na takich imprezach, natomiast w Polsce koncert przyniósł straty 4,5 mln zł, którą to stratę przedstawiciele oszustów pokryli z naszych podatków.


W tym momencie warto przypomnieć:

1) słowa marszałka Piłsudskiego, który na pytanie jaki program miałaby jego partia odpowiedział: ''Najprostszy z możliwych. Bić k... i złodziei''

2) akt prawny...

Cytuj:
Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku

o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników.

(Dz. U. Nr 30 poz. 177)


Art. 1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniem i z pogwałceniem obowiązków urzędowych i służbowych:
1.kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego;

2.oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządził innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcania lub ukrywania prawdziwych - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.


Art. 2. Urzędnik, winny:
1.przyjęcia bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub innej korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej;

2.innego przestępstwa służbowego, popełnionego z chęci zysku i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych w b. dzielnicach rosyjskiej i pruskiej, a w b. dzielnicy austriackiej nadużycia władzy urzędowej, popełnionego z chęci zysku
- będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.


Art. 3. Urzędnik winny przyjęcia w związku z rozstrzyganiem spraw urzędowych lub służbowych bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub korzyści majątkowej, danych be zamiaru skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej, ulegnie karze ciężkiego więzienia (domu karnego) od lat 4 do 15.

Art. 4. Winny udziału w przestępstwach, przewidzianych a art. 1 i w ust. 2 art. 2 tej ustawy, o ile udział taki nie pociąga za sobą kary surowszej w myśl art. 1, będzie karany ciężkim więzieniem (domem karnym) od 4 do 15 lat; jeśli zaś winny dopuszcza się takiego przestępstwa zawodowo – będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.

Art. 5. Kto osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich,chociażby bezskutecznie, skłania urzędnika za pomocą podarunku, bądź innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy tychże do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, lub dopuszcza się udziału w przestępstwie, przewidzianem w ust. 1 art. 2 niniejszej ustawy – będzie karany ciężkim więzieniem (domem karnym) od 4 do 15 lat; jeśli zaś winny dopuszcza się takiego przestępstwa zawodowo – będzie krany śmiercią przez rozstrzelanie.
Kto osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich,chociażby bezskutecznie, skłania urzędnika do przestępstwa, przewidzianego w art. 3 niniejszej ustawy, lub w tem ostatniem przestępstwie dopuszcza się udziału, będzie karany więzieniem (w b. dzielnicy austriackiej – ścisłym aresztem) od 1 miesiąca do 1 roku.
Jednak będzie wolny od kary ten, kto przyczyni się do wykrycia lub udowodnienia dokonanego przekupienia, zanim władza, powołana do ścigania, dowie się o jego czynie.

Art. 6. Przepisy ustaw karnych dzielnicowych o prawie nadzwyczajnego łagodzenia lub zamiany kary nie stosują się do przestępstw, przewidzianych w niniejszej ustawie; wszakże w wypadkach mniejszej wagi lub w razie uznania okoliczności łagodzących sad wymierzy za przestępstwa, przewidziane w art. 1 – 5 ustawy niniejszej, w miejsce kary śmierci, karę ciężkiego więzienia (domu karnego) od lat 4 do 15, karę zaś ciężkiego więzienia (domu karnego) od lat 4 do 15 wyznaczy w rozmiarze od 1 roku do 4 lat.

Art. 7. Przestępstwa, wymienione w art. 1 – 4 i cz. 1 art. 5 niniejszej ustawy, uważane będą za zbrodnie; przestępstwo, przewidziane w cz. 2 art. 5 za występek.
Usiłowanie będzie karane na równi z dokonaniem.
Karom za udział, przewidzianym w art. 4 i 5 niniejszej ustawy, ulegają również osoby, nie będące urzędnikami.

Art. 8. W wypadku przestępstw, przewidzianych w art. 2, 3 i 5 niniejszej ustawy, należy otrzymany podarunek lub wartość tegoż uznać za przepadłe na rzecz Skarbu Państwa.
Art. 9. Urzędnikiem w rozumieniu ustawy jest ten, kogo odpowiednia ustawa karna w chwili popełnienia przestępstwa za urzędnika uważa (art. 636 cz. 4 k. k. ros. Z r. 1903, § 101 austr. u. k. z r. 1852 i § 359 niem. k. k. z r. 1871).

Art. 10. Ustawa niniejsza nie stosuje się do osób, które w chwili popełnienia przestępstwa nie ukończyły lat 21; nie dotyczy to przestępstwa, przewidzianego w cz. 2 art. 5 ustawy niniejszej.

Art. 11. Przepisy ustawy niniejszej nie stosują się do udziału, przewidzianego w § 49a niem. k. k. z r. 1871, tudzież do wypadków, przewidzianych z art. 151 cz. 3 k. k. ros. Z r. 1903 i w § 9 austr. u. k. z r. 1852).

Art. 12. Przepisy szczególne ustaw karnych, stanowiące o karach łagodniejszych lub o bezkarności kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), nie będą stosowane do urzędników, odpowiadających według ustawy niniejszej. Jeśli jednak winny kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia) dobrowolnie zwrócił mienie kradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone), albo w inny sposób wynagrodził szkodę, zanim jego wina ujawniona została przed władzą do ścigania przestępstw powołaną, - wolny będzie od kary.

Art. 13. Sprawy o przestępstwa, przewidziane w ustawie niniejszej, o ile nie stosuje się postępowania uproszczonego, rozpoznawane będą co do winy i kary we wszystkich instancjach przez sad karny w składzie 3 sędziów państwowych.
W b. dzielnicy rosyjskiej wyroki sadu pierwszej instancji we wszystkich sprawach, do których stosuje się niniejsza ustawa, są ostateczne i mogą być zaskarżone jedynie przy odpowiednim zastosowaniu przepisów o zaskarżeniu wyroków w drodze kasacji.
Jeżeli przestępstwo jest zbrodnią, należy wyznaczyć oskarżonemu obrońcę z urzędu, o ile nie ma on obrońcy z wyboru.
W b. dzielnicy austriackiej stosuje się odpowiednio przepis § 341 proc. kar.

Art. 14. Winni przestępstw, popełnionych przed wejściem w życie ustawy niniejszej, ulegną karze w myśl ustaw dotychczasowych, o ile przepisy ustawy niniejszej nie przewidują łagodniejszej kary.
Art. 15. Do osób wojskowych należy stosować ustawę z dnia 1 sierpnia 1919 r. (Dz. Pr. Nr 64, poz. 386) ze zmianami, zawartymi w ustawie z dnia 17 grudnia 1920 roku (Dz. Ust. z1921 r. Nr 2, poz. 4).
Przepisy ustawy niniejszej stosują się odpowiednio i w wypadkach, gdy przestępstw, przewidzianych w art. 4 i 5 dopuszczono się odnośnie do osób, podlegających sadownictwu wojskowemu.

Art. 16. Rada Ministrów władna będzie uchylić moc obowiązującą ustawy niniejszej uchwałą, zatwierdzoną przez Naczelnika Państwa i ogłoszoną w Dzienniku Ustaw. Z chwilą wejścia w życie tej uchwały postanowienia ustaw karnych, uchylone, zmienione, lub ograniczone w swem działaniu skutkiem przepisów ustawy niniejszej, odzyskują moc prawną.

Art. 17. Ustawa niniejsza wchodzi w życie z dniem jej ogłoszenia; równocześnie traci moc ustawa z dnia 30 stycznia 1920 r. w przedmiocie odpowiedzialności urzędników za przestępstwa, popełnione z chęci zysku (Dz. Ust. Nr 11, poz. 60) tudzież rozporządzenie Rady Obrony Państwa z dnia 6 sierpnia 1920 r. (Dz. Ust. Nr 73, poz. 501) w przedmiocie poddania przestępstw, popełnionych przez urzędników z chęci zysku, orzecznictwu sądów doraźnych, oraz oparte na nim rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 lutego 1921 r. (Dz. Ust. Nr 18, poz. 101).

Art. 18. Wykonanie tej ustawy należy do Ministra Sprawiedliwości, a w b. dzielnicy pruskiej – do Ministra b. Dzielnicy Pruskiej w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości.

Marszałek: Trąmpczyński
Prezydent Ministrów: Witos
Minister Sprawiedliwości: w. z. Dr. J. Morawski
Minister b. Dzielnicy Pruskiej: W. Kucharski

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 20:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 1421
Lokalizacja: Sulechów
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B20
Garaż: Jest: E36 320iC
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=142418&start=0
Było: E36 323i:
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=104755&start=0
Imigranci, nie wybory... :oczami:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 20:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Frank napisał(a):
Przecież polskie państwo istnieje tylko teoretycznie. C.h.u.j. dupa i kamieni kupa.


Wrzucasz te cytaty, jakby mialo mnie to bolec, bo powiedzial te rzeczy ktos z PO. Nie, nie jestem fanatykiem zadnej z opcji, uwazam, ze PO zblamazowalo sie nieudolnoscia, aferami, a glownie lenistwem i komformizmem w jaki popadli. Jestem za to przeciwnikiem jakiegolwiek socjalizmu, w wydaniu lewicowym czy udawanym "prawicowym".

Frank napisał(a):
Tyle ,ze bezwzględna królowa nauk, jaką jest matematyka podpowiada, iż ci życiowi nieudacznicy w dwóch poprzednich wyborach na PO głosowali. I ich podłoga po 8 latach stała sie sufitem. Można z durnym uśmieszkiem zakrzywiać rzeczywistość, ale wynik wyborów jest dość klarowny.


To o czym piszesz to dosyc mocna manipulacja, w kazdych wyborach masz czesc osob, ktore glosuje pod wplywem sondazy, rodziny, itd. , nie jest tak, ze tak duzej czesci Polakow nagle pogorszyl sie byt, PiS wygral w duzej mierze dzieki wmowieniu, ze tak jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Biedni uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu
PostNapisane: 26 października 2015, 20:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Vermilion napisał(a):
Wrzucasz te cytaty, jakby mialo mnie to bolec, bo powiedzial te rzeczy ktos z PO. Nie, nie jestem fanatykiem zadnej z opcji, uwazam, ze PO zblamazowalo sie nieudolnoscia, aferami, a glownie lenistwem i komformizmem w jaki popadli. Jestem za to przeciwnikiem jakiegolwiek socjalizmu, w wydaniu lewicowym czy udawanym "prawicowym".
No to po co wrzucasz cytat, że " Polska jest w ruinie " ?
Vermilion napisał(a):
To o czym piszesz to dosyc mocna manipulacja, w kazdych wyborach masz czesc osob, ktore glosuje pod wplywem sondazy, rodziny, itd. , nie jest tak, ze tak duzej czesci Polakow nagle pogorszyl sie byt, PiS wygral w duzej mierze dzieki wmowieniu, ze tak jest.
Jednak 4 lata temu wmówić się tego nie dało. Można zaginać rzeczywistość, fakty pozostaną faktami.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2693 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 135  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL