BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 18:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 15 lutego 2016, 18:39 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 817
Lokalizacja: mazury
Moje BMW: Z4 e89, e60 LCI
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129051
Witam,
czy ktoś wie jak taki sprzęt się sprawuje zastępując kanał?
Czy w ogóle jest to bezpieczne? Nie rozkraczy się?
Jakieś to takie lekkie, delikatne.


A tu jest polska wersja:
http://allegro.pl/podnosnik-wahadlowy-n ... 30194.html
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 15 lutego 2016, 19:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 262
Lokalizacja: stoczek łukowski / warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M62B44
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=156155
tu mnie zaskoczyłeś, pierwszy raz widzę ;)
ma to na pewno plusy, jeśli zależy Ci na mobilności i zaoszczędzeniu miejsca.
jednak dokładając parę groszy można kupić używany kolumnowy, uniesie auto na blisko 2 metry.
alternatywa to jakaś jest na pewno :)
troszkę tylko tak mało solidnie wygląda, podkładał bym coś awaryjnie :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 15 lutego 2016, 20:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
pavloo napisał(a):
jednak dokładając parę groszy można kupić używany kolumnowy, uniesie auto na blisko 2 metry.



Tak tylko w większości garaży przy domu kolumnowego nie postawisz, wiem bo mi się taki marzy. Musi być wysokie pomieszczenie, żeby to miało sens.

Tu widzę zaletę, że można to nawet na podwórku rozłożyć i ogień, ale jakoś wizualnie to wygląda jak by miało się szybko zepsuć... Ale może to tylko takie wrażenie, sam osobiście takich pieniędzy za to bym nie zapłacił, nie widzę jakiegoś mega zastosowania w tym

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 15 lutego 2016, 21:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Na podwórku jak się ma miejsce to najazd i wkopać się w miarę potrzeby pod własny wzrost. Tyle, że to wygląda koszmarnie :P Nie wiem jak często grzebiecie przy autach, ale ja za 2,5 tyś to bym wolał sobie wybudować wypasiony kanał w garażu. Na tym podnośniku allegrowym jest napisane 1,5 tony. Na nasze auta to na styk lub za mało. Tak dla bezpieczeństwa to bym nie sprawdzał cięższych niż 3/4 deklarowanej przez producenta wagi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 15 lutego 2016, 21:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
oczywiście wszystko zależy od potrzeb, ale ja chętniej kupiłbym coś takiego

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 15 lutego 2016, 21:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
rorafalki, tak ale nie zapewnia swobodnego zwisu kół - co oferuje? Dokręcenie wydechu? Wymianę oleju, jakieś osłony albo filtra paliwa? Bo przy zawieszeniu nic nie zrobisz, koło musi być luźne, czyli w sumie klasyczne kobyłki oferują to samo albo więcej...


Na dodatek przy dobrze obniżonym aucie trzeba kupić naprawdę niski lewarek, gdzie i tak sądzę, że nie wsadzi się go pod wahacz jak tu... Chyba nawet e60 w m-pakiecie stawiało by problem.


Wszystko to takie półśrodki w sumie.


ded napisał(a):
Nie wiem jak często grzebiecie przy autach, ale ja za 2,5 tyś to bym wolał sobie wybudować wypasiony kanał w garażu.


Kanał żeby miał sens to 4 metry, 2 metry głęboki i metr szeroki. Samo wykopanie, wywiezienie ziemi jak nie ma się co z tym zrobić też kosztuje a uwierz mi jest tej ziemi z takiego kanału sporo. Potem należy zalać dno, wymurować ścianki z bloczków, obsadzić jakiś kątownik, zakupić deski... I to wszystko ok jeżeli nie będzie woda podchodziła, a był tu taki na forum przypadek gdzie ktoś miał z tym problem. Jakieś oświetlenie, zejście, robocizna jeśli robi to ktoś... A koszty wcale nie są takie małe ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 15 lutego 2016, 21:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
deejeys napisał(a):
rorafalki, tak ale nie zapewnia swobodnego zwisu kół - co oferuje? Dokręcenie wydechu? Wymianę oleju, jakieś osłony albo filtra paliwa? Bo przy zawieszeniu nic nie zrobisz, koło musi być luźne, czyli w sumie klasyczne kobyłki oferują to samo albo więcej...

niby tak, choć na pewno jest bezpieczniejsze/stabilniejsze

deejeys napisał(a):
Wszystko to takie półśrodki w sumie.

co prawda to prawda - podnośnik bije na głowę wszelkiej maści "najazdy"

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 15 lutego 2016, 22:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Znajomy mechanik chyba za 9 tyś kilka lat temu kupił chiński podnośnik. Jak rozmawiałem z mechanikiem, który gustuje w urządzeniach dobrej jakości to mówił coś o 25 tyś czyli na prywatne potrzeby raczej kosmos. Ja mam kanał i oczywiście ma sporo minusów (szczególnie w stosunku do podnośnika) ale to chyba najlepsza opcja za taką kasę. Nie wyliczałbym od razu tak wysokich kosztów. Na czystą ziemię znajdzie się zawsze chętny, co zabierze i podziękuje. Jak ktoś chce zrobić taki fajny kanał jak opisujesz to faktycznie będzie drożej ale zaszalować ścianki ze szwagrem czy sąsiadem i wlać kilka betoniarek to nie kosztuje kokosów. Ten kołyskowy dziwoląg to też nie jest all inclusive więc i kanał nie koniecznie musi. Starczy drabinka i na pewno nie kop na 2m (chyba, że masz 2,10m) bo będziesz na taborecie pracował. Mi głowa wystaje z kanału jak stanę w nim a pracuje mi się całkiem wygodnie przy większości czynności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 15 lutego 2016, 22:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
ded napisał(a):
Znajomy mechanik chyba za 9 tyś kilka lat temu kupił chiński podnośnik. Jak rozmawiałem z mechanikiem, który gustuje w urządzeniach dobrej jakości to mówił coś o 25 tyś czyli na prywatne potrzeby raczej kosmos.


Znajomy mechanik kupił używkę za 4,5 tyś zł ma to już jakieś 4 lata na pewno... Nic się nie psuje... Ale ma garaż wysoki oczywiście.

ded napisał(a):
Na czystą ziemię znajdzie się zawsze chętny, co zabierze i podziękuje.


Oczywiście ale czy takie zawsze, transport też jakiś musi być, a przypomnij sobie wzór na metry sześcienne i zobacz ile to przyczepek (współczuje z góry jak ktoś ma to przyczepkami wozić) czy też aut. Trzeba to załadować, no wiadmo - można spod sklepu wziąć 2-3 "funfli" ale...

ded napisał(a):
ale zaszalować ścianki ze szwagrem czy sąsiadem


Ale to tak w ogóle można? Zaszalować i zalać w ziemi ? Nie jestem budowlańcem, ale raczej mam wrażenie, że powinno być to wymurowane z bloczków... Nie fajnie było by gdyby to się zarwało. (PS. policz drewno na szalunek żeby to miało jakiś sensowy wymiar o czym dalej )

ded napisał(a):
i na pewno nie kop na 2m


No... Widać, że nie masz auta na gwincie :D O jakie to jest irytujące. Już sobie dawno powiedziałem, że pogłębię swój jeszcze. Absolutnie przestrzeń nad głową to podstawa, a ja oczywiście 2 metry napisałem wykopu z czego z 10cm i tak trzeba zalać ;) Absolutnie nie sądzę, że 10cm więcej zaszkodzi.


Co do długości - wiadomo, wszystko zależy co się robi. Ja miałem 2,5 metra kanał to dołożyłem 140cm jakieś (ile to było ziemi do wykopania i wywiezienia to aż się dziwiłem) i nadal mi mało.. Bo jak się chce wyjść/wejść to do końca się nie wjedzie, i już odchodzi. A żeby coś sensownie z wydechem nawet zrobić to naprawdę lux mieć długi kanał, a nie kombinować, tyłem i tak dalej...


Ale nie ma co odchodzić od tematu - temat to prosty podnośnik do użytku domowego.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Podnośnik wahadłowy kołyskowy.
PostNapisane: 16 lutego 2016, 21:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
rorafalki napisał(a):
niby tak, choć na pewno jest bezpieczniejsze/stabilniejsze


Od dobrych kobyłek? Nie sądzę, przecież tutaj pracuje całe zawieszenie a jak postawisz samochód na 4 kobyłkach to nadwozie ani drgnie.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL