BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 15:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 12:00 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
DanyU napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
Ale niestety są tacy, którzy myslą, że na pewno mieli broń legalnie,
co to zmienia czy miał legalnie czy nie ?? może miał nielegalnie, fakt jest że strzelał do ojca (chore), czy jak by miał ją legalnie, to nie użył by jej ?? wątpię :wstyd:

Problemem nie jest posiadanie, legalność bądź nie, tylko ludzie, którzy nie wiedzą jak i kiedy z niej korzystać.


Więc skoro ci ludzie, jak widać, mają broń, to lepiej też ją mieć, by móc się przed nimi obronić.

DanyU napisał(a):
Ale idiota który po pijaku wsiada do samochodu i zabija dzieci na przystanku, nie może jeździć samochodem, a na pewno nie pozwoliłbym mu posiadać broń..


Ale jeździ, i broń ma. Jeździ nielegalnie, bo ma to gdzieś, i broń też jak zechce to będzie miał nielegalnie, bo również, ma to gdzieś. Takiego gościa powstrzymają tylko kraty lub kula.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 12:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
"Prawo do posiadania broni wynika wprost z prawa do życia. Jeśli bowiem mam prawo żyć muszę mieć prawo do obrony życia."

Marian Kowalski

Obrazek

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Ostatnio edytowano 23 czerwca 2016, 12:06 przez bafi, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 12:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 12:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Daniel_85 napisał(a):
Według mnie broń służy przede wszystkim do odstraszania potencjalnego napastnika,
a samochód głównie do przemieszczania się z punku A i B.

Jak już pisałem, nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem, staram się tylko spojrzeć na to także z tej drugiej strony, rozważyć inne, negatywne aspekty posiadania broni powszechnie, a także pokazać że samo posiadanie bronie nie rozwiąże nagle wszystkich problemów.
trollu napisał(a):
tylko wtedy jest już za późno bo stoisz w przededniu wojny domowej.
to prawda, ale Niemcy chyba mają chyba dość długo w marę swobodny dostęp do broni, i jak widać nie uchroniło ich to przed najazdem brudasów.

Kyokushin napisał(a):
Więc skoro ci ludzie, jak widać, mają broń, to lepiej też ją mieć, by móc się przed nimi obronić.
tak, tylko oni będą ją nosić naładowaną za paskiem, a Ty jako praworządny obywatel tą broń schowasz do sejfu.. po co ona więc ??

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 12:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
bo to jest kwestia tego, że dostając broń do ręki nie zmieniasz się w psychopatę. Jedziesz autem i masz świadomość tego, co się stanie z gościem, który wybiegnie Ci pod koła w chwili, gdy będziesz miał 120 na liczniku. Tak samo masz świadomość tego, co możesz zrobić gościowi uderzając go kijem w głowę, dźgając nożem w brzuch czy strzelając z pistoletu. Ale u nas nawet policja boi się strzelać a jak już strzeli to zaczyna się niekończące się śledztwo "a czemu, a po co, czy miał prawo". W Anglii już chyba nawet rozbrojono policję. Na rozjuszonych podpitych kiboli paralizator może wystarczy ale na terrorystę z AK i 3 pełnymi magazynkami w ręce już niekoniecznie. A terroryści nie dają ogłoszeń w gazecie, kiedy i gdzie będą strzelać

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 12:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
DanyU napisał(a):
to prawda, ale Niemcy chyba mają chyba dość długo w marę swobodny dostęp do broni, i jak widać nie uchroniło ich to przed najazdem brudasów.

Bo ich sami zaprosili i wpuscili ;)

DanyU napisał(a):
tak, tylko oni będą ją nosić naładowaną za paskiem, a Ty jako praworządny obywatel tą broń schowasz do sejfu.. po co ona więc ??

Jak przyjda np. do Ciebie do domu pożyczyć sobie Twoje auto, telewizor i żonę to powystrzelasz ich w cholere (bo bedziesz mial czym) i zakopiesz w ogródku :P ...żarcik ;)

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 12:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
trollu napisał(a):
bo to jest kwestia tego, że dostając broń do ręki nie zmieniasz się w psychopatę. Jedziesz autem i masz świadomość tego, co się stanie z gościem, który wybiegnie Ci pod koła w chwili, gdy będziesz miał 120 na liczniku
kto ma taką świadomość ?? 95% idiotów pędzących z prędkością 100km/h przez wioskę gęsto zaludnioną, jadąc jeden za drugim jak wariaci, bo wypadek był na trasie i omijają korek, bo za godzinę mecz i nie zdążą ?? proszę Cię :wstyd:

trollu napisał(a):
Ale u nas nawet policja boi się strzelać a jak już strzeli to zaczyna się niekończące się śledztwo "a czemu, a po co, czy miał prawo"
i uważasz że jak Ty czy ja strzelę do złodzieja to każdy poklepie mnie po ramieniu ??

trollu napisał(a):
Na rozjuszonych podpitych kiboli paralizator może wystarczy ale na terrorystę z AK i 3 pełnymi magazynkami w ręce już niekoniecznie
ale Ty czy ja swoim PPK już na pewno go rozgromimy, zwłaszcza jak będziemy starać się strzelić w cel a ten w między czasie rozwali wszystko dookoła :/

trollu napisał(a):
A terroryści nie dają ogłoszeń w gazecie, kiedy i gdzie będą strzelać
to skąd Ty czy ja będziemy wiedzieć kiedy wyciągnąć broń ze schowka pod łóżkiem w sypialni na górze (bo tam dzieci nie mają za bardzo wstępu) ??

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 13:00 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15732
Daniel_85 napisał(a):
renoraines napisał(a):
Podzielam zdanie Cejrowskiego, mam prawo jako dorosły człowiek wybierać narzędzia, którymi będę bronił siebie i swoich najbliższych. Przy powszechnym dostępie do broni, napastnik zanim zaatakuje dom, zastanowi się czy aby właściciel nie posiada broni i nie zrobi z niej użytku w obronie życia, zdrowia i majątku.


Też jestem tego zdania. Przy powszechnej możliwości posiadania broni już właśnie sama możliwość budziłaby respekt ewentualnego napastnika..
A teraz normalny, zdrowy człowiek nie może posiadać broni, za to napastnik taką bronią bez problemu dysponuje i idzie na pewniaka..


Otóż to. Słowo klucz normalny. Normalny człowiek nie będzie strzelał do ludzi jak do kaczek. Normalny człowiek nie pojedzie 100 km/h przez gęsto zaludnioną wioskę.

Daniel_85 napisał(a):
Tomek napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
A teraz normalny, zdrowy człowiek nie może posiadać broni, za to napastnik taką bronią bez problemu dysponuje i idzie na pewniaka..


Bzdura, w Polsce jest powszechny dostęp do broni, to tylko wasz problem że wam się nie chce.


Jakbym czytał wypowiedź kogoś z .N albo kod, w sumie na jedno wychodzi..



Dobre :rotfl: :ok: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 13:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
renoraines napisał(a):
Normalny człowiek nie pojedzie 100 km/h przez gęsto zaludnioną wioskę.
to w naszym społeczeństwie jest 90% nienormalnych :wstyd:

renoraines napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
Tomek napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
A teraz normalny, zdrowy człowiek nie może posiadać broni, za to napastnik taką bronią bez problemu dysponuje i idzie na pewniaka..

Bzdura, w Polsce jest powszechny dostęp do broni, to tylko wasz problem że wam się nie chce.

Jakbym czytał wypowiedź kogoś z .N albo kod, w sumie na jedno wychodzi..


Dobre .
Nie bardzo rozumiem co w tym takiego dobrego i śmiesznego co napisał Tomek ?? czy każdy może ubiegać się o pozwolenie czy nie ?? o ile wiem to tak, kwestia tego czy dostanie czy nie, jak z prawkiem, każdy może zdawać, nie każdy musi zdać.. a że w przypadku broni przepisy są bardziej restrykcyjne, to inna para kaloszy.

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 13:31 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
DanyU napisał(a):
renoraines napisał(a):
Normalny człowiek nie pojedzie 100 km/h przez gęsto zaludnioną wioskę.
to w naszym społeczeństwie jest 90% nienormalnych :wstyd:

renoraines napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
Tomek napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
A teraz normalny, zdrowy człowiek nie może posiadać broni, za to napastnik taką bronią bez problemu dysponuje i idzie na pewniaka..

Bzdura, w Polsce jest powszechny dostęp do broni, to tylko wasz problem że wam się nie chce.

Jakbym czytał wypowiedź kogoś z .N albo kod, w sumie na jedno wychodzi..


Dobre .
Nie bardzo rozumiem co w tym takiego dobrego i śmiesznego co napisał Tomek ?? czy każdy może ubiegać się o pozwolenie czy nie ?? o ile wiem to tak, kwestia tego czy dostanie czy nie, jak z prawkiem, każdy może zdawać, nie każdy musi zdać.. a że w przypadku broni przepisy są bardziej restrykcyjne, to inna para kaloszy.


Przepisy nie są restrykcyjne tylko idiotyczne. Każdy wolny, zdrowy, normalny, niekarany człowiek powinien móc pójść do sklepu i kupić sobie nawet RPG, i nikomu nic do tego.
Żaden urzędas ani inny poseł nie powinien się w to mieszać..
A teraz jest tak, jak pisałem wcześniej, chodzisz, załatwiasz, tracisz kasę i czas a na końcu jest nie, bo nie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 13:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Daniel_85 napisał(a):
Przepisy nie są restrykcyjne tylko idiotyczne
możesz przytoczyć przykłady, bo nie znam tych przepisów ?

Tak samo po co robić prawko czy kurs pilotażu, stać mnie na awionetkę, to sobie polatam, co komu do tego, przynajmniej większa szansa jest że zabiję tylko siebie a nie kogoś :wstyd: tak można ze wszystkim. Z jakiegoś powodu te przepisy zostały ustanowione, to nie było widzi mi się Maciara :P

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 13:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
DanyU napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
Przepisy nie są restrykcyjne tylko idiotyczne
możesz przytoczyć przykłady, bo nie znam tych przepisów ?

Tak samo po co robić prawko czy kurs pilotażu, stać mnie na awionetkę, to sobie polatam, co komu do tego, przynajmniej większa szansa jest że zabiję tylko siebie a nie kogoś :wstyd: tak można ze wszystkim. Z jakiegoś powodu te przepisy zostały ustanowione, to nie było widzi mi się Maciara :P


Zawsze możesz doczytać ;)

Już chyba wolę, żeby MON był Macierewicz, niż psychiatra z PO.. Ale nie o tym temat.
Każdy przepis zabraniający mi czegoś, co człowiek o zdrowym rozsądku i poczuciu odpowiedzialności jest w stanie ogarnąć, jest idiotyczne.
Wsiadłbyś do awionetki bez przeszkolenia i poleciał? Bo ja nie. I to jest zdrowy rozsądek.
Przy używaniu broni jest to samo.. Trzeba się nauczyć obsługi broni, żeby sobie nie zrobić krzywdy..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 13:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Daniel_85 napisał(a):
zdrowy rozsądek

to jest coś czego nie da się zmierzyć samemu, ale warto sprawdzić czy ktoś go ma czy nie - tak się zdobywa uprawnienia

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 13:55 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
rorafalki napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
zdrowy rozsądek

to jest coś czego nie da się zmierzyć samemu, ale warto sprawdzić czy ktoś go ma czy nie - tak się zdobywa uprawnienia


Teoretycznie tak, ale sam najlepiej wiem do czego jestem zdolny.
A na psychotestach mogę ściemniać i zdać..
Zdobywanie uprawnień na broń = idiotyzm, przeszkolenie w używaniu broni - jak najbardziej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 13:55 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
DanyU napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
Według mnie broń służy przede wszystkim do odstraszania potencjalnego napastnika,
a samochód głównie do przemieszczania się z punku A i B.

Kyokushin napisał(a):
Więc skoro ci ludzie, jak widać, mają broń, to lepiej też ją mieć, by móc się przed nimi obronić.
tak, tylko oni będą ją nosić naładowaną za paskiem, a Ty jako praworządny obywatel tą broń schowasz do sejfu.. po co ona więc ??


Ja ją będę nosił naładowaną za paskiem. Nie jestem praworządny.

Poza tym, już teraz można nosić nabitego czarnoprochowca za pazuchą, więc nie widzę dla którego powodu broń na ostrą miała by być trzymana tylko w sejfie.
Gadanie o sejfie to czysta spekulacja a argument jest fantazją kogoś, kto na siłę by chciał udowodnić bezsensowność tego.
Otóż założenie postawione na wyssanym z palca, nie istniejącym filarze, nie ma kompletnie sensu, więc ten argument jako taki nie istnieje, bo nawet projekt ustawy nie istnieje.

P.S.
A Macierewicz, to akurat super gość.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 13:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Daniel_85 napisał(a):
rorafalki napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
zdrowy rozsądek

to jest coś czego nie da się zmierzyć samemu, ale warto sprawdzić czy ktoś go ma czy nie - tak się zdobywa uprawnienia


Teoretycznie tak, ale sam najlepiej wiem do czego jestem zdolny.
A na psychotestach mogę ściemniać i zdać..
Zdobywanie uprawnień na broń = idiotyzm, przeszkolenie w używaniu broni - jak najbardziej.

nie każdy potrafi ściemniać, ale wg mnie dobrze żeby ktoś zweryfikował potencjalnego psychola
uprawnienie i szkolenie - w tym wypadku powinno iść w parze

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:04 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
rorafalki napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
rorafalki napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
zdrowy rozsądek

to jest coś czego nie da się zmierzyć samemu, ale warto sprawdzić czy ktoś go ma czy nie - tak się zdobywa uprawnienia


Teoretycznie tak, ale sam najlepiej wiem do czego jestem zdolny.
A na psychotestach mogę ściemniać i zdać..
Zdobywanie uprawnień na broń = idiotyzm, przeszkolenie w używaniu broni - jak najbardziej.

nie każdy potrafi ściemniać, ale wg mnie dobrze żeby ktoś zweryfikował potencjalnego psychola
uprawnienie i szkolenie - w tym wypadku powinno iść w parze


Jak do tej pory psychole nie zaprzątają sobie głowy pozwoleniami, uprawnieniami itd, tylko idą i walą jak do kaczek.
Eliminuje ich prawo Darwina, bo w końcu zawsze marnie kończą.
A gdyby te przysłowiowe kaczki miały czym się bronić to jedyną ofiarą byłby właśnie ten psychol.
Dlatego dla mnie uprawnienie do posiadania broni = wolny, normalny, niekarany człowiek.
Po zakupie broni należałoby się przeszkolić jak tego używać itd, bo potem w razie konieczności nie ma paniki tylko zdroworozsądkowe podejście..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Daniel_85 napisał(a):
Dlatego dla mnie uprawnienie do posiadania broni = wolny, normalny, niekarany człowiek

ale dlaczego nie może być kogoś, kto to zweryfikuje? w skrócie wyda pozwolenie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Kyokushin napisał(a):
Ja ją będę nosił naładowaną za paskiem. Nie jestem praworządny.
to już nie chodzi o praworządność a o bezpieczeństwo, był już przytaczany przypadek śmiertelnego postrzelenia matki przez córkę ;/

Kyokushin napisał(a):
Poza tym, już teraz można nosić nabitego czarnoprochowca za pazuchą
no to w czym problem ?? Każdy kto chce tak bardzo posiadać broń, proszę bardzo. Wiem że to jednostrzałowce, a nabicie takiej spluwy nie trwa 10 sekund, ale zawsze to coś więcej, jak czujecie się tak mało bezpiecznie, czemu jeszcze nie macie legalnego czarnoprochowca ?? Powiem dlaczego: bo nie ma takiej potrzeby puki co. Pomimo tych jazd w temacie że ludzie są tacy czy inni, to jednak dekli którzy łażą po ulicy i zmuszają nas do użycia broni przeciwko nim nie ma zbyt wielu.

Daniel_85 napisał(a):
A gdyby te przysłowiowe kaczki miały czym się bronić to jedyną ofiarą byłby właśnie ten psychol.
JAK pytam grzecznie ?? idziesz z legalnie zakupioną bronią, nabitą, gotową do strzału, ale masz zamiar się tylko bronić, wychodzi z tłumu typek, wyjmuje pistolet i strzela Ci w głowę, bo taki miał zamiar, bo ma zryty baniak.. w którym momencie pomogła Ci Twoja broń ??
Są sytuacje że pomoże, nie przeczę, ale posiadając broń za paskiem nie jesteś nieśmiertelny i nie uchronisz się przed takim oszołomem. Piszecie jakby był jeden rodzaj ataku przez bandziora: wchodzi na podwórko ukraść samochód, Ty to widzisz, wyciągasz pistolet i strzelasz.. a co z pozostałymi sytuacjami ??
Skoro przytaczamy jako przykład samochody, to tak samo jest jak kupisz super furę, pójdziesz na szkolenie z bezpiecznej jazdy, nauczysz się pokonywać zakręty kontrolowanym poślizgiem, po czym wpadasz w poślizg i walisz w drzewo stojące obok drogi i giniesz.. tylko nie wyjeżdżajcie z tematem wycinki drzew przy drodze :P

Kyokushin napisał(a):
A Macierewicz, to akurat super gość.
Najlepszy :P

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 14:21 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
DanyU napisał(a):
Kyokushin napisał(a):
Ja ją będę nosił naładowaną za paskiem. Nie jestem praworządny.
to już nie chodzi o praworządność a o bezpieczeństwo, był już przytaczany przypadek śmiertelnego postrzelenia matki przez córkę ;/

Kyokushin napisał(a):
Poza tym, już teraz można nosić nabitego czarnoprochowca za pazuchą
no to w czym problem ?? Każdy kto chce tak bardzo posiadać broń, proszę bardzo. Wiem że to jednostrzałowce, a nabicie takiej spluwy nie trwa 10 sekund, ale zawsze to coś więcej, jak czujecie się tak mało bezpiecznie, czemu jeszcze nie macie legalnego czarnoprochowca ?? Powiem dlaczego: bo nie ma takiej potrzeby puki co. Pomimo tych jazd w temacie że ludzie są tacy czy inni, to jednak dekli którzy łażą po ulicy i zmuszają nas do użycia broni przeciwko nim nie ma zbyt wielu.

Daniel_85 napisał(a):
A gdyby te przysłowiowe kaczki miały czym się bronić to jedyną ofiarą byłby właśnie ten psychol.
JAK pytam grzecznie ?? idziesz z legalnie zakupioną bronią, nabitą, gotową do strzału, ale masz zamiar się tylko bronić, wychodzi z tłumu typek, wyjmuje pistolet i strzela Ci w głowę, bo taki miał zamiar, bo ma zryty baniak.. w którym momencie pomogła Ci Twoja broń ??
Są sytuacje że pomoże, nie przeczę, ale posiadając broń za paskiem nie jesteś nieśmiertelny i nie uchronisz się przed takim oszołomem. Piszecie jakby był jeden rodzaj ataku przez bandziora: wchodzi na podwórko ukraść samochód, Ty to widzisz, wyciągasz pistolet i strzelasz.. a co z pozostałymi sytuacjami ??
Skoro przytaczamy jako przykład samochody, to tak samo jest jak kupisz super furę, pójdziesz na szkolenie z bezpiecznej jazdy, nauczysz się pokonywać zakręty kontrolowanym poślizgiem, po czym wpadasz w poślizg i walisz w drzewo stojące obok drogi i giniesz.. tylko nie wyjeżdżajcie z tematem wycinki drzew przy drodze :P


Posiadanie broni daje Ci szansę obrony, jeżeli nie masz broni a ktoś do Ciebie strzela to zawsze możesz wziąć książkę i nią się bronić.
Ja bym jednak wolał mieć coś, co napastnika obezwładni inaczej, niż atak śmiechu na widok książki..
Wiadomo, że są sytuacje, że nie zdążysz zareagować, ale w innych chociaż masz możliwość obrony.. Nie każdy psychol jest mistrzem strzelania i ubije jednym strzałem..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL