BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 21:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 8 marca 2016, 16:51 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
spider napisał(a):
To jeszcze ci podsune pomysl na volvo s60, swietne auta rodzinne i nie gnija. No i moim zdanie o niebo lepsze od vectry czy signuma.


też bym polecił :) kolega jeździł do nie dawna takim, przebieg prawie 500tyś i pewnie dalej by go miał gdyby się na słupie nie zawinął ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 9 marca 2016, 19:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
Panowie powiem tak, audi b7 od początku było brane pod uwagę bo ładne auto jest i audi mamy w domu od dawna ale tak, z benzyniaków boję się czegokolwiek bo to już silniki TFSI, które mają problemy z braniem oleju i w ogóle opinia jest niezachęcająca, 2.0TDI odpada w przedbiegach, zostaje tylko ten 1.9 105KM ale też nie wiem, czy to jednak trochę nie za mało jak na taką budę (bo o jakiś ingerencjach w silnik nie ma mowy)

Drugi w sumie decydujący zarzut jest taki, że mamy można powiedzieć dwie a6 w domu z silnikiem 1.9 PD i drugą tą 110km, tą 130konną jezdzi tata od 5 lat i w tym roku poleciała uszczelka pod głowicą i turbina jest do zrobienia bo ciągle ją odcina, a w tej drugiej a6, ktorą znamy od 2004 roku i wlasciciel to mega pedant, tak samo od kilku miesięcy jest problem z turbiną, jeszcze rok temu pewnie audi by było faworytem ale po tych ostatnich awariach "akcje" mu znacząco spadły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 9 marca 2016, 19:21 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
dlatego mówimy o Volvo :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 9 marca 2016, 22:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 667
Lokalizacja: Rumia
Moje BMW: BMW E90 318i 143 PS
Kod silnika: N43B20(U0)
Ja mogę Wam coś powiedzieć o S60 R 300 PS, bo taką wersją jechałem z kolegą. Wersje 2.4 / 2.4 T / 2.5 T / T5 będą chyba podobne. Dźwięk R5 turbo jest fenomenalny, auto przypi(*&^% okrutnie. Jednakże skrzynia automatyczna nie jest tam jakaś super, dość powiedzieć, że R-ka w automacie ma 7.3s, podczas gdy manual 5.8s do 100tki. Generalnie automat dławi moment obrotowy do 3-ciego biegu aby chronić skrzynię, ale poza tym jeździ bardzo przyjemnie,

Obrazek

Wygląd środka jest świetny, niebieskie zegary chyba jedne z najfajniejszych jakie widziałem. Fotele dość wygodne. Spasowanie materiałów w tym konkretnym egzemplarzu takie sobie. Jest lepiej niż w VW, ale to nie jest poziom BMW/Mercedesa.
Spalanie - tu nie ma co liczyć na cuda, koło 14-15 L/100 km wciągnie aż miło, jest ciężkie. Ponoć da się zejść do 12-13. Ten posiada LPG. Zawieszenie w porządku, to jest tzw. 4C, można wybrać jeden z trzech trybów - takie adaptacyjne zawieszenie to była opcja, w R-kach standard.

Największą wadą S60 jest to, że ten samochód nie potrafi za bardzo skręcać, jest średni do miasta, zapomnij o łatwym parkowaniu i wjeżdżaniu inaczej niż na 3 razy gdziekolwiek. Dla kobiety do miasta moim zdaniem to będzie dramat. Na trasę auto będzie fenomenalne. AWD też robi robotę. Moc taka, że wolwiacz wciąga praktycznie wszystko co się rusza, jakiś wirusik, manual i nawet E39 M5 może mieć problemy.

Dużo myślałem nad tym autem, ale chyba nie dla mnie. Btw ta R-ka będzie teraz na sprzedaż.
Obrazek
Obrazek

_________________
Było: Kompakt E36 316i 1.9
Jest: E90 318i LCI
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 11 marca 2016, 17:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 33
Posty: 190
Lokalizacja: okolice Jarosławia ( RJA )
Moje BMW: E39sedan Titansilber
Kod silnika: M57D30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154718
pacos napisał(a):

Drugi w sumie decydujący zarzut jest taki, że mamy można powiedzieć dwie a6 w domu z silnikiem 1.9 PD i drugą tą 110km, tą 130konną jezdzi tata od 5 lat i w tym roku poleciała uszczelka pod głowicą i turbina jest do zrobienia bo ciągle ją odcina, a w tej drugiej a6, ktorą znamy od 2004 roku i wlasciciel to mega pedant, tak samo od kilku miesięcy jest problem z turbiną, jeszcze rok temu pewnie audi by było faworytem ale po tych ostatnich awariach "akcje" mu znacząco spadły.



To nie wina Audi tylko użytkownika. Dlatego nie lubię gadania że auto od kobiety czy od dziadka warto kupić - dla mnie osobiście nie warto.
Kolega też miał takie objawy w Golfie IV 110KM - już gdy wracaliśmy na autostradzie po zakupie 4 lata temu były pierwsze objawy, pół roku po zakupie turbina pojechała do czyszczenia + czyszczenie EGR i kolektora ( strasznie zalepione nagarem, autem głównie jeździła żona właściciela ).
Teraz Golfik śmiga jak złoto po modach ( 193KM 405Nm ), turbina regularnie "przepalana" i nic się nie dzieje.
Tak gwoli wyjaśnienia ;)

S60 fajne samochody, gdybym miał większy budżet przed zakupem E39 to na pewno brałbym pod uwagę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 11 marca 2016, 17:55 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
pacos, czy to miałby być diesel czy benzyna mogę Ci polecić C-klasę W203 po lifcie czyli jakoś od 2004roku w górę. Bezwypadkowe egzemplarze z tych lat nie mają problemu z korozją, poza tym to bardzo dobry samochód z trwałym zawieszeniem, silnikiem, osprzętem, wygodnym wnętrzem z trwałych materiałów. Na podstawie "bliskich doświadczeń " z tym modelem, który wciągu 3 lat łyknął blisko 200tys km mogę stwierdzić, że jest bezawaryjny-piszę o zgrozo o silniku 220CDI 150ps. Osobiście uważam, że w tym budżecie zważywszy na typ użytkowania poliftowe W203 zwłaszcza z silnikiem benzynowym będzie dobrym wyborem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 11 marca 2016, 22:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 32
Posty: 254
Lokalizacja: Przemyśl
Moje BMW: Superb 346km/461nm
damianRC napisał(a):
pacos, czy to miałby być diesel czy benzyna mogę Ci polecić C-klasę W203 po lifcie czyli jakoś od 2004roku w górę. Bezwypadkowe egzemplarze z tych lat nie mają problemu z korozją, poza tym to bardzo dobry samochód z trwałym zawieszeniem, silnikiem, osprzętem, wygodnym wnętrzem z trwałych materiałów. Na podstawie "bliskich doświadczeń " z tym modelem, który wciągu 3 lat łyknął blisko 200tys km mogę stwierdzić, że jest bezawaryjny-piszę o zgrozo o silniku 220CDI 150ps. Osobiście uważam, że w tym budżecie zważywszy na typ użytkowania poliftowe W203 zwłaszcza z silnikiem benzynowym będzie dobrym wyborem.


Miałem w rodzinie nówkę z salonu, bodajże 2005r. Po odkręceniu tylnego zderzaka nie było już do czego go przykręcić. Tak samo stabilizatory, sprężyny - wszystko pogniło i popękało. Na silnik złego słowa powiedzieć nie mogę, bardzo fajnie sobie radził jak na 150ps.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 12 marca 2016, 14:52 
Offline
Forumowicz

Posty: 412
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E90
Garaż: mondeo mk4
mateusz_175 napisał(a):


To nie wina Audi tylko użytkownika. Dlatego nie lubię gadania że auto od kobiety czy od dziadka warto kupić - dla mnie osobiście nie warto.


Niestety ale nie mogę się zgodzić bo auta są nam znane od ponad 100 tys km każde i obaj właściciele umieją eksploatować auto z głową, moj tata od zawsze jezdzi dieslami, wiedział o tym, że zapiekają się te kierownice w tych silnikach więc miał to na uwadze, a mimo wszystko tak się skonczylo jak skończyło, z ta uszczelką pod głowicą też bubel jak nie wiem.

MatiKosa, myslalem nad takim volvo jak ja szukałem auta dla siebie ale nie było do czego startować z budżetem 10 tys mniejszym niż obecnie, fajne auto, zaproponuję ogólnie s60 ale widzę, że praktyczniejsze auto 5d jest lepiej widziane

damianRC, mercedes bardzo by pasował, rodzicom się podoba, ja bym nie miał nic przeciwko, kiedyś jechałem mega zadbanym i mało jeżdzonym c230 kompressor i byłem w szoku jak to auto jest wyciszone w porównaniu do innych aut tej klasy. Problem w tym, że jak oglądałem allegro to takich sztuk po lifcie ładnych (w jego przypadku w gre wchodzi tylko PB lub LPG) praktycznie nie ma!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 12 marca 2016, 20:50 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Przy silniku M271 czyli 1.8 kompresor uwaga na rozrząd. Przy awarii/wytarciu kół zębatych ich cena jest dość wysoka. Niestety często brak jest jakichkolwiek oznak zużycia kół, trzeba ściągnąć czapkę i ocenić ich stan. Rdza niestety też jest: tylne nadkola i doły/ranty drzwi. Auto fajnie jeździ, dobrze przyspiesza, wyciszenie jest dobre dzięki szóstemu biegowi w manualu i panelom pod autem. Hamulce nieco gorsze niż w e46, układ kierowniczy nieco gumowy w porównaniu z e46. Z twoim budżetem spokojnie kupisz zadbany egzemplarz. Zaplecze używanych części zamiennych jest gorsze niż do BMW, szukałem lusterka fotochrom do W203 FL i był niezły kłopot z dostępnością. To samo z gałką zmiany biegów, jest niedostępna w normalnych cenach (odpada sreberko wokół oznaczeń biegów). Do bmw kupisz wszystko za grosze. Trzeba się przyzwyczaić do manetki wycieraczek, która jest zintegrowana z dźwignią kierunkowskazów. Brak regulacji pierwszego biegu wycieraczek, chyba że masz czujnik deszczu. Gdybym miał zmieniać BMW na coś innego to tylko Mercedes W203 lub W204. W następcy poprawiono problemy z korozją (nadkola i doły drzwi) ale ceny są jeszcze wysokie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 13 marca 2016, 06:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
MatiKosa napisał(a):
Ja mogę Wam coś powiedzieć o S60 R 300 PS, bo taką wersją jechałem z kolegą. Wersje 2.4 / 2.4 T / 2.5 T / T5 będą chyba podobne. Dźwięk R5 turbo jest fenomenalny, auto przypi(*&^% okrutnie. Jednakże skrzynia automatyczna nie jest tam jakaś super, dość powiedzieć, że R-ka w automacie ma 7.3s, podczas gdy manual 5.8s do 100tki. Generalnie automat dławi moment obrotowy do 3-ciego biegu aby chronić skrzynię, ale poza tym jeździ bardzo przyjemnie,

Obrazek

Wygląd środka jest świetny, niebieskie zegary chyba jedne z najfajniejszych jakie widziałem. Fotele dość wygodne. Spasowanie materiałów w tym konkretnym egzemplarzu takie sobie. Jest lepiej niż w VW, ale to nie jest poziom BMW/Mercedesa.
Spalanie - tu nie ma co liczyć na cuda, koło 14-15 L/100 km wciągnie aż miło, jest ciężkie. Ponoć da się zejść do 12-13. Ten posiada LPG. Zawieszenie w porządku, to jest tzw. 4C, można wybrać jeden z trzech trybów - takie adaptacyjne zawieszenie to była opcja, w R-kach standard.

Największą wadą S60 jest to, że ten samochód nie potrafi za bardzo skręcać, jest średni do miasta, zapomnij o łatwym parkowaniu i wjeżdżaniu inaczej niż na 3 razy gdziekolwiek. Dla kobiety do miasta moim zdaniem to będzie dramat. Na trasę auto będzie fenomenalne. AWD też robi robotę. Moc taka, że wolwiacz wciąga praktycznie wszystko co się rusza, jakiś wirusik, manual i nawet E39 M5 może mieć problemy.

Dużo myślałem nad tym autem, ale chyba nie dla mnie. Btw ta R-ka będzie teraz na sprzedaż.
Obrazek
Obrazek


Zgadzam sie z wyjatkiem tego ze R to auto nie jadace. Naprawde seria jedzie jak 540i a po programie to podobnie jak moja e30. Do m5 będzie sporo brakowac

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 13 marca 2016, 08:21 
jiGsaw napisał(a):
Zgadzam sie z wyjatkiem tego ze R to auto nie jadace. Naprawde seria jedzie jak 540i a po programie to podobnie jak moja e30. Do m5 będzie sporo brakowac


Tytuł tematu brzmi:

"Szukam auta dla rodziców.."

Naprawdę jesteś tak ograniczony? :mur:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szukam auta dla rodziców..
PostNapisane: 13 marca 2016, 09:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Ogarnij ze padla propozycja takiego auta w tym temacie i ja go popieram jako fajny dupowoz. Prostuje tylko fałszywe informacje... Ochlon plz. S60 to ogólnie ciekawsza opcja niż ople.

Co do tematu na bym celowal w bmw jednak jezeli taki byl pierwotny zamysl. Ople jak gnily tak gnija, bardziej jednak niż bmw. :D

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL