BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 15:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
NFC to naklejki lub breloczki, które umożliwiają przypisanie określonych zdarzeń. Gdy tel znajdzie się w pobliżu możesz wywoływać daną akcję np włączy gps, janosika, blutu (jeśli masz zestaw głośnomówiący). Drugą możesz sobie zamontować tam gdzie kładziesz tel na noc aby np wyciszył dźwięki itp.

Sam z tego nie korzystałem bo mój 1+2 tego nie obsługuje ale czytałem że to fajny gadżet. Ponoć warto kupić markowe breloczki/naklejki np htc albo samsunga- cokolwiek dowolnej dobrej marki. Taniochy na aliexpress jest pełno.

Ta blaszka EASYMOUNT CLASSIC wydaje się najbliższa moim potrzebom ale cena 100zł to jednak pomyłka za kawałek blaszki, dwa neodymy i gumowe kuleczki. Choć wygląd wzbudza zaufanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 15:42 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
ded napisał(a):
NFC to naklejki lub breloczki, które umożliwiają przypisanie określonych zdarzeń. Gdy tel znajdzie się w pobliżu możesz wywoływać daną akcję np włączy gps, janosika, blutu (jeśli masz zestaw głośnomówiący). Drugą możesz sobie zamontować tam gdzie kładziesz tel na noc aby np wyciszył dźwięki itp.

Sam z tego nie korzystałem bo mój 1+2 tego nie obsługuje ale czytałem że to fajny gadżet. Ponoć warto kupić markowe breloczki/naklejki np htc albo samsunga- cokolwiek dowolnej dobrej marki. Taniochy na aliexpress jest pełno.

Ta blaszka EASYMOUNT CLASSIC wydaje się najbliższa moim potrzebom ale cena 100zł to jednak pomyłka za kawałek blaszki, dwa neodymy i gumowe kuleczki. Choć wygląd wzbudza zaufanie.


Dobry patent :) Muszę przetestować.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, 18:18 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Krisu_K13TL napisał(a):
Ja też, zwłaszcza, że na przykład w e36 miałbym obawy, czy taka kratka wytrzyma, czy się nie połamie w pizdu...


Wytrzymała mi przez kilka lat bez problemu. I to nie ze smartfonem bo to jeszcze nie te czasy były, tylko z palmtopem czy jak tam się te urządzenia nazywały :rotfl:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 9 kwietnia 2016, 19:08 
ten wygląda też ciekawie i dość stabilnie. Tyle, że jest większy i bardziej widoczny.
http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-sp ... 28841.html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 14 kwietnia 2016, 21:54 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 3382
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: *
Kod silnika: *
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147922
Michu, ten, który pokazałeś na pewno by latał po aucie przy zakrętach, nie ma szans.

Jest zaskoczony działaniem tych magnetycznych, jeśli tak je chwalicie. Oczywiście nie chciałbym sobie przyklejać magnesu z tyłu telefonu, ale jeśli mieści się pod etui to już duży plus. Mimo wszystko, jak ktoś ma takiego pecha, jak ja to ten magnes pewnie rozmagnesuje coś w portfelu, albo telefon przestanie działać ;p

Po wielu różnych modelach muszę przyznać, że najfajniejszy był dedykowany pod nawigacje MIO pare lat temu - wsuwany od góry, stabilny i obsługiwany jedną ręką bez wysiłku.

Później przeszedłem przez kilka różnych opcji, miałem też typowe szczypce, ale obsługa była koszmarna, a w końcu się połamał ;p

Teraz mam coś takiego:
http://www.progamingshop.pl/uchwyt-samo ... 4768fb4e42

Obrazek

Sprawuje się bardzo dobrze, dobrze wygląda, nie jest tak duży, jak klasyczne uchwyty. Obsługa nie jest uciążliwa, jest stabilny i dobrze pasuje w przestrzeń przy słupku (nie lubię telefonów na środku, zawsze używam przestrzeni przy słupku kierowcy).

_________________
"moje ex": E92 | E36 | E30


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 15 kwietnia 2016, 20:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 146
Moje BMW: 435i
ded napisał(a):
NFC to naklejki lub breloczki, które umożliwiają przypisanie określonych zdarzeń. Gdy tel znajdzie się w pobliżu możesz wywoływać daną akcję np włączy gps, janosika, blutu (jeśli masz zestaw głośnomówiący). Drugą możesz sobie zamontować tam gdzie kładziesz tel na noc aby np wyciszył dźwięki itp.

Sam z tego nie korzystałem bo mój 1+2 tego nie obsługuje ale czytałem że to fajny gadżet. Ponoć warto kupić markowe breloczki/naklejki np htc albo samsunga- cokolwiek dowolnej dobrej marki. Taniochy na aliexpress jest pełno.


Normalnie masz piwko u mnie :piwo: ;-)
Myślałem właśnie o tym, że zamontowałbym sobie Yanosika w samochodzie, ale jak sobie pomyślałem,
że za każdym razem musiałbym wchodzić do samochodu i włączyć bluetooth, gps, Yanosika i internet
to mi się już odechciało, a tu takie gadżety - coś czuję, że już w przyszłym tygodniu będę miał wszystko :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 14:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17754
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
PAMO napisał(a):
Jest zaskoczony działaniem tych magnetycznych, jeśli tak je chwalicie. Oczywiście nie chciałbym sobie przyklejać magnesu z tyłu telefonu, ale jeśli mieści się pod etui to już duży plus. Mimo wszystko, jak ktoś ma takiego pecha, jak ja to ten magnes pewnie rozmagnesuje coś w portfelu, albo telefon przestanie działać ;p


Pod etui jest blaszka, magnes jest w uchwycie który montujesz w kratce wentylacyjnej.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 15:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 132
Moje BMW: E46 320d sedan 04'
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152743
Z tanimi uchwytami w kratkę jest jeden problem, guma okalająca te druciki lubi się przecierać i rysować kratkę, ten wynalazek z ali przynajmniej tak moją załatwił :mur:
Co do NFC to gwoli sprostowania te naklejki to nie nfc a jednynie urządzenia korzystające z technologii NFC, które głównie jest wykorzystywane do płatności zbliżeniowej w nowych telefonach. Potencjał tego rozwiązania jest ogromny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 19:27 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 29
Posty: 1200
Lokalizacja: WZ
Moje BMW: Najlepsze :)
Kod silnika: m54b30
Te z ali co pokazach Michu słabo trzymają się nawiewów, brakuje jakieś blokady która zapobiegała by wysuwaniu się uchwytu. trzeba bedzie pomysleć nad jakimś patentem żeby to unieruchomić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 20:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2702
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
Panowie, mam uchwyt z ali od 2 miesięcy. Ani razu nie wysunał sie z kratki. Telefon średnio 2 razy dziennie tam montuje. Tam są 2 szerokości tego uchwytu, może trzeba to obrócić o 90 stopni jak wypada i jest luźne ?

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 25 kwietnia 2016, 22:07 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 29
Posty: 1200
Lokalizacja: WZ
Moje BMW: Najlepsze :)
Kod silnika: m54b30
Próbowałem, kratki w Corsie jakieś lipne. Wyciągne kratke i jakoś od tyłu unieruchomię uchwyt


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 26 kwietnia 2016, 10:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 132
Moje BMW: E46 320d sedan 04'
Kod silnika: M47N
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=152743
Mateusz118 napisał(a):
Panowie, mam uchwyt z ali od 2 miesięcy. Ani razu nie wysunał sie z kratki. Telefon średnio 2 razy dziennie tam montuje. Tam są 2 szerokości tego uchwytu, może trzeba to obrócić o 90 stopni jak wypada i jest luźne ?

Po incydencie z porysowaniem wrzuciłem to do busa i tam jest intensywnie eksploatowany, też nigdy nie wypadł z kratki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 19 lipca 2016, 12:49 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 67
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
http://www.x-kom.pl/p/170875-uchwyt-sam ... ote-4.html

Polecam oryginalny uchwyt od Samsung pasuje do większości telefonów poprzez rozwierane boczki :-). Idealnie trzyma telefon. Chwyty są gumowane przez co nie ma ryzyka porysowanie telefonu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 25 lipca 2016, 20:20 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
A ja to polecam , testuje od paru dni i niezły patent :D Myślałem że to ściema i bubel , ale śmigam po dziurawym gdańsku i nawet nie drgnie telefon :D Niektórzy nawet butelkę zasysali od browaru :D

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki uchwyt na telefon ?
PostNapisane: 25 lipca 2016, 22:34 
do niedawna nie używałem żadnego uchwytu, zatrzymałem się na etapie przyssawek do szyby i nawet nie wiedziałem jakie fajne patenty są dostępne, ale lekturze tego tematu kupiłem kenu airframe (plus) i jak najbardziej polecam


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL