BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 09:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 19 lipca 2016, 19:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
kszyhu napisał(a):
Nie wiem dlaczego to ci bez dzieci mają być beee. Bo krytykują? Bo nie pobierają daniny?

bo nie maja pojecia ile kosztuje dziecko

kszyhu napisał(a):
Ja również jestem przeciwny tej jałmużnie

masz dzieci?

kszyhu napisał(a):
Co w tym takiego super ekstra, kiedy patologiczna biedna rodzina z 5 dzieciaków dostaje co miesiąc 2k za siedzenie na tyłku.

istnieje nadzieja, ze ta piatka dzieci nie bedzie chodzila glodna i w dziurawych butach

kszyhu napisał(a):
Ludzie powinni sami zapracować na własne dzieci, a państwo powinno im w tym pomagać w postaci np. niskich podatków, analogicznie wyższych zarobków, ludzkiej kwoty wolnej od podatku, likwidacją szarej strefy m.in. w służbie zdrowia.

z tym sie zgodze

te pieniadze nie sa spalone, one ida w obieg, mama kupi wiecej jedzenia w spozywczaku, pani w spozywczaku zarobi wiecej, wiec zamowi nowy stol u stolarza, stolarz odnowi sobie elewacje, bo tez zarobil wiecej, murarz tez zarobil i pojdzie do spozywczaka po piwko
gdyby jeszcze jedzenie kupione przez mame w spozywczaku pochodzilo z Polski, to jeszcze lepiej, zarabiaja posrednicy, rolnicy, piekarze itd

to tylko taki przyklad, ze w przyrodzie nic nie ginie ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 19 lipca 2016, 19:54 
///david napisał(a):
współpracuję z wieloma organami państwowymi i naprawdę widzę minimalną ale jednak poprawę w stosunku do rządów PO.

Ja natomiast widzę mocne pogorszenie... a jak wejdą w życie od nowego roku zmiany planowane przez PiS to będzie po prostu masakra :wstyd:
Ja i tacy jak ja (akustycy/audiolodzy/audioprotetycy słuchu) poradzimy sobie spokojnie, bo bazujemy na sprzęcie jak i usługach wysokiej jakości, więc de facto na prywatnych pacjentach, ale dotychczasowi beneficjenci środków PFRON będą bardzo biedni... :dobani: Bo na NFZ to już dawno lagę położyli :wstyd:
No ale na kim przyciąć kasę jak nie na niepełnosprawnych? :wstyd: Radziwiłł i ten jego Łanda to skończeni kretyni... Jeden głąb pod pozorem troski o polskich chorych i niepełnosprawnych zatrudnia drugiego głąba, lobbystę do tworzenia ustaw refundacyjnych i liczą, że to nie wypłynie na światło dzienne :ok: Na szczęście Łandzie już CBA na chatę wparowało. Oczywiście wiadomościom temat umknął :rotfl: Dobra zmiana... :super:

http://www.medexpress.pl/cba-sprawdza-o ... andy/64483

Nie mam ochoty prowadzić tutaj sporów PO vs PiS bo z reguły to i tak do niczego nie prowadzi...Więc to będzie mój pierwszy i ostatni post w temacie.


Tylko spokojnie sobie chłopaki gadajcie :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 19 lipca 2016, 20:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
AD/HD napisał(a):
kszyhu napisał(a):
Nie wiem dlaczego to ci bez dzieci mają być beee. Bo krytykują? Bo nie pobierają daniny?

bo nie maja pojecia ile kosztuje dziecko

kszyhu napisał(a):
Ja również jestem przeciwny tej jałmużnie

masz dzieci?

kszyhu napisał(a):
Co w tym takiego super ekstra, kiedy patologiczna biedna rodzina z 5 dzieciaków dostaje co miesiąc 2k za siedzenie na tyłku.

istnieje nadzieja, ze ta piatka dzieci nie bedzie chodzila glodna i w dziurawych butach

kszyhu napisał(a):
Ludzie powinni sami zapracować na własne dzieci, a państwo powinno im w tym pomagać w postaci np. niskich podatków, analogicznie wyższych zarobków, ludzkiej kwoty wolnej od podatku, likwidacją szarej strefy m.in. w służbie zdrowia.

z tym sie zgodze

te pieniadze nie sa spalone, one ida w obieg, mama kupi wiecej jedzenia w spozywczaku, pani w spozywczaku zarobi wiecej, wiec zamowi nowy stol u stolarza, stolarz odnowi sobie elewacje, bo tez zarobil wiecej, murarz tez zarobil i pojdzie do spozywczaka po piwko
gdyby jeszcze jedzenie kupione przez mame w spozywczaku pochodzilo z Polski, to jeszcze lepiej, zarabiaja posrednicy, rolnicy, piekarze itd

to tylko taki przyklad, ze w przyrodzie nic nie ginie ;)


Lubię Cię, ale to co wypisujesz to jakiś marksizm... to dlaczego nie rozdawać po tysiaka albo po dwa tysiące? Najlepiej wszyscy przestańmy pracować i rozdawajmy sobie pieniądze na dzieci. Co za myślenie... :wstyd:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 19 lipca 2016, 20:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
AD/HD napisał(a):
te pieniadze nie sa spalone, one ida w obieg, mama kupi wiecej jedzenia w spozywczaku, pani w spozywczaku zarobi wiecej, wiec zamowi nowy stol u stolarza, stolarz odnowi sobie elewacje, bo tez zarobil wiecej, murarz tez zarobil i pojdzie do spozywczaka po piwko
gdyby jeszcze jedzenie kupione przez mame w spozywczaku pochodzilo z Polski, to jeszcze lepiej, zarabiaja posrednicy, rolnicy, piekarze itd

to tylko taki przyklad, ze w przyrodzie nic nie ginie ;)


To widać.

Tyle że te pieniądze zanim ta mama je dostała, zostały ukradzione tak tej mamie jak i pani w spożywczaku, stolarzowi, murarzowi, pośrednikowi, rolnikowi, piekarzowi itd. A tego to już przeciętny zjadacz chleba niestety nie ogarnia.

Rodzina z dwójką dzieci w której pracuje tylko jedna osoba i zarabia 2k brutto sama by sobie sfinansowała te "500+", i to z naddatkiem, gdyby nie zinstytucjonalizowane złodziejstwo.

A wracając do tematu.

kryst16 napisał(a):
Jakim cudem podatek 500zł za stare auto ma wykluczyć złomy z dróg?
Ludzi nie stać kupić nowego to będą jeździć starym i płacić 500zł, zaoszczędzą jeszcze bardziej na stanie technicznym żeby mieć to 500 złotych.


W samo sedno.
Potem ci sami politykierzy którzy szafują pojęciem bezpieczeństwa chcąc wprowadzić kolejny podatek, będą się oburzać i zapowadać kolejne z dupy wzięte działania na tle kolejnej tragedii, kiedy ktoś swoim 20-30 letnim autem skasuje grupe przechodniów bo po zapłaceniu podatku na hamulce już niestety nie starczyło.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 19 lipca 2016, 20:40 
Gumiś napisał(a):
Rodzina z dwójką dzieci w której pracuje tylko jedna osoba i zarabia 2k brutto sama by sobie sfinansowała te "500+", i to z naddatkiem, gdyby nie zinstytucjonalizowane złodziejstwo.

x 2.

http://wei.org.pl/blogi-wpis/run,500,pa ... ,2182.html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 19 lipca 2016, 21:39 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
///david napisał(a):
Tomek, co to są pieniądze w skali budżetu...

Grosz do grosza... Znasz to przysłowie? ;)
///david napisał(a):
u mnie w mieście jeden łącznik autostradowy chłopaki z PO przekręcili na kilkadziesiąt milionów złotych i od kilku lat nie ma winnego ;)

A co mnie to obchodzi? To że pajace z PO się nachapali to znaczy, że pajace z PiS też mogą? A takiego wała.
AD/HD napisał(a):
poczekajmy,az krytykujacy sami beda mieli dzieci

Nie stać mnie na dzieci :rotfl: Bo muszę tyrać na tych, co już sobie zrobili i biorą lekką ręką 500 zet co miesiąc, które to 500 zet nie zawsze idzie na potrzeby dziecka.
A tak serio - nie mam nic przeciwko wspieraniu rodziny, nawet w formie dopłat, i to do każdego dziecka, pod warunkiem, że państwo na to stać. A państwa - wybaczcie - nie stać. PiS potrafił tylko naobiecywać i kupić sobie xx mln głosów za kiełbasę wyborczą. Morawiecki przyznał sam, że program 500+ jest na kredyt, po czym premier broszka zestrofowała go i zaprzeczyła.
Powiem Wam, że realizacja programu 500+ od samego początku kuleje - jednostki samorządu terytorialnego normalnie dostają dotację ze Skarbu Państwa tak, by starczyło na cały rok. W przypadku programu 500+ dostają z ledwie 3-miesięcznym wyprzedzeniem.
Sorry za offtop, ale skoro Admin toleruje to i ja czuję się uprawniony - wiadomo, przykład idzie z góry :D
kszyhu napisał(a):
Nie wiem dlaczego to ci bez dzieci mają być beee. Bo krytykują? Bo nie pobierają daniny?

Poczekaj, bykowe wprowadzą ;)
///david napisał(a):
współpracuję z wieloma organami państwowymi

Ja również i PO porównałbym do Ocean's Eleven (nie żeby mi się ten film podobał), a PiS do Gangu Olsena. Zmian zero.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 20 lipca 2016, 05:04 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
maaaad napisał(a):
Nie stać mnie na dzieci Bo muszę tyrać na tych, co już sobie zrobili i biorą lekką ręką 500 zet co miesiąc
Nie dorobiłes się podczas 8 lat rządów PO, gdy ci, co sobie juz zrobili nie brali lekką ręką 500 zet co miesiąc ? :D

Czy panstwo stać ? A zapytam inaczej - czy panstwo stać ,zeby ludzie nie mieli dzieci ? Odpowiedz jest jasna. CHyba,ze wolisz kalifat jak w DE czy FR.

maaaad napisał(a):
Sorry za offtop, ale skoro Admin toleruje to i ja czuję się uprawniony - wiadomo, przykład idzie z góry
Trudno o offtop w temacie, ktory jest o niczym.
To jak z podwyzkami dla administracji - niemiecka prasa rzuciła info o PROJEKCIE ustawy i od razu jest szum :rotfl:

Ujmę to w ten sposób - bo poruszyłes tu Oceans Eleven i Gang Olsena - wrocmy do tych porównan za 8 lat, ok ?

Niektorzy zdaje się mają wymagania , aby obecny rząd w pół roku zrobił wiecej , niz poprzednicy przez dekadę, nie brał za to pieniędzy i na dodatek WSZYSTKIM dogodził. Mam dla nich smutne info - NIE DA SIĘ.

Tomek napisał(a):
Suweren ma jednak inne zdanie niż wy


Na pewno ? ;)

Cytuj:
Schreiber był pytany o to ile będzie budżet państwa kosztować wprowadzenie proponowanych przez PiS rozwiązań stwierdził, że będzie to około dwudziestu, dwudziestu kilku milionów złotych rocznie przy obecnych wskaźnikach gospodarczych. Poseł PiS powiedział też, że przed zgłoszeniem projektu rząd zaoszczędził w spółkach Skarbu Państwa 60 mln zł.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 20 lipca 2016, 06:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
podatek od aut nie wejdzie, temat wyczerpany
dziękuję

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL