BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 23:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 21:23 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Skończy się luksus 15 letnich beemek :D

http://m.onet.pl/moto/aktualnosci,l55qn5

Cytuj:
Masz 10-letni samochód? Zapłacisz podatek! MF ma taki projekt

Piotr Rejowski
Wydawca serwisu OnetMoto


Ministerstwo Finansów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości pracuje obecnie nad projektem nowego podatku. Jego założenia mają być gotowe z początkiem września. Według nieoficjalnych doniesień opłata może wynieść nawet kilkaset złotych rocznie!

Wydaje się, że nadchodzą ciężkie czasy dla właścicieli używanych samochodów. Rząd Prawa i Sprawiedliwości pracuje bowiem nad projektem nowego podatku, który dotknie przede wszystkim właścicieli starszych pojazdów, niespełniających ustalonych przez Ministerstwo Finansów norm.


Polska używanymi samochodami stoi

Nowa opłata dotknie zapewne większość właścicieli samochodów w naszym kraju. Nie jest bowiem tajemnicą, że po polskich drogach jeżdżą głównie samochody używane.

Według najnowszych danych prawie 19 milionów aut ma aktualną polisę OC, a ponad 16 milionów posiada ważne badania techniczne. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych średnia wieku tych ostatnich to 13 lat.

Polacy sprowadzają też znacznie więcej samochodów używanych. Według danych przedstawionych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w 2016 roku zarejestrowano o 16 proc. pojazdów więcej, niż miało to miejsce rok temu. Centralna Ewidencja Pojazdów podaje, że samochody starsze niż 10 lat stanowią ponad 60 proc., natomiast młodsze niż 4 lata zaledwie niecałe 6 proc.

Cytuj:
Obrazek
Pierwsze rejestracje w Polsce używanych samochodów Pierwsze rejestracje w Polsce używanych samochodów - PZPM na podstawie CEP / Materiały prasowe Pierwsze rejestracje w Polsce używanych samochodów


"Kasa musi się zgadzać" - czeka nas "podatek Jasińskiego"?

Przypomnijmy, że posłowie od ponad dekady pracują nad zmianą w prawie, która w założeniu ma znacząco ograniczyć import używanych samochodów i nakręcić sprzedaż nowych. Początkowo proponowano likwidację podatku akcyzowego, a w jego miejscu miała pojawić się nowa danina. Kolejną propozycją była roczna opłata za używanie samochodu, który ma więcej niż 9 lat - jej wysokość została oszacowana na 500 zł.

W czerwcu 2016 roku podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury, Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Budżetu i Finansów Publicznych przedstawiono kolejne, nowe ustalenia, do których doszło po rozmowie i konsultacjach senatora Peczkisa z Ministerstwem Finansów.

W marcu bieżącego roku senator PiS Grzegorz Peczkis zaproponował gruntowną modyfikację systemu poboru podatku akcyzowego. Obowiązującą od 2008 roku stawkę 18,6 proc. dla samochodów z silnikami o pojemności powyżej 2 litrów chciano obniżyć do poziomu 4,6 proc. Dalsze konsultacje i wyliczenia przyniosły korektę, w myśl której nowa stawka dla aut z dużymi silnikami wyniosłaby 8 proc.

- Pierwszym kryterium (wyceny samochodu - dop. redakcji) będzie pojemność silnika. To znaczy nie będzie rozdziału na do i ponad pojemność 2000 cm3, ale będzie tych kategorii znacznie więcej. Drugie kryterium to normy EURO, w praktyce mówimy tylko o trzech: 4, 5 i 6 - mówił senator Peczkis podczas posiedzenia komisji w dniu 22 czerwca 2016 - Norma EURO 4 została wymuszona dyrektywą i są to pojazdy 10- letnie, więc niżej nie schodzimy. (...) Akcyza według mnie nie powinna być uzależniona od wartości samochodu, bo cenę, zwłaszcza aut używanych, kształtują ludzie.


Senator Peczkis dodał ponadto, że jednym z aspektów jego projektu jest odejście od tak zwanego czynnika ludzkiego, czyli rzeczoznawcy oceniającego wartość danego samochodu. Na koniec dodał, że wszystkie zmiany, które zostaną wprowadzone, nie powinny obciążyć kieszeni nabywców nowych, najmniejszych i najtańszych samochodów.

Prace nad "projektem Peczkisa" skomentował wiceminister Jasiński, który już na wstępie podkreślił, że prace senatora PiS były dla ministerstwa "niezwykle inspirujące do przygotowania metodologii obliczeń".

- Pracujemy obecnie nad takimi rozwiązaniami, które mają zapewnić odpowiednie wpływy do budżetu i nie ulega wątpliwości, że projekt senatora Peczkisa może mieć niestety negatywny wpływ - powiedział wiceminister Jasiński. - Poczyniliśmy pewne założenia i za podstawę opodatkowania chcielibyśmy przyjąć normę CO2 danego pojazdu. Mamy pewne przymiarki do stawek opodatkowania, ale nie będę o nich wspominał, bo jest na to za wcześnie.

Wiceminister finansów Wiesław Jasiński podkreślił ponadto, że rząd nie może sobie pozwolić na obniżenie akcyzy do poziomu zaproponowanego przez senatora Peczkisa. Powód jest prosty: "(...) obecna nowelizacja, obniżająca jedynie stawkę akcyzy, nie daje neutralnego wpływu na budżet, nie mówiąc o zysku". Jednocześnie MF podkreśliło, że założenia są "trafne, społecznie oczekiwane i prokonsumenckie", a "społeczeństwu należy się tego typu rozwiązanie, które będzie korzystne".


Reasumując - Ministerstwo Finansów jest za wprowadzeniem w życie "projektu Peczkisa", ale równocześnie zapowiada nałożenie na kierowców nowej, rocznej opłaty. Co więcej, opłata ta nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska, jak może sugerować informacja, że wysokość daniny będzie uzależniona od emisji CO2 przez dany model. Wiceminister Jasiński powiedział bowiem: "Przewidujemy duży katalog zwolnień oraz pewne ryczałty dla pojazdów bez określonej emisyjności" - co oznacza, że mytem zostaną obarczone również pojazdy elektryczne.

Kierowca zapłaci daninę - mamy przeciek dot. kwoty!

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, wysokość nowego podatku może wynieść około 200 do 500 zł rocznie, a graniczną normą będzie Euro 4.

Jeżeli te informacje zostaną potwierdzone, to właściciele pojazdów starszych niż z 2006 roku będą w praktyce obarczeni nową daniną na rzecz państwa, czy też "ryczałtem dla pojazdów o określonym poziomie emisji", jak nazwał podatek wiceminister Jasiński z Ministerstwa Finansów.

Dodatkowo pojawił się problem "podwójnego opodatkowania". Skomentował go senator Peczkis.

-Prosiłem i wnioskowałem o zmianę konkretnego podatku płaconego przy pierwszej rejestracji w Polsce. Jestem zdania, że pojawienie się podatku płaconego co rok będzie zabiegiem nieuczciwym wobec właścicieli samochodów, którzy zakupili np. rok temu auto, zapłacili już podatek akcyzowy, a teraz będą zmuszeni do zapłacenia kolejnego podatku raz do roku - powiedział senator Peczkis. - Nie jest moją intencją wprowadzenie nowego podatku.

Z wymiany opinii podczas posiedzenia komisji wynika jednak, że Ministerstwo Finansów zamierza obciążyć kierowców "podatkiem Jasińskiego". Nie trzeba specjalnej analizy, żeby dojść do wniosków, że dodatkowe myto uderzy ostatecznie w najuboższych.

Nie będzie ulg podaktowych dla nabywców nowych samochodów

Niestety na posiedzeniu komisji nie pojawiły się obietnice wprowadzenia ulg lub dofinansowania dla nabywców nowych, ekologicznych samochodów.

Szkoda, że pomysłodawcy powyższych projektów nie chcą zauważyć, że zwiększenie sprzedaży nowych samochodów można uzyskać w o wiele bardziej przyjazny obywatelowi sposób.

Dla przykładu - w 2009 roku niemiecki rząd wprowadził jednorazowe premie za złomowanie starego auta i zakup nowego. Co więcej, w 2016 roku niemiecki obywatel kupując samochód z napędem elektrycznym, otrzyma dopłatę rzędu 4 tys. euro. Jeżeli natomiast wybierze napęd hybrydowy, dofinansowanie będzie na poziomie 3 tys. euro.

W sumie rząd Niemiec chce przeznaczyć 600 mln euro, drugie tyle dołożą koncerny motoryzacyjne. Dodatkowo 300 mln euro zostanie wydane na budowę infrastruktury w postaci stacji umożliwiających ładowanie „elektryków”. To się nazywa wspieranie ekologii. W naszym przypadku, jak tłumaczy wicepremier Jasiński, rząd przewiduje zwolnienia dla np. osób starszych, ale jak wspomnieliśmy, przewiduje również podatkowe opłaty ryczałtowe dla samochodów elektrycznych.

Plan dopłat do nowych samochodów planował wprowadzić w 2014 roku wiceminister gospodarki Janusz Piechociński. Niestety na obietnicach się wtedy skończyło.

To program 500 plus zwiększa import starych samochodów

Jak podała "Rzeczpospolita" liczba starych samochodów, które zostały sprowadzone do Polski w pierwszych sześciu miesiącach 2016 roku, zwiększyła się o 16,3 proc. Polacy sprowadzili więc prawie pół miliona używanych samochodów! Zdaniem ekspertów, jest to efekt uruchomienia przez rząd PiS programu Rodzina 500 plus.

- Wszystko wskazuje na to, że w tym roku po raz pierwszy w imporcie aut używanych pęknie milion - powiedział Dariusz Balcerzyk, ekspert Instytutu Badania Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

W analizach wyraźnie widać, że zwiększa się w imporcie udział aut najstarszych, liczących ponad dziesięć lat. Potwierdzają to sieci komisów.

Według badania opinii przeprowadzonego wśród klientów AAA AUTO na temat czynników wpływających na decyzję zakupu, 78 proc. osób odwiedzających AAA AUTO chce wykorzystać środki pochodzące z programu 500 plus na zakup samochodu. Większość osób (67 proc.) planuje wykorzystać otrzymane pieniądze na spłatę miesięcznych rat kredytowych. Badanie zostało przeprowadzone wśród 2000 osób, we wszystkich oddziałach AAA AUTO w Polsce, w okresie maj-czerwiec 2016 roku.

- Dla wielu rodzin dodatkowe 500 zł może stanowić poważny zastrzyk gotówki. Pieniądze pochodzące z programu 500 plus na pewno w części będą przeznaczane przez rodziny na bieżące wydatki domowe czy zakup ubrań dla dzieci. Jednak wyniki naszego badania dowodzą, że większość polskich rodzin zainteresowanych zakupem aut używanych, które będą korzystały z programu 500 plus, zamierza także przeznaczyć całość lub część tych dodatkowych pieniędzy na zakup samochodu. Spodziewamy się, że częściej będą poszukiwane najtańsze wersje popularnych aut rodzinnych, jak np. Ford Focus kombi, Volkswagen Passat czy KIA Ceed kombi” – powiedział Ken Scarratt, dyrektor generalny AAA AUTO w Polsce.

Ministerstwo Finansów nabiera wody w usta

Wysłaliśmy e-maila do biura prasowego Ministerstwa Finansów z zapytaniem dotyczącym wysokości proponowanych stawek, poruszyliśmy również problem potencjalnego zagrożenia związanego z podwójnym opodatkowaniem. Nasze pytania dotyczyły również weta senatora Peczkisa, zwolnień z podatku, poprosiliśmy również o informację, jakie są obecnie wpływy z akcyzy oraz jakie będą szacowane wpływy z "podatku Jasińskiego" do skarbu państwa i na co zostaną przeznaczone.

Odpowiedź, którą uzyskaliśmy, brzmi:

"Informuje, że w związku z ustaleniami z posiedzenia połączonych komisji senackich: Komisji Infrastruktury, Komisji Ustawodawczej i Komisji Budżetu i Finansów Publicznych z 22 czerwca br. w Ministerstwie Finansów aktualnie trwają czynności analityczne w zakresie potencjalnych zmian opodatkowania samochodów osobowych.

Prowadzone analizy dotyczą m.in. czynników, które mogłyby być wykorzystane jako podstawa opodatkowania na potrzeby nowego systemu podatkowego oraz zakresu ewentualnych zwolnień z podatku.

Przedstawienie założeń podatku jest planowane na wrzesień tego roku, co jest zgodne z terminem wyznaczonym przez Przewodniczącego komisji senackiej z 22 czerwca br.

W kwestii wpływów budżetowych z tytułu podatku akcyzowego od samochodów osobowych informujemy, że dochody te za 2015 r. wyniosły 1 895,7 mln złotych, zaś za pierwsze 5 miesięcy 2016 r. - 886,2 mln złotych.

Równocześnie należy zauważyć, że dochody z tytułu podatku akcyzowego, w tym te pochodzące z tytułu opodatkowania samochodów osobowych, stanowią dochód budżetu państwa bez wskazywania konkretnego sposobu przeznaczenia tych środków".

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 21:28 
Już widzę jak rolnicy na wioskach będą płacić za swoje przedwojenne lanosy , golfy, łuno , ałdi itp te 500+ :rotfl: :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 21:35 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Ja im kur...de dam 500+ :hah:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 21:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Ciekawe czy za zabytki też się będzie płacić takie 500 ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 21:58 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1864
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Garaż: E39 523iT, E46 318i, E36 328iA Individual, E61 530xD
moim zdaniem tego juz nawet nie mozna skrytykowac tak bezmyslne i niesprawiedliwe wobec ludzi to bedzie... jest cos czego nigdy nie zrozumiem w naszym panstwie... najpierw rozdaja pieniadze, potem wprowadzaja jakies chore podatki wszystko drozeje... a problem jest jeden. Dajcie ludziom zarobic normalne pieniadze to nie bedzie trzeba dawac 500+, ludzie beda kupywac lepsze i mlodsze samochody. Ludzi nie stać na normalny poziom zycia i stad te wszystkie problemy.

Raz dogadzaja raz utrudniaja,uwazam ze wybralismy najgorszy rzad jaki byl dotychczas.

_________________
E39 523i Touring M52TUB25, E46 318i M43TUB19, E36 328iA Touring Individual M52B28


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 22:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 13347
Moje BMW: Gtv
Kierowcy na rowery !!!!!! :rotfl:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 22:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
Dali + pińcet na dziecko to Teraz muszą z czegoś zabrać!

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 22:16 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Dżordż napisał(a):
Dali + pińcet na dziecko to Teraz muszą z czegoś zabrać!

Ale za + pińcet ludzie kupują auta :rotfl:
Kto oddaje i zabiera... ;)

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 22:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Takich projektów było wiele od lat jeżeli były by to pomysły poprzednich rządów można by to sobie wsadzi między bajki i zapomnieć ale obecni działają mega szybko szukają kasy wszędzie i wprowadzają dodatkowe opłaty i podatki na każdym kroku w mega tępie.
Jeżeli ktoś ma firmę już od dawna wie że 500+ odbije mu się mega czkawką a będzie jeszcze gorzej bo szukają kasy nie tu gdzie trzeba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 23:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Mam bemkę starszą niż 15 lat bo Mnie nie stać na młodszą więc na 500 zł podatku również Mnie nie stać :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 13 lipca 2016, 23:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 7080
Lokalizacja: Des Plaines
Moje BMW: X5
Kod silnika: B58
Garaż: X5xDrive40i
viewtopic.php?f=6&t=173355
Yamaha Raider 113
viewtopic.php?f=60&t=171144
Honda Odyssey EXL
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=170305

Byle:
BMW M3
viewtopic.php?f=89&t=172379
Lincoln Towncar Signature
viewtopic.php?f=55&t=173138
Audi Q5
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=159296
BMW F800R
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=166182
F10 535i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 95&start=0
BMW 335is
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163089
Mercedes S600 V12
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164699
E60 535xi
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=162470
E90 335i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121648
E53 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=40314
Zyska na tym wschod, Polacy zaczna wysprzedawac stare auta a bialorus i ukraina z tego skorzystaja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 14 lipca 2016, 00:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 14 lipca 2016, 06:40 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
500+ wszystkim pracującym wyjdzie bokiem. Grunt, że "daliśmy". Bezmyślność jak ktoś wcześniej pisał jest zatrważająca.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 14 lipca 2016, 07:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2138
Lokalizacja: okolice Świdnicy
Moje BMW: 528i, M3, e30
Kod silnika: s50b32 M52B28 .....
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... &start=220
ja to zawsze mówie najlepiej to niech zabiorą ludzia 90 procent pieniedzy na podatek od zycia chory kraj

_________________
Obrazek

Moje coupe ---->Vadery OZ Futura 10j gwint weitec ---> S50B32 !! ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=820

Jest BMW E36 S50B32 coupe - vadery i OZ Futura 10j
Jest 528i,635 L6,318i,318i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 14 lipca 2016, 07:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9401620033

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 14 lipca 2016, 08:18 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Najpierw niech od siebie zaczną zabieranie kasy te złodziejskie ryje..
Niech wprowadzą podatek od bycia głąbem to cały sejm zapłaci, urzędy i inne darmozjady.
Taniej wyjdzie chyba jeździć taksówkami, niż płacić za zakup auta, utrzymanie, tankowanie i jeszcze podatek..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 14 lipca 2016, 10:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
benc napisał(a):
Sami wybraliście takich polityków, to teraz macie. Sam od lat głosuję na ruchy typu Korwin, niestety nie dostają się do sejmu.



Do puki ja się nie dostanę - nie będzie w tym kraju lepiej :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 14 lipca 2016, 10:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23095
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
benc napisał(a):
Sami wybraliście takich polityków, to teraz macie. Sam od lat głosuję na ruchy typu Korwin, niestety nie dostają się do sejmu.



Do puki ja się nie dostanę - nie będzie w tym kraju lepiej :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 14 lipca 2016, 10:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 29
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10b18
W Polsce nawet bieda jest opodatkowana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy podatek 500zł+ za auta starsze niż 10 letnie
PostNapisane: 14 lipca 2016, 21:44 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 620
Lokalizacja: Dębica
Szczurek1986, najpierw się pisać naucz, takich co się im wydaje że są "mądrzy" jest już tam sporo ;) Kolejnego nie trzeba, tylko sprawnego menagera, inżyniera może - z realnym spojrzeniem na świat, a nie historyków, politologów, socjologów i innych przygłupów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL