BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 14:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Krótko o mnie: do tej pory jeździłem gruchotem w LPG (15 zł za 100 km). Od czasu do czasu coś się zepsuło więc goniłem do mechanika z nadzieją że wydam jak najmniej. W sumie zazwyczaj kończyło się na kwocie 100-400 zł.
Aktualnie dozbierałem nieco pieniędzy, sprzedałem gruchota i wyszła mi kwota bazowa: 20.000 zł.

W tej sumie chciałbym:
a) kupić auto z instalacją LPG
b) kupić auto w PB i założyć LPG

Nie chcę diesla ze względu na obawę o wysokie koszty napraw na które mnie nie stać. Przeglądam sporo ofert w internecie, jednak wiadomo: 90% to handlarze. I tu kolejna sprawa: najlepiej gdyby auto było od prywatnej osoby.

Tutaj krąg aut się zacieśnia i tak naprawdę chcę Was zapytać o zdanie:

1. Czy warto kupować E46 z rocznika 2002-2004 i 300.000 km (w tym przedziale cenowym)?
2. A może lepiej wybrać inną markę, a nowsze auto (np. 2007-2008 i np. 180.000 km)?

Silniki jakie mnie interesują to przedział 115-150 KM. Nie ukrywam że nie boję się samego kupna BMW a raczej kosztownych napraw w późniejszym czasie, tym bardziej że auto 13-letnie to już nie taka nowość i jakieś tam koszty zawsze będą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 14:28 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
W tym przedziale mocy np 318i/143KM. Pomocny będzie temat ''Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania'' http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 9&t=200081

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 14:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 20
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: M47N
Z eksploatacją E46 nie ma znowu takiego dramatu według mnie. Ja kupiłem rok temu e46 320d diesla z 260 tys. nakulane 2005 r. i obecnie jest w stanie prawie idealnym (do ideału brakuje zmiana jednego węża od kolektora, naprawa tylnej wycieraczki ) a ostatnio wymieniłem turbinkę na mocniejszą w celu podkręcenia mocy - u Rogera z Nysy, a moja turbinka, którą wyjął była i jest w bdb stanie, jedynie sterownik elektroniczny był do wymiany. A tak to śmigam od roku, 30 tys zrobione i generalnie bez awarii, eksploatacyjne rzeczy wymieniam, olej, filtry, klocki, opony itp. Także jak trafi się zadbany egzemplarz to i fajnego diesla 2.0 można kupić w niedużej kwocie - za ok 15 tys zł.

A takiego diesla 2.0 jak się podkręci to lata jak 3.0 :D i jest fajny fun z jazdy.

JEśli jednak chcesz benzynę, to przy tym budżecie celuj w 2.8, dobre silniki, mają fajną moc i raczej mało awaryjne, a spalanie podobne jak u mniejszych jednostek, na trasie prawie to samo co 2.0-2.3

Ja po takim rocznym doświadczeniu z moim E46, jakbym się cofnął w czasie, i miał kupić za tą kasę coś młodszego, ale z gorszej półki, typu opel, ford - to zdecydowanie wybrał bym E46 ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 14:51 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Temat podany przez @renoraines chyba wyczerpuje temat. Nie licz jednak na koszt utrzymania taki jak w prostszych konstrukcjach. Wymieniałem ostatnio tylne zawieszenie, koszt części to 1400 zł (tuleje, śruby, geometria, olej dyfra i amortyzatory). Do tego robocizna i robi się niezła sumka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 15:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2702
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
mr18 napisał(a):
koszt części to 1400 zł


ale to jest koszt wszystkich tulei i amorów a takie remonty nie trafiaja się często.

Ostatnio z kolega zmienialismy tulejki wahaczy tył, tylko wózek został w budzie. Nie jest to misja na marsa ale latwo nie było. śruby mimośrodowe oczywiście zapieczone, ale we dwójke w półtorej dnia ogarnelismy temat. Przy okazji wzbogacając słownik o nowe przekleństwa :rotfl: :rotfl:

Ja bym się nie bał E46. Tylko znaleźć coś dobrego będzie ciężko.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 15:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Zgadza się, to koszt wszystkich części. Zrobiłem komplet i będę miał spokój. Zaznaczam, że nie było jakiejś tragedii. Auto przestało się prowadzić tak, jakbym chciał.
Cytuj:
Przy okazji wzbogacając słownik o nowe przekleństwa

Nawet mi nie mów, ja robiłem wszystko sam. Uważam, że E46 jest warte takich inwestycji i zostanie u mnie jeszcze jakieś 3-4 lata. Wracając do tematu, polecam autorowi ten model, bo jest udany. Problemy to rdza, zaniedbania poprzednich właścicieli oraz błędy konstruktorów (podłoga i np brak korka spustowego w dyferencjale :)).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 19:32 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Czy budżet tych 20 tyś to jest na całość ? Czyli mam tutaj na myśli zakup auta ubezpieczenie pierwszy serwis oraz montaż lpg ?


W silniki R4 bym się nie pchał znane są dość mocno ich wady :zalamany: Natomiast M52 polecam jak najbardziej i elegancko znoszą lpg ;)




Autko kupiłbym raczej bez lpg i zagazował je we własnym zakresie ponieważ wtedy wiesz co masz i wiesz że gazownik nie dał ciała a poza tym autko bez instalacji gazowej zapewne będzie mieć mniejszy przebieg ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 19:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
mr18 napisał(a):
Temat podany przez @renoraines chyba wyczerpuje temat. Nie licz jednak na koszt utrzymania taki jak w prostszych konstrukcjach. Wymieniałem ostatnio tylne zawieszenie, koszt części to 1400 zł (tuleje, śruby, geometria, olej dyfra i amortyzatory). Do tego robocizna i robi się niezła sumka.

Za tyle to ja nawet tarcz nie kupie na przod do swojej... Takze nie narzekac, e46 jest bardzo taniutkie do codziennej jazdy patrząc na to co oferuje.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 19:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
jiGsaw napisał(a):
mr18 napisał(a):
Takze nie narzekac, e46 jest bardzo taniutkie do codziennej jazdy patrząc na to co oferuje.




To zależy kto jaką ma zasobność portfela... dla jednego będzie taniocha dla drugiego będzie dość drogo bo są sporo tańsze autka w utrzymaniu ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 11 sierpnia 2016, 22:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
No są sporo tańsze w utrzymaniu auta, ale biorąć pod uwagę co te auta oferują to już tak wiele tych aut się nie znajdzie.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 12 sierpnia 2016, 07:21 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Ogólnie chyba najrozsądniej byłoby brać 318i/143KM, wiadomo że dźwięk R6 to dźwięk R6, ale tańsze w eksploatacji i nawet do montażu LPG będzie R4.

Zobacz na Allegro po ile są części, podstawowa mechanika czyli tarcze, klocki, amortyzatory nie są drogie.
Nie patrz na to że ktoś wymienił całe zawieszenie i wydał ponad 1000zł bo takich napraw praktycznie się nie robi, zazwyczaj wymieniasz 2-3 części, oczywiście jeśli wszystkie pilnujesz a nie jeździsz aż wszystko się rozpadnie.

Chcesz coś sprawdzonego to odezwij się do Kamila (znany z forum): https://pl-pl.facebook.com/AutoBawariaPulawy/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 12 sierpnia 2016, 07:22 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Avenged90x napisał(a):
Z eksploatacją E46 nie ma znowu takiego dramatu według mnie. Ja kupiłem rok temu e46 320d diesla z 260 tys. nakulane 2005 r. i obecnie jest w stanie prawie idealnym (do ideału brakuje zmiana jednego węża od kolektora, naprawa tylnej wycieraczki ) a ostatnio wymieniłem turbinkę na mocniejszą w celu podkręcenia mocy - u Rogera z Nysy, a moja turbinka, którą wyjął była i jest w bdb stanie, jedynie sterownik elektroniczny był do wymiany. A tak to śmigam od roku, 30 tys zrobione i generalnie bez awarii, eksploatacyjne rzeczy wymieniam, olej, filtry, klocki, opony itp. Także jak trafi się zadbany egzemplarz to i fajnego diesla 2.0 można kupić w niedużej kwocie - za ok 15 tys zł.

A takiego diesla 2.0 jak się podkręci to lata jak 3.0 :D i jest fajny fun z jazdy.

JEśli jednak chcesz benzynę, to przy tym budżecie celuj w 2.8, dobre silniki, mają fajną moc i raczej mało awaryjne, a spalanie podobne jak u mniejszych jednostek, na trasie prawie to samo co 2.0-2.3

Ja po takim rocznym doświadczeniu z moim E46, jakbym się cofnął w czasie, i miał kupić za tą kasę coś młodszego, ale z gorszej półki, typu opel, ford - to zdecydowanie wybrał bym E46 ;)



2.8 droższe w eksploatacji i ciężko kupić zadbany model.

Autorze jak chcesz tanio to nie bierz diesla, jednemu jeździ a drugi ma problemy i pakuje kupę kasy...
A LPG zawsze będzie lepsze i tańsze niż diesel, oczywiście mam na myśli dobrą, dobrze wystrojoną instalacje.

Autorze dużo jeździsz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 12 sierpnia 2016, 07:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37030
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
kryst16 napisał(a):
najrozsądniej byłoby brać 318i/143KM

czy ten silnik jest tak tani? ma DISę, dwumas - to normalna, w miarę nowoczesna jednostka, na pewno mniej problematyczna od serii N, ale wg mnie kieruj się w głównej mierze stanem auta, a nie małym silnikiem. 1-1,5 litra oleju więcej, dwie świece to nie wiele, a na lpg i tak będziesz tanio jeździł. Ja bym poszedł w dobre M52

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 12 sierpnia 2016, 08:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Katować się jazdą R4 dla paru złotych? Bierz minimum 170 koni R6, żeby papa się chociaż nie zaciskała... i najlepiej automat.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 12 sierpnia 2016, 09:04 
Offline
E34 lover
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 10409
Tylko E46 z M52/M54 pod maską. Proste auta, tanie w naprawie i co najważniejsze przewidywalne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 12 sierpnia 2016, 10:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Wspomniałem parę postów wyżej iż nie pchałbym się w R4 tylko poszedł w R6 które jest bezproblemowe i elegancko śmiga na gaziwie ;) Koszt dobrej instalacji to plus minus 3 tyś ;)


Za kwotę jaką posiadasz spokojnie kupisz zadbane sześć garów ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy w moim przypadku kupno E46 ma sens?
PostNapisane: 12 sierpnia 2016, 11:06 
Offline
Lokalny Ekscentryk

Wiek: 38
Posty: 5113
Lokalizacja: WPR
Moje BMW: ????
Kod silnika: ????
Garaż: Brak :(
Jest:
Ford S-Max 2.0
Volvo V40

Było:
E36 325td
E36 318is Coupe
E39 530d Touring: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=82514
E46 318i: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=132544
E90 320d: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159224
E87 120d
E60 535d
ja bym kupował jakieś 320i, za taką kasę można już coś fajnego kupić! W naprawach nie jest jakoś specjalnie drogie :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL