BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 23:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Montaż haka do samochodu, przerabiał ten temat ktoś?
PostNapisane: 17 września 2016, 21:41 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Witam.

Potrzebuje zamontować sobie hak do auta...
Pod względem mechaniki i elektryki spokojnie zrobię to sam, bardziej moje wątpliwości budzi kwestia prawna, gdyż różne rzeczy czytam na ten temat w sieci.
Przerabiał ten temat ktoś z Was?
Ogólnie to czytałem, że wystarczy zakupić kompletny hak z homologacją, zamontować, udać się na staję diagnostyczną gdzie wystawią mi papier że zamontowano hak (koszt kilkadziesiąt złotych), potem z tym dokumentem do Wydziału Komunikacji gdzie wpiszą mi hak w dowód, dobrze myślę?

Dziękuje za rady.

Edit. Znalazłem taką stronę: http://www.sklepmartec.pl/centrum-wiedz ... owniczego/
Wyjaśniła trochę moje "obawy".

PS. Ma ktoś z Was przyczepkę? Ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie przyczepki o ładowności 750kg?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż haka do samochodu, przerabiał ten temat ktoś?
PostNapisane: 18 września 2016, 11:32 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
kryst16 napisał(a):
Ogólnie to czytałem, że wystarczy zakupić kompletny hak z homologacją, zamontować, udać się na staję diagnostyczną gdzie wystawią mi papier że zamontowano hak (koszt kilkadziesiąt złotych), potem z tym dokumentem do Wydziału Komunikacji gdzie wpiszą mi hak w dowód, dobrze myślę?

Tak.

kryst16 napisał(a):
Ma ktoś z Was przyczepkę? Ile kosztuje przeciętne ubezpieczenie przyczepki o ładowności 750kg?


W zeszłym roku Warta 40 zł OC za DMC 750 kg. OC podrożało, ale najtańsze w 100 zł powinno się zamknąć.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż haka do samochodu, przerabiał ten temat ktoś?
PostNapisane: 19 września 2016, 08:47 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Dziękuje za radę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż haka do samochodu, przerabiał ten temat ktoś?
PostNapisane: 19 września 2016, 10:38 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ja montowałem do e36. Homologacji nie musisz mieć, ponoć wystarczy nabita tabliczka w okolicy haka. Ja kupiłem używany oryginał Westfalii i diagnosta jedynie sprawdza czy gniazdo zasilania ma poprawnie podłączone piny. Myślałem że mi chociaż szarpnie za ten hak... Tabliczka była ale żadnej homologacji nie było. Najlepiej po podjedź na SKP i wypytaj. Polecam Ci markowe haki jak Oris czy Westfalia. To jest jednak ina jakość i często mają możliwość łatwego demontażu. W e36 mogłem mieć albo brzydki wystający rogal odkręcany na 2 śruby albo używany oryginał z szybkim wyczepianiem i od razu dyfuzorem z klapką. Zdecydowanie druga opcja jest o wiele lepsza. Używam mało ale hak imo strasznie szpeci auto szczególnie że potrzebuję go raz na miesiąc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Montaż haka do samochodu, przerabiał ten temat ktoś?
PostNapisane: 19 września 2016, 14:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
ded napisał(a):
Ja montowałem do e36. Homologacji nie musisz mieć, ponoć wystarczy nabita tabliczka w okolicy haka. Ja kupiłem używany oryginał Westfalii i diagnosta jedynie sprawdza czy gniazdo zasilania ma poprawnie podłączone piny. Myślałem że mi chociaż szarpnie za ten hak... Tabliczka była ale żadnej homologacji nie było. Najlepiej po podjedź na SKP i wypytaj. Polecam Ci markowe haki jak Oris czy Westfalia. To jest jednak ina jakość i często mają możliwość łatwego demontażu. W e36 mogłem mieć albo brzydki wystający rogal odkręcany na 2 śruby albo używany oryginał z szybkim wyczepianiem i od razu dyfuzorem z klapką. Zdecydowanie druga opcja jest o wiele lepsza. Używam mało ale hak imo strasznie szpeci auto szczególnie że potrzebuję go raz na miesiąc.


No właśnie orientowałem się, wystarczy tylko tabliczka.
Ja to chce zamontować do Corsy C i też pewnie będę rzadko używał, ale jest mi potrzebny coraz częściej. (Nawet na krótki dystansy).
Znalazłem nowe zestawy dedykowane do auta za 200-250 złotych właśnie z rogalem demontowanym (dwie śruby), bez cięcia zderzaka ale rozglądam się też za czymś używanym.

No i dojdzie jeszcze kwestia zakupu przyczepki, ale to już mam wypatrzone.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL