BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 3 listopada 2016, 21:44 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
Kto ma w planach zakup starszego sprowadzonego samochodu z większym silnikiem powinien zrobic to do końca roku . W 2017 wg wyliczeń będzie to zupełnie nieopłacalne . Najwyższa stawka podatku za auto z 2004 roku lub starsze, z silnikiem powyżej 4000 ccm, ma wynieść ponad 18 tys. zł.
http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/akcyza-samochody-stawki-resort-finansow,19,0,2182675.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 3 listopada 2016, 23:01 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 457
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: E91 320d -E87 120I
Mam nadzieje ze ta ustawa nie przejdzie.
Rząd po raz kolejny pokazuje ze najlepiej dymac kierowców.

_________________
Galeria BMW 320d E91 M-Pakiet
viewtopic.php?f=6&t=104750


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 4 listopada 2016, 08:09 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
To jest chore...

Za stare E36 z mitycznym będzie trzeba zapłacić 6 tysięcy akcyzy?
Za 2.0 od 2,4 do 4 :D

Śmieszny jest ten kraj... :rotfl: :wstyd:
A auta krajowe, zajechane kombinowane pójdą w górę.

Czyli to będzie wyglądać tak: (W skrócie).
Ci którzy mają już stare i zajechane auta będą spawać, łatać co się da i jak się da żeby jeszcze trupem pojeździć. (Super to wpłynie na bezpieczeństwo i ekologię oczywiście).
Ci którzy sprowadzają auta będą sprowadzać jeszcze większe trupy jak najtaniej, spawać, łatać i sprzedawać żeby coś zarobić... (Takie trumny składane z dwóch które w Niemczech można kupić w cenie złomowej).
Normalnego Kowalskiego i tak nie będzie stać na zakup najtańszego nowego auta za 30-35 tysięcy.
Zyskają najbogatsi którym ceny nowych samochodów z dużymi silnikami w kraju spadną... :-)

Dobre działanie naszego rządu, w sumie to może taki mały chaos wywołać, bo wiele osób przestanie ściągać auta... Bo kto im to kupi przy takiej akcyzie :D
Ceny szrotów w Polsce pójdą lekko w górę, ceny części pewnie też w związku z tym że coraz częściej będzie się łatać co się da.

Ciekawe czy to wejdzie.
Handlarze powinni zrobić strajk, zablokować połowę Warszawy i może rząd by ustąpił :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 4 listopada 2016, 09:28 
Offline
Forumowicz

Posty: 103
Lokalizacja: Dolnośląskie
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B20
Zastanawiam się czy w tym kraju będzie jeszcze kiedyś "normalnie". Wszystko do tego zmierza że nasz kraj będzie niedługo postrzegany przez obcokrajowców jako "stan umysłu", tak jak Rosja. Ostatnie ustawy jakie serwują nam na Wiejskiej są lekko mówiąc idiotyczne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 4 listopada 2016, 09:38 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Karmazyn napisał(a):
Zastanawiam się czy w tym kraju będzie jeszcze kiedyś "normalnie". Wszystko do tego zmierza że nasz kraj będzie niedługo postrzegany przez obcokrajowców jako "stan umysłu", tak jak Rosja. Ostatnie ustawy jakie serwują nam na Wiejskiej są lekko mówiąc idiotyczne.


Może to nie przejdzie...
Ale to naprawdę debilne.
Będą na ulicach same stare graty, zrobi się jeszcze większa przepaść między biednymi (połatane Golfy, POLO, Corsy itp) a bogatymi których będzie stać na zakup nowego samochodu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 08:11 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 21
Moje BMW: 328
Kod silnika: 735
Garaż: Cultstyle.pl
O jakich starych gratach piszecie ? Przeglądy idą w górę i nie będzie jazdy dziadostwem ani łapuwkarstwa za podbicie. Dlatego radzę się przesiąść na rower a swoją drogą AKCYZA JEST NIE LEGALNA ALE JAK WIDAĆ NIKOGO TO NIE INTERESUJE ! ! ! !

_________________
NIECH JAZDA BĘDZIE Z WAMI !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 08:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 817
Lokalizacja: mazury
Moje BMW: Z4 e89, e60 LCI
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=129051
PablitoGTI napisał(a):
Przeglądy idą w górę i nie będzie jazdy dziadostwem ani łapuwkarstwa za podbicie.

I bardzo dobrze :ok: Złomy na złomowiska i do huty!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 08:51 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
PablitoGTI napisał(a):
O jakich starych gratach piszecie ? Przeglądy idą w górę i nie będzie jazdy dziadostwem ani łapuwkarstwa za podbicie. Dlatego radzę się przesiąść na rower a swoją drogą AKCYZA JEST NIE LEGALNA ALE JAK WIDAĆ NIKOGO TO NIE INTERESUJE ! ! ! !



Gdzie przeglądy idą w górę?
Gdzie są utrudnienia w podbiciu auta, albo inaczej... kiedy będą?
Ze zmianą polityki przeglądów to nie taka prosta sprawa, zbyt mało przypadków problemów dla stacji diagnostycznej za podbicie niesprawnego auta, a jeśli widzisz jakieś zmiany to nie wiem gdzie.

A co do akcyzy, to niestety nawet jak będzie nielegalna to nic z tym szary obywatel nie zrobi. Sory ale brzmisz jak sfrustrowany handlarz.

O jakich starych gratach?
Rozejrzyj się ile złomu jeździ po ulicach, wiele bez sprawnego układu hamulcowego, z dziurawymi wydechami itp.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 09:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Plan żeby stawki były sztywne nie jest zły ale w tym wykonaniu to tragedia. Obiektywnie patrząc skończy się kupowanie starych beemek z dużymi silnikami co IMO wcale nie jest złym pomysłem. Pomijam forum, bo tu są sami pasjonaci z grubymi portfelami zdolni włożyć w e34 każdą sumę ;) :rotfl: ale może mniej tych aut trafi do przeciętnych 18-latków których nie stać nawet na namiastkę serwisu dla tego auta. W bardziej rozsądnej rzeczywistości to jednak silniku powyżej 4 litrów są zarezerwowane dla zamożnych ludzi i taka sytuacja gdy kupuje się stare auto w którym akcyza to połowa wartości niemal nie występuje. Dla przykładu mój target czyli e60 z trzylitrówką za 40 tyś wyjdzie taniej po nowej stawce :P Nie znaczy to że ją popieram bo już taka e39 4.4, która też jest smakowitym kąskiem zrobi się zupełnie poza zasięgiem.

Trochę mnie boli, że niskie stawki są za auta z tak małymi silnikami. Poniżej 2l to jednak te samochody nie jadą. Myślę, że auta ogólnie podrożeją, szczególnie starsze zrównają się z nowszymi a krajowe to w ogóle pójdą w górę. Trochę nie rozumiem też takiego posunięcia bo ekologia to chyba nikogo nie obchodzi- liczy się kasa. A więcej jej wpłynie choćby z podatku do paliwa czy sprzedanych części zamiennych przy takim starym BMW v8 niż jakiejś małej Octavii i taka wysoka akcyza tego nie wyrówna bo po prostu te auta staną się za drogie i nikt nie będzie ich importował.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 09:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15793
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
To jest nic innego jak kolejne komunistyczne regulowanie rynku celem nabicia komuś kabzy.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 10:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
Szczerze mówiąc jeżeli spowoduje to zmniejszenie ilości poruszajacych się po naszych drogach ulepow to tez uwazam ze nie jest to zły pomysł choć to samo można byłoby uzyskać zaostrzajac przepisy dotyczące przegladu pojazdów oraz wyciąganie prawnych i finansowych konsekwencji w stosunku do stacji wykonujących lewe przeglądy .
Temat bardzo złożony . Ma swoje wady i zalety .
A czy zmierzamy w stronę ekologii ?? poniekąd przymusowo tak ....bo dorzucając do pomysłu akcyzy nowe stawki OC to nawet w przypadku nowych samochodów stawki za ubezpieczenia są tak wysokie ze niebawem przesiadziemy się na rowery .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 12:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
Mastello napisał(a):
jeżeli spowoduje to zmniejszenie ilości poruszajacych się po naszych drogach ulepow to tez uwazam ze nie jest to zły pomysł

Ale w jaki sposób ma zmniejszyć? Bardziej będzie się opłacało łatać i utrzymywać przy życiu krajowe samochody bo akcyza zablokuje import aut dla przeciętnego zjadacza chleba.
Import jeśli będzie, to przesunie się w stronę jak najnowszych roczników za jak najniżą cenę - bo Ci, których było stać na wóz za 15 koła magicznie nie powiększą budżetu. Więc dla nich będą ściągane nowsze ale w tej samej cenie, czyli zajechane, zespawane z przystanku "bezpieczne i niedymiące" samochody.
Wg pomysłodawców (sieć dealerska NA PEWNO nic nikomu nie posmarowała za taką ustawę. Na pewno!) stary samochód (= starszy niż 13 lat :rotfl: ) jest równoznaczny z ulepem a przecież każdy myślący człowiek wie, że tak nie jest. Są ulepy starsze i nowsze...
Kupujcie nowe samochody, marsz do salonu i brać kredyt albo leasing konsumencki jak was nie stać na nowy!

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 12:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
No właśnie ....wyeliminować krajowe trupy może juz tylko SKP . A że nie będzie napływu starych rocznikowo samochodów z zachodu to chyba jasne ze będzie ich na minus ....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 13:41 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1658
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57
Co tu komentować ,następny poroniony pomysł chłopców z wiejskiej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 15:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9997
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
beda wozic budy osobno i silniki osobno, albo bedziemy do bolu wykorzystywac to co juz mamy w kraju, jak w mad max

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 15:57 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Mastello napisał(a):
A że nie będzie napływu starych rocznikowo samochodów z zachodu to chyba jasne ze będzie ich na minus ....

A czy wogole dociera do ciebie, ze wiekszosc ludzi nie stac na nowy lub 2-3 letni samochod i ta zmiana jak przejdzie to jak zwykle ci biedni beda jeszcze biedniejsi. Typowe myslenie od dupy strony, dajcie ludziom normalnie zarobic i nikt starym gownem jezdzic nie bedzie i kombinowanie sie skonczy.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 16:10 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 1255
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e38
Kod silnika: M67
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134212
Ale ja tu nie podnoszę kogo będzie stać a kogo nie . To już temat na inną rozmowę .
Jestem daleki od rzucania biednym kłod pod nogi ale temat jest aktualny we wszystkich mediach wiec ciekawią mnie Wasze opinie i nic po za tym .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 16:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Moja opinia jest taka, ze do kolejny debilny pomysl, ktory w niczym nie pomoze Kowalskiemu, a wrecz przeciwnie dodatkowo utrudni mu zycie. To dojenie zwyklych obywateli przez durny rzad i tyle.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 16:24 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 43
Posty: 21
Moje BMW: 328
Kod silnika: 735
Garaż: Cultstyle.pl
kryst16 napisał(a):
PablitoGTI napisał(a):
O jakich starych gratach piszecie ? Przeglądy idą w górę i nie będzie jazdy dziadostwem ani łapuwkarstwa za podbicie. Dlatego radzę się przesiąść na rower a swoją drogą AKCYZA JEST NIE LEGALNA ALE JAK WIDAĆ NIKOGO TO NIE INTERESUJE ! ! ! !



Gdzie przeglądy idą w górę?
Gdzie są utrudnienia w podbiciu auta, albo inaczej... kiedy będą?
Ze zmianą polityki przeglądów to nie taka prosta sprawa, zbyt mało przypadków problemów dla stacji diagnostycznej za podbicie niesprawnego auta, a jeśli widzisz jakieś zmiany to nie wiem gdzie.

A co do akcyzy, to niestety nawet jak będzie nielegalna to nic z tym szary obywatel nie zrobi. Sory ale brzmisz jak sfrustrowany handlarz.

O jakich starych gratach?
Rozejrzyj się ile złomu jeździ po ulicach, wiele bez sprawnego układu hamulcowego, z dziurawymi wydechami itp.


Ziomeczku, są plany przeglądów w górę od 2017 tak samo jak akcyza która jest i tak nielegalna. A że wiara jeździ złomami bez hamulców to ich problem jak i twój ze zupełnie nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem i się czepiasz... odbij na baze bo szkoda zaśmiecać forum głupimi pouczeniami pozdro600

_________________
NIECH JAZDA BĘDZIE Z WAMI !!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 6 listopada 2016, 17:25 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Ceny aut krajowych wzrosną, podobnie jak spadły po wejściu do Unii. Obrót aut krajowych czyli naszych się zwiększy, krok jest niezły, przeszkadza to głównie tym którzy ściągają samochódy opisane głównie jako super igła :P

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL