BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 05:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 20:40 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
jiGsaw napisał(a):
To zrób chociaż tego byle jakiego inżyniera (skoro nie widzisz różnicy miedzy inż. byle jakim, a takim po dziennych na dobrej polibudzie), którego niby łatwo można zrobić jak sam piszesz i sprzedaj swoje umiejętności skoro czujesz się niedoceniany, zamiast smęcić na forum... Moja pierwsza praca po studiach to była katorżnicza harówa w warunkach uwłaczających godności przy kompletnym braku poszanowania pracownika... a jednak zacisnąłem zęby i przerobiłem tyle ile musiałem, każda kolejna praca była o szczebel wyżej, dzięki temu po kilku latach jestem dużo wyżej, stać mnie na dzieci i nie zawdzięczam tego żadnemu 500+...


///david - ja mówię o lekarzach NA specjalizacji, a nie lekarzach PO specjalizacji. A to duża różnica. Doczytaj zanim się wypowiesz... mój znajomy właśnie niedawno zrezygnował na 3 roku specjalizacji kardiochirurgicznej... tak właśnie, mógł być kardiochirurgiem, ale nie wytrzymał tempa i ciśnienia. szkoda


Widzę różnicę, zrobiłbym Inżyniera na dziennych, gdybym po skończeniu szkoły miał szansę i taką możliwość, niestety nie miałem tego komfortu który pewnie Ty miałeś, że rodzice utrzymywaliby mnie tak długo aż bym znalazł jakąś pracę weekendową będąc na dziennych studiach.
Na zaoczne tez nie poszedłem bo kolidowało to z moja pierwszą pracą.
Nie każdy ma taką możliwość.

Jedyny plus taki że umiem sobie wszystko sam naprawić i zrobić.
Jak Ty chodziłeś na studia to ja w pierwszej pracy robiłem przy łopacie i zgrzewłem rury oraz robiłem przepompownie wody.
Teraz jestem wyżej ale zarabiam niestety niezbyt dużo, nie narzekam, ale chciałbym lepiej.

Tylko nie mów mi że od skończenia szkoły średniej na wszystko zapracowałeś sam i rodzice nic Ci nie dawali jak byłes na dziennych studiach, bo w to nie uwierzę.

Ty i dzieci? Przecież widać że ich nie cierpisz czytuje "bachory" "bekarty" nawet z tego co pamiętam to gorzej pisałeś ale nie chce mi się teraz szukać tego innego tematu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 20:47 
jiGsaw napisał(a):
To chyba wiem więcej niż przeciętny zjadacz chleba, jak masz coś do dodania sensownego to zapraszam.

W poście poniżej jest wszystko co chciałbym Ci napisać :)
Można by dorzucić jeszcze stawki dyżurów za dni powszednie, zarobki "NA specjalizacji", ale na poszczególnych stopniach itd, itp ;) Tylko, że do Ciebie i tak nigdy nic nie dociera i wszystko wiesz najlepiej a cała dyskusja to jak krew w piach więc daruję sobie :)
///david napisał(a):
jiGsaw, nie ośmieszaj się już - jak nie masz o czymś pojęcia to nie mów. Taka rada , po prostu.
Powiem Ci tylko tyle: jeden dyżur na SOR to od 1500 zł w górę a większości lekarzy których znam i tak się to nie opłaca...Więcej mi się nie chce pisać na ten temat z Tobą inżynierze


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 20:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Dlaczego tak piszę o dzieciach. Dlatego, że sam byłem świadkiem takiej patologii. Jeżeli ktoś odbiera dziecko z domu dziecka, bo jest 500+ albo nie robi, a kasa wpada. Jakie on dzieci wychowa, jaki da im przykład? Dużo z tych dzieci to nieślubne, potocznie zwane "bękartami". Samiec opuszcza samicę po zapłodnieniu. Kobieta 20 letnia, dziecko, a ojca już nie ma. To niestety nie będą dobre dzieci, tylko w 75% wyrosną chwasty, kryminaliści, obibocy, nieudacznicy, którzy otrzymają wzorce od rodziców jak należy "pracować" i "żyć". Możecie na mnie jechać, ale wiecie, że mam rację... I szacunek należy się garstce tych dzieci, które mimo takiego startu będą miały ambicję i siłę wybić się z tego bagna jakie im los zgotował. szkoda mi tych dzieci, naprawdę, nazywając je w ten sposób wylewam swoje frustracje wobec ich rodziców tak naprawdę.

///david - pamiętaj, że dyżur trwa 24h, a w tym czasie to ja więcej zarobię nie będąc lekarzem, tylko inż... który powinien dostać tylko 25% tego co lekarz wedle forumowej teorii... a poza tym chyba nadal mylicie dyżury specjalisty od kogoś kto jest w trakcie specjalizacji. :)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Ostatnio edytowano 16 listopada 2016, 20:52 przez jiGsaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 20:49 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
jiGsaw ja już bym odpuścił na Twoim miejscu bo wiele osób próbuje Ci przegadać, a tak naprawdę chyba wiesz że wielu tutaj ma racje w tym co pisze.
Lekarze zarabiają dużo... Bardzo dużo, oczywiście jak są trochę ogarnięci i już poznają kilka osób, Twoja dziewczyna mając w rodzinie lekarza szybko zrobi karierę bo będzie miał kto jej pomóc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 20:52 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
jiGsaw napisał(a):
Dlaczego tak piszę o dzieciach. Dlatego, że sam byłem świadkiem takiej patologii. Jeżeli ktoś odbiera dziecko z domu dziecka, bo jest 500+ albo nie robi, a kasa wpada. Jakie on dzieci wychowa, jaki da im przykład? Dużo z tych dzieci to nieślubne, potocznie zwane "bękartami". Samiec opuszcza samicę po zapłodnieniu. Kobieta 20 letnia, dziecko, a ojca już nie ma. To niestety nie będą dobre dzieci, tylko w 75% wyrosną chwasty, kryminaliści, obibocy, nieudacznicy, którzy otrzymają wzorce od rodziców jak należy "pracować" i "żyć". Możecie na mnie jechać, ale wiecie, że mam rację... I szacunek należy się garstce tych dzieci, które mimo takiego startu będą miały ambicję i siłę wybić się z tego bagna jakie im los zgotował. szkoda mi tych dzieci, naprawdę, nazywając je w ten sposób wylewam swoje frustracje wobec ich rodziców tak naprawdę.


Ale to nie ich wina... Tylko ich rodziców.
Mogłeś pisać wprost o głupich rodzicach.
Niestety tutaj masz rację, ale bez programu 500+ też był ten problem z rodzinami gdzie alkohol jest na pierwszym miejscu (sam znam takie przypadki). Także program 500+ nie stworzył problemu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 20:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Wy tu pitu pitu a tymczasem pisowska targowica przewaliła obniżkę wieku emerytalnego. Nie będzie niczego. Ostatni gasi światło.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 20:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7463
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
jiGsaw, to tak na koniec ode mnie. Ile znasz osób po medycynie pracujących na wózku widłowym lub na kasie w biedrze a ilu po studiach inżynierskich wykonujący takie prace ? ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 20:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Też niedobrze, PIS chce wszystkim wyrównać... odebrać ambicje ludziom.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 20:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
///david napisał(a):
jiGsaw, to tak na koniec ode mnie. Ile znasz osób po medycynie pracujących na wózku widłowym lub na kasie w biedrze a ilu po studiach inżynierskich wykonujący takie prace ? ;)


nie znam ani jednej takiej osoby i dotyczy to obu dziedzin jeżeli chodzi o Polskę. raz poznałem taksówkarza z Iranu inżyniera w Niemczech, tłumaczył to tym, że w jego czasach w Niemczech mógł zrobić studia, ale nie pracować w zawodzie... i wolał zostać po studiach taksówkarzem w de niż wrócić do Iranu i próbować jako inż. Druga osoba inż. właściciel biznesu, Chińczyk, którego poznałem w Chinach. Ojciec dał mu kasę na rozkręcenie klubu, ponadto pomagał ojcu w firmie zajmującej się przygotowaniem gotowych posiłków dla pracowników i rozwożeniu ich do zakładów pracy.

A Ty znasz takich? :szok:

kryst16 napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
To zrób chociaż tego byle jakiego inżyniera (skoro nie widzisz różnicy miedzy inż. byle jakim, a takim po dziennych na dobrej polibudzie), którego niby łatwo można zrobić jak sam piszesz i sprzedaj swoje umiejętności skoro czujesz się niedoceniany, zamiast smęcić na forum... Moja pierwsza praca po studiach to była katorżnicza harówa w warunkach uwłaczających godności przy kompletnym braku poszanowania pracownika... a jednak zacisnąłem zęby i przerobiłem tyle ile musiałem, każda kolejna praca była o szczebel wyżej, dzięki temu po kilku latach jestem dużo wyżej, stać mnie na dzieci i nie zawdzięczam tego żadnemu 500+...


///david - ja mówię o lekarzach NA specjalizacji, a nie lekarzach PO specjalizacji. A to duża różnica. Doczytaj zanim się wypowiesz... mój znajomy właśnie niedawno zrezygnował na 3 roku specjalizacji kardiochirurgicznej... tak właśnie, mógł być kardiochirurgiem, ale nie wytrzymał tempa i ciśnienia. szkoda


Widzę różnicę, zrobiłbym Inżyniera na dziennych, gdybym po skończeniu szkoły miał szansę i taką możliwość, niestety nie miałem tego komfortu który pewnie Ty miałeś, że rodzice utrzymywaliby mnie tak długo aż bym znalazł jakąś pracę weekendową będąc na dziennych studiach.
Na zaoczne tez nie poszedłem bo kolidowało to z moja pierwszą pracą.
Nie każdy ma taką możliwość.

Jedyny plus taki że umiem sobie wszystko sam naprawić i zrobić.
Jak Ty chodziłeś na studia to ja w pierwszej pracy robiłem przy łopacie i zgrzewłem rury oraz robiłem przepompownie wody.
Teraz jestem wyżej ale zarabiam niestety niezbyt dużo, nie narzekam, ale chciałbym lepiej.

Tylko nie mów mi że od skończenia szkoły średniej na wszystko zapracowałeś sam i rodzice nic Ci nie dawali jak byłes na dziennych studiach, bo w to nie uwierzę.

Ty i dzieci? Przecież widać że ich nie cierpisz czytuje "bachory" "bekarty" nawet z tego co pamiętam to gorzej pisałeś ale nie chce mi się teraz szukać tego innego tematu.


Masz 26 lat, rób póki jeszcze możesz, później będzie coraz trudniej. Zaocznie zrób papier, obronisz się praktyką. :)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Ostatnio edytowano 16 listopada 2016, 21:07 przez jiGsaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:06 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Tomek napisał(a):
Wy tu pitu pitu a tymczasem pisowska targowica przewaliła obniżkę wieku emerytalnego. Nie będzie niczego. Ostatni gasi światło.


Oj tam, wyborców sobie mase zjednali, a żeby kraj zbankrutował to trochę to potrwa.
Powinni jeszcze przeforsować możliwość pójścia na 40 lat pracy...
Zwolni się trochę miejsc pracy, to dobry pomysł bo praca do 67 lat w wielu zawodach to samobójstwo :D

Ale przy naszym przejadającym wszystko systemie ubezpieczeń szybsza emerytura to samobójstwo dla finansów. Masakra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 158
Moje BMW: E39 528iA
Kod silnika: M52B28
Garaż: Było: E34 520iA ('93), E38 740iA ('96), E39 523i ('00), E39 528iA ('97).
Jest: E39 528iA ('98)
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166700
jiGsaw napisał(a):
Pisząc drugą nieprawdę jakoby za PO paliwo było droższe z powodu rządu. Cena baryłki spadła i tyle.

Przecież opłaty akcyzowe etc nie zostały podniesione to skąd ceny paliw są ciągle tak samo wysokie? Wiesz czy nie?
https://strefainwestorow.pl/artykuly/dl ... taka-droga
Jak widzisz ceny barylek plywały dość mocno, a ceny paliw w PL już nie bardzo i tak jest do dziś.

"Cena paliw jest w Polsce wysoka, ale jest to spowodowane w głównej mierze wysokimi marżami pobieranymi przez #PKN Orlen"

Jak ładnie widzisz na ostatnim wykresie, praktyka ta stosowane przez PKN Orlen (głownego dostawcy paliw w PL) zaczyna się od roku 2009. Pewnie to przez PiS...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7463
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
jiGsaw, no to mamy skrajnie różne doświadczenia bo ja znam sporo "inżynierów" i innych licencjatów ake też magistrów którzy wykonują takie same prace jak Zenek po zawodówce .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
jiGsaw napisał(a):
Masz 26 lat, rób póki jeszcze możesz, później będzie coraz trudniej. Zaocznie zrób papier, obronisz się praktyką. :)


Wiem, że dałbym radę, ale w tym wieku to już tak bardzo się nie chce:-) Coś chyba w tym jest, że jak się po szkole nie pójdzie to później jest ciężko.
Jak sobie pomyślę ile będzie mnie to zaocznie kosztować to jeszcze bardziej mnie to odpycha. :niepewny:
Ale muszę się szybko zdecydować.


///david napisał(a):
jiGsaw, no to mamy skrajnie różne doświadczenia bo ja znam sporo "inżynierów" i innych licencjatów ake też magistrów którzy wykonują takie same prace jak Zenek po zawodówce .


Też znam wielu, sam pracuje z trzema po dość dobrym Krakowskich uczelniach, niestety zarabiają tylko 200 złotych więcej niż ja, ale więcej mają chyba tylko dlatego że są kilka lat starsi.
I wszyscy robimy praktycznie to samo :-)


Ostatnio edytowano 16 listopada 2016, 21:14 przez kryst16, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
///david napisał(a):
jiGsaw, no to mamy skrajnie różne doświadczenia bo ja znam sporo "inżynierów" i innych licencjatów ake też magistrów którzy wykonują takie same prace jak Zenek po zawodówce .


Trafna uwaga, odnoszę wrażenie, ze dzis to mało komu się oplaca robic cokolwiek powyzej gimnazjum.

Prace typu sprzedawca w salonie PLAY, doradca serwisowy w dowolnym ASO, nositeczka ( noszący teczkę) w dowolnym urzędzie ...

Taki klimat.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:16 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
kryst16 napisał(a):
Oj tam, wyborców sobie mase zjednali, a żeby kraj zbankrutował to trochę to potrwa.


Jak pisał Seneka Młodszy w listach do Lucyliusza "tymczasem zysk wzrasta powoli, a strata spiesznie".

Emerytury niższe o 40%.
70% z roczników przełomu lat 70/80 dostanie minimalną emeryturę.
Historia upadków Polski nauczna w 2030 roku to będą po kolei: rozbiory, dwie wojny, PRL i rządy PiSu.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 51
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
Panowie robie inżyniera na kierunku mechanika i budowa maszyn i powiem wam jakoś nie potrafię wiązać przyszłości z tym krajem, bo ludzie tam na wiejskiej powinni go naprawiać a nie pogorszać, mój ojciec zajmuje się handlem, i niestety trzeba poszukać innego zajęcia ;), ale nie tylko on, mógłbym wam poddać dużo osob, połowe radomia żyje z handlu samochodami, a teraz co ? Polaka normalnego Kowalskiego nie stać na insignie, albo f10 no nie ukrywajmy, mój ojciec sprzedawał f10 długo niestety bo ludzie jednak w polsce nie są przygotowani na takie auta, co innego jak poseł zarabia 15 k miesiecznie i niczym się nie martwi.

Dodam że f10 nie była bita, nic takiego poprostu ładny egzemplarz za który normalnie zapłacił i chciał normalnych pieniążków w PL ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
///david napisał(a):
jiGsaw, no to mamy skrajnie różne doświadczenia bo ja znam sporo "inżynierów" i innych licencjatów ake też magistrów którzy wykonują takie same prace jak Zenek po zawodówce .


no to nie wiem, chyba poznałeś ten "gorszy sort" absolwentów, na szczęście niedługo wreszcie wrócimy do normalności, bo patrząc jak spadł poziom na studiach od czasów wprowadzenia gimnazjów i reformy szkolnictwa wyższego to nóż się w kieszeni otwiera

http://student.wm.pl/391204,Minister-Go ... z4QCm3yLNr

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:21 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Frank napisał(a):
///david napisał(a):
jiGsaw, no to mamy skrajnie różne doświadczenia bo ja znam sporo "inżynierów" i innych licencjatów ake też magistrów którzy wykonują takie same prace jak Zenek po zawodówce .


Trafna uwaga, odnoszę wrażenie, ze dzis to mało komu się oplaca robic cokolwiek powyzej gimnazjum.

Prace typu sprzedawca w salonie PLAY, doradca serwisowy w dowolnym ASO, nositeczka ( noszący teczkę) w dowolnym urzędzie ...

Taki klimat.


Hm... Co dzisiaj wystarczy żeby dobrze zarobić?
1. Kolega spawacz, skończył zawodówkę, z tego co pamiętam to mu słabo liczenie szło w ostatniej klasie gimnazjum. Potem zrobił kurs spawacza jeden, drugi, spawał w okolicznych firmach, teraz pracuje w delegacjach w jakiejś krakowskiej firmie jest w moim wieku i poniżej 5 tysięcy nie schodzi w zimie, w lecie wyciąga po 7-8 tysięcy pracując po 10 godzin dziennie i zjeżdżając co dwa tygodnie do domu na piątek, sobota, niedziela. Potrafi spawać chyba każdą metodą, wypracował fach w ręku.
2. Inny kolega, też po zawodówce, w sumie to szczerze mówiąc nie mam pewności czy ją skończył, pożyczył kasę od brata zrobił prawko na tiry i wyciąga ponad 5 tysięcy w systemie 2 tygodnie w trasie, tydzień w domu, czasem 6-7 jak ma 3 tygodnie w trasie i tydzień w domu. (Jeździ Polska - Niemcy - Węgry - Austria).

Ogólnie mieszkając w małej miejscowości to lepiej mieć fach w ręku, bo dobra praca dla inżyniera to jest chyba w dużych miastach... A u mnie inżynier? Hm... 1800zł na rękę, 1900 złotych na rękę, 2200 max.
To ja zgrzewając rury i pracując przy łopacie w 2012 roku miałem średnio 2500 złotych pracując po 9 godzin przez 5 dni w tygodniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Tomek napisał(a):
kryst16 napisał(a):
Oj tam, wyborców sobie mase zjednali, a żeby kraj zbankrutował to trochę to potrwa.


Jak pisał Seneka Młodszy w listach do Lucyliusza "tymczasem zysk wzrasta powoli, a strata spiesznie".

Emerytury niższe o 40%.
70% z roczników przełomu lat 70/80 dostanie minimalną emeryturę.
Historia upadków Polski nauczna w 2030 roku to będą po kolei: rozbiory, dwie wojny, PRL i rządy PiSu.


:rotfl:
Śmieszne a zarazem straszne i prawdziwe.
Chyba że jakoś poreperują ten nie sprawny system, albo dzieci z 500+ masowo przybędzie :-) Najlepiej takich chętnych pracy 18 nastolatków natychmiast. :D Żeby miał kto na emerytury starszych pracować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 16 listopada 2016, 21:25 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Cały sens studiowania poszedł w pizdu, odkąd każdy studiuje.

Kiedyś do LO dostawali się najlepsi, ale tylko część z nich zdawała na studia. I Ci, którzy dali radę je skończyć mieli szansę na pracę w zawodzie. Dziś wszystko na głowie stoi.

Pozniej mamy magistrow politologii na kasie w Biedronce.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL