BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 13:36 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
tylko że ci co jeżdżą tymi starymi autami to w większości nie z wyboru a z konieczności. Ich nie stać będzie odłożyć na nowe auto przez 10 lat, a nawet jeśli jednorazowo uda im się wyszarpać kasę na auto to zje ich koszt serwisowania

dlatego te trupy co mają będą mieć nadal, ładując w nie parę groszy od czasu do czasu

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 14:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 841
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E30+E36+Z3+E61
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=149858
viewtopic.php?f=6&t=171187
No właśnie, a na dodatek jeszcze koszta ubezpieczeń rosną. OC+AC za nowe auto jest koszmarnie drogie i będzie coraz droższe. Mnie się zdarza kupić samochód w bardzo dobrym stanie w cenie samego rocznego ubezpieczenia, jakie moi rodzice płacą za nową (no już niby nie nową, bo roczną) Mazdę...
I wiecie co? Przemieszczam się nim dokładnie tak samo efektywnie, jak tą Mazdą a zatruwam dużo mniej, niż nowoczesny SUV w dieslu.

_________________
E30 323i Bahamabeige '85, E36 328i Hellrot '95, Z3 Cosmos-schwarz '98
ex E30 325i Bronzitbeige '85, Toyota Camry USDM '87, Toyota Carina II '87, Citroen BX Break '94, Volvo 940 '92, Audi Coupe V8 '89, Clio Sport Ph1 '00


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 15:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 7390
Lokalizacja: Lublin
Moje BMW: E91 LCI
Kod silnika: N53B30A
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=157967
Sylwek_ch napisał(a):
tylko że ci co jeżdżą tymi starymi autami to w większości nie z wyboru a z konieczności.


I tacy kupujący auta za kilka/naście koła dostaną najbardziej po ryju.
Ale po ryju dostanie też nieistniejąca do tej pory grupa, jeżdżąca nówkami nie z wyboru a z konieczności.
Tych mogących sobie pozwolić na kupno i utrzymanie auta za kilkadziesiąt koła, gdzie do tej pory ma wybór, nówka w segmencie B/C z lichym silnikiem/wypasem vs kilkulatek już jakoś tam skonfigurowany, i wybierający tą drugą opcje.

_________________
Obrazek

Typer EURO 2016 - I miejsce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 15:26 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Kupujący nowe auta zyskają, akcyzę będą mieli niższą. Inna sprawa, że są oni w mniejszości.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 17:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Nie bierzecie pod uwagę wskaźnika depresacji.
Stawki nie będą zabójcze ale będą mniej więcej 2x wyższe niż były dla starszych aut zyskają nieliczni ale kasa w budżecie musi się zgadzać nie liczył bym na obniżki przy obecnej polityce socjalnej.
Ogólnie jeden plus z tego wszystkiego to fakt,że płacisz i masz spokój za 2-3 lata nie przyjdzie US po 10k dopłaty plus kara plus odsetki już dawno ktoś powinien zrobić porządek z tym cyrkiem bo prawda jest taka,że nikt nie płaci normalnie tylko opinia i od 40% wartości a potem US kontroluje autohandel przez 2lata i kończy się karą 500tyś zł. Każdy płaci po kombinacji bo innej opcji nie ma żeby auto nie przebiło ceny rynkowej.
Teraz zapłaci jak tabela mówi i nie będzie niejasności każdy będzie miał równą stawkę i równe szanse na rynku aut używanych. Do tej pory popularne było kombinatorstwo i żyjąc z tego segmentu nie było innego wyjścia trzeba robić jak wszyscy,żeby zarobić tak samo jak z licznikami inni cofają to i ja muszę.
US będzie mieć czas na inne kontrole w innych sektorach i znowu podreperują budżet ;)
A że przy okazji można zrobić podwyżkę tłumacząc się ekologią to nic dziwnego skąd finansować rozdawnictwo. Wszyscy złożymy się na socjal pośrednio lub bezpośrednio nie ma innej opcji nie wykopią kasy z pod ziemi. Ludzie mówią dają nam ksiądz każe głosować więc wszystko gra słupki rosną taki naród prosty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 18:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2138
Lokalizacja: okolice Świdnicy
Moje BMW: 528i, M3, e30
Kod silnika: s50b32 M52B28 .....
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... &start=220
pokazali chorą tabelkę teraz trochę obniżyli a polaczki sie cieszą no ręce opadają

_________________
Obrazek

Moje coupe ---->Vadery OZ Futura 10j gwint weitec ---> S50B32 !! ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=820

Jest BMW E36 S50B32 coupe - vadery i OZ Futura 10j
Jest 528i,635 L6,318i,318i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 19:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
W ogóle to nie bardzo rozumiem na jakich zasadach auta z UE są u nas objęte akcyzą skoro w całej unii nie ma znaczenia z jakiego kraju wspólnoty kupują rejestrują jak krajowe. Kiedyś był o to dym ale się rozmydliło a opłaty lecą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 20:01 
Tomasz1505 napisał(a):
cuda w tym kraju

Tomasz1505, to nie są żadne cuda :) Było przecież do przewidzenia, że nie będzie nic dobrego z rządów skrajnie socjalistycznych psycholi którzy nie mają bladego pojęcia o ekonomii a ich jedynym pomysłem na gospodarkę jest chore rozdawnictwo i spłacanie wyborczej kiełbasy byle jak przymydlone hurrapatriotyzmem i prorodzinną demagogią ;) Ci którzy na nich głosowali a myśleli, że będzie inaczej przy następnych wyborach powinni rozwiązywać szybki test który logicznie rozwiązany odblokuje im urnę do wrzucenia karty z głosami :rotfl:
Damy Wam 500 zł za które słono zapłacicie :rotfl: Wielki, mały wódz szyje nam państwo względem swoich preferencji :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 20:43 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
///david napisał(a):
Trochę lipa jak to wejdzie ale z drugiej strony zamiast pakować w "trupa" trzeba będzie zagryźć zęby i kupić auto z salonu na kilka lat - co tez jakieś tam plusy ma.


Niestety....

Notabene to czy jeździsz 10 czy 15 letnim bmw czy też nowym autem z salonu niższej klasy, bądz tej samej klasy ale z leasingiem/kredytem to powinien być Twój świadomy wybór , a nie w pewnym sensie inwigilacja i przymus z racji ogromnego podatku, dlatego ciężko zrozumieć jest rządzących. Całą sytuację z "dawaniem i zabieraniem" jeszcze za życia chyba najlepiej podsumował P. Lepper.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 22:59 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Michu napisał(a):
Ci którzy na nich głosowali a myśleli, że będzie inaczej przy następnych wyborach powinni rozwiązywać szybki test który logicznie rozwiązany odblokuje im urnę do wrzucenia karty z głosami


A co powinni rozwiązywać wyborcy PO ?

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 29 listopada 2016, 23:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
3 wygrane partyjki w kółko-krzyżyk z przewodniczącym komisji

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 30 listopada 2016, 00:22 
trollu napisał(a):
3 wygrane partyjki w kółko-krzyżyk z przewodniczącym komisji

O to to :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 30 listopada 2016, 13:08 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Obrazek

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 30 listopada 2016, 14:22 
Nie rozumiem po co na każdym kroku odbijasz piłeczkę w stronę PO? Przecież to nie o nich temat i nie o nich mowa. Czy to, że poprzednicy byli choojowi ma usprawiedliwiać tych obecnych, jeszcze gorszych? A może ja nie jestem za PO, a po prostu piszę to co widzę? Obecny rząd to kompletne dno, indolencja pełną gębą czy to w sektorze administracyjnym, ochrony zdrowia, gospodarczym czy dyplomatycznym. Nie wolno tego już na tym forum napisać? Będziemy się czarować , że mamy prezydenta i kompetentny rząd który prowadzi nas w dobrą stronę? To jest jeszcze forum BMW czy już PiSowski wiec? Szyderczo napisałem o „teście” bo naprawdę nie wiem jak po próbce ich „możliwości” z 06 i 07 ktoś mógł oddać na nich oddać głos? A…sorry…500+ i darmowe leki dla seniorów :D Za 500+ dymają nas teraz tak jak zapowiadał stonoga, a darmowe leki są owszem, ale to głównie te które normalnie kosztują w granicach 6-10 zł :D Mydlą dziadkom oczy , że dostępne jest 1129 pozycji , z czego jedna substancja czynna zawiera średnio 15-20 pozycji a samych substancji czynnych jest 68 :D
Problem droższych leków został jeszcze bardziej skurwysyyńsko rozwiązany. Przykład: ktoś kto np. na arytmię serca leczy się Pradaxą i co miesiąc wydaje 200-250 zł na lek nie będzie go miał zrefundowanego bo w rozporządzeniu ministra pisze, że Pradax ref w 100% będzie tylko przy zakrzepicy żył (która de facto jest o wiele rzadszym rozpoznaniem niż arytmia). I takich przykładów jest na pęczki.

Także młodzi sprzedali się za pięć stówek a staruszkowie za witaminę C i sól do nebulizacji :D Brawo! :hurra:


Ostatnio edytowano 30 listopada 2016, 15:28 przez Michu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 30 listopada 2016, 14:27 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Michu napisał(a):
To jest jeszcze forum BMW czy już PiSowski wiec?
Weź nie pitol farmazonów bo aż powieki opadają. Krytykuję PiS i ich reformę akcyzową od początku tego tematu.

Wpienia mnie tylko to dzielenie Polaków na wyborców PiS i PO. Ja nie głosowałem na żadnego polityka z tych dwóch partii i co, też mam jakieś testy rozwiązywać ?

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 30 listopada 2016, 20:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Frank napisał(a):
Weź nie pitol farmazonów bo aż powieki opadają. Krytykuję PiS i ich reformę akcyzową od początku tego tematu.


+1, akurat na sporcie to można o każdej opcji równo jechać :hyhy:

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 30 listopada 2016, 21:48 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Michu, sorry, ale widać, że chropowaty kołek z napisem pis Ci utkwił w d.u.p.i.e :D
Czekajmy co wprowadzą, potem będziemy płakać, na razie to przecieki.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 30 listopada 2016, 22:50 
Lincoln napisał(a):
Michu, sorry, ale widać, że chropowaty kołek z napisem pis Ci utkwił w d.u.p.i.e

Lincoln, nazwij to sobie jak chcesz , bo jeśli o mnie chodzi to w mojej branży na szczęście jeszcze nie mieszają, a jak już zaczną to po ryju dostaną ci najbiedniejsi pacjenci a nie ja :ok:
Nie przepadam ani za jednymi ani za drugimi, ale pis zaczyna dość mocno jechać po bandzie. Tak jak wyżej już pisałem, rozporządzenie odnośnie "darmowych leków 75+" biorąc pod uwagę to o czym gadała szydło, a to jak to teraz wygląda jest zwykłą kpiną ze starszych ludzi którzy między innymi z tego powodu na nich glosowali.
Lincoln napisał(a):
Czekajmy co wprowadzą, potem będziemy płakać, na razie to przecieki.

Ja nie piszę o tym co mają wprowadzić, tylko o tym co już jest ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 27 grudnia 2016, 18:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 2138
Lokalizacja: okolice Świdnicy
Moje BMW: 528i, M3, e30
Kod silnika: s50b32 M52B28 .....
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... &start=220
co to panowie temat umarł ? Kiedy w końcu te nowe stawki wchodzą w życie?

_________________
Obrazek

Moje coupe ---->Vadery OZ Futura 10j gwint weitec ---> S50B32 !! ---> http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=820

Jest BMW E36 S50B32 coupe - vadery i OZ Futura 10j
Jest 528i,635 L6,318i,318i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 27 grudnia 2016, 19:00 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
No właśnie, wiadomo kiedy ta głupota wchodzi w życie ?

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL