BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 kwietnia 2024, 17:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 14:56 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
jiGsaw napisał(a):
renoraines napisał(a):
Wspomniał ktos o stanie gospodarki, ale zapomnial o wyprzedaży majatku narodowego. Nie chodzi o to, ze panstwowe lepsze od prywatnego, ale o bandycką prywatyzacje. Czy to ogolnopolską banki, ubezpieczenia, energetyka, sektor chemiczny, spożywczy, hutniczy itd. Czy też lokalną, gdzie dawniejsi sekretarze razem z dyrektorami panstowych przedsiębiorstw kupowali je za ''zlotówkę''. Nie było dekomunizacji, lustracji, a liberałowie za zasługi dostali unijne stołki.

Lincoln napisał(a):
Pierw zdobyć wiedzę praktyczną, doświadczenie, spłacić darmowa naukę pracując dla kraju potem można dopiero po pomarudzic.


W szczegolności dotyczy to postawy roszczeniowej wielu lekarzy. Wykształcenie jednego lekarza specjalisty kosztuje srednio 400 tys zl z naszych podatków.

Uczelnie wojskowe dają dobry przykład, armia (czyli tez podatnicy) kształci oficera, oficer musi swoje odsłużyć.


Dziwisz się? Studia medyczne są najdłuższe i najcięższe, a potem idziesz do pracy po 6 ciężkich latach studiów + rok stażu razem siedem by dostawać kolejne kilka lat mniej jak robol... wprowadzenie płatnego szkolnictwa, przynajmniej wyższego to byłoby najlepsze rozwiązanie.


Nie dziwie sie, a ironicznie uśmiecham, przypomina się powiedzenie - idiota z dyplomem to taki sam idiota jak przedtem tylko, ze z pretensjami. Inny przykład, przy kasie skończyła się taśma, ktorej wymiana trwa naście sekund, a mimo tego klientka pogania kasjerkę, proszę szybciej, ja jestem lekarzem i śpiesze się. :rotfl: Analogicznie krezus tzw ,,zawód syn’’. Rozstawiał pracowników jaki to on wazny, przyszedł ojciec i mówi- synek szanuj pracowników, bo to dzieki ich pracy mamy pieniadze, z których Ty również korzystasz.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 15:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
renoraines napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
renoraines napisał(a):
Wspomniał ktos o stanie gospodarki, ale zapomnial o wyprzedaży majatku narodowego. Nie chodzi o to, ze panstwowe lepsze od prywatnego, ale o bandycką prywatyzacje. Czy to ogolnopolską banki, ubezpieczenia, energetyka, sektor chemiczny, spożywczy, hutniczy itd. Czy też lokalną, gdzie dawniejsi sekretarze razem z dyrektorami panstowych przedsiębiorstw kupowali je za ''zlotówkę''. Nie było dekomunizacji, lustracji, a liberałowie za zasługi dostali unijne stołki.

Lincoln napisał(a):
Pierw zdobyć wiedzę praktyczną, doświadczenie, spłacić darmowa naukę pracując dla kraju potem można dopiero po pomarudzic.


W szczegolności dotyczy to postawy roszczeniowej wielu lekarzy. Wykształcenie jednego lekarza specjalisty kosztuje srednio 400 tys zl z naszych podatków.

Uczelnie wojskowe dają dobry przykład, armia (czyli tez podatnicy) kształci oficera, oficer musi swoje odsłużyć.


Dziwisz się? Studia medyczne są najdłuższe i najcięższe, a potem idziesz do pracy po 6 ciężkich latach studiów + rok stażu razem siedem by dostawać kolejne kilka lat mniej jak robol... wprowadzenie płatnego szkolnictwa, przynajmniej wyższego to byłoby najlepsze rozwiązanie.


Nie dziwie sie, a ironicznie uśmiecham, przypomina się powiedzenie - idiota z dyplomem to taki sam idiota jak przedtem tylko, ze z pretensjami. Inny przykład, przy kasie skończyła się taśma, ktorej wymiana trwa naście sekund, a mimo tego klientka pogania kasjerkę, proszę szybciej, ja jestem lekarzem i śpiesze się. :rotfl: Analogicznie krezus tzw ,,zawód syn’’. Rozstawiał pracowników jaki to on wazny, przyszedł ojciec i mówi- synek szanuj pracowników, bo to dzieki ich pracy mamy pieniadze, z których Ty również korzystasz.


Fajne masz porównania, zawód syn i zawód lekarz. Ciekawe, czy ten syn by zaliczył chociaż 1. semestr na medycynie. :rotfl: Nie wiem skąd wziąłeś przykład przy kasie, ale ja Ci dam przykład z gabinetu jak to skończył się tusz w drukarce, czy jakiejś maszynie drukującej wyniki badania i nie było komu wymienić, a więc do dzieła się zabrała okulistka... tak w tym kraju wykorzystywany jest czas lekarzy, których nadal brakuje. :) Kolejny przykład - ciumok umawia się na wizytę z NFZ do specjalisty i nie przychodzi, nie odwołuje... czas zmarnowany gdy inni ludzie czekają czasami miesiącami na wizytę. Gdyby musiał wówczas zapłacić chociaż jakiś procent kosztów to by tego nie było. To samo się tyczy z resztą innych usług, jesteśmy jako naród debilami i tyle. :)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 18:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Ja wam tylko napisze ze za 500+ już płacicie 40-50gr na litrze paliwa a w przyszlym roku jak dzięki nowym ustawą orlen będzie miał monopol na hurt wewnątrz PL będą sobie z paliwa finansować co chcą i starczy na wszystko. Nie zwalczają szarej strefy ta ma się świetnie za to legalny prywatny handel i import znika. Takiej bandyckiej polityki na rynku paliw nie ma nigdzie komisja europejska i tak nas za to ukarze prędzej czy później ale póki co trybunał jest na czasie a wpływy rosną cel osiągnięty.
Z czego sfinansują wcześniejsze emerytury to chyba nikt nie wie bo jest to nie realne ale jak skończy się kasa to już dawno nie będzie PIS.
Nie ma nic za darmo socjal prorodzinny jest potrzebny ale nie w tak prostej i wyborczej formie na prosto myślących działa płacą za to i nie widzą o to chodziło wszyscy odczujemy taką politykę w kieszeni i gospodarce tylko nie każdy to zauważy i zrozumie.
To samo astronomiczne podniesienie płacy minimalnej zatrudniając 10 ludzi zapłacimy jak za 11 super pomysł na obniżenie kosztów pracy i pomoc najbiedniejszym szkoda że zmusi wielu do kombinacji i odniesie odwrotny efekt od zamierzonego. Zawsze zostaje kontrola i karanie przedsiębiorcy taka jest polityka tego rządu ;)


Ostatnio edytowano 17 listopada 2016, 18:20 przez --==Mały==--, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 18:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
--==Mały==-- napisał(a):
Ja wam tylko napisze ze za 500+ już płacicie 40-50gr na litrze paliwa a w przyszlym roku jak dzięki nowym ustawą orlen będzie miał monopol na hurt wewnątrz PL będą sobie z paliwa finansować co chcą i starczy na wszystko. Nie zwalczają szarej strefy ta ma się świetnie za to legalny prywatny handel i import znika. Takiej bandyckiej polityki na rynku paliw nie ma nigdzie komisja europejska i tak nas za to ukarze prędzej czy później ale póki co trybunał jest na czasie a wpływy rosną cel osiągnięty.
Z czego sfinansują wcześniejsze emerytury to chyba nikt nie wie bo jest to nie realne ale jak skończy się kasa to już dawno nie będzie PIS.
Nie ma nic za darmo socjal prorodzinny jest potrzebny ale nie w tak prostej i wyborczej formie na prosto myślących działa płacą za to i nie widzą o to chodziło wszyscy odczujemy taką politykę w pieszeni i gospodarce tylko nie każdy to zauważy i zrozumie.


:ok: daleko nie trzeba szukać, nawet tutaj tacy są.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 18:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
A dziś prezes Kaczyński stwierdził, że gospodarka zwalnia bo przedsiębiorcy celowo nie chcą zarabiać na złość PIS ;)
No debil bez najmniejszego pojęcia o gospodarce i kszty samokrytyki.
Podcinają skrzydła na każdym kroku , zwiększają koszty działalności, podnoszą koszty pracy, sieją strach i niepewność idealne warunki dla rozwoju gospdarki.

"GUS podał właśnie, że w ostatnim kwartale wzrost PKB wyniósł tylko 2,5 proc. Niestety Polska gospodarka mocno zwalnia, prezes PiS już wskazał winnych – to przedsiębiorcy: „ Są różne blokady, niekiedy bardzo dziwne blokady. Są na pewne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi dzisiaj celowo nie chcą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych zyskownych dla nich. Bo uważają, że wrócą dawne czasy."

:rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 18:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
--==Mały==-- napisał(a):
Ja wam tylko napisze ze za 500+ już płacicie 40-50gr na litrze paliwa a w przyszlym roku jak dzięki nowym ustawą orlen będzie miał monopol na hurt wewnątrz PL będą sobie z paliwa finansować co chcą i starczy na wszystko. Nie zwalczają szarej strefy ta ma się świetnie za to legalny prywatny handel i import znika. Takiej bandyckiej polityki na rynku paliw nie ma nigdzie komisja europejska i tak nas za to ukarze prędzej czy później ale póki co trybunał jest na czasie a wpływy rosną cel osiągnięty.
Z czego sfinansują wcześniejsze emerytury to chyba nikt nie wie bo jest to nie realne ale jak skończy się kasa to już dawno nie będzie PIS.
Nie ma nic za darmo socjal prorodzinny jest potrzebny ale nie w tak prostej i wyborczej formie na prosto myślących działa płacą za to i nie widzą o to chodziło wszyscy odczujemy taką politykę w kieszeni i gospodarce tylko nie każdy to zauważy i zrozumie.
To samo astronomiczne podniesienie płacy minimalnej zatrudniając 10 ludzi zapłacimy jak za 11 super pomysł na obniżenie kosztów pracy i pomoc najbiedniejszym szkoda że zmusi wielu do kombinacji i odniesie odwrotny efekt od zamierzonego. Zawsze zostaje kontrola i karanie przedsiębiorcy taka jest polityka tego rządu ;)

biora pod uwage ile jezdze to jakies 100zl wiecej w meisiac una paliwo, w skali roku 1200, razy liczba kierowcow i hajs sie zgadza... a nie sorry dalej brauje i to duzo

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 19:21 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
jiGsaw napisał(a):

Fajne masz porównania, zawód syn i zawód lekarz. Ciekawe, czy ten syn by zaliczył chociaż 1. semestr na medycynie. :rotfl: Nie wiem skąd wziąłeś przykład przy kasie, ale ja Ci dam przykład z gabinetu jak to skończył się tusz w drukarce, czy jakiejś maszynie drukującej wyniki badania i nie było komu wymienić, a więc do dzieła się zabrała okulistka... tak w tym kraju wykorzystywany jest czas lekarzy, których nadal brakuje. :) Kolejny przykład - ciumok umawia się na wizytę z NFZ do specjalisty i nie przychodzi, nie odwołuje... czas zmarnowany gdy inni ludzie czekają czasami miesiącami na wizytę. Gdyby musiał wówczas zapłacić chociaż jakiś procent kosztów to by tego nie było. To samo się tyczy z resztą innych usług, jesteśmy jako naród debilami i tyle. :)



Są lekarze, ktorzy nie srają wyżej niz ... mają. Wymieni sam tusz, tym samym oszczędzając czas swój i innych. Pomoże ubrać sie starszemu pacjentowi, ludzki odruch, a nie dzwoni po pielegniarkę. Czy też doskonale wie, że będzie ponadprzecietnie zarabiał czy to na dyzurze czy na prywatnej praktyce.
Wcześniej owszem tak było, umawiali się ludzie do specjalisty w kilku przychodniach blokując miejsce i termin. Natomiast teraz przy umawianiu do specjalisty zatrzymują skierowanie.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 19:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
renoraines napisał(a):
jiGsaw napisał(a):

Fajne masz porównania, zawód syn i zawód lekarz. Ciekawe, czy ten syn by zaliczył chociaż 1. semestr na medycynie. :rotfl: Nie wiem skąd wziąłeś przykład przy kasie, ale ja Ci dam przykład z gabinetu jak to skończył się tusz w drukarce, czy jakiejś maszynie drukującej wyniki badania i nie było komu wymienić, a więc do dzieła się zabrała okulistka... tak w tym kraju wykorzystywany jest czas lekarzy, których nadal brakuje. :) Kolejny przykład - ciumok umawia się na wizytę z NFZ do specjalisty i nie przychodzi, nie odwołuje... czas zmarnowany gdy inni ludzie czekają czasami miesiącami na wizytę. Gdyby musiał wówczas zapłacić chociaż jakiś procent kosztów to by tego nie było. To samo się tyczy z resztą innych usług, jesteśmy jako naród debilami i tyle. :)



Są lekarze, ktorzy nie srają wyżej niz ... mają. Wymieni sam tusz, tym samym oszczędzając czas swój i innych. Pomoże ubrać sie starszemu pacjentowi, ludzki odruch, a nie dzwoni po pielegniarkę. Czy też doskonale wie, że będzie ponadprzecietnie zarabiał czy to na dyzurze czy na prywatnej praktyce.
Wcześniej owszem tak było, umawiali się ludzie do specjalisty w kilku przychodniach blokując miejsce i termin. Natomiast teraz przy umawianiu do specjalisty zatrzymują skierowanie.


Lekarz nie jest technikiem i nie za to ma płacone, dopóki lekarzy w Polsce będzie brakować dopóty brak pracownika technicznego w NFZ, który by się zajmował takimi sprawami będzie marnowaniem naszych pieniędzy. Nie zawsze zatrzymują skierowanie... ale niedługo tak będzie już pewnie, bez wyjątku.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 20:23 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 35
Posty: 1457
Moje BMW: F30
Kod silnika: N20B20
Garaż: było e39 530i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=155769
było e46 325i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=165786
jest f30 328i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168768
Miało być o akcyzie a gadacie o polityce i 500+ :)

http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/art ... wzoru.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 20:25 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Niech lepiej przedstawią wskaźnik deprecjacji własnych łbów.

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 20:26 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
--==Mały==-- napisał(a):
No debil bez najmniejszego pojęcia o gospodarce i kszty samokrytyki.


W całym rządzie nie ma ani jednej osoby z wykształceniem ekonomicznym. Ba, zdaje się nawet żaden z posłów rządzącej partyjki nie ma takiego wykształcenia. To jest ewenement na skalę świata.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 20:35 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Czytam, czytam i gotów jestem uwieżyć, że lekarz to najgorszy zawód świata.
Ciężkie studia przez 7 lat, a potem praca po 24h za wynagrodzenie "gorsze niż u robola" i nawet nie ma komu tuszu zmienić w drukarce. Biedni Ci lekarze, pewne po każdym dyżurze wsiadają do swoich wypasionych fur i szlochają za co by tu domek na przedmieściach utrzymać :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 21:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
wandii napisał(a):
Czytam, czytam i gotów jestem uwieżyć, że lekarz to najgorszy zawód świata.
Ciężkie studia przez 7 lat, a potem praca po 24h za wynagrodzenie "gorsze niż u robola" i nawet nie ma komu tuszu zmienić w drukarce. Biedni Ci lekarze, pewne po każdym dyżurze wsiadają do swoich wypasionych fur i szlochają za co by tu domek na przedmieściach utrzymać :rotfl:


Lekarz ma szansę dobrze zarabiać od 30stki.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 22:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Tomek napisał(a):
[W całym rządzie nie ma ani jednej osoby z wykształceniem ekonomicznym. Ba, zdaje się nawet żaden z posłów rządzącej partyjki nie ma takiego wykształcenia. To jest ewenement na skalę świata.


Serio? Będąc prezesem WBK pewnie nie miał pojęcia o ekonomii :rotfl:


jiGsaw napisał(a):
Lekarz ma szansę dobrze zarabiać od 30stki.


A co w tym dziwnego?
Dziwne jest jak chcesz iśc do specjalisty to masz wizytę za rok, a prywatnie jutro w tym samym gabinecie...

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 22:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Lincoln napisał(a):
Tomek napisał(a):
[W całym rządzie nie ma ani jednej osoby z wykształceniem ekonomicznym. Ba, zdaje się nawet żaden z posłów rządzącej partyjki nie ma takiego wykształcenia. To jest ewenement na skalę świata.


Serio? Będąc prezesem WBK pewnie nie miał pojęcia o ekonomii :rotfl:


jiGsaw napisał(a):
Lekarz ma szansę dobrze zarabiać od 30stki.


A co w tym dziwnego?
Dziwne jest jak chcesz iśc do specjalisty to masz wizytę za rok, a prywatnie jutro w tym samym gabinecie...


Jak co? 6 lat nauki ciężkiej, potem rok stażu i o to Ci płacą, jakby ktoś dał Ci w mordę :D pensja powinna wzrastać z roku na rok, a tak się nie dzieje na specjalizacji.

co do czekania w kolejce to podziękuj rządom na przestrzeni lat...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 17 listopada 2016, 22:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Chyba dawno nie byłeś u specjalisty, państwowo czy prywatnie, ja niestety od nastolatka walczę z przewlekłymi chorobami, naczekałem się (bez kolejki wchodzili panowie z teczkami w gajerach), chciano mi nawciskać pełno niepotrzebnych super nowości za super kasę i takie tam historie...
ALe czego oczekujesz po studiach nie mając wiedzy i nadając się na początku do trzymania karty i stetoskopu?
Poczytaj jak ciężko wygrać o odszkodowanie jak ktoś "padnie" z ewidentnie z winy lekarza, czy zaszyją Ci waciki razem ze skalpelem. Dla mnie to środkowisko stanowczo przewartościowane, ale nie o tym temat.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 18 listopada 2016, 07:02 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Lincoln napisał(a):
Chyba dawno nie byłeś u specjalisty, państwowo czy prywatnie, ja niestety od nastolatka walczę z przewlekłymi chorobami, naczekałem się (bez kolejki wchodzili panowie z teczkami w gajerach), chciano mi nawciskać pełno niepotrzebnych super nowości za super kasę i takie tam historie...
ALe czego oczekujesz po studiach nie mając wiedzy i nadając się na początku do trzymania karty i stetoskopu?
Poczytaj jak ciężko wygrać o odszkodowanie jak ktoś "padnie" z ewidentnie z winy lekarza, czy zaszyją Ci waciki razem ze skalpelem. Dla mnie to środkowisko stanowczo przewartościowane, ale nie o tym temat.


Masz rację w niektórych przypadkach, ale z drugiej strony... poczytaj sobie ilu mamy lekarzy, a ilu pacjentów, jaki stosunek jednych do drugich. Następnie odpowiedz na pytanie dlaczego najgorszy w EU i z czego to wynika... Jakoś w de lekarz na specjalizacji potrafi dostać >3000 euro na rękę mimo, że według Ciebie nie ma wiedzy i się nadaje tylko do trzymania karty i stetoskopu. Studia trwają 6 lat, potem rok stażu, specjalizacja 5. Razem 11. Czy po PG dałbym się dymać do 30stki w firemce za 2200, bo niby nic nie umiem? Nie, no chyba, że sam bym sobie wmówił, że nic nie umiem. Do 2000 roku mniej więcej to nawet nikt nie dawał lekarzom zarobić godnych pieniędzy, tylko jakieś ochłapy... Znajomości jak to w każdej branży, wiadomo...

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 18 listopada 2016, 09:29 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
Znam kilku młodych lekarzy i podziwiam ich za cierpliwość. Niewiarygodnie ciężkie studia i co by nie byście chcieli nie mówić Jigsaw ma racje. Lekarz ma szansę zarabiać po 30, do tego czasu to jest wegetacja i próba przeżycia. 30 letnie chłopy gnieżdżące się po małych wynajmowanych pokojach bo o wynajmie samodzielnej kawalerki można zapomnieć.

Co do kolejek itd, również mam jeden poważny problem zdrowotny i nigdy nie widziałem wbijającego się pana w gajerze - jeśli już to starsi ludzie którzy są pozapisywani do wielu specjalistów na jeden termin. a odszkodowania po błędach zdarzają sie nie tak rzadko :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 18 listopada 2016, 09:53 
Offline
Tangiers Casino Manager
Avatar użytkownika

Posty: 5281
Moje BMW: Giulia Veloce
hehehheheh I LOVE BMW-SPORT ! ! ! ! :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe zasady naliczania akcyzy
PostNapisane: 18 listopada 2016, 14:19 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
wandii napisał(a):
Czytam, czytam i gotów jestem uwieżyć, że lekarz to najgorszy zawód świata.
Ciężkie studia przez 7 lat, a potem praca po 24h za wynagrodzenie "gorsze niż u robola" i nawet nie ma komu tuszu zmienić w drukarce. Biedni Ci lekarze, pewne po każdym dyżurze wsiadają do swoich wypasionych fur i szlochają za co by tu domek na przedmieściach utrzymać :rotfl:


Dobre :D , pazerność ludzka nie zna granic :rotfl: .


PablitoGTI napisał(a):
AKC-U jest nielegalna ale nikt się nie zgłosi po zwrot AKC-U bo każdy ma trefne papiery a większość sprowadzanych aut jest sprzedawana inblanko na docelowego usera. Czyli kto ma to zgłośić...? To jest cicha umowa - wszystko na legalu - dziki kraj...

Sedno sprawy.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 319 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL